Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL

Effe

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #90 kdy: 16. 02. 2018, 14:21:47 »
To je neuveritelné. Alobalovým čiapkám sa strácajú vo freemaili maily s odkazmi na ich stránky o plochej zemi, o liečení rakoviny SAVOm a o tom, že už v roku 2014 vypukla medzi NATO a Ruskom obrovská vojna ktorá zničila 2/3 Európy a už by išli podávať trestné oznámenia. Veď je to freemail. Pokiaľ potrebujete medzi sebou doťahovať detaily odboja proti systému, tak používajte alternatívne šifrované spojenie. No len to by ste svojimi utajenými "vedomosťami" nedosiahli taký široký záber hláv.


trick

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #91 kdy: 16. 02. 2018, 14:28:09 »
Celou dobu si ale myslím, že to není nic politického, ale technického. Politiku z toho dělají Aeronet a spol. Nešikovný technik prostě není cenzor :)
Asi se dostáváme o pár příspěvků zpět:
https://forum.root.cz/index.php?topic=17627.msg250315#msg250315

Četl jste to? S jakým argumentem nesouhlasíte? Chápete, větu:
"Uvedené subjekty mají dlouhodobě špatnou reputaci, kterou je možné sledovat například na Konšpirátori.sk. Tento web bereme v potaz,"

To znamená, že ty weby (je jich přes 100) nejsou na spamlistech, rozhodně ne všechny. Ale všechny jsou na konšpiratori.sk. Takže co je společnou příčinou?

Jinak ta transparentnost a nezávislost konšipratori.sk: "Za projektom je digitálna agentúra NetSuccess, ktorú spoluvlastní spoločnosť Petitpress, vydavateľ SME".

"Iniciatívu podporuje aj Asociácia vydavateľov tlače. ..Projekt Konšpirátori.sk je účinným nástrojom, ktorému týmto vyjadrujeme našu plnú podporu,“ dodal podpredseda asociácie Alexej Fulmek, generálny riaditeľ Petit Pressu. Vydavateľstvo denníka Sme je akciocnárom v spoločnosti NetSuccess."

Z nekalé hospodářské soutěže se to přehouplo do politické cenzury. O prachy se perte, ale cenzura je příliš.

Majkl

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #92 kdy: 16. 02. 2018, 14:35:03 »
Z nekalé hospodářské soutěže se to přehouplo do politické cenzury. O prachy se perte, ale cenzura je příliš.

Zábavné, jak v tom všichni hledají politickou cenzuru...a to jsem si myslel že mám o fungování antispam řešení jen mírně pokročilejší vhled. Nu což, alespoň se oproti hromadě lidí s jasným názorem ale minimálním povědomím o tom, jak to funguje mohu považovat za "odborníka".

@ByCzech: díky za trpělivou snahu o vysvětlení "široké rootovské veřejnosti", ale pro spoustu z nich to stejně zůstane jako "bakalova cenzura a lži o antispamu", nezávisle na argumentech :(

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #93 kdy: 16. 02. 2018, 14:36:25 »
Celou dobu si ale myslím, že to není nic politického, ale technického. Politiku z toho dělají Aeronet a spol. Nešikovný technik prostě není cenzor :)
Asi se dostáváme o pár příspěvků zpět:
https://forum.root.cz/index.php?topic=17627.msg250315#msg250315

Četl jste to? S jakým argumentem nesouhlasíte? Chápete, větu:
"Uvedené subjekty mají dlouhodobě špatnou reputaci, kterou je možné sledovat například na Konšpirátori.sk. Tento web bereme v potaz,"

Pokud vím, tak v této souvislosti píšou o více konkrétních seznamech. Ale také říkám, že mlží, takže se to neví přesně. Occamova břitva musí pomoct.

To znamená, že ty weby (je jich přes 100) nejsou na spamlistech, rozhodně ne všechny. Ale všechny jsou na konšpiratori.sk. Takže co je společnou příčinou?

Podle mě lempl technik, který takový seznam na spamlist nasadil (pokud je to tak, jak to takto podané vypadá). Ale jestli máte jiné informace, že to je třeba politická cenzura, tak sem se zdroji, rád se dovím něco nového a změním názor.

trick

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #94 kdy: 16. 02. 2018, 14:37:48 »
Za druhé bych doporučil hlasovat nohama a přesunout se na jiný free mail. Třeba gmail. Nevěříte li americanum, jsou i ruské free mail servery.
Za třetí, opravdu nemám pocit, že by se lupa nebo root angazovali mimo technickou rovinu věci.
Samozřejmě, že by uživatelé měli změnit poskytovatele. Ale s lupa.cz nemáte pravdu. Přináší články z internetového marketingu a pokud chápete vazby konšpiratori.sk + Netssuccess + Petit Press + SME a osobní propojení Fulmek a Asociácia vydavatelov tlače, tak ta situace Intenet Info silně ovlivňuje. Nechtěl bych být v jejich situaci. Podle mě je jediný možný přístup takový, že seznam z konspiratori.sk slouží pro "ochrana zadavatelů reklamy", ale neslouží jako zdroj pro cenzuru. To bude doufám výsledek jednání.


trick

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #95 kdy: 16. 02. 2018, 14:52:17 »
alespoň se oproti hromadě lidí s jasným názorem ale minimálním povědomím o tom, jak to funguje mohu považovat za "odborníka".
Prosím argumentujte k věci, nikoliv k osobám. Tady https://forum.root.cz/index.php?topic=17627.msg250315#msg250315  jsem uvedl několik argumentů, které můžete jako poučený odborník na antispam rozsekat. Zatím to nikdo neudělal, naopak ByCzech připouští, že to způsobilo nalití toho seznamu z konšpirátori.sk. Kdo to technikovi zadal je vedlejší a nikdo z nás to nemůže vědět, když neděláme v Economii nebo Excello. Každopádně je jasné, že to není seznam spamujících serverů nebo serverů s malware, to samotní konspiratori.sk uvádí.

Majkl

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #96 kdy: 16. 02. 2018, 15:02:01 »
@trick: Ale já nic z toho přece nerozporuju! To že to někdo blbě nastavuje (viz ne úplně dávný zdejší flame, zda je v pořádku vůbec využívat nějaké blacklisty), neznamená, že je to politická cenzura ze strany "bakalových médií" - což s jistotou tvrdí většina komentářů na tohle téma..

Pokud by něco takového vyšlo najevo, budu první kdo zmíněné subjekty označí za troglodyty, neb použít podobný pochybný "blacklist" jako zroj adres pro blokaci v emailech, je fakt jen k naštvání uživatelů  nezávisle na nesmyslech, které zmíněné "blacklistované" weby produkují.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #97 kdy: 16. 02. 2018, 15:06:34 »
Zatím to nikdo neudělal, naopak ByCzech připouští, že to způsobilo nalití toho seznamu z konšpirátori.sk.

Ale to přetlačujete můj výrok o tom někam, kde to vůbec nebylo ani myšleno. Doporučuji vám přestat překrucovat to co jsem řekl a nevkládat mi do úst něco, co jsem neřekl. Děkuji

strepty

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #98 kdy: 16. 02. 2018, 15:15:15 »
A zazvonil zvonec a Ruskym trolom nedame zarobit ani rubel navyse, co vy na to?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #99 kdy: 16. 02. 2018, 15:26:14 »
Ale zatím všichni říkají, že to je špatně, ale nikdo ještě neřekl, jak to udělat lépe, když se objeví množství emailů hlášených samými uživateli jako spam a jediným společným znakem takového emailu je odkaz na Aeronet.

Ale ano, jak to udelat lepe, tu uz padlo. Mohli by mit v nastaveni uctu volby pro spam: 1 tise zahodit, 2 oznacit v subj, 3 oznacit vlozenim X-spam hlavicky, 3 presunout do spam kose. Ja si pak zvolim 3 a v Claws Mail nastavim filtr.

trick

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #100 kdy: 16. 02. 2018, 15:28:46 »
@Majkl - jaký důvod má vložení seznamu nějakých webů, které nepředstavují hrozbu nebo nepohodlí (neposílají spam) uživateli s výsledkem blokace emailů, které obsahují odkaz na takový server? Výsledkem nastavení je cenzura, a protože to jsou weby o politice, tak politická. Psal jsem několik skutečností https://forum.root.cz/index.php?topic=17627.msg250331#msg250331 , proč jsem došel k tomu závěru.

@ByCzech - ok, sorry, pochopil jsem to tak. Máme přes 100 webů na seznamu konspiratori.sk. Jen několik z těchto webů je na nějakém spamlistu. Ale všechny jsou blokované. Takže logicky jsou blokované ne kvůli spamlistu, ale kvůli listu konspiratori.sk. Prostě je nalili do nějakého listu se score 10 (asi jde najít další možnosti, ale hledejme ty nejpravděpodobnější).

@strepty - netrolte s rusákama. Už je to nuda, když nemá někdo argument, tak vytáhne ruský troly, hackery a putinovce. Diskutujte k věci, argumentujte.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #101 kdy: 16. 02. 2018, 15:39:11 »
@ByCzech - ok, sorry, pochopil jsem to tak. Máme přes 100 webů na seznamu konspiratori.sk. Jen několik z těchto webů je na nějakém spamlistu. Ale všechny jsou blokované. Takže logicky jsou blokované ne kvůli spamlistu, ale kvůli listu konspiratori.sk. Prostě je nalili do nějakého listu se score 10 (asi jde najít další možnosti, ale hledejme ty nejpravděpodobnější).

Já říkal, že pokud to tak je, tak je to špatně. Ne že připouštím, že to udělali. To je ten rozdíl. :)

tnr

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #102 kdy: 16. 02. 2018, 15:53:05 »
@Majkl - jaký důvod má vložení seznamu nějakých webů, které nepředstavují hrozbu nebo nepohodlí (neposílají spam) uživateli s výsledkem blokace emailů, které obsahují odkaz na takový server? Výsledkem nastavení je cenzura, a protože to jsou weby o politice, tak politická. Psal jsem několik skutečností https://forum.root.cz/index.php?topic=17627.msg250331#msg250331 , proč jsem došel k tomu závěru.

Zadna cenzura to neni, je to jen doporuceni kde neinzerovat :-) A jeden z (nikoliv jediny) seznamu problematickych a reportovanych spam zdroju dle virusfree.cz

Navic mail (zvlast ten free) je negarantovana sluzba. Tech nedorucenych mailu bude urcite celkem dost - ruzne hoaxy, spamy, nabidky viagry atd :-)

Rekl bych, ze tu nektere weby precenuji svoji dulezitost, ze by nekomu stali za to, aby je cilene blokoval kvuli pokusu o cenzuru (nehlede na to, ze to nejde).

Citace
@ByCzech - ok, sorry, pochopil jsem to tak. Máme přes 100 webů na seznamu konspiratori.sk. Jen několik z těchto webů je na nějakém spamlistu. Ale všechny jsou blokované. Takže logicky jsou blokované ne kvůli spamlistu, ale kvůli listu konspiratori.sk. Prostě je nalili do nějakého listu se score 10 (asi jde najít další možnosti, ale hledejme ty nejpravděpodobnější).

Ale vsechny jsou blokovane - citation needed.

Citace
@strepty - netrolte s rusákama. Už je to nuda, když nemá někdo argument, tak vytáhne ruský troly, hackery a putinovce. Diskutujte k věci, argumentujte.

to pujde az se tu nekteri vzdelaji o fungovani antispam reseni :-)

Dayworker

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #103 kdy: 16. 02. 2018, 16:13:54 »
Alternatívni weby se blokují již na úrovni DNS !!!!
Jo svinstvo pánové prvního rangu. Zlatí komouši byli pouze čajoví odvar !!!!


vice zde:
https://aeronet.cz/news/cd-telematika-zahajila-cenzuru-ac24-pres-jejich-dns-servery-se-nikdo-na-alternativni-server-uz-nedostane-servery-lupa-cz-a-root-cz-provozuje-clovek-ktery-studoval-na-univerzite-george-sorose/

Poněkud nás překvapilo, že na obranu Economie a Excello, s.r.o. vystartovala zrovna dvojice serverů Lupa a Root, které se těmto věcem politického směru normálně nevěnují. Takže jsme začali pátrat po stopách obou serverů a nestačili jsme se divit. Oba dva portály totiž provozuje jedna a tatáž firma s názvem Internet Info, s.r.o. [6], kde jediným jednatelem a současně jedním ze tří společníků (avšak s majoritním podílem) je jistý JUDr. Marek Antoš s bydlištěm Praha – Krč, V Štíhlách, PSČ 142 00.

Druhým společníkem ve firmě, který stojí za povšimnutí, je Ján Simkanič, publicista a novinář, který píše pro časopis Respekt [7], a to už jsme doma, protože Respekt patří pod vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly. No, to je ale náhoda! Takže najednou je to jasné, proč na náš článek jako potrefené husy zareagovaly právě servery Lupa.cz a Root.cz, které oba spoluvlastní právě Ján Simkanič. Ale to zdaleka není všechno. Zmíněný JUDr. Marek Antoš je totiž k našemu zděšení i členem představenstva Open Society Fund Praha [8], tedy spadá do NGO impéria George Sorose a jeho Open Society Foundation. V představenstvu je tam spolu s Danielou Drtinovou z Bakalova DVTV, a tak bychom mohli pokračovat pořád dál. Potřebuje tohle snad nějaký další komentář? A to pořád není všechno.

Pamatujte na moje varování. Pokud se česká alternativa nepostaví cenzuře tohoto typu na odpor, velmi brzy zjistíte, že mizející emaily byly tím nejmenším problém. Začnou totiž být nedostupné webové stránky v prohlížeči, nedostanete se na svůj oblíbený alternativní web stejně, jako se to už děje klientům Cyrilek.net. Nenechávejte si tyto informace pro sebe, opravdu vás prosím, je to důležité, abyste sdíleli na sociálních sítích všechny naše články k této kauze, abyste v emailech posílali svým známým informace o tom, jak začíná v ČR brutální cenzura.
A komu by to mělo vadit (kdyby to byla pravda)? Proč si lůza neudělá svůj vlastní freemail? Mohli byste si posílat sračky a blokovat obsah určený slušným lidem. Dva paralelní zcela oddělené světy...

kolemjdouci

Re:Freemail Centrum údajně zahazuje maily obsahující vybrané URL
« Odpověď #104 kdy: 16. 02. 2018, 18:10:17 »
Alternatívni weby se blokují již na úrovni DNS !!!!
Jo svinstvo pánové prvního rangu. Zlatí komouši byli pouze čajoví odvar !!!!


vice zde:
https://aeronet.cz/news/cd-telematika-zahajila-cenzuru-ac24-pres-jejich-dns-servery-se-nikdo-na-alternativni-server-uz-nedostane-servery-lupa-cz-a-root-cz-provozuje-clovek-ktery-studoval-na-univerzite-george-sorose/

Poněkud nás překvapilo, že na obranu Economie a Excello, s.r.o. vystartovala zrovna dvojice serverů Lupa a Root, které se těmto věcem politického směru normálně nevěnují. Takže jsme začali pátrat po stopách obou serverů a nestačili jsme se divit. Oba dva portály totiž provozuje jedna a tatáž firma s názvem Internet Info, s.r.o. [6], kde jediným jednatelem a současně jedním ze tří společníků (avšak s majoritním podílem) je jistý JUDr. Marek Antoš s bydlištěm Praha – Krč, V Štíhlách, PSČ 142 00.

Druhým společníkem ve firmě, který stojí za povšimnutí, je Ján Simkanič, publicista a novinář, který píše pro časopis Respekt [7], a to už jsme doma, protože Respekt patří pod vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly. No, to je ale náhoda! Takže najednou je to jasné, proč na náš článek jako potrefené husy zareagovaly právě servery Lupa.cz a Root.cz, které oba spoluvlastní právě Ján Simkanič. Ale to zdaleka není všechno. Zmíněný JUDr. Marek Antoš je totiž k našemu zděšení i členem představenstva Open Society Fund Praha [8], tedy spadá do NGO impéria George Sorose a jeho Open Society Foundation. V představenstvu je tam spolu s Danielou Drtinovou z Bakalova DVTV, a tak bychom mohli pokračovat pořád dál. Potřebuje tohle snad nějaký další komentář? A to pořád není všechno.

Pamatujte na moje varování. Pokud se česká alternativa nepostaví cenzuře tohoto typu na odpor, velmi brzy zjistíte, že mizející emaily byly tím nejmenším problém. Začnou totiž být nedostupné webové stránky v prohlížeči, nedostanete se na svůj oblíbený alternativní web stejně, jako se to už děje klientům Cyrilek.net. Nenechávejte si tyto informace pro sebe, opravdu vás prosím, je to důležité, abyste sdíleli na sociálních sítích všechny naše články k této kauze, abyste v emailech posílali svým známým informace o tom, jak začíná v ČR brutální cenzura.

My nejsme tak blbí a víme, že o žádnou cenzuru a ani "cenzuru" vůbec nejde od samého počátku , ale že jde o záminku k promyšlenému pokusu o osobní dehonestaci pana Simkaniče dalších novinářů.

A to ze strany serveru Aeronet, financovaného pravděpodobně přímo ruskou tajnou službou.