Grafická karta má hlučné větráky s keramickými ložisky

.

Koupil jsem si kartu MSI GeForce 1050 Ti se dvěma větráky, které i na nejtizsi chod oba dost vrčí. Kolega mi poradil, že jsou tam keramická ložiska s dlouhou životností a že ta vrčí vždy. Bohužel já takovýto hlučný počítač nesnesu, chtěl bych mít tichý počítač. Zároveň, ty větráky nemůžou být zcela vypnuté ikdyž jenom brouzdám internetem a karta je studená.

Nejdou ty ložiska třeba nějak promazat? Eventuálně mě napadlo, že kartu vrátím a koupím si tuto, s pasivním chlazením:

https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1050-ti-kalmx-4gb-gddr5/210027/produkt


Re:Grafická karta má hlučné větráky s keramickými ložisky
« Odpověď #1 kdy: 04. 12. 2017, 13:40:37 »
K té pasivně chlazené grafice...
Mám jejího předchůdce, vypadá stejně a můžu doporučit - nicméně ve skříni se vzduch stejně musí hýbat.
Nemůže jen tak stát na to je třeba myslet (ideálně co největší ventilátory na cca 600 otáček).

Promazání ti asi nepomůže, pokud je ta karta relativně nová. Nejtišší jsou kluzná ložiska, ale potřebují čas od času promazat.

Koupil jsem si kartu MSI GeForce 1050 Ti se dvěma větráky, které i na nejtizsi chod oba dost vrčí. Kolega mi poradil, že jsou tam keramická ložiska s dlouhou životností a že ta vrčí vždy. Bohužel já takovýto hlučný počítač nesnesu, chtěl bych mít tichý počítač. Zároveň, ty větráky nemůžou být zcela vypnuté ikdyž jenom brouzdám internetem a karta je studená.

Nejdou ty ložiska třeba nějak promazat? Eventuálně mě napadlo, že kartu vrátím a koupím si tuto, s pasivním chlazením:

https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1050-ti-kalmx-4gb-gddr5/210027/produkt
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

cheap

Re:Grafická karta má hlučné větráky s keramickými ložisky
« Odpověď #2 kdy: 04. 12. 2017, 15:02:23 »
Koupil jsem si kartu MSI GeForce 1050 Ti se dvěma větráky, které i na nejtizsi chod oba dost vrčí.

A koupil jsi obycejnou = nejlevnejsi radu nebo jsi investoval do provedeni "gaming"?
Predpokladam ze tu prvni, to je pak tezky, kdyz vsichni se snazej na vsem setrit a pak s tim nejsou spokojeni.

Pokud bych se nahodou zmylil a koupi jsi tu druhou (gaming), tak v klidu (bez hrani her) je absolutni ticho neb to ventilatory uplne vypina a v zatezi to (celkove chladic = pasiv + ventilatory) je nejtissi provedeni grafickych karet, ktery se da dnes koupit. V tom pripade bych to odeslal na reklamaci (predtim poridit dostatecne prukazny audio/video zaznam, coz muze byt obtizne pokud by ti tam drnceli ventilatory z CPU/PSU nebo HDD).

Nox

Re:Grafická karta má hlučné větráky s keramickými ložisky
« Odpověď #3 kdy: 04. 12. 2017, 16:22:08 »
Koukam, ze GF 750 Ti KalmX je popularni, taky ji mam. Navic do ni foukam zespodu pomalym 8cm ventilatorem na doma vyrobene karte do PCI. Takze pasivni s rozumnym pruvanem ve skrini rozhodne doporucuji, alespon ja jsem spokojen.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Grafická karta má hlučné větráky s keramickými ložisky
« Odpověď #4 kdy: 04. 12. 2017, 18:22:23 »
Trochu mi uniká smysl větrací mřížky ve druhém slotu.


Trubicoid2

Re:Grafická karta má hlučné větráky s keramickými ložisky
« Odpověď #5 kdy: 04. 12. 2017, 18:48:05 »
Já mám 1050Ti Gaming a nechápu, jak říkal cheap bez zátěže zastaveno a v zátěži tichý jak blázen, jsem myslel, že se to netočí a musel jsem zkoušet prstem  :)