Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #90 kdy: 03. 08. 2018, 16:28:12 »
OT: Jen pozor na to ze Omnie z toho odkazu nema wifi karty a anteny (a je to 1GB verze :-) ).


LarryLin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #91 kdy: 03. 08. 2018, 17:49:18 »
Nevim kde v nasem DVB-T2 najdu FullHD (leda CT, ta ma nejaky lepsi rozliseni/bitrate), ale pouzivam to samy co psal nekdo hned na prvni strance - 3x dongle Astrometa (resp. klon) z Aliexpresu a streamovany je to za pomoci Tvheadendu, ktery mi sidli v LXC na Omnii. Prijemcem je Kodi (LibreELEC) ktery sidli na Wetek Play2.
Wetek sice T2 tuner ma, ale nejpozdeji druhy den mu upadne jaderny ovladac a je nutny ho rebootnout. A tak misto toho delam ze zadnej tuner nema a pouzivam vyse popsane.
Já to nechápu. Máš super router Omnii možná za víc jak 5 táců a jako DVB-T2 kupuješ nějakého šmejda z Aliexpessu za cca 500 Kč. Někdo tady psal, že uvnitř mohou být různí švábi. To už nikdo nekupuje normální zboží se zárukou z českých obchodů? Třeba tu Avermedii TD310 na kterou jsem se ptal na předchozí stránce? Ta je v každém eshopu, stojí lehce přes tisícovku a myslím, že Avermedia je aspoň nějaká záruka kvality což se o těch čínských noname nedá říct.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #92 kdy: 03. 08. 2018, 18:09:32 »
To je skvely napad pro NIC.cz - dalsi verze by mohla obsahovat tv tunner a strihovy pult.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #93 kdy: 03. 08. 2018, 19:00:21 »
Já to nechápu. Máš super router Omnii možná za víc jak 5 táců a jako DVB-T2 kupuješ nějakého šmejda z Aliexpessu za cca 500 Kč. Někdo tady psal, že uvnitř mohou být různí švábi. To už nikdo nekupuje normální zboží se zárukou z českých obchodů? Třeba tu Avermedii TD310 na kterou jsem se ptal na předchozí stránce? Ta je v každém eshopu, stojí lehce přes tisícovku a myslím, že Avermedia je aspoň nějaká záruka kvality což se o těch čínských noname nedá říct.
Avermedia TD310 - neni mi znamo ze by byl pod Linuxem podporovany. Ze by byl podporovany alespon nejaky jejich DVB-T2. Navic na Avermedia, taiwanskeho vyrobce, mam historicky averzi. Dela(l) presne to o cem mluvis jako o "smejdu". Jedina zaruka u Averu byla nejistota. Zkratka mi nesmi do baraku.

Co tam mas dal. Nejaky EVOLVEO. Cosi, po cem nikdo nikde ani nestekne. Absolutne neznama vec. Celej zhavej pujdu koupit neco, jehoz rozchozeni se limitne blizi nule.

Ten klon Astromety, jak ty rikas "smejd", je totiz aspon provereny. Kdyz pujdes po tyhle verzi:

tak jdes prakticky na jistotu. Coz se o Averu nikdy rict nedalo.

Ruzni svabi muzou byt, kdyz se ridis pouze oznacenim (a bohuzel i VID:PID), tedy ses na tom stejne jako ses u Averu. Mozna jsem to tu psal ja, protoze jeden jsem takovy mel (zvenku vypadal jinak, ale znaceni mel stejny. Misto demodulatoru Panasonic MN88473 mel Sony CXD2837ER). Vypada takhle:

Ruzne barvy, ruzne napisy. Kazdopadne tenhle nebrat.
« Poslední změna: 03. 08. 2018, 19:04:18 od kmarty »

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #94 kdy: 03. 08. 2018, 19:16:48 »
Aha, EVOLVEO Sigma T2 je ve skutecnosti Geniatech T230C2 (alespon podle VID:PID - jak se rika vendorovi, ktery nema vlastni VendorID? Prekupnik?).
No, tak podpora by tu byla. Pro kohokoliv s novejsim jadrem (coz obvykle neni pripad routeru, NASek ci jinych embedded boxiku) a ochotou si ten ovladac zkompilovat.
Ten takzvany "smejd" jde out-of-the-box.


modul

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #95 kdy: 03. 08. 2018, 19:20:09 »
Já to nechápu. Máš super router Omnii možná za víc jak 5 táců a jako DVB-T2 kupuješ nějakého šmejda z Aliexpessu za cca 500 Kč. Někdo tady psal, že uvnitř mohou být různí švábi. To už nikdo nekupuje normální zboží se zárukou z českých obchodů? Třeba tu Avermedii TD310 na kterou jsem se ptal na předchozí stránce? Ta je v každém eshopu, stojí lehce přes tisícovku a myslím, že Avermedia je aspoň nějaká záruka kvality což se o těch čínských noname nedá říct.

Vsiml sem si ze uz ti bylo odpovezeno ze ta TD310 nema podporu v linuxu (ovladac, modul, firmware, rikej si tomu jak chces) a tudiz tam nefunguje. Takze je logicke ze uzivatele DVB-T2 tunerů budou kupovat "cinske smejdy" ktere jim v linuxu fungují. Pokud chces koupit DVB-T2 tuner z ceskeho obchodu se zarukou tak tam mas to Evolveo Sigma T2, ktere v linuxu rozjet jde, byt to neni plug-and-play.

LarryLin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #96 kdy: 03. 08. 2018, 23:38:11 »
Aha, EVOLVEO Sigma T2 je ve skutecnosti Geniatech T230C2 (alespon podle VID:PID - jak se rika vendorovi, ktery nema vlastni VendorID? Prekupnik?).
No, tak podpora by tu byla. Pro kohokoliv s novejsim jadrem (coz obvykle neni pripad routeru, NASek ci jinych embedded boxiku) a ochotou si ten ovladac zkompilovat.
Ten takzvany "smejd" jde out-of-the-box.
Aha, tak to sorry. Mám AverMedii DVB-T a fungovala na linuxu out-of-box, tak jsem automaticky počítal s tím, že T2 bude na linuxu stejně bezproblémová. Moje chyba.
Měl jsem i EVOLVEO Venus, ale Aver měl lepší příjem signálu.

Takže se obávám, že budu také objednávat Astrometu z Číny, případně to Evolveo z Česka. Kvalitativně to podle mě bude stejné. Případně ještě Dvbsky T330 by mohla být trošku lepší. To je teda linuxová bída.  :'(

Jestli jsou údaje zde https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-T2_USB_Devices správné, tak ta Astrometa je až od jádra 4.6 což taky není úplně staré.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #97 kdy: 03. 08. 2018, 23:56:32 »
Mám AverMedii DVB-T a fungovala na linuxu out-of-box, tak jsem automaticky počítal s tím, že T2 bude na linuxu stejně bezproblémová.
DVB-T je neco jinyho. Ale i tak to vzdycky znamenalo ze kdyz bezi jeden typ, konkretni revize, tak nutne nemusi bezet jiny od stejnyho vyrobce. Bohuzel :-(
Jestli jsou údaje zde https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-T2_USB_Devices správné, tak ta Astrometa je až od jádra 4.6 což taky není úplně staré.
Ona ta Astrometa byla puvodne DVB-T only, s MN88472 (podpora od jadra 3.13). Do 4.6 se dostala podpora MN88473. Nebo tak nejak.
Co je ale nejzajimavejsi, ze tenhle dongle je snad jeden z nejrozsirenejsich. A nejen v Linuxu, ale i celym OSS je to slusnej zaklad (sance ze nekdo neco spravi s HW, ktery pouziva pet a pul cloveka na svete je miziva).
Na druhou stranu mne prekvapuje, ze takovy CXD2837ER, pro ktery podpora v jadre je uz nekdy z roku 2014 (ale jen pokud je v PCI, ne za RTL2832), tak porad neni podpora pro USB dongle :-(.

EDIT: Aha, tak pardon. Asi uz je (i kdyz jeste ne "standardne").
« Poslední změna: 03. 08. 2018, 23:59:23 od kmarty »

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #98 kdy: 04. 08. 2018, 01:05:30 »
Sem si musel preslapnout, pac jsem si evidentne stal na vedeni.

Na Omnii je koukam nejspis backportlej, pac Omnia ma jadro 4.4. A myslim ze to bylo letos.

Takze ano, uznavam ze DVB-T2 na Linuxu je porad dost v plenkach. Cesty sice jsou, ale oproti DVB-T je to dost ridky.

olin

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #99 kdy: 05. 08. 2018, 09:08:56 »
Trochu jsem se v tom stratil, má doma někdo funkční řešení pro streaming (iptv) FulHD pozemního vysílání dvb T2? Pokud ano jaký hw a sw je použitý? Děkuji za reakci.

Tvheadend server: Raspberry Pi 2 B, USB Hub I-TEC USB 3.0, 3x tuner DVBSky T330, systém Raspbian 9 Stretch
Media Box: Vero4k, systém OSMC Linux

Něco z Amazonu, něco z Čech - podle ceny. Nastavil jsem si na Debianu (OSMC je taky Debian) v noci automatické aktualizace a nemusím se o to starat.

Pokud někdo máte problém s Kodi a zvukem v ne-ideálních podmínkách příjmu, dobré by bylo si to z Tvheadendu stáhnout (z webového rozhraní, stačí kliknout na program, kouknout se do stáhnutého souboru na odkaz a ten dát do wget) a přiložit to k bug reportu.

Na DVB-T2 HD program, jako je ČT1, potřebujete slušnější mašinu, nejlépe s HW akcelerací HEVC/H.265.

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #100 kdy: 05. 08. 2018, 10:53:46 »
Na DVB-T2 HD program, jako je ČT1, potřebujete slušnější mašinu, nejlépe s HW akcelerací HEVC/H.265.

Hm. Zrovna jsem včera šilhal po nějakých aktuálních ATOMech. V internetech se válí Apollo Lake J4205 od AsRocku, ovšem reference mluví o nenulové poruchovosti. K vidění jsou taky nějaké první vlaštovky Gemini Lake. Kupodivu např. Gigabyte, jinak moje vcelku oblíbená značka, uvedl MiniITX GeminiLake (4005, 4105) už někdy v únoru, ale momentálně nevidím u nás v e-shopech ani zmínku :-( Žeby opět zmetkovost? (Možná přímo v procesorech?)

Apollo Lake umí H.265 HEVC jenom v 8 bitech, Gemini Lake má umět 10 bitů. Po "kozím dechu s akcelerací HEVC" koukám proto, že bych takový box chtěl postavit ideálně jako jediné zařízení. Možná ale nakonec nebude od věci to roztrhnout na dva boxy: jeden kozí dech jako headend server (nepotřebuje dekódovat obraz, jenom lopatovat MPEG TS) = klidně ověřený BayTrail nebo i RPI, a na "zobrazení" něco trochu plnotučného - nějaký low-end či ultra-portable Kaby Lake / Coffee Lake.

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #101 kdy: 05. 08. 2018, 11:55:47 »
a na "zobrazení" něco trochu plnotučného - nějaký low-end či ultra-portable Kaby Lake / Coffee Lake.

Jop. Jenomže KabyLake-U/Y je dost bílá vrána, v konzumních deskách vůbec, v průmyslových na papíře asi ve dvou modelech (dostupnost jsem nezkoumal) a zřejmě jsou ty U/Y procesory od Intelu dost drahé. CoffeeLake-U/Y kdoví jestli už byl uveden, možná zatím ani ne. A dát si do HTPC socketový procesor s TDP přes 50W... nezkoušeli jste někdo měřit, kolik ty low-endové Coffee Lake celerony žerou v idle?

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #102 kdy: 24. 10. 2018, 18:31:38 »
Zdar klucí.
Jsem si koupik činskou astrometu pro ty činske TV krabky na kterem mam LibreELEC a Tvheadend.
https://forum.libreelec.tv/thread/2156-8-0-2e-libreelec-8-0-for-s905-s905x/

Bohužel ma čip Sony D2837ER, takže nefunkční a paří na mí manželka na notasu s win.
Nedavno jsem narazil na toto.
https://github.com/torvalds/linux/pull/567
Nevyřeší to podlem?

DanK

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #103 kdy: 10. 11. 2018, 15:14:05 »
a na "zobrazení" něco trochu plnotučného - nějaký low-end či ultra-portable Kaby Lake / Coffee Lake.

Jop. Jenomže KabyLake-U/Y je dost bílá vrána, v konzumních deskách vůbec, v průmyslových na papíře asi ve dvou modelech (dostupnost jsem nezkoumal) a zřejmě jsou ty U/Y procesory od Intelu dost drahé. CoffeeLake-U/Y kdoví jestli už byl uveden, možná zatím ani ne. A dát si do HTPC socketový procesor s TDP přes 50W... nezkoušeli jste někdo měřit, kolik ty low-endové Coffee Lake celerony žerou v idle?

tak spotreba v idle je 17 - 18 W pro tuto konfiguraci: (Windows 10 Pro i Ubuntu 17.10 je zrovna stejna)
Celeron G4560, MB GIGABYTE H270N-WIFI, zdroj Seasonic SS-400ET-F3 400W OEM, 16GB ram, SSD 256 GB.
Samozrejme bez monitoru. Ve zdroji je jeste rezerva, stacil by i 150W.
Takovy PICOPSU-150-XT nebo 120W jsem nemel po ruce.

Žito

Re:Doporučte DVB-T2 USB tuner s podporou Linuxu (Debian)
« Odpověď #104 kdy: 04. 12. 2018, 23:33:25 »
Taky jsem zakoupil Astrometu a po patchnutí modulu pro cxd2837er to frčí pěkně. Pouze mě trochu překvapila náročnost dekódování HEVC. Nestačí na to o chlup APU A6-3500 ani s HD7770  :(.
Pokud někoho zajímá jak si patchnout modul v Debianu, tak jsem sepsal už nějaké instrukce do https://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=85581&postdays=0&postorder=asc&start=15
Zahrnuje to jak patch od kapitánaf, tak ještě úprava od uživatele debianxfce, aby se tuner chytil po rebootu stroje.