Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.

vyvojar

Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« kdy: 30. 12. 2017, 22:52:32 »
Hodně se mi líbí OS X od Applu, je to krásný operační systém, dobře se na něm pracuje, Macbooky jsou super sexy - space gray, woow :).
A tak si říkám, proč Linux má, sorry za ten výraz, nějaký vyblitý Gnome a KDE, Ubuntu mělo Unity, což taky nebylo nic moc a teď snad zase přechází na Gnome. Mně se to prostě nelíbí. Sám používám Elementary OS. Je to taková trochu napodobnenina OS X.
Přijde mi, že v 21. století by už někdo mohl praštit do stolu (spíš nějaká skupina) a konečně postavit na Linuxu něco opravdu dobrýho. Však v čem je problém? Jádro je ok, je tam všechno, co je potřeba. Je to čistě o tom desktopovým prostředí a aplikacích. Proč má MS Visual Studio, Apple XCode a Linux tak akorát KDevelop. Máme tady open sourcnutej Swift, takže i nový moderní jazyk.
Fakt by se mělo začít dělat na něčem novém. Zahodit X11 a všechno už dělat jen pro Wayland. Jít trochu cestou Applu a Windows. Ne že každá část půjde zaměnit a zase bude existovat miliarda různých compositorů apod.. Na to ať si ti dobrodruzi stáhnout nějaký to Ubuntu apod..


Jiruss

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2017, 23:10:55 »
Výborný nápad, začni, pošli odkaz na GitHub a někdo se přidá. Bouchni do stolu a směle do toho.

karbous

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2017, 23:14:41 »
Jasne, supr napad. Di do toho a vytvor cuprdupr novou distribuci, ktera strci do kapsy vsechny ty debiany, fedory, opensusy, mandraky, ubunty, minty, kali a vsechny ostatni... budes pak linux god a VSICHNI  se ti budou klanet. mas moji naprostou duveru a drzim palce...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2017, 23:16:51 »
Tak nastesti nekdo prastil do stolu a udelal neco jineho, nez to zasrane GUI, co ma Mac a je i na vyber z cele rady. Jinak cestou Widli to v posledni dobe jde. Mame systemd, tak bys mel oslavovat.

vyvojar

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2017, 23:19:47 »
klasika....


soriako

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #5 kdy: 31. 12. 2017, 01:29:31 »
Výborný nápad, začni, pošli odkaz na GitHub a někdo se přidá. Bouchni do stolu a směle do toho.

Počkej, tos ho špatně pochopil, on chce aby NĚKDO to nový distro udělal ;) třeba ty

nobody(ten pravej)

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #6 kdy: 31. 12. 2017, 01:33:46 »
klasika....
a co chces slyset? ocividne nerozumis o cem je opensource (ze si lide mohou delat co chteji, delat forky toho co chteji udelat jinak nez tvurce, delat si to po svem pro sebe a pokud to chteji pouzivat i ostatni tak klidne svobodne a zadarmo mohou, atd...)

pokud mas pocit ze udelas nove desktopove prostredi lepe nez autori stavajicich a ze to zalozis na waylandu, asi myslis za vikend ze budes mit zaklad, kdyz bouchnes do stolu poradne... a samozrejme nebudes nic (ani UI/UX) kopirovat, jen to udelas stejne jako macOS... aha... ze by to byl nakonec ten Pantheon co je pouzit v elementaryOS? a napada te otazka, kdyz uz to teda nekdo v podstate udelal, ze vetsi cast GNU/Linux uzivatelu stale pouziva (a autori to stale vylepsujou) jina desktopova prostredi, jako Gnome, KDE, Xfce a dalsi? mozna ne kazdej (jako ty) chce desktop ala macOS... ja pouzivam uz roky Xfce a vyhovuje mi naprosto, jini pouzivaji Gnome3, jini KDE5, vsem muze vyhovovat neco jineho, ne ten "tvuj" macOS :)

nobody(ten pravej)

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #7 kdy: 31. 12. 2017, 01:35:26 »
Počkej, tos ho špatně pochopil, on chce aby NĚKDO to nový distro udělal ;) třeba ty
pockej, on se spatne pochopil, on to za nej uz nekdo udelal, autori elementaryOS kterej pouziva prisli s Pantheon desktopem, on asi jen chce aby to zacli vsichni pouzivat a prejmenovaly to na vyvojarOS s vyvojarDesktopem :)

nobody(ten pravej)

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #8 kdy: 31. 12. 2017, 01:50:08 »
a jeste trochu vazne... pokud se ti libi macOS a pouzivas elementaryOS, zamysli se nad tim cim jim muzes pomoci:
- grafika (ikony, pozadi, temata...)
- preklady (opravy/rozsirovani do cestiny...)
- dokumentace (ceska webova dokumentace...)
- programovani asi nehrozi, ale muzes sehnat lidi co by programovali to co bys chtel zmenit/zlepsit...
- sezen penize na podporu stavajicich vyvojaru... (zorganizuj kampat nebo cokoliv jineho)

bud zjistis ze nemas ani na toto, nebo zjistis ze toho zacnes delat vic, hlavne sezenes vice lidi a budete mit spolecne cile jine nez maji tvurci elementaryOS, pak dospejete k tomu ze udelate fork elementaryOS, nebo to zalozite na Debianu a udelate "jen" fork Pantheon desktopu

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #9 kdy: 31. 12. 2017, 02:55:01 »
Muze mi nekdo rict kam na ty uzasne igelitentni tazatele forum roota chodi?

Jednak je ocividne videt jak moc linux zna, kdyz dokaze vyjmenovat z cele plejady DE/WM jen Gnome nebo KDE. Jo a mozna vydel Ubuntu.
Dale asi nikdy neslysel o adrese https://www.opendesktop.org/
Dalsi revolucionar co by hned zahazoval fungujici reseni, kdyz to cool jeste ani poradne neni schopno fungovat. (Ne Wailand zatim nefunguje se vsemi ovladaci gr. karet. treba na NVidii jeste furt ma velky problemy). Zajimalo by me, co mu zas tak vadi na Xech. Mozna jen to, ze nekdo, nekde, nekdy mel pitomy hemzy; tak je to potreba hned papouskovat.

Osobne se mi desktop na macu nelibi ani trochu a zveda se mi kufr z tech pitomych monochromatickych ikon, ktere ted musi byt implicitne nacpany do kde jakeho distra, protoze to zavedl HAPPY Mac. Pritom treba KDE ma skvely set Oxygen, nebo jeste lepsi Feanzu. Praste des. Osobne jsem silne proti tomu, aby se do linuxu bezmyslenkovite kopyrovala kazda kravovina kterou kdo vymyslel a a  hned se cpala vsem ostatnim jen protoze z ni 14 - 16 leti ichtylove ucuravaj. A kdyz, tak jako volitelne balicky temat a dekoraci pro DE/WM.
 
 

Radovan.

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #10 kdy: 31. 12. 2017, 08:19:35 »
Hodně se mi líbí OS X od Applu, je to krásný operační systém, dobře se na něm pracuje, Macbooky jsou super sexy - space gray, woow :).
A tak si říkám, proč Linux má...
Protože to je Linux a ne ohryzek!
V Linuxu si můžeš z desítek možností vybrat to co ti vyhovuje nejvíc, a libovolně si to přizpůsobit svým požadavkům. Můžeš si ze stažených zdrojáků udělat vlastní verzi a tu třeba prodávat na tržišti. Můžeš cokoliv.
U Applu nemůžeš vůbec nic, jenom slintat, hajlovat a platit.

Takže místo slintání o napodobenině Macu pro žebráky udělej pro Linux něco lepšího než je OS X. Třeba to potom budu používat i já, ale teď mám na PC Raspberry Desktop a vyhovuje mi to.

vyvojar

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #11 kdy: 31. 12. 2017, 11:14:48 »
Hele nemá to cenu s váma diskutovat, sice mi to trvalo nějakou dobu, ale tady je to samej 50 letej vim user, co je spokojenej se svým tailing weemkem vzniklým v roce 2000. Bye. Kdybyste někdo projevil nějaké znalosti, než jen ty povrchni keci, když už.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #12 kdy: 31. 12. 2017, 11:43:41 »
Osobne jsem silne proti tomu, aby se do linuxu bezmyslenkovite kopyrovala kazda kravovina kterou kdo vymyslel a a  hned se cpala vsem ostatnim jen protoze z ni 14 - 16 leti ichtylove ucuravaj. A kdyz, tak jako volitelne balicky temat a dekoraci pro DE/WM.

Jo, kez by to tak bylo. Nejak si tim posledni dobou nejsem jisty.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #13 kdy: 31. 12. 2017, 11:50:27 »
Hele nemá to cenu s váma diskutovat, sice mi to trvalo nějakou dobu, ale tady je to samej 50 letej vim user, co je spokojenej se svým tailing weemkem vzniklým v roce 2000. Bye. Kdybyste někdo projevil nějaké znalosti, než jen ty povrchni keci, když už.

Hergot, ted jsi nam to nandal. Sami blbi padesatilety dedkove, kteri rozumi uplnemu hovnu. Tak se prosimte jeste podel, co jsi jako vyvinul, kdyz jsi si zvolil tak pekny nick.

Neviditelný

Re:Vytvoření nové distribuce postavené na Linuxu.
« Odpověď #14 kdy: 31. 12. 2017, 11:54:32 »
Přečti si, cos napsal ještě jednou a asi ti dojde, že jinou reakci jsi snad ani nemohl dostat. Já třeba vůbec nechápu, co se snažíš sdělit. Že se ti líbí macOS? Fajn, tak ho přece používej. Kdo kdy dělal na nějakém netriviálním open projektu, určitě tuší, že problém není v nástrojích a technologiích ale v nadšených lidech a čase, který tomu mohou věnovat. Wayland ani Swift samy o sobě fakt nic nevytrhnou.