Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #15 kdy: 05. 12. 2017, 15:13:50 »
Hlavně si sám sobě omluv svoje nepatřičné chování to je důležité :) V podstatě sem napsal dotaz a vy jste mě poslali do zadeke asi tak bych to zesumarizoval není třeba v tom hledat nějaké Ego a podobné věci jelikož jestli tu je nějaký problém s Egem tak evidentně na tvé straně .


Jasně, tohle:


Jasně, tohle...

Víme... V nepochopení tazatele jak funguje UEFI. Doporučuji nastudovat :)

...je přece synonymum pro poslání do zedeke ne doporučení vedoucí k cíli. LOL :)


Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #16 kdy: 05. 12. 2017, 15:27:39 »
K jakému cíli proboha ? Myslíš že když budu potřebovat opravit auto půjdu si přečíst kuchařku ? Je snad logické že kdyby to nebylo nutné tak nepíšu na zdejší forum a půjdu studovat UEFI ale díky tobě a podobným lidem jsem to stejně musel udělat protože tvé odpovědi jsou kontraproduktivní a jenom mě zdržují . V podstatě neřeším svůj problém a zdržuji se místo toho čtením psychologických rozborů a tvých předpokladu ze kterých usuzuješ komu se uráčíš poradit a komu ne . Zajímavé je že když ses začal hádat tak si neměl problém tu napsat o mě dvě A4ky slohu na rozdíl od mého dotazu kde to pro tebe byl obrovský problém . Evidentně je to tvůj koníček .

Tak ahoj a hodně úspěchů přeji v psychologickém profilování nováčků .

anonym

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #17 kdy: 05. 12. 2017, 15:49:09 »
... bohuzel forum roota je vicemene nepouzitelne a plne debilu a bycech je jedním z nich.

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #18 kdy: 05. 12. 2017, 15:52:59 »
No jo škoda že sem to nevěděl před tím než sem položil dotaz měl by jsem hodinu navíc na studium UEFI :)

uz

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #19 kdy: 05. 12. 2017, 15:53:50 »
... ale díky tobě a podobným lidem jsem to stejně musel udělat ...

Takze uz ti to funguje?


tm

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #20 kdy: 05. 12. 2017, 16:35:49 »
Tak aby tento thread bol užitočnejší než len ByCzech-ovo "LOL RTFM nOOb" -- problém je v tom, že v UEFI sa bootuje inak než v BIOS-e, zoznam operačných systémov sa zapisuje priamo do UEFI na flash-ku. Dobre to je popísané napríklad tu:

https://www.happyassassin.net/2014/01/25/uefi-boot-how-does-that-actually-work-then/

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #21 kdy: 05. 12. 2017, 16:39:50 »
Děkuji mnohokrát konečně někdo normální :)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #22 kdy: 05. 12. 2017, 17:36:02 »
Tak aby tento thread bol užitočnejší než len ByCzech-ovo "LOL RTFM nOOb" -- problém je v tom, že v UEFI sa bootuje inak než v BIOS-e, zoznam operačných systémov sa zapisuje priamo do UEFI na flash-ku. Dobre to je popísané napríklad tu:

https://www.happyassassin.net/2014/01/25/uefi-boot-how-does-that-actually-work-then/

Takže jsi mu poradil to samé co já na začátku = nastudovat si základ fungování UEFI :D, takže on jen neumí používat Google aby si ten odkaz našel sám?

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #23 kdy: 05. 12. 2017, 17:44:11 »
Naopak poukázal na konkrétní problém na rozdíl od někoho kdo se tím ani neobtěžuje přes to že ví čím to je a to je podle mě neodpustitelné u člověka který se tu na zdejším foru pasuje do role někoho kdo radí ostatním . Hele kašli na to to už nevylepšíš jenom si uškodíš podle reakcí jsi tu známá firma .

j

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #24 kdy: 05. 12. 2017, 18:01:51 »
Hlavně si sám sobě omluv svoje nepatřičné chování to je důležité :) V podstatě sem napsal dotaz a vy jste mě poslali do zadeke asi tak bych to zesumarizoval není třeba v tom hledat nějaké Ego a podobné věci jelikož jestli tu je nějaký problém s Egem tak evidentně na tvé straně .

Takze ty ses linej jak ves zadat dotaz do guugla, a ocekavas, ze ti tu nekdo bude gratis delat online support a diktovat ti pismenko po pismenku, co mas kde udelat ... takze tobe specielne patri vyhradne RTFM & UTFG.

A zaslouzis si to proto, zes neprojevil ani minimalni snahu najit reseni, kterych se da behem minuty najit tisice.

Naopak poukázal na konkrétní problém na rozdíl od někoho kdo se tím ani neobtěžuje přes to že ví čím to je a to je podle mě neodpustitelné u člověka který se tu na zdejším foru pasuje do role někoho kdo radí ostatním . Hele kašli na to to už nevylepšíš jenom si uškodíš podle reakcí jsi tu známá firma .
A navic si zaslouzis poslat leda dozadeke, protoze podle reakci ses naprosto tupej imbecil.

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #25 kdy: 05. 12. 2017, 18:11:41 »
Naopak podle příspěvku který si ted napsal to vypadá že ten imbecil budeš ty :) Já se nemusím snižovat k vulgarismům as navíc blbce jako si ty urazíš jedině slušně :)

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #26 kdy: 05. 12. 2017, 18:14:15 »
Já si myslím že si stejně ByCzech a píšeš tu v anonymitě :) A navíc s tebou absolutně odmítám diskutovat jednak si mi poradil úplnou hovadinu přečti si co si napsal když jsme u těch imbecilů a pak mě nezajímají názory od někoho kdo se neumí chovat to byla poslední reakce a téma považujte za uzavřené .

Přeji hezký den
« Poslední změna: 05. 12. 2017, 18:17:38 od MrtvejKralik »

nobody(ten pravej)

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #27 kdy: 05. 12. 2017, 19:49:54 »
@MrtvejKralik
na jednu stranu chapu ze jsi cekal odpoved a ne nasmerovani, na druhou stranu bys mel dekovat i za nasmerovani kdyz to nekdo udela ve svem volnem case a zadarmo....

aneb najdi rozdil:
"Doporučuji nastudovat jak funguje UEFI"

"UEFI boot how does that actually work then"

spoiler: jedno je cesky a nadavas za to, druhe je anglicky a dekujes za to... ;-)


Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #28 kdy: 05. 12. 2017, 20:03:01 »
Proboha pořád vám nedochází rozdíl ? Když někdo napíše " problém je v tom, že v UEFI sa bootuje inak než v BIOS-e, zoznam operačných systémov sa zapisuje priamo do UEFI na flash-ku " a přidá odkaz je to vypíchnutí konkrétního problému a přiložení odkazu k prostudování . Když to moje první rada zněla nastuduj si něco o UEFI a nebylo ani pořádně jasné co můj problém způsobuje jestli je to problém UEFI nebo měl dotyčný chuť mě potrápit . A za co mám děkovat ? Za jejich rady typu " připoj oddíl a pak pochopíš " nebo přečti si něco o UEFI ? :) To nemuseli vůbec nic psát vyšlo by to úplně na stejno .
« Poslední změna: 05. 12. 2017, 20:08:23 od MrtvejKralik »

nobody(ten pravej)

Re:Po instalaci Win nestartuje Debian na jiném disku
« Odpověď #29 kdy: 05. 12. 2017, 22:54:31 »
Proboha pořád vám nedochází rozdíl ?

a tobe proc nedochazi rozdil mezi:

"Dobry den, muzete mi prosim poradit z vlastni vule, ve svem volnem case a zadarmo ?"
a
"Sem tu, mam problem, poradte mi a neserte me"

?

jedna vec je jak si polozil dotaz, druha vec je jak si dale reagoval kdyz se ti reakce nelibila protoze nebyla ve stylu "vyresim to za tebe"...

porad plati, ze kdyby sis precetl jak UEFI funguje, nebo se podival na pripojenej oddil, tak by ti doslo na co se ptas...
nerikam ze se zde casto neradi stylem "vedeni za rucicku", ale nemuzes si to proste vydupavat a ano opravdu bys mel dekovat za jakekoliv nasmerovani a nechovat se arogantne kdyz TY NECO CHCES ;-)