Nějaké drobné bitcoiny, co s tím dál

technomaniak

Re:Nějaké drobné bitcoiny, co s tím dál
« Odpověď #30 kdy: 24. 12. 2018, 06:14:22 »
Mam dotaz k tematu. Predem rikam, ze tolik BTC nemam a zajima me to spise hypoteticky do budoucna. Kdyz si na Alze pres tu jejich platebni branu (tusim BitPay) koupim treba pocitac za 150k CZK a zaplatim BTC nebo LTC tak se na 100% platba spoji s moji realnou identitou. Jde mi o to jestli pak nekdo neco zjistuje? DPH je prece zapocitano v cene zbozi a kdyz bych proste zaplatil tu castku v CZK... tak nikdo nic nezjistuje. Jde mi o dane z tech BTC (LTC). Myslim, ze kdyz si je neprevedu na CZK a proste si za ne neco koupim primo... tak je to OK ne?

PS: Mam jen nejake drobne z faucetu.

Zajímavé řešení. Prakticky skutečně přímí nákup zboží za coiny není "příjem z kapitálových trhů", takže skutečně bys to nemusel danit. Je to stejné jako kdybys sis koupil akcie, ony vyrostly a ty jsi je směnil např. za auto a to se taky nedaní daní z příjmu.

Prodejce zboží či služeb nemusí vést evidenci kupujících a taky ji neposílá státním orgánům. Ale protože má kupující účet v bance, a banka musí dodržovat 253/2008 (https://www.mesec.cz/zakony/zakon-proti-prani-spinavych-penez/uplne/  + najdi si aktuální znění ) tak daná transakce se musí zkontrolovat.

Nás před 20lety ještě ve škole učily, že existuje něco jako finanční kontrarozvědka která každou transakci za více jak 400 000 kč analyzuje. Možná částku zvýšily, nebo to celé zrušily, nebo jestli je to pravda to netuším. Právní rámec legislativy řešící toto chování jsem nenašel ale taky jsem to nikdy pořádně nehledal.


Josef Grill, WEDOS

Re:Nějaké drobné bitcoiny, co s tím dál
« Odpověď #31 kdy: 24. 12. 2018, 13:12:52 »
Pozor. Prodejce je povinej se zakona vest evidenci a to dokonce nekolik let spatky! Bernak muze pozadovat az 5 let stari zaznami. Pozor na to