Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?

Karol Wojtyla

Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« kdy: 19. 12. 2017, 19:55:49 »
Tahle profese je totalni omyl. Lituju vsechny, kdo se nechaj nachytat "spolecenskou poptavkou" po programatorech a vidinou solidniho zisku. Uzijte si ten zisk na tech par let, nez vas mozek sesrotuje.

Proc? Asi to nema cenu ani psat ale budiz:
  • Kreativni povolani, ktery jste vlivem starych poradku nuceni vykonavat 8h v kuse. Takze pracujete 24h denne, protoze mozek funguje tak, ze reseni problemu prijde ve chvili, kdy problem neresite.
  • Kokotska kultura. HR, naborari, korporace. Mrdy strikaji vsude.
  • Kdyz te nekdo posadi ke kompu, nikdy nic nenaprogramujes sam. Bez naseptavacu, navodu a podobnych hoven si dneska uz nikdo neskrtne a mozek ty informace vykopne hned po par tydnech, aby se ubranil informacnimu overloadu.
  • V dobe, kdy existuje internet, nemaji znalosti uz zadnou hodnotu. Takze sazite na neuchopitelny cosi, ktery utvari jakoze vasi senioritu.
  • V dobe hledani jobu kokotska vyberova rizeni. Ruska ruleta, jestli vam autista sedici naproti vam neda zrovna mrdku,
     kterou jste nikdy nevideli, nejakej 70 let starej sort, kterej jste nikdy nepouzili a pravidelne si je nacvicujete jen pred pohovorem, ale mozna ho ted nedate dohromady.
  • Kultura prasecaku a open spacu. Touha zamestnavatele vmenstnat co nejvic lidi na co nejmensi prostor.
  • Zmrdi, co si v tehle prostorach oteviraji domaci jidlo, ktery tam smrdi jeste 20 hodin po otevreni.
  • Ve 40 jste odepsany, cus, zatimco ostatni kariery najizdeji na vrchol.

Je tu nekdo, komu se podarilo vypadnout z tohohle podvodu?
« Poslední změna: 19. 12. 2017, 22:45:33 od Petr Krčmář »


RE:

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #1 kdy: 19. 12. 2017, 20:16:08 »
Ale no tak, kazdej ma spatny dny.. Switchnout z programovani anebo switchnout z IT? Jako ty problemy znam a chapu, ale ne vsude a vzdycky je to takovy. I zubar si urcite ohriva jidlo v mikrovlnce v kuchynce pro vsechny.

gll

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #2 kdy: 19. 12. 2017, 20:20:02 »
Nechces se radeji jit vybrecet do spovednice? Ufnukanci jako ty nebudou nikde spokojeni.

Zkus jit na mesic pracovat do dolu nebo na vrtnou plosinu a uvidis co je tezka prace.

Navic si dost protirecis.

  • V dobe, kdy existuje internet, nemaji znalosti uz zadnou hodnotu. Takze sazite na neuchopitelny cosi, ktery utvari jakoze vasi senioritu.

  • V dobe hledani jobu kokotska vyberova rizeni. Ruska ruleta, jestli vam autista sedici naproti vam neda zrovna mrdku,
     kterou jste nikdy nevideli, nejakej 70 let starej sort, kterej jste nikdy nepouzili a pravidelne si je nacvicujete jen pred pohovorem, ale mozna ho ted nedate dohromady.

mln

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #3 kdy: 19. 12. 2017, 20:26:11 »
Co tak dat výpoved, na mesiac dva (ak vas to bude baviť tak aj do konca života) si vyskušať nejaku nekvalifikovanú manuálnu prácu cez pracovnu agenturu za podpriemerný plat  ? manualna monotonna praca skvele vycisti hlavu.


.

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #4 kdy: 19. 12. 2017, 20:58:41 »
Vidím to podobně, ale nejsem lopata a mám vyděláno do konce dlouhého života. A to mi 40 bude až za 2 roky. Heč!


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #5 kdy: 19. 12. 2017, 21:00:07 »
Kreativni povolani, ktery jste vlivem starych poradku nuceni vykonavat 8h v kuse. Takze pracujete 24h denne, protoze mozek funguje tak, ze reseni problemu prijde ve chvili, kdy problem neresite

To se dela tak, ze clovek ma po ruce zapisnik a tuzku nebo smartfoun a kdyz ho v tramwaji napadne ta spasna myslenka, ucini strucny zaznam do zapisniku, coz obvykle staci, ale bez toho si clovek ranu uz hovno vzpomene.

Sluníčkář sedminetečný

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #6 kdy: 19. 12. 2017, 21:39:24 »
Znalosti hodnotu nemají ve smyslu, že je to vzácný zdroj. Naopak, všude je jich moc. A málokdo to umí zvládat. Umět si poradit != znalosti.

Váš nářek do jisté míry chápu, ale přijde mi nešťastně formulovaný.

Děda Lebeda

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #7 kdy: 19. 12. 2017, 21:52:57 »
Kreativni povolani, ktery jste vlivem starych poradku nuceni vykonavat 8h v kuse. Takze pracujete 24h denne, protoze mozek funguje tak, ze reseni problemu prijde ve chvili, kdy problem neresite

To se dela tak, ze clovek ma po ruce zapisnik a tuzku nebo smartfoun a kdyz ho v tramwaji napadne ta spasna myslenka, ucini strucny zaznam do zapisniku, coz obvykle staci, ale bez toho si clovek ranu uz hovno vzpomene.

Ja mam kreativne chvilky pri srani. Nastastie mam dobru pamat, tak si nemusim zapisovat napady vietecim na toaletak.

jiřin

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #8 kdy: 19. 12. 2017, 21:56:25 »
Jste svobodný člověk ve svobodné zemi, můžete dělat co chcete. Dejte výpověď a leťte do světa a rozvíjejte své znalosti až k nebeským výšinám. Jste omezen jen sám sebou. Tak, dveře jsem Vám ukázal, projít jimi už musíte sám. Ale nebrečte tu

Korporatni inseminace

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #9 kdy: 19. 12. 2017, 21:59:28 »
Totalne se plavim na tom, jak rootovska (j)elita na tohle muzou jen souhlasne kvicet :DDDD

Typku, co sis vybral, to mas. Vybrali jste si fake povolani. Je jedno jestli lopata nebo nelopata, vsichni jste v pici.

Korporatni inseminace

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #10 kdy: 19. 12. 2017, 22:07:02 »
HR picku nekdo aspon casem namrda, pokud neni uplne hnusna, a zajisti ji. Jakmile hosi prijdou prvni vrasky, tak uz je otazka, ZDA SE NAM JESTE HODITE DO NASEHO MLADEHO DYNAMICKEHO TYMU.

A pak pekne na ubytovnu nebo pod most s novyma kamosema.

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #11 kdy: 19. 12. 2017, 22:07:15 »
Ja mam kreativne chvilky pri srani. Nastastie mam dobru pamat, tak si nemusim zapisovat napady vietecim na toaletak.
Takže keď horí termín, šup tam laxatíva? :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #12 kdy: 19. 12. 2017, 22:08:17 »
Nastastie mam dobru pamat, tak si nemusim zapisovat napady vietecim na toaletak.

To mate stesti, protoze tim se na toaletak pise dost blbe a musel byste se naucit morzeovku.

Kolodej

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #13 kdy: 19. 12. 2017, 22:21:34 »
No já ti nevím, ale já si nestěžuju. Do práce chodím kdy chci, v kanclu mám co moje hrdlo ráčí, když jsem zrovna v práci a jdu se někam vyluftovat tak to nikoho netrápí, proč taky nač někde sedět když zrovna nemáš myšlenku. Platově si taky nestěžuji. Když se poohlédnu po kamarádech tak bych si troufal tvrdit že se mám tak minimálně o řád lépe než oni a to maj třeba i dva tituly, jen se nedali na IT.
Ano nejsem v korporátu a nikdy bych nechtěl bejt.

CoffeeMan

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #14 kdy: 19. 12. 2017, 22:52:15 »
Bych stěžovateli doporučil si stěžovat u ženský za kasou třeba v Kaufu a nebo to zkusit na pásovce v automotive. Hola by to pro něj být docela slušná terapie. 8)