Lowcost kamery na dům

kameraMANporusitel

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #15 kdy: 20. 02. 2018, 12:17:48 »
Myslel jsem ji spis dat as-is (je to ta mini kamerka v prvnim postu). Treba ji zadlabat do dreva, apod. Pouzit vhodne maskovani typu svetlo by slo, nicmene mame vsimavou sousedku a ta by resila "proc to nikdy nesviti" apod. Z tohoto duvodu mi prijde rozumne ji udelat jednoduse neviditelnou.

Premyslel jsem, ze bych plosnak v ni natrel barvou, aby to nesezrala vlhkost. Orientace na vychod, takze teplo by tomu nemelo ublizit.

ad komin: ten kam to chci strcit je od krbu. Hlava kominu po sezone neni nijak fatalne ocouzena, navic bych tam udelal ten plechovy kryt, ktery muze jit hodne pred objektiv, aby do optiky nepadal bordel. Diky za dobrou myslenku, obcas kour asi jde jinak nez nahoru a to by mohlo byt kamere osudove... takovy sedy zakal :-)


Digi

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #16 kdy: 20. 02. 2018, 12:23:49 »
Diskuze odbočila jen proto, že úvodní post stojí za*** a nedá se z něho pochopit na co se vlastně ptáš. teď už to vyšlo najevo. Seš jen přizdisráč co se bojí dát si viditelný kamery na dům kvůli sousedce. Pokud budou zabírat jen tvůj pozemek, UOOO nemusíš nic hlásit a udávat není co. OMG

PanKamera

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #17 kdy: 20. 02. 2018, 12:48:47 »
Myslel jsem ji spis dat as-is (je to ta mini kamerka v prvnim postu). Treba ji zadlabat do dreva, apod. Pouzit vhodne maskovani typu svetlo by slo, nicmene mame vsimavou sousedku a ta by resila "proc to nikdy nesviti" apod. Z tohoto duvodu mi prijde rozumne ji udelat jednoduse neviditelnou.

Premyslel jsem, ze bych plosnak v ni natrel barvou, aby to nesezrala vlhkost. Orientace na vychod, takze teplo by tomu nemelo ublizit.

ad komin: ten kam to chci strcit je od krbu. Hlava kominu po sezone neni nijak fatalne ocouzena, navic bych tam udelal ten plechovy kryt, ktery muze jit hodne pred objektiv, aby do optiky nepadal bordel. Diky za dobrou myslenku, obcas kour asi jde jinak nez nahoru a to by mohlo byt kamere osudove... takovy sedy zakal :-)

Vsak to svetlo muze svitit, kdyz koupis 50W svetlo a do nej schovas 10W cip a kamerku, tak sousedka pozna "tuzku" a  bude.

Tohle svetlo ma mikrovlny senzor, ale kdyz krabicku kuchnes, das tam kameru a ten puvodni MW senzor, tak je vyreseno.

Saze a dehet ze skla a uz vubec ne "plastoveho-skla" nejde rozumne sundat. Takze co nejdal od kominu a idealne s vetrackem co bude foukat vzduch pred objektiv, aby se tam ten bordel "nemohl" usadit a nebo s nalepenou ochrannou vrstvou typu "sklo na telefon", ktera se po case proste vymeni.


?

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #19 kdy: 20. 02. 2018, 17:31:31 »
Ty vole, to je zase bastlení. Koupit 10 kamer po dolaru a půl roku na ně čekat. Pak zjistit, že jich několik nefunguje a čekat půl roku na nový. Pak se s tím měsíc srát, aby to vůbec fungovalo. Pak chodit měsíc okolo baráku, a nadávat, že to stejně nefunguje. Pak to všechno sundat a zahodit, a koupit 10 kamer po dolaru dvacet... A ještě to maskovat do dřeva, rozebírat a pcb pajcovat barvou, před objektivy montovat větráky a kdo ví co.

Lacinej čínskej brak má často PCB zoxidovaný už při vybalování z krabice (je-li nějaká). Snad to vždy oslintají mladší sourozenci výrobních dělníků... Laciný plast už po rozebraní nikdo dohromady nedá, případně se rozsype po jednom létě na slunci. Drátky bez mědi, tenké jako vlas, připájené děckem na 16-ti hodinové směně.

Nic s čím by si zlaté české ručičky, za stovky hodin práce, neporadily. Hlavně, že to bylo je levné, zbytek se dodělá z petflašek a kočárku. Ušetřené prachy mohu projebat za cigára a chlast.


kameraMANporusitel

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #20 kdy: 20. 02. 2018, 19:35:54 »
?: Hehe, to jste mne dostal. Zapomnel jste na ducktape a stahovaci pasky. A tavnou pistoli!!

Veril byste treba tomu, ze jsem si delal treba i svetlo do pracovny? Koupil jsem v CN napajeci zdroj, 30m LED pasku, v Hornbachu bily L-profil, ten pres tavnou hmotu pridelal do rohu u stropu, na to nalepil LED pasek ... Jajajaja jupijupijej :-).

xunil

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #21 kdy: 20. 02. 2018, 20:26:14 »
Veril byste treba tomu, ze jsem si delal treba i svetlo do pracovny? Koupil jsem v CN napajeci zdroj, 30m LED pasku, v Hornbachu bily L-profil, ten pres tavnou hmotu pridelal do rohu u stropu, na to nalepil LED pasek ... Jajajaja jupijupijej :-).

Foto?

?

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #22 kdy: 20. 02. 2018, 20:41:57 »
Veril byste treba tomu, ze jsem si delal treba i svetlo do pracovny? Koupil jsem v CN napajeci zdroj, 30m LED pasku, v Hornbachu bily L-profil, ten pres tavnou hmotu pridelal do rohu u stropu, na to nalepil LED pasek ... Jajajaja jupijupijej :-).
Však v pohodě. U spousty čínských šmejdů hrozí pouze úraz elektrickým proudem či požár, jinak jsou zcela bezpečné.

U LED pásků asi v pohodě, když přestanou svítit, nalepíš nový, ale čemukoliv, co se strká do zásuvky a stojí dolar, je lepší se vyhnout.

martin

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #23 kdy: 20. 02. 2018, 22:06:36 »
Ty vole, to je zase bastlení. Koupit 10 kamer po dolaru a půl roku na ně čekat. Pak zjistit, že jich několik nefunguje a čekat půl roku na nový. Pak se s tím měsíc srát, aby to vůbec fungovalo. Pak chodit měsíc okolo baráku, a nadávat, že to stejně nefunguje. Pak to všechno sundat a zahodit, a koupit 10 kamer po dolaru dvacet... A ještě to maskovat do dřeva, rozebírat a pcb pajcovat barvou, před objektivy montovat větráky a kdo ví co.

Lacinej čínskej brak má často PCB zoxidovaný už při vybalování z krabice (je-li nějaká). Snad to vždy oslintají mladší sourozenci výrobních dělníků... Laciný plast už po rozebraní nikdo dohromady nedá, případně se rozsype po jednom létě na slunci. Drátky bez mědi, tenké jako vlas, připájené děckem na 16-ti hodinové směně.

Nic s čím by si zlaté české ručičky, za stovky hodin práce, neporadily. Hlavně, že to bylo je levné, zbytek se dodělá z petflašek a kočárku. Ušetřené prachy mohu projebat za cigára a chlast.

-------------------------------------------
Vážený pane! Upřimně děkuji za tento komentař. Spad sem pod stůl. Naprosto trefně napsáno. Děkuji a du spát  ;D

Kkt1

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #24 kdy: 20. 02. 2018, 22:37:49 »
Pan s otaznikem to vystihl presne a ja bych jenom dodal, ze kameramanporusitel si stejne koupi cinskou stacku, stejne to nikam nenahlasi, stejne to bude uplne k hovnu a jedina moznost jak na to prijde ze ho nejprve sousedka uda UOOU a pak mu nekdo ten barak proste vykrade... pokud to chces levne, kup si jakoukoliv levnou kameru, idealne do $0.70 dej ji do pytle na odpadky, ten dej do krabice od bot, zaizoluj to 200m prusvitne lepici pasky z kauflandu, dej to ke kominu a 3x denne to cisti aby jsi mel z tech 320 interpolovanych na 720pixlu alespon 20 viditelnych...

Technik

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #25 kdy: 20. 02. 2018, 23:18:33 »
Pán s otazníkem a Kkt1

Ta ebay vás ale pěkně s..e co?
Zkuste si občas něco objednat a zjistíte, že ty kecy o půl roku čekání jsou zcela mimo mísu a dost kamer je v kovových krabičkách ( stejně jako ta v autorově původním příspěvku ).
A ono i zlaté české ručičky dokážou vyrábět elektroniku, kdy 50% nových výrobků ( elektronických desek ) nepřežije transport po skvělé D1 z Prahy do Brna.
A ohánění se zákonem o ochraně osobních údajů je taky trochu mimo mísu, protože podle tohoto zákona ÚOOU jistě zasahovat nemůže.

§ 3
Působnost zákona
(3) Tento zákon se nevztahuje na zpracování osobních údajů, které provádí fyzická osoba výlučně pro osobní potřebu.


Takže pokud natočíte souseda, jak vám na veřejném prostranství objede auto korunou a pak mu osobně nabančíte, není to v rozporu s tímto zákonem.

Pokud tedy ÚOOU prudí, dělá to na základě nějaké jiné zákonné normy a docela by mne zajímalo jaké.
Možná občanský zákoník §84 - 85, ale pak pochybuji, jestli ÚOOU je ta instituce, která by měla konat.

?

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #26 kdy: 21. 02. 2018, 00:41:12 »
Naopak, nakupuju na ebay dost často, dokonce i prodávám, takže vím jak to chodí. U nákupů z číny dodací doba neznámá. Většina věcí opravdu někdy dojde, některých se člověk nedočká. Někdy dojde padělek, někdy dojde něco jinýho, než bylo nabízeno. U spousty prodejců není problém získat peníze zpět, ovšem čas strávený čekáním na zboží mi to nevrátí. Záruka = 0.

Ebay je super na kupování čínských drobností a blbostí, u kterých mi je jedno, když se poserou, protože jich koupím 10 za dolar. Ale kupovat na ebay/aliexpresu/dx/banggood cokoliv co má být bezpečné a spolehlivé po řadu let, jako je kamerový systém, to opravdu ne.

Kvalitních kamer stačí ve výsledku méně.

Pokud jsem socka, nebudu na sebe upozorňovat kamerama na domě, které naopak budou přitahovat pozornost nenechavců, protože kde jsou kamery, tam je asi co ukrást. Přičemž nenechavec si stejně dá stejně přes hlavu kapuci a něco přes obličej.

To už je lepší investovat do pořádnejch dveří a oken, protože na co ti sou kamery, když ti nějaká smažka vymlátí cihlou okno a během pár minut po domě posbírá drobnou elektroniku, zatímco ty seš na nákupu. Pokud nebydlíš uprostřed ničeho, nikdo nebude 5 minut rozbíjet okno ani páčit dveře.

XMN

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #27 kdy: 21. 02. 2018, 08:38:36 »
Přidám tip. Není to určitě low-cost ale je to nesmírně pohodové řešení. http://blinkforhome.com . Já jsem měl to štěstí a všimnul si jich před čtyřmi nebo pěti lety na KS a podpořil je. Mám 5 kamer a i ty, co jsou určené pro vnitřní použití mi venku v pohodě jedou - nesmí na ně akorát pršet. Je to hotové řešení, žádná bastlírna ale funguje to a nevím o tom.

blb

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #28 kdy: 21. 02. 2018, 10:27:00 »
Mam zkusenost s home kamerama VSTARCAM W7837WIP, dela se i outdoorovych verzich. Funguje spolehlive se zoneminderem, s trochou bastleni funguje i ovladani pohybu.

kameraMANporusitel

Re:Lowcost kamery na dům
« Odpověď #29 kdy: 21. 02. 2018, 11:33:13 »
? a ten druhy: ohledne objednavani z CN pisete s prominutim ... blbosti. Kdybyste obchodovali ve vetsim, tak vite, ze lodi to sem jde 3 tydny a cinane sice mnohdy dodaji smejd, ale na teto urovni (kdyz nejde o kusy) dodrzuji terminy docela slusne. Asi nejde generalizovat, ale to je moje zkusenost.

Moje otazky nesmerovaly na ty cinske kamery, ale na to, jak vyresit tu schovanou a tu na strese! To co jsem v CN koupil ma samozrejme pouze celokovove telo.

Mam perlicku z dnesniho rana. Ta jedna pokusna lowcost kamera neni pres rtsp dosazitelna! Byl jsem z toho trosku rozladeny, skarohlidi meli pravdu ! :-) Ted' jsem tedy sel zjistovat co ji je, zkontroluju napajeci zdroj a ten sviti (je separatni, zbytek puvodnich kamer je napajen jinak, zdroj kupovany v EU, ma urcite vsechny papiry, no ale je made in China). Rikam si, treba natekla voda na ty kabely, udelal jsem to provizorne jako pokus, ale vse vypada OK. Uz si rikam, ze kamera pujde do kose, nakonec se ale prekonam, vezmu prodluzku, cinsky zdroj 12V a pichnu to primo do kamery, pristinim ji dlani ... a blik! IR prisvit se rozsviti. Samozrejme to neprezil ten 12V zdroj, jeho jepici zivot trval 3 dny.

Ad pozadovane foto LED svitidla: nechce se mi to nyni fotit a nekam uploadovat, ale vzal jsem profil tusim 15x15mm v bile barve (cena vyssi za m nez ten LED pasek :) ), nalepil to na stenu u stropu. Tavna pistole nic moc, ale drzi to uz 3 mesice bez jedineho odloupnuti. Na tu spodni stranu  aby to svitilo na strop jsem nalepil pasek, v rozich je potreba jej opatrne klestemi deformovat aby to nemelo pnuti. Kdyz si clovek vypipla rohy tak to vypada velmi slusne. Ale co je hlavni: je to velmi prijemne svetlo. Problemem je nekvalitni oboustranna paska na tech LED pascich, sice ma napis 3M, ale 3Mko to urcite neni. Jsou mista, kde nelepi. Nic co by sikovne ceske rucicky nevyresily :-).

Nevyhody: na LED pascich jsou zbytecne odpory. "Warm light" LED pasek se nedela ve vykonnejsim provedeni, ciste bile svetlo pro mne nebylo pouzitelne. U napajeni napetovym zdrojem je potreba trosku stahnout napeti, jinak ty pasky topi.