Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?

jk

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #30 kdy: 20. 12. 2017, 12:14:35 »
„Můžeme si za to bohužel sami. Dokud bude dost lopat, které tuhle hru budou hrát, pak není šance na změnu.“

Jsem z trochu jiného oboru, ale u nás je to némlich to samé. Klíčem je přestat si stěžovat a přizpůsobit se tomu. Já to řeším tak, že strikně přizpůsobuji kvalitu výstupu finančnímu ohodnocení a napsal jsem si pár svých vlastních softwarových nástrojů, které mi notně ulehčí práci... a na které se většina ostatních konkurentů nezmůže, páč o programování vědí prd, takže všechno dělají ručně...

Přesně to je ten lopatí přístup, který to vše ničí. Hraješ jejich hru a pak to vypadá, že je lopat nekonečně. Není, jen plno nelopat se to na to vykašlalo a srovnalo tempo."



No, tak člověk se může rozčilovat nad lopatami... a přitom přicházet o zákazníky... nebo se hluboce zamyslet sám nad svým podnikáním a vytřískat z toho prachy.
To není lopatí přístup, to je konkurence... a čelí tomu všechny podniky.


CoffeeMan

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #31 kdy: 20. 12. 2017, 12:22:09 »
„Můžeme si za to bohužel sami. Dokud bude dost lopat, které tuhle hru budou hrát, pak není šance na změnu.“

No, tak člověk se může rozčilovat nad lopatami... a přitom přicházet o zákazníky... nebo se hluboce zamyslet sám nad svým podnikáním a vytřískat z toho prachy.
To není lopatí přístup, to je konkurence... a čelí tomu všechny podniky.

Tak! Konečně někdo normální. Protože to je jinak na doktora Chocholouška ta diskuse.

gll

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #32 kdy: 20. 12. 2017, 12:42:11 »
nekrmte už toho debila, nebo tu nepřestane zakládat vlákna.

Phi

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #33 kdy: 20. 12. 2017, 12:48:23 »
nekrmte už toho debila, nebo tu nepřestane zakládat vlákna.
No tak, databázi platí Root, ne my...

jooooo

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #34 kdy: 20. 12. 2017, 12:50:14 »
nekrmte už toho debila, nebo tu nepřestane zakládat vlákna.
No tak, databázi platí Root, ne my...

Hlavně gll je nemocný a vidí všude javamana. I když je styl a všechno jiné, tak to musí být on ;D


gll

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #35 kdy: 20. 12. 2017, 12:55:29 »
Hlavně gll je nemocný a vidí všude javamana. I když je styl a všechno jiné, tak to musí být on ;D

tak ty jsi na 100% Javaman.

CoffeeMan

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #36 kdy: 20. 12. 2017, 13:04:14 »
Chocholoušek už startuje 8)

jooooo

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #37 kdy: 20. 12. 2017, 13:19:46 »
OMG, moje poklady lopaty mažou ;D Tak až vám lopata zlikviduje život, tak si vzpomeňte, že to je tím, že dnes jste v pohodě a není důvod nic měnit. Dyť je všechno v pořádku. Ale ony si pro vás přijdou...

jpu

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #38 kdy: 20. 12. 2017, 13:50:05 »
pre teba si mali prist uz davno muzi v bielych plastoch. takto chora hlava nema co robit na slobode. Ohrozuje nielen seba, ale aj ostatnych.

my_little_pony

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #39 kdy: 20. 12. 2017, 13:59:18 »
OMG, moje poklady lopaty mažou ;D Tak až vám lopata zlikviduje život, tak si vzpomeňte, že to je tím, že dnes jste v pohodě a není důvod nic měnit. Dyť je všechno v pořádku. Ale ony si pro vás přijdou...
RIP Javaman 2019

Zabit lopatou při cestě do koporátu.
Navždy v našich srdcích.

Mufasa

Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #40 kdy: 20. 12. 2017, 14:41:33 »
Inak javaman už prečo nepoužíva svoje meno? Zabudol heslo?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #41 kdy: 20. 12. 2017, 15:53:56 »
Pásovkář v automotive se má tak špatně, třeba ve škodovce? Já dělal chvíli údržbáře svařovacích robotů v obrovských halách. Za nějakých dneska asi 20 hrubého. Pokud si odmyslím, že jsi jen dělník, nejnižší článek v řetězci, a musíš držet hubu a krok a občas bouchnout víkend když šéf poručí a občas poslouchat buderaci, tak to byla podstatně pěknější práce než ty sračky a hovna co dělám v korporátu. Byla to pěkná kombinace elektra, mechaniky a výpočetní techniky. Jako údržbář jsem mohl dělat úplně všechno, od obrábění kovů na fréze při vytváření dalších strojů, po jejich údržbu - čištění, výměna senzorů, kabelů, motorů, hledání poruch v silnoproudých rozvodnách, programování robotů, pomáhání operátorům výroby s problémy. Kdybychom tady měli nějaké normální peníze jako třeba v USA i za normální práce, ani bych nešel na VŠ. Nastoupil bych jako údržbář robotů a dalších X let máš hodně co se učit a stoupat v žebříčku odbornosti, časem být mistr a ceněný odborník.
souhlas...stejné zkušenosti, stejný názor
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je tu někdo, komu se podařilo switchnout kariéru?
« Odpověď #42 kdy: 20. 12. 2017, 16:00:02 »
Je to plošný problém, nesouvisí to s jejich prací. Narazíte na pohodovou uklízečku, či dělníka, který nemá problém chápe - rozumí, zeptá se.
Pak je ale tuna jiných, který fakt mají - od nejnižších pozic po ředitele marmeládových dolů. Prostě neumí číst a psát a učit se to nebude, anglicky umět taky nemusí.
yes...s tímto se poslední dobou potkávám velmi často
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

pepa

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #43 kdy: 20. 12. 2017, 16:00:54 »
Vidím to podobně, ale nejsem lopata a mám vyděláno do konce dlouhého života. A to mi 40 bude až za 2 roky. Heč!

Odvážné tvrzení, když ti do konce života chybí tolik let co v této republice ještě žádný režim netrval. Nebo ty výš jaký systém a kdo bude u moci za 10, 20, 30 let? Třeba to že dneska máš na účtu nebo zainvestovanou hromadu peněz bude v té době znamenat nic, nebo jako už to tu bylo příliš peněz na kontě == kriminál, no a nebo budeš mít štěstí a bude to havaj.

Ivan Nový

Re:Je tu nekdo, komu se podarilo switchnout karieru?
« Odpověď #44 kdy: 20. 12. 2017, 16:11:01 »
Vidím to podobně, ale nejsem lopata a mám vyděláno do konce dlouhého života. A to mi 40 bude až za 2 roky. Heč!

Odvážné tvrzení, když ti do konce života chybí tolik let co v této republice ještě žádný režim netrval. Nebo ty výš jaký systém a kdo bude u moci za 10, 20, 30 let? Třeba to že dneska máš na účtu nebo zainvestovanou hromadu peněz bude v té době znamenat nic, nebo jako už to tu bylo příliš peněz na kontě == kriminál, no a nebo budeš mít štěstí a bude to havaj.

Proč vznikla šlechta? Protože jen majetek nestačil, bylo třeba ještě vychovat silné a morálně na výši děti, které by ten majetek udrželi.  Člověk ne vždy umírá v květu sil, ale starý a bezmocný.