Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #15 kdy: 12. 12. 2017, 20:09:53 »
Taky to teď řeším, jakou službu použít... to fakt neexistuje žádná bez verifikace pomocí webkamery nebo občanky+selfie? Třeba Paypalu kdysi stačilo jen naskenování nějakého dokladu, ale to co chce coinmate a další mi přijde přehnané.
Simplecoin, Easycoin, Bitcoinový automat nebo "osobní" směna (zkontaktujete se s někým přes facebook, localbitcoins, mycelium local trader ...).


kuba77

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #16 kdy: 12. 12. 2017, 20:20:11 »
Taky to teď řeším, jakou službu použít... to fakt neexistuje žádná bez verifikace pomocí webkamery nebo občanky+selfie? Třeba Paypalu kdysi stačilo jen naskenování nějakého dokladu, ale to co chce coinmate a další mi přijde přehnané.
Simplecoin, Easycoin, Bitcoinový automat nebo "osobní" směna (zkontaktujete se s někým přes facebook, localbitcoins, mycelium local trader ...).

Simplecoin, Easycoin neumožňují koupi/prodej Litecoinu, ale jen Bitcoinu.

Boib

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #17 kdy: 12. 12. 2017, 20:26:19 »
Že jsem tak smělej, k čemu je vlastně ten Litecoin použitelný, teda mimo nákupu ve víře, že za čas jej prodám dráž? Má i nějaké jiné opodstatnění/funkci než víru, že za čas ten kus dat přeprodám někomu jinému za vyšší cenu?

Diamantové Lemma

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #18 kdy: 12. 12. 2017, 20:32:12 »
Pres mobil jsem vyfotil obcanku

Na strankach ale pisi ze verifikace nyni muze trvat dele nez je obvykle nebo dokonce nefunguje vubec viz. https://status.coinbase.com/

Co se tyce te webkamery mam pocit ze tam je i moznost nacist primo obrazek(scan)

Přes webkameru děláš taky foto, akorát je skoro nemožné zaostřit ve srovnatelné kvalitě jako na mobilním telefonu.

Taky to teď řeším, jakou službu použít... to fakt neexistuje žádná bez verifikace pomocí webkamery nebo občanky+selfie? Třeba Paypalu kdysi stačilo jen naskenování nějakého dokladu, ale to co chce coinmate a další mi přijde přehnané.
Simplecoin, Easycoin, Bitcoinový automat nebo "osobní" směna (zkontaktujete se s někým přes facebook, localbitcoins, mycelium local trader ...).

Já nechci smradlavý zastaralý Bitcoin! Nechci zbytečně převádět z CZK do USD, z USD do BTC a z BTC do LTC, chci rovnou koupit LTC přes debetní kartu, a to ihned, nemám čas řešit verifikaci, která trvá tři dny, týden nebo měsíc, peníze nebudu vybírat dřív, než příští rok, konverzní poměr nechám na MasterCard a nic dalšího neřeším!

Že jsem tak smělej, k čemu je vlastně ten Litecoin použitelný, teda mimo nákupu ve víře, že za čas jej prodám dráž? Má i nějaké jiné opodstatnění/funkci než víru, že za čas ten kus dat přeprodám někomu jinému za vyšší cenu?

Rychlejší potvrzení platby, rychlejší tvorba bloku, efektivnější technologie. Prostě Bitcoin 2.0, dřív nebo později bude mít srovantelnou tržní kapitalizaci.

ToJeJedno

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #19 kdy: 12. 12. 2017, 21:00:06 »
LTC jde jednoduse koupit i v Alze

https://www.alza.cz/litecoin#jak-koupit


Jenda

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #20 kdy: 12. 12. 2017, 21:25:29 »
existuje něco jako fake webkamera? jakože druhá webkamera – virtuální, ale obraz vyrobí dle mého receptu – transformací videodat z původní kamery nebo videostopou odjinud případně kombinace {obo,tro,n}ího
Samozřejmě, v4l2 loopback.

kuba77

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #21 kdy: 12. 12. 2017, 21:45:38 »
Že jsem tak smělej, k čemu je vlastně ten Litecoin použitelný, teda mimo nákupu ve víře, že za čas jej prodám dráž? Má i nějaké jiné opodstatnění/funkci než víru, že za čas ten kus dat přeprodám někomu jinému za vyšší cenu?

za čas? no někdy v pátek nebo sobotu překročil $ 100, nyní je za $ 367 (1 LTC). Ale záleží co od toho kdo čeká.

Já nechci smradlavý zastaralý Bitcoin! Nechci zbytečně převádět z CZK do USD, z USD do BTC a z BTC do LTC, chci rovnou koupit LTC přes debetní kartu, a to ihned, nemám čas řešit verifikaci, která trvá tři dny, týden nebo měsíc, peníze nebudu vybírat dřív, než příští rok, konverzní poměr nechám na MasterCard a nic dalšího neřeším!

Mně verifikace vadí spíš co se týče mého soukromí, naskenování pasu, řidičáku apod. ok, ale jinak ne.

Digi

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #22 kdy: 12. 12. 2017, 22:17:07 »
WTF. Když jsem slyšel od kolegyně co nasedla svým málem do BTC horečky, že se někde čeká na verifikace a že ve frontě bylo 80 lidí tak jsem čuměl. Kolikrát jsem někde četl že bitcoin je "anonymní".

Diamantové Lemma

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #23 kdy: 12. 12. 2017, 22:48:12 »
WTF. Když jsem slyšel od kolegyně co nasedla svým málem do BTC horečky, že se někde čeká na verifikace a že ve frontě bylo 80 lidí tak jsem čuměl. Kolikrát jsem někde četl že bitcoin je "anonymní".

No a neví kolegyně, kde jsou nejmenší fronty?

Protože se mi stále nedaří vůbec nikde verifikovat a to jsem vyzkoušel snad už osm různých burz.

S takovou to bude zázrak, když se podaří zaregistrovat do konce roku a to už může být dávno po všem.

ovcan

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #24 kdy: 12. 12. 2017, 23:03:50 »
eTorro.com , registracia bez problemov, ano chcu poslat ID a utility bill ( faktura za plyn , el. alebo tak ).
k tomu paypal ucet. na easy posielani a prijem penazi . samozrejme pp chcel kreditku.

ovcan

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #25 kdy: 12. 12. 2017, 23:04:34 »
a vlastne , blbost, to nekupis,  to len tradujes ,ale aj na tomto sa da dobre zarobit ;-)

Diamantové Lemma

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #26 kdy: 12. 12. 2017, 23:43:27 »
eTorro.com , registracia bez problemov, ano chcu poslat ID a utility bill ( faktura za plyn , el. alebo tak ).
k tomu paypal ucet. na easy posielani a prijem penazi . samozrejme pp chcel kreditku.

Na eTorro vidím jediný nedostatek:

"Clients will not be able to move cryptocurrencies on or off the eToro platform, without converting into fiat currencies."

Z čehož plyne značný counterparty risk. Není burza - nejsou kryptoměny. Kryptoměny nejsou jištěny ekvivalentem fiatu, jen depozitní fiat je pojištěn, kryptoměny nikoli. Čili padne-li kryptoměna a spolu s ní ani burza nebude schopna zajistit likviditu a zpětnou směnu, nebo zkrachuje-li, k majetku se nikdy nedostanu a právo je v tomto případě krátké.

Boib

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #27 kdy: 13. 12. 2017, 07:09:31 »
O jakých verifikacích je vlastně řeč?
Myslel jsem, že je přece bitcoin anonymní a naprosto nezávislý na vůli vlád, že to je jeho hlavní výhoda. Vlády jej nemohou nijak ohlivnit ani ovlivňovat obchody s ním. Jeho vlastnictví je zcela anonymní - obdobně jako když např. máte někde zakopaný zlatý poklad.
Nebo jsem tomu tak přece jen není? Mimochodem, co by se stalo, kdyby vláda nějakého velkého státu - Čína, USA... zakázala transfery bitcoin <-> státní měna? Např. banky by měly zákaz přijímat platby z bitcoinových směnáren. Existuje reálně takové riziko, nebo nikoliv? A pokud by k tomu došlo, co by to udělalo s kurzem bitcoinu?

Diamantové Lemma

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #28 kdy: 13. 12. 2017, 09:06:02 »
O jakých verifikacích je vlastně řeč?
Myslel jsem, že je přece bitcoin anonymní a naprosto nezávislý na vůli vlád, že to je jeho hlavní výhoda. Vlády jej nemohou nijak ohlivnit ani ovlivňovat obchody s ním. Jeho vlastnictví je zcela anonymní - obdobně jako když např. máte někde zakopaný zlatý poklad.
Nebo jsem tomu tak přece jen není? Mimochodem, co by se stalo, kdyby vláda nějakého velkého státu - Čína, USA... zakázala transfery bitcoin <-> státní měna? Např. banky by měly zákaz přijímat platby z bitcoinových směnáren. Existuje reálně takové riziko, nebo nikoliv? A pokud by k tomu došlo, co by to udělalo s kurzem bitcoinu?

Bitcoin je anonymní, jen pokud si ho sami natěžíte, nebo pokud ho směníte s někým jiným ve vašem okolí (anonymně, na základě anonymního kontaktu s anonymním ověřením platby - hovadina, že?). Těžení je dnes neefektivní, když si koupíte miner za $5000, zaplatíte dalších $5000 na elektřině za rok, tak vytěžíte asi 0.5 BTC, čili jste ve ztrátě. Těžba se vyplatí jedině pokud platíte za kWh pod 2 CZK a máte vysoce efektivní miner.

Ve chvíli kdy chcete Bitcoin nebo jakoukoli jinou kryptoměnu směnit do národní měny (fiatu), musíte se verifikovat. Teoreticky si můžete zakládat nekonečně mnoho krypto peněženek s novou adresou a přeposílat si tam kryptoměny navzájem bez ověření, problém ale máte ve chvíli, kdy chcete vybrat do fiatu. Bez verifikace se neobejdete.

Před pár lety verifikace na kryptoburzách neexistovala. Dnes už se musíte verifikovat i pokud chcete poslat nebo vybrat jakoukoliv částku v národní měně.

Čili kryptoměny zůstávají anonymní jen pro blázny a naivní přesvědčené, kteří si myslí, že zanikne systém národních měn a nahradí jej blockchain technologie, pro blázny, kteří stále drží kryptoměny ve svých peněženkách a nehodlají je nikdy prodat za fiat zpátky, aby je osobně nikdo nemohl identifikovat a nemuseli platit daně.

2012

Re:Kde koupit insatntně Litecoin přes debetní kartu?
« Odpověď #29 kdy: 13. 12. 2017, 13:09:26 »
Monero.