Linuxák na Windowsu 10

nobody(ten pravej)

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #15 kdy: 27. 12. 2017, 23:55:16 »
No, je fakt, že by mohla být v instalačce nějaká možnost přizpůsobení, aby si to tam člověk odškrtal jako dříve. Ale víte co, to byste pak ten notebook nemohl vybalit z krabice a za chvilku frčet.
to je hovadina, pri instalaci tlacitko "upresnit instalovane polozky" by MOHLA ale pro ty co to nezajima NEMUSELA byt pouzita, tzn. ze pro druhou skupinu by se NIC nezmenilo...
k tomu "za chvilku" frcet, ono nez se nainstalujou metrosr&cky vcetne hry CandyCrush, nez se zindexujou polozky pro startumenu (aby slo vubec neco i vcetne zakladnich aplikaci a systemovejch vyhledat), nez se naintalujou aktualizace, nez se provedene dokonceni pri vypinani a dokonceni pri zapinani, tak to trva dost dlouho, za tu doby mam nainstalovany GNU/Linux vcetne vice aplikaci a aktualizacei nekolikrat ;-)


CoffeeMan

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #16 kdy: 27. 12. 2017, 23:57:33 »
Zajímalo by mě co člověk musí hulit aby vyplodil takové zvěrstvo jako vy dva "CoffeeMan" "Unknown".


Co zase já? Já mám W10 normálně nasazeno a nasazuji a běží to naprosto bez problémů. A žádné pikatchoviny s tím nedělám. Že má někdo trauma z nainstalované Candy Crush hry, no a co?

Sadam

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #17 kdy: 28. 12. 2017, 00:10:23 »
@MarSoft

Windows 10 je bezpečný a je nasazený ve státních složkách a může nakládat s informacemi až do úrovně přísně tajné.
NBÚIK dříve NBŮ má zdrojové kódy spolešnosti Microsoft na Windows 10.


To je moc hezke, a muzou si to reprodukovatelne zkompilovat a porovnat vysledne binarky s tim z ceho ty widle realne instaluji ?

Pokud ne (A ja vim ze ne ;-) ), tak dostupnost SRC nedokazuje vubec nic... nic M$ nebrani aplikovat nad cistymi zdrojaky nejaky diff tesne pred kompilaci release verze... nic M$ nebrani injectnout cokoliv behem kompilace v tom jejich proprietarnim neverejnem compileru ktery ty release widle verzi sestavuje...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #18 kdy: 28. 12. 2017, 00:22:17 »
Pokud ne (A ja vim ze ne ;-) ), tak dostupnost SRC nedokazuje vubec nic... nic M$ nebrani aplikovat nad cistymi zdrojaky nejaky diff tesne pred kompilaci release verze... nic M$ nebrani injectnout cokoliv behem kompilace v tom jejich proprietarnim neverejnem compileru ktery ty release widle verzi sestavuje...

Tak oni ty Widle muzou dodavat uplne ciste. Nasledne si pa muzou podle potreby kterekoliv Widle individualne opatchovat pres widloupdate. A jestli v NBÚIK treba studovali tech 5 km kodu Widli 10, tak otazka je, jestli studovali i tech 25 km zdrojaku zaplat a jestli u kazde zaplaty kontroluji kontrolni soucet proti zaplatam, ktere dostava nekdo jiny, napriklad tajny agent pro kontrolu zaplat v lese na Sumave.

nobody(ten pravej)

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #19 kdy: 28. 12. 2017, 00:44:46 »
[...]Já mám W10 normálně nasazeno a nasazuji a běží to naprosto bez problémů. A žádné pikatchoviny s tím nedělám. Že má někdo trauma z nainstalované Candy Crush hry, no a co?
prave ze delas pikatchoviny tim ze to nasazujes v defaultu, jak sem psal vymytej mozek to neresi, to ale neznamena ze je to dobre ;-)
nemam trauma z CandyCrush, nejspis ti nedoslo ze slo o racionalni reakci na tvoje demagogicke srovnani s minama v 90's ;-) i kdyz nemam trauma z CandyCrush, tak kdybych musel pouzivat Windows10 tak bych si je proste odinstaloval, stejne jako hromady dalsich nejen zbytecnych ale i nevhodnych sr&cek...


CoffeeMan

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #20 kdy: 28. 12. 2017, 00:46:32 »
Bych se klidně vsadil, že rozvědka má spešl verzi na míru. A to nejenom ohledně Candy Crush hry.

CoffeeMan

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #21 kdy: 28. 12. 2017, 00:51:08 »
[...]Já mám W10 normálně nasazeno a nasazuji a běží to naprosto bez problémů. A žádné pikatchoviny s tím nedělám. Že má někdo trauma z nainstalované Candy Crush hry, no a co?
prave ze delas pikatchoviny tim ze to nasazujes v defaultu, jak sem psal vymytej mozek to neresi, to ale neznamena ze je to dobre ;-)
nemam trauma z CandyCrush, nejspis ti nedoslo ze slo o racionalni reakci na tvoje demagogicke srovnani s minama v 90's ;-) i kdyz nemam trauma z CandyCrush, tak kdybych musel pouzivat Windows10 tak bych si je proste odinstaloval, stejne jako hromady dalsich nejen zbytecnych ale i nevhodnych sr&cek...

O. K. Tak teda jinak. Jediné, co tady mám jako extra vuřty, je, že když otevřu nabídku, tak mám vpravo, když sjedu dolů, ikony minecraftu, nějakýho podělanýho Mickeyho, Solitaire a Candy... Celé se to nainstalovalo zpět při nějaké aktualizaci. Bude mně trvat asi minutu to smazat. A planeta se opět začne točit.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #22 kdy: 28. 12. 2017, 07:28:43 »
Celé se to nainstalovalo zpět při nějaké aktualizaci. Bude mně trvat asi minutu to smazat. A planeta se opět začne točit.

Ano, mame vlastne velke stesti, ze otaceni Zeme zavisi jen v male mire na tom, co si Widle 10 samovolne nainstalovaly nebo naopak odinstalovaly. V opacnem pripade by jiz zivot na Zemi byl vyhuben.

Prekvapuje me ale, ze pouzivate system, nad kterym mate jen omezenou kontrolu a kteri si dela, co se soudruhum v Redmondu zachce a zretelne vam to nevadi a pripada vam to normalni.

Ivan Nový

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #23 kdy: 28. 12. 2017, 07:54:50 »
Celé se to nainstalovalo zpět při nějaké aktualizaci. Bude mně trvat asi minutu to smazat. A planeta se opět začne točit.

Ano, mame vlastne velke stesti, ze otaceni Zeme zavisi jen v male mire na tom, co si Widle 10 samovolne nainstalovaly nebo naopak odinstalovaly. V opacnem pripade by jiz zivot na Zemi byl vyhuben.

Prekvapuje me ale, ze pouzivate system, nad kterym mate jen omezenou kontrolu a kteri si dela, co se soudruhum v Redmondu zachce a zretelne vam to nevadi a pripada vam to normalni.

Jsou dva přístupy, buď mám vše pod kontrolou, pak používám Linux, a nebo se o systém nestarám a používám Ubuntu nebo Windows. V prvním případě platím za tu kontrolu ztraceným časem, ve druhém informacemi o sobě.

MKzB

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #24 kdy: 28. 12. 2017, 08:23:40 »
Chtěl jsem do nového notebooku nainstalovat Windows 7. Při instalaci nastalo pár problému, ale všechny jsem vyřešil.
Hlavní problém nastal v okamžiku, při hledání důležitého ovladače který jsem nenašel. A žádný open ovladač který jsem otestoval mi nešel.
Na ovladače se mi osvědčil ruský Driver Pack Solution, http://www.drp.su.
Akorát je třeba přepnout na expert mode a deaktivovat ostatní doporučený sw např. Firefox, protože instaluje verze v ruštině. (Balík pochází od ruských autorů)
Jsou 3 možnosti:
1. Samotný detekční program, který potom vše stáhne z netu.
2. 15 GB ISO, kde je vše offline.
3. Network driver pack (cca 500 MB), který prvně nainstaluje síťové drivery a ostatní potom stáhne z netu.
Na tento balík pravidelně upozorňuje server http://www.qr.cz, kam chodí hodně windows adminů.

j

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #25 kdy: 28. 12. 2017, 08:46:35 »
Nechápu... někdo v 90. letech řval, že ten windows je na pikatchu, protože tam jsou miny.
Kdyz vo tom vis hovno tak to samozrejme chapat nemuzes, to se uz tak blbejm lidem deje ... proto ty hry slo zcela vzdy nenainstalovat, pripadne je ze systemu odstranit, coz byl mimo jiny zcela standardni pozadavek vsech korporatu, ktery M$ platej miliony $. A mimochodem je to i jeden z duvodu, proc spousta korporatu na 10 neprechazi - ztrata kontroly.

To není pravda. Když si koupíte nový notebook a né něco rok starého, tak to má aktuální sestavení. To samé, když si stáhnete aktuální instalačku.
Ano, pokud si to někdo instaluje z klasické krabice, tak se stane, co popisujete.
Ano je videt ze ses cistokrevnej vul .. on totiz vyrobce notesu co 14 dnu reinstaluje vsechny notesy co jich ma desitky tisic skladem ...

2MarSoft: Jestli to chces vazne resit, tak fakt nejlip externi krabkou, na ktery zakazes vsechno a pak povolis jen to, co povolit chces, ale uvedom si, ze jakmile povolis http/s ... tak povolis vlastne uplne vsechno. I u starsich widli je problem udrzet vypnuty/zakazany servisy kdyz ty widle zaroven patchujes. U desitek ... se ti to klidne prepne za chodu zcela kdykoli. A vpohode to ignoruje i GPO.

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #26 kdy: 28. 12. 2017, 10:15:48 »
I když to není moc v k tématu tak musím říct, zlaté Windows 10 Enterprise LTSB. žádné sračky jako metro a UWP, aktualizace stejné jako pro WS2016, takže se ten systém nemění pod rukama podle toho, jak se kdo v MS zrovna vysere.
Bohužel legálně se k licenci běžný smrtelník nedostane, ale pokud bych si měl vybrat, jestli W10 Home/Pro legálně, nebo W10 LTSB nelegálně, je to jasná volba.

alshajmr

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #27 kdy: 28. 12. 2017, 10:34:38 »
Chtěl jsem do nového notebooku nainstalovat Windows 7. Při instalaci nastalo pár problému, ale všechny jsem vyřešil.
Hlavní problém nastal v okamžiku, při hledání důležitého ovladače který jsem nenašel. A žádný open ovladač který jsem otestoval mi nešel.
Na ovladače se mi osvědčil ruský Driver Pack Solution, http://www.drp.su.
Akorát je třeba přepnout na expert mode a deaktivovat ostatní doporučený sw např. Firefox, protože instaluje verze v ruštině. (Balík pochází od ruských autorů)
Jsou 3 možnosti:
1. Samotný detekční program, který potom vše stáhne z netu.
2. 15 GB ISO, kde je vše offline.
3. Network driver pack (cca 500 MB), který prvně nainstaluje síťové drivery a ostatní potom stáhne z netu.
Na tento balík pravidelně upozorňuje server http://www.qr.cz, kam chodí hodně windows adminů.
No naistalovat neco z ruskych stranek a duverovat treti, ruske strane .... to zni jako velmi dobry napad. Dik za tip.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #28 kdy: 28. 12. 2017, 11:01:57 »
Na ovladače se mi osvědčil ruský Driver Pack Solution,
.............
Na tento balík pravidelně upozorňuje server http://www.qr.cz, kam chodí hodně windows adminů.

Firemnimu adminovi, ktery tohle pouzije, bych useknul pracky az u p​r​d​e​le. Krome deseti backdooru KGB tam muze byt i Putinova osobni vzdalena konzole.

CoffeeMan

Re:Linuxák na Windowsu 10
« Odpověď #29 kdy: 28. 12. 2017, 11:20:00 »
Celé se to nainstalovalo zpět při nějaké aktualizaci. Bude mně trvat asi minutu to smazat. A planeta se opět začne točit.

Ano, mame vlastne velke stesti, ze otaceni Zeme zavisi jen v male mire na tom, co si Widle 10 samovolne nainstalovaly nebo naopak odinstalovaly. V opacnem pripade by jiz zivot na Zemi byl vyhuben.

Prekvapuje me ale, ze pouzivate system, nad kterym mate jen omezenou kontrolu a kteri si dela, co se soudruhum v Redmondu zachce a zretelne vam to nevadi a pripada vam to normalni.

Nepřipadalo mně to normální, nyní již ano. Zvyk. Protože jako vy Einsteini, nám na tom běží aplikace a s těmi se tráví 99 % času. Občas to řekne, že se to má restartovat. Jednou za 1/4 roku nebo tak. Tak se holt při dalším zapnutí uvaří trochu delší kafe.
To je jak s těmi antiviry. Přišel MS a ná, tady máte Essentials. Nikdo od té doby neřeší.

Prostě a jednoduše. Jsem už moc starý na to, abych se v tom vrtal jak linuxový fanatik na koleji.