Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)

Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« kdy: 19. 02. 2018, 14:30:23 »
Ahoj,
vyzkoušeno na dvou HW konfiguracích, v Ubuntu všechno OK, ale jak tam dám čistý Debian/GNOME, tak sledování filmu je o nervy. Chyba se projevuje tak, že zpočátku všechno jede normálně, ale po náhodném intervalu 2-20min se najednou zvuk změní na náhodný šum v maximální hlasitosti! To je tak na infarkt :-S Pozastavení nepomůže, jedině přehrávač shodit a po nějaké chvíli pustit znovu. Stejná chyba se zopakuje pokaždé na jiném místě filmu.
Zkoušel jsem několik videí i různé přehrávače, ale kromě OS nemůžu přijít na nic společného.

lspci
Citace
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev a4)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Q77 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family SMBus Controller (rev 04)

Uměl by někdo poradit co hledat a jak to napravit  :( ???
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)


BzF

Re:Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2018, 15:05:32 »
Zkuste se podívat v pavucontrol, kam to posílá před výpadkem a po výpadku - mě takhle občas zlobí Ubuntu - na bluetooth repro to jede OK, ale pokud jedu přes Linkový výstup, tak to po čase přepne na Analogová sluchátka. Zatím jsem neměl čas to hledat. Ruční přepnutí zpět mi funguje.
Možná v logu bude něco ohledně pulseaudio.

Re:Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« Odpověď #2 kdy: 19. 02. 2018, 16:16:24 »
pavucontrol doinstalováno, ale bez výsledku. Podařilo se mi znovu asi dvakrát ohluchnout, ale v logu nic a výstup se nezměnil. Prostě jen místo zvuku posílá na stejný výstup nesouvislé chrčení  :-[
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

oNeDaL

Re:Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« Odpověď #3 kdy: 19. 02. 2018, 16:26:49 »
Zkusil bych do BIOSu, vypnout zvukovku a zase ji zapnout. Měl jsem podobný problém a tohle mi pomohlo.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« Odpověď #4 kdy: 19. 02. 2018, 20:49:31 »
  • Aktualizace BIOSu/UEFI
  • Kernel z backports
  • V /etc/pulse/daemon.conf nastavit default sample rate na nativní hodnotu zvukového čipu


alshajmr

Re:Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« Odpověď #5 kdy: 19. 02. 2018, 21:51:31 »
S linuxem problemy nejsou. Me to beha jako vino 8) 8) 8) 8) 8)

Re:Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2018, 15:00:18 »
Mno, tak ..snad.. vyřešeno. Pro zajímavost - nejspíš to dělal ten repro-paskvil pod monitorem DELL. Je to připojené jen přes USB a detekováno jako soundbar zařízení. I při linkovém výstupu to pořád funguje jako regulace hlasitosti.
Když sem to vyškubnul a připojil na line-out archívní bedýnky s normálním zesilovačem, tak zatím dvě hodiny videa všechno OK.
A to jsem už skoro byl nalomenej na nákup externí zvukovky...

PS: Jen je zajímavé, že v Ubuntu to problémy nedělá, asi mají lepší podporu HW.
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zvuk se náhodně přepíná do šumu (Debian 9/GNOME)
« Odpověď #7 kdy: 21. 02. 2018, 15:22:37 »
Jen je zajímavé, že v Ubuntu to problémy nedělá, asi mají lepší podporu HW.

Nenbo naopak horsi, coz je v tomto pripade lepsi.