Zkušenosti s Macbook Pro

xxx

Zkušenosti s Macbook Pro
« kdy: 12. 01. 2018, 20:48:32 »
Ahojte, mam otazku na aktivnych uzivatelov tohto modelu. Silno zvazujem prechod z klasickeho notasu (lenovo) + ubuntu na spominany model. Chcel by som pocut vase skusenosti, ktory mozno riesili rovnaku siuaciu, ci sa takyto krok z dlhodobeho hladiska oplati. Viem ze naklady Apple asi nebudu najlacnejsie, takze to hodnotim osobne ako najvacsie minus. Mate nejake dalsie postrehy o ktorych by som mal pred kupou vediet, a ktore zvazit? Potrebujem mobilnu pracovnu stanicu, prevazne na programovanie. Dikes.
« Poslední změna: 15. 01. 2018, 21:18:49 od Petr Krčmář »


xxx

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2018, 20:51:55 »
Zabudol som napisat ze uvazujem nad 15 palcovym modelom z roku 2015.

Inkvizitor

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2018, 21:00:27 »
Vyzkoušej si někde klávesnici, jestli Ti sedí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2018, 21:08:44 »
Jako zrcadlo opravdu skvele.

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2018, 21:18:44 »
To zas bude v aleji nablito... porozhlédni se po fóru, už se to tu řešilo několikrát.

TLDR: jelikož se nejedná o nejnovější model, tak HW v pohodě (je dobré si vyzkoušet, ale to platí o všech ntb). Co se SW týče, tak je to v pohodě pokud na Linuxu používáš kombinaci shell+ide+browser (jako první věc nainstaluj homebrew).


?

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2018, 21:52:12 »
Není to polití odolné.
Má to lesklý displej.
Nedá se v tom nic upgradovat, vyměnit, upravit. Už snad není vyndavací ani SSD, takže pokud se cokoliv pokazí, pápá data.
Nelze vyměnit akumulátor.
Mizerná mechanická odonost.
Nedostatečná konektorová výbava.

A to vše za šílenou cenu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2018, 22:22:11 »
Už snad není vyndavací ani SSD,

Jo, pry je prilepeny a priletovany na mobo. A nejen SSD, pry i RAM je tam take naletovana. Nekup to, kdyz je to tak levny.

?

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2018, 23:23:45 »
Což o to, že je RAM je připájená a je jí i u nejvyššího modelu málo, budiž, neboť ti co si to kupujou zajímá viditelnost nakouslýho jabka víc, než opravitelnost a rozšiřitelnost. Ale, že když mi cokoliv na desce chcípne a musí se měnit celá deska, tak že přijdu o data na SSD, který bych si dal normálně do jinýho počítače, to je brutální. A to jsou to rádoby hi-end pracovní stroje, takže nepochybně v tom nějaká důležitá data jsou.

A vzhledem ke konektorové výbavě je zálohování na externí média taky fajn...

Jasně, lze zálohovat do iCloudu, ale ten není zadarmo, potřebuje rychlý internet a už jsem potkal řadu jablíčkářů, co jim synchronizaci s iCloudem nebyli schopní opravit ani na iPodpoře ani v iStoru.

Další super feature, že to nemá slot na SD karty, takže když si chci prohlídnout fotky ze zrcadlovky (desítky GB), musím je tam kopírovat přes USB2...

No prostě geniální. Ale fakt, nekup to, když je to tak levný.

anonym

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2018, 00:34:32 »
Já bych jako uživatel iphonu a ipadu zmínil ještě to, jestli je člověk zvědavý na to používat to propjeni mezi Apple produkty. Tuhle se mi v práci stalo, že mi chcípl iPhone, pomzapnutí to po mě chtělo bezpečnostní kód, který mi prý zaslali, a teď se podržte, NA MÚJ KURVA IPAD! Ten jsem měl samozřejmě doma (tak ne asi dpc). Jako alternativu jsem si to mohl nechat poslat na svoje tel číslo, které, a teď se podržte zas, jsem mel v soukromem mobilu rovnez doma.

IPad co od nich mám je s každým updaten čím dál pomalejší.

A iPhone? Ten mi jednu dobu po updatu furt psal hlášku, že se nemůže připojit do kurva icloudu. Hazelo ji to zas a znova. Volal jsem, hodilo to hlasku uprostred hovoru a hned po ni zase a zas, vytacel jsem cislo, hodilo mi to tu spicn hlasku, psal jsem sms, hodilo to hlasku, parkrat jsem na neco klikl, zas to hodilo hlasku. Znicehonic po updatu, pitomy icloud nepouzivam a nikdy jsem si ho nezapl.

Potreboval jsem si nutne nahrat hovor a? Zpcn apple diktafon mi to nedovolil, pritom na nektere tel cisla predtim to dovoli, coz me mystifikovalo.

iPad kuwa? Tam nesezenete ani pitomou funkcni vedeckou kalkulacku! Ze zoufalstvi jsem si nainstaloval 5 nejpopularnejsich, co byly zadaco, poradneji byla udelana jen jedna a v te furt vysakujou okna s reklamou. Proste potrebujete neco spocitat a vyskoci tam okno pres celou obrazovku s nejakou pitomosti. A tak bych mohl pokracovat.

Proste Apple je banda buzerantu na ntou.

anonym

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #9 kdy: 13. 01. 2018, 00:45:48 »
Jeste dodatek k te hlasce s icloudem, ono to po me chtelo totiz pokazde zadat heslo k memu apple uctu, aby se to. ohlo synchronizovat s icloudem. Me je jasne, ze apple ovce tam to heslo hned zadala a nemela problem, od toho to taky furt otravovalo, aby ovce zacaly pouzivat jejich spcn icloud, ale ja to proste dpc nechci, nic o nem nevim a nechci nekam posilat data, takze jsem porad klikal na zrusit a ono to tam proste skakalo znovu a znovu, klidne i 3x po sobe, přimjakékoliv přiležitosti. Marně jsem čekal, že to samo přestane, musel jsem googlit kde to v pitomem nastaveni zrusit. Měl jsem chuť ten telefon strčit do furter u dveří a třísknout. Škoda těch dveří.

anonym

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #10 kdy: 13. 01. 2018, 00:54:19 »
Takže ikdyž ten mcabook vypada zajimave, tak já se děsím, co za hovna tam bud mít apple nastražené. Mě strašně Apple připmíná takové ty filmy z daleke budoucnosti, kde si korporace zotrocily lidi. Viz treba Cerveny trplaslik, S12E05 M-Corp. Tak bude ty vole vypadat Apple za 100 let.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #11 kdy: 13. 01. 2018, 01:05:27 »
coz o to, prace s nim je vyborna ale cokoliv se poroucha, oprava bude raketa i napr. pouha vymena baterie (stejne jako kupni cena). konektorova vybava se da dokoupit ale jsou to vydaje navic (nechapu ze tam nenechali aspon ethernet), nevim jestli tenhle model vubec ma usb 3.1

bohuzel uz to neni doba MBP C2D kde se dala vetsina veci opravit za normalni penize

urcite si nechat nejake penize bokem na pripadne opravy (pocitat ze to bude drahe)

nejlepsi asi kdybys mel moznost treba na pul roku si nejaky starsi pujcit a zkusit si zda vyhovuje
« Poslední změna: 13. 01. 2018, 01:09:24 od Lojza »

balki

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #12 kdy: 13. 01. 2018, 08:17:51 »
Viem ze naklady Apple asi nebudu najlacnejsie, takze to hodnotim osobne ako najvacsie minus. Mate nejake dalsie postrehy o ktorych by som mal pred kupou vediet, a ktore zvazit?

Na programovanie je to uplne super. Naklady sa mi nezdaju az take hrozne, najdrahsi je samozrejme samotny pocitac, zavisi od toho, kolko clovek zaraba. Najdrahsie prislusenstvo naviac boli bluetooth sluchatka pioneer (viem, blba znacka, hraju dobre a bola akcia), zvysok mam normalny shit. Ak niekedy zriedka potrebujem, pripojim HP mys (Na hranie dungeonov :)), niekedy externu zvukovku ak chcem muzicirovat. Nerad mam pripojene k NB blbosti naviac. Kedysi som to robil, ale nerad sa zamotavam do kablov. No ak pouzivate ethernet, minimalne jednemu (fuj) donglu sa nevyhnete. Leskly display je skvela vec. (matne su srajda, vzdy ked zajdem k matnemu posobi to na mna ako spinave zgrcane) Ja si velmi chvalim.

Ale co som pocul jedna pani povedala, ze nove macbooky su strasne kazove. Ze si kupia a tesne po zaruke sa odpali grafika. Fungl novym padaju gombiky a tak. Nevidel som osobne, mozno je to FUD. Kazdopadne by som po kupe tie  gombiky skontroloval a spravil zatazove testy (co zvycajne robim na kazdom kompe), nech sa odpali to, co ma v zaruke. Niektore porty aplikacii su dost shit, na to si ludia stazuju (Naposledy som zachytil, ze chrome vytazuje preocesor). Ale to nie je vina apple, no kazi to povest.

Steve

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #13 kdy: 13. 01. 2018, 08:34:26 »
MBP 15 je univerzalni pracovni kun pro programatora. I vzhledem na svou velikost je celkem lehky a prenasenischopny. Kazdopadne az ti nesejde na graficke karte tak zvazuj 13" model, je mensi a lehci. Totiz vetsina lidi jej na programovani pouziva jako bezny desktop, tedy externi klavesnice, externi mys, 2x 4K externi monitor. Interni klavesnice a displej se pouziva spise nouzove pocas cestovani nebo v posteli..

99% hejteru ti tu bude povidat neco o lesklem displeji - s klidem je ignoruj neni to zadny problem, antiglare vrstva odvadi svou praci skvele a vetsinu casu stejne budes koukat na externi monitory.

Vzhledem na to, ze upgrade RAM doma neudelas kup rovnou 16GB model, obzvlast pokud pouzivas virtualni masiny. Taky se vyhni 128GB harddisku protoze ten zaplnis hned. 256GB je uz v pohode a 512GB tak to uz je na pogramovani celkem luxus.

Steve

Re:Skusenosti s Macbook Pro
« Odpověď #14 kdy: 13. 01. 2018, 08:38:55 »

Ale co som pocul jedna pani povedala, ze nove macbooky su strasne kazove. Ze si kupia a tesne po zaruke sa odpali grafika. Fungl novym padaju gombiky a tak. Nevidel som osobne, mozno je to FUD.

Je to uz vice nez rok co mame kolem 10ti novejch Macbooku Pro 13 i 15 a zadne uvedene symptomy nenastaly. Ale jak pisu u nas do internich klavesnic mlati malokdo, vetsinou pouzivame externi.