Firma odmítá vyplatit prémie

anon

Firma odmítá vyplatit prémie
« kdy: 15. 02. 2018, 00:17:13 »
Pred rokem jsem chtel vyssi mzdu, ale pry ji nemohou navysit o tolik, kolik chci. Tak jsme se dohodli, ze navysi jen lehce a zvysi podil na odmenach na nadchazejicich projektech. Byl jsme u 2 projektu a oba dokoncene. Nevidel jsem z nich doted ani korunu. Kdyz uz se mi podari na to nekoho zeptat, tak porad mele neco s uzaverkou, ale spis se me snazi zbavit.

Co v takovych situacich delat? Jak to z nich dostat? Problem je, ze mi nikdo nerekne ani celkovou vysi prize money. Uz to trva fakt dlouho a ted uz jsem uprostred 3. projektu a mam obavu, ze se bude opakovat to samy. Ve smlouve ty premie nijak uvedeny nejsou.
« Poslední změna: 15. 02. 2018, 08:07:51 od Petr Krčmář »


Canuck

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2018, 00:51:48 »
Pred rokem jsem chtel vyssi mzdu, ale pry ji nemohou navysit o tolik, kolik chci. Tak jsme se dohodli, ze navysi jen lehce a zvysi podil na odmenach na nadchazejicich projektech. Byl jsme u 2 projektu a oba dokoncene. Nevidel jsem z nich doted ani korunu. Kdyz uz se mi podari na to nekoho zeptat, tak porad mele neco s uzaverkou, ale spis se me snazi zbavit.

Co v takovych situacich delat? Jak to z nich dostat? Problem je, ze mi nikdo nerekne ani celkovou vysi prize money. Uz to trva fakt dlouho a ted uz jsem uprostred 3. projektu a mam obavu, ze se bude opakovat to samy. Ve smlouve ty premie nijak uvedeny nejsou.
Inspirací může být film He was a quiet man.

sleep

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #2 kdy: 15. 02. 2018, 01:39:22 »
Pred rokem jsem chtel vyssi mzdu, ale pry ji nemohou navysit o tolik, kolik chci. Tak jsme se dohodli, ze navysi jen lehce a zvysi podil na odmenach na nadchazejicich projektech. Byl jsme u 2 projektu a oba dokoncene. Nevidel jsem z nich doted ani korunu. Kdyz uz se mi podari na to nekoho zeptat, tak porad mele neco s uzaverkou, ale spis se me snazi zbavit.

Co v takovych situacich delat? Jak to z nich dostat? Problem je, ze mi nikdo nerekne ani celkovou vysi prize money. Uz to trva fakt dlouho a ted uz jsem uprostred 3. projektu a mam obavu, ze se bude opakovat to samy. Ve smlouve ty premie nijak uvedeny nejsou.
Inspirací může být film He was a quiet man.

a pak uz jen film sleep

sin

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #3 kdy: 15. 02. 2018, 01:49:48 »
Premie samozreme nejsou garantovane. Nijak je z nich nedostanes...

soriako

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #4 kdy: 15. 02. 2018, 01:51:23 »
Pokud to není ve smlouvě tak na to rovnou zapomeň, co čekáš?


CX

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #5 kdy: 15. 02. 2018, 01:56:57 »
Pred rokem jsem chtel vyssi mzdu, ale pry ji nemohou navysit o tolik, kolik chci. Tak jsme se dohodli, ze navysi jen lehce a zvysi podil na odmenach na nadchazejicich projektech. Byl jsme u 2 projektu a oba dokoncene. Nevidel jsem z nich doted ani korunu. Kdyz uz se mi podari na to nekoho zeptat, tak porad mele neco s uzaverkou, ale spis se me snazi zbavit.

Co v takovych situacich delat? Jak to z nich dostat? Problem je, ze mi nikdo nerekne ani celkovou vysi prize money. Uz to trva fakt dlouho a ted uz jsem uprostred 3. projektu a mam obavu, ze se bude opakovat to samy. Ve smlouve ty premie nijak uvedeny nejsou.


Naznač, že bys zprostřed toho třetího projektu taky mohl odejít.
Pokud to nepomůže, odejdi.

CX

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #6 kdy: 15. 02. 2018, 01:58:07 »
Pred rokem jsem chtel vyssi mzdu, ale pry ji nemohou navysit o tolik, kolik chci. Tak jsme se dohodli, ze navysi jen lehce a zvysi podil na odmenach na nadchazejicich projektech. Byl jsme u 2 projektu a oba dokoncene. Nevidel jsem z nich doted ani korunu. Kdyz uz se mi podari na to nekoho zeptat, tak porad mele neco s uzaverkou, ale spis se me snazi zbavit.

Co v takovych situacich delat? Jak to z nich dostat? Problem je, ze mi nikdo nerekne ani celkovou vysi prize money. Uz to trva fakt dlouho a ted uz jsem uprostred 3. projektu a mam obavu, ze se bude opakovat to samy. Ve smlouve ty premie nijak uvedeny nejsou.


Naznač, že bys zprostřed toho třetího projektu taky mohl odejít.
Pokud to nepomůže, odejdi.

(samozřejmě tedy za předpokladu, že prachy co teď dostáváš nejsou odpovídající.)

Sten

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #7 kdy: 15. 02. 2018, 02:11:52 »
Co v takovych situacich delat?

Podat výpověď. Přinejmenším se dostanete do mnohem lepší vyjednávací pozice. A nevěřit tomu, co nedostanete smluvně.

Jak to z nich dostat?

Pokud to není ve smlouvě, tak nijak. Jak praví staré právnické rčení: slibem se nezavážeš.

Inspirací může být film He was a quiet man.

Nebo Falling Down.

Sten

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #8 kdy: 15. 02. 2018, 02:18:59 »
Premie samozreme nejsou garantovane.

Prémie mohou být garantované, běžně třeba prémie za dokončení do určité doby, prémie za dosažený obrat nebo prémie za přivedení zaměstnance. Ale musí být smluvně nebo vnitřním předpisem, jinak na ně není zákonný nárok.

qwertz

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #9 kdy: 15. 02. 2018, 06:45:09 »
Nevyžaduje informatika trochu inteligence? Ale co se divím, "ajťáci" jsou jenom fňukny se sociální inteligencí blízkou nule....

Víte jaké je řešení? Podat výpověď, ještě dnes. Pokud nejse (oblíbeným slovem) lopata, dostanete jinde lepší podmínky. Ostatně to je nejrychlejší způsob jak dosáhnout zlepšení - nový zaměstnavatel nemá tabulky, že může navýšit max o 10%. Co si vyjednáte to máte.

Tím že jste si u dvou projektů nechal nasrat na hlavu jste dostatečně prokázal, že se jim tato taktika vyplatí. Pokud mají 100 zaměstnanců, a 99% bude jen brblet a nikdy neodejde, pak je pro ně výhodnější nechat toho 1 odejít. Takže na nic neekejte a běžte ještě dnes.

Když mi šéf nezvedl mzdu podle jasné dohody 4 měsíce po úspěšném dokončení projektu, kza který jsem nesl odpovědnost, tak jsem se s ním rozoučil. Žádné přidejte mi nebo..... prostě čau. Další práce byla placená lépe jen o 15%, ale nabral jsem super kompetence. Dneska beru 2x tolik. Jen je třeba nebýt líný, a fakt jít jinam.

alshajmr

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #10 kdy: 15. 02. 2018, 07:41:22 »
Co v takovych situacich delat? Jak to z nich dostat? Problem je, ze mi nikdo nerekne ani celkovou vysi prize money. Uz to trva fakt dlouho a ted uz jsem uprostred 3. projektu a mam obavu, ze se bude opakovat to samy. Ve smlouve ty premie nijak uvedeny nejsou.
Treba s tebou nejsou spokojeny a nechtej ti platit odstupny a tohle ja vyckavaci taktika nak se te zbavit ... vypoved nemusi pomoc.

XXX

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #11 kdy: 15. 02. 2018, 08:06:48 »
Jak pisi ostatni, odejit je nejlepsi volba a pokud k tomu mas schopnosti tak idealne premluvit co nejvic dalsich lidi at to firma pociti co nejvic  ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Firma odmítá vyplatit prémie
« Odpověď #12 kdy: 15. 02. 2018, 11:37:56 »
Pokud o tech slibenych premiich nemate ani mail od sefa, tak nevim, o cem se bavite. Neexistuje zadny dukaz, ze cokoliv slibili.

Vykořisťovač

Re:Firma odmita vyplatit premie
« Odpověď #13 kdy: 15. 02. 2018, 11:49:14 »
Jak pisi ostatni, odejit je nejlepsi volba a pokud k tomu mas schopnosti tak idealne premluvit co nejvic dalsich lidi at to firma pociti co nejvic  ;)

Bylo ti už 15? Jaký má smysl přemlouvat ostatní, ať odejdou, aby to firmu bolelo? K čemu ti po pomůže? Tedy kromě toho, že získáš nálepku rozbíječe, která se bude příštímu zaměstnavateli hrozně "líbit". Navíc, proč by měli ostatní odcházet, protože TOBĚ nevyplatili prémie?
Samozřejmě, že odejít vůbec nemusí být nejlepší volba. Nejlepší volba může být ta, že zůstane ve firmě, za lepších podmínek. A ty je potřeba vyjednat - a podat výpověď (jak už psali jiní) bude zřejmě nejlepší start takového vyjednávání.

XXX

Re:Firma odmítá vyplatit prémie
« Odpověď #14 kdy: 15. 02. 2018, 12:01:54 »
Firma co vyjebava se zamestnanci si nic jineho nez zanik nezasoulzi