Příležitost v IT pro holku

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #135 kdy: 29. 12. 2017, 10:32:45 »
Uzasna analyza skrytych aspektu textu dotazu. Doufam, ze se dockam i rozboru z hlediska freudovske psychoanalyzy s durazem na oidipovsky komplex.

Zkusme nyní analyzovat tvoje komentáře k tomuto tématu. Zde je malý výběr...

Hm, tak ty nosis do prace sukynku? A fotku nemas?

Hm, aby za chvili nebyla jak prase. IT je pro zenskou nezdravy obor.

Kvuli prachum by spis sla na prava, ze jo.

Tak jiste, kilt nema v Cechach tradici. Ale mohl bys to zkusit se staroslovanskou suknici. Hlavne se nenech rozhazet blbymi poznamkam o tom, ze vysla z mody uz pred radou stoleti. Znas to, jak to v mode chodi. Neustale se vraci a opakuje, akorat vzdy v mirne pozmenene a zjednodusene forme.

To tezko, maleho sulina mas prece ty.

@gentleman: Ty budes mit asi hodne malyho sulina...

Jo, jak noha a mimo misu. Zkus omezit ty steroidy.

Ach jo, to je uroven. Vidim, ze Root speje k nutnosti zavest povinnou registraci, aby bylo mozne eliminovat debily zamcenim konta. Ono by je to omrzelo si porad delat novy e-mail a pokazde se znovu registrovat.

Děkujeme ti (hlavně asi KAren) za tvé přispění do diskuze kulervoucími argumenty a za výtečné rady, jak začít v IT. Jsem oslněn tvojí osvíceností, spravedlností a literárním uměním.

BTW: Když jsi u toho Freuda... Vůbec bych se nedivil, kdyby tě Freud na základě těchto urážejících příspěvků s nulovým obsahem označil za největšího egomaniaka zde.


Lenka

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #136 kdy: 29. 12. 2017, 10:51:50 »
Vystudovala jsem VŠE a chtěla bych to zkusit v IT.

IT se pro holky moc nehodí, proto tam nejsou. Nepřemýšlela jsi spíše třeba o kuchařce? Nebo hlídání dětí?

lopata

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #137 kdy: 29. 12. 2017, 10:52:20 »
C jsem si vybrala, protože v tom dělá kámoš a může mi k tomu něco říct. Nemám takovej přehled jako vy, tak nevím, jestli je to debilní jazyk nebo použitelnej. Wow, blbá kráva... čus.

C je na začátek dost hardcore, asi to nejtežší, co sis mohla vybrat. Trvá řádově roky, než se v C naučíš psát dobrý kód. Samozřejmě C je taky možná cesta, ale jestli si ji chceš zvolit, nebo si vybrat nějakou jednodušší, tak to už je na tobě.

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #138 kdy: 29. 12. 2017, 10:52:33 »
Já fakt nevím, co jsem komu udělala  :( Normálně jsem se zeptala. Zkušenosti s tím nemám, jinak bych se na to neptala (!). Tak sorry, že jsem si dovolila tady zeptat na takovou asi těžce nekorektní otázku. O kozách a zadekích jsem toho slyšela už tolik, že mě pár internetových komentářů navíc fakt nerozhází :P

C jsem si vybrala, protože v tom dělá kámoš a může mi k tomu něco říct. Nemám takovej přehled jako vy, tak nevím, jestli je to debilní jazyk nebo použitelnej. Wow, blbá kráva... čus.

1) Zeptala ses blbě.
a) Málo vlastní iniciativy (špatný popis toho, co umíš/neumíš, špatný popis toho, co jsi pro to udělala)
b) Žádný popis motivů, cílů
c) Nedostatečné obhájení svého rozhodnutí
d) "Neudělala sis domácí úkol", čili málo jsi googlila, málo sis zjistila na vlastní pěst.
e) O tom, co ses vlastně naučila tu nemůžeme dělat vůbec žádné závěry. Prohlášení "prošla jsem si základní kurz C" je velmi široký a může to znamenat velmi mnoho nebo vůbec nic.

Uvědomi si, že zeptat se takhle anonymně na takovou pitomst je dost jednoduchá záležitost. Nejsi jediná, kdo se takhle ptá. Náš přístup pouze filtruje sra*ky a navíc tě to do příště poučilo o tom, jak se máš správně v takovéhle komunitě ptát. Podívej se na technické sekce fóra. Tam jsou často diskuze naprosto normální.

přečti si tohle:
http://www.catb.org/esr/faqs/smart-questions.html#keepcool

2) Za kozy a zadky si můžeš sama. "Holka v IT" v mnohých z nás evokuje gender-kvóty a náš odpor k nim. Bohužel je to realita. Vygoogli si Jamese Damora. Dalo se zeptat i úplně normálně bez kladení důrazu na pohlaví.

3) C sis vybrala úplně špatně. Pokud je kamarád (jestli nám tu nevěšíš bulíky na nos a nebylo to tak, že jsi prostě zapíchla prst doprostřed googlu a tam bylo zrovna C) zaměstnán jako C programátor, musí 100% vědět, že je to jazyk naprosto nevhodný pro úplného začátečníka.

4) Moje rady jak začít jsi už dostala, potřetí to sem pastovat nebudu + tady máš další rady, jak se příště správně ptát...

Pepa

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #139 kdy: 29. 12. 2017, 11:00:25 »
Přesně. Přístup, že když mám kozy, tak vše dostanu zadarmo, tady moc nefunguje. V reálu samozřejmě ano, ale tady chyběj právě ty kozy. Takže sorry, že jsme se z malého děcka nezbláznili a nezačali mu radit. Když už, tak trochu slušnosti a začíná to tím, že něco sám popíšu.


Lama

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #140 kdy: 29. 12. 2017, 11:16:37 »
Já fakt nevím, co jsem komu udělala  :( Normálně jsem se zeptala. Zkušenosti s tím nemám, jinak bych se na to neptala (!). Tak sorry, že jsem si dovolila tady zeptat na takovou asi těžce nekorektní otázku. O kozách a zadekích jsem toho slyšela už tolik, že mě pár internetových komentářů navíc fakt nerozhází :P

C jsem si vybrala, protože v tom dělá kámoš a může mi k tomu něco říct. Nemám takovej přehled jako vy, tak nevím, jestli je to debilní jazyk nebo použitelnej. Wow, blbá kráva... čus.

Ale vždyť ti tu poradili. Viz


@KAren: Kurz C nestačí (tedy alespoň ne ve světě, který se ještě nezbláznil). Jestli chceš opravdu programovat (a ne dělat gender-based-it-manažerku), nauč se Javu, databáze, něco frontendu, vyrob nějakej amatérskej projekt a nech se zaměstnat jako junior - ale to asi nebudeš mít peníze, o kterých ti vyprávěli na VŠE...

To je dobrá rada. Co byste ještě chtěla? Chytněte se toho a uvidíte, že to pujde.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #141 kdy: 29. 12. 2017, 12:19:48 »
Děkujeme ti (hlavně asi KAren) za tvé přispění do diskuze kulervoucími argumenty a za výtečné rady, jak začít v IT. Jsem oslněn tvojí osvíceností, spravedlností a literárním uměním.

Tak vytrhavat vyroky z kontextu a cosi tim "dokazovat" umeli jiz soudruzi z Rudeho prava. Neprekvapive a ucelove jsi ovsem vynechal muj prvni prispevek hned na prvni strance, ktery je zcela k tematu. Zbytek uz byly reakce na jine, povetsinou hnupy z pristavniho doku, jakym jsi ty sam, kteri z puvodniho dotazu dokazali vydedukovat, ze tazatelce jde jen o prachy, coz je u tak vzneseneho poslani, jako IT, zcela moralne nepripustne a ze si mysli, ze kdyz ma kozy, ze ji vsechno vsichni daji zadarmo, coz tak neni, takze by se mela radsi ucit zvedat sukynku, varit kafe a varit vybec a kdyz chce do IT, tak se muze svlikat u webcamu.

Citace
BTW: Když jsi u toho Freuda... Vůbec bych se nedivil, kdyby tě Freud na základě těchto urážejících příspěvků s nulovým obsahem označil za největšího egomaniaka zde.

Tak s Freudem mas ten problem, ze uz je delsi dobu pod drnem. Ale nic ti nebrani si diskusi vytisknout a odnes k nejakemu jinemu psychoanalytikovi a nechat si od nej vypracovat profily jednotlivych ucastniku vcetne me. Samozrejme, budou jen povrchni, protoze diskuse je kratka, ale jisty obrazek by poskytly. Ale abys nebyl nemile prekvapen.

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #142 kdy: 29. 12. 2017, 12:26:09 »
Tak vytrhavat vyroky z kontextu...

Prosím? Jsou to zkopírované celé tvoje příspěvky, nic jsem nevynechal. Problém je, že žádný kontext neměly a byly to bohapusté urážky.

Neprekvapive a ucelove jsi ovsem vynechal muj prvni prispevek hned na prvni strance, ktery je zcela k tematu.

Máš-li na mysli:
Doufam, ze tazatelce je jiz dokonale jasne, s jakymi postoji by se od kolegu setkavala na kazdem kroku, pokud tedy by se ji nepodarilo najit nejakou ciste holcici firmu.

@KAren: S nejakym zacatecnickym kurzem te asi nikdo nezamestna, az tak zoufaly nedostatek ajtaku neni, navic v dnesni dobe leckde na vsechno chteji bumazku. Mozna by ses mohla podivat po nejake skole s dvouletym kurzem zamerenym na IT nebo takoveho neco.

Tak "podívej se po škole" a "nebo takového něco" zrovna třikrát hodnotná informace také nebyla...

Na další urážky a hnůj nemá absolutně cenu reagovat...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #143 kdy: 29. 12. 2017, 12:52:06 »
Prosím? Jsou to zkopírované celé tvoje příspěvky, nic jsem nevynechal. Problém je, že žádný kontext neměly a byly to bohapusté urážky.

Jiste, nic. Akorat ten kontext, tedy to, na co reaguji.

Jinak jsem dojat az k slzam, kdyz zrovna ty mluvis o urazkach. Doporucuji si projit diskusi od tveho prvniho prispevku a znovu si precist vse, co jsi napsal.

Citace
Tak "podívej se po škole" a "nebo takového něco" zrovna třikrát hodnotná informace také nebyla...

Coz jsi ponekud zjednodusil, ze.

Lama

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #144 kdy: 29. 12. 2017, 13:05:07 »
tak já přihodim něco k tématu i když si myslím, že ten původní dotaz je stejně jen trolling, ale reálně mohou skutečně existovat podobní lidé s podobnými dotazy


http://kitakitsune.org/raw/Programovaci_FAQ/

http://www.abclinuxu.cz/blog/bystroushaak/2017/7/jak-se-stat-programatorem

A konečně tento motivační článek...  ;) ;D

http://www.abclinuxu.cz/blog/bystroushaak/2015/3/strach-z-konkurence

andy

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #145 kdy: 29. 12. 2017, 13:13:34 »
Já fakt nevím, co jsem komu udělala  :( Normálně jsem se zeptala. Zkušenosti s tím nemám, jinak bych se na to neptala (!). Tak sorry, že jsem si dovolila tady zeptat na takovou asi těžce nekorektní otázku. O kozách a zadekích jsem toho slyšela už tolik, že mě pár internetových komentářů navíc fakt nerozhází :P

C jsem si vybrala, protože v tom dělá kámoš a může mi k tomu něco říct. Nemám takovej přehled jako vy, tak nevím, jestli je to debilní jazyk nebo použitelnej. Wow, blbá kráva... čus.
Dala si smiesny nadpis. Pozicie sa nedelia na pozicie pre klukov a holky (teda ak nejde o nejakeho hasica). Proste si pohladaj inzerat na junior poziciu a posli tam CV. Tak ako to robi vacsina ludi.
Plus ta VSE, lepsie ako socialna praca, ale to C sa k tomu velmi nehodi. S VSE by som sa zameral na biznis sw.

Lama

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #146 kdy: 29. 12. 2017, 13:38:09 »
tohle je taky dobrý projekt

https://bamboolearn.cz/

MD

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #147 kdy: 29. 12. 2017, 14:02:26 »
Citace
Já fakt nevím, co jsem komu udělala  :( Normálně jsem se zeptala. Zkušenosti s tím nemám, jinak bych se na to neptala (!). Tak sorry, že jsem si dovolila tady zeptat na takovou asi těžce nekorektní otázku. O kozách a zadekích jsem toho slyšela už tolik, že mě pár internetových komentářů navíc fakt nerozhází :P

Nic. Jenom jste napsala na špatné fórum. Když se podíváte na okolní témata a příspěvky v nich, mělo by vám být jasné, co se v každém ne úplně technickém tématu dříve či později objeví.

Doporučuji se spíše zeptat např. na itnetwork.cz. Přístup tamější komunity je "více k věci" a daleko pozitivnější (neb je celkově mladší). Navíc tam poměrně dobře funguje moderování, takže málokdy dojde k zaplevelení tématu ne příliš podstatnými příspěvky. Navíc je ta komunita orientovaná hodně na webové věci (HTML/CSS/PHP/Javascript...), které představují asi nejjednodušší směr, jak se v IT uplatnit.

Citace
C jsem si vybrala, protože v tom dělá kámoš a může mi k tomu něco říct. Nemám takovej přehled jako vy, tak nevím, jestli je to debilní jazyk nebo použitelnej. Wow, blbá kráva... čus.

C je fajn, ale na nízkoúrovňové věci, což znamená, že při jeho používání v praxi je dobré vědět, jak operační systémy fungují atd. Tedy, jsou potřeba ještě další znalosti.

omg

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #148 kdy: 29. 12. 2017, 14:15:42 »
uz dlouhsi dobu sleduju tohle tema a reknu jen jedno:
chces it? najdi si pritele v it nech te nauci
nebo proste jak nekdo rekl rovnou chod do czechitas

sorry pokud chces it makej na sebe! nemysli proto ze jsi zenska ze budes mit vyhody!
delej za minimalku a po 4-5 letech si muzes zebrat i o vyssi mzdu ktera ti bude nalezet z casu vodpracovaneho!

makej a neocakavej vyhody! feministky neznasime a zjednodusovat nebudeme!
pokud nemas rada technicke problemy nechod delat it a jdi rovnou na socialni praci, tam se pro tebe misto najde.

a pokud hledas kde dobre vydelat jdi delat financnictvi! to je prace vhodna pro holky s ekonomickym vzdelanim.

omg

Re:Příležitost v IT pro holku
« Odpověď #149 kdy: 29. 12. 2017, 14:20:01 »