Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com

sms hole

Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #15 kdy: 30. 11. 2017, 14:56:37 »
A NAVIC pri registraci hushmailu je potreba prijmout potvrzovaci SMS, minimalne kdyz jsem to zkousel.
To lze obejít "reverzními" SMS bránami, kterých je na internetu dost : zobrazují dorazyvšý SMS na toto číslo.

Ono to není free?


privatmail

Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #16 kdy: 11. 12. 2017, 00:59:59 »
A NAVIC pri registraci hushmailu je potreba prijmout potvrzovaci SMS, minimalne kdyz jsem to zkousel.
To lze obejít "reverzními" SMS bránami, kterých je na internetu dost : zobrazují dorazyvšý SMS na toto číslo.

Ono to není free?

To jsem nezkousel, ani jsem nevedel, ze to existuje, moc jsem to ani nehledal.
Zadani otazky nebylo, jak pouzivat mail tak, aby to bylo neprolomitelne a ktere veci jak funguji.

Predmetem dotazu je, zdali je mozne verit sluzbe Tutanota, nebo naopak je to podrazacka sluzba, jez spolupracuje z urady. Zadny pripad podrazu jsem nezaznamenal zatim.

To ze pouze na poskytovateli sluzby zalezi, zdali tam da backdor, a kdy da data tretim stranam, to vim. Z webovehp rozhrani nic vycist nejde.

.

Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #17 kdy: 14. 12. 2017, 19:59:01 »
Ne, pravděpodobně tu není nikdo, kdo jim kontroloval zdrojáky a dá ruku do ohně, že je svévolně nebo na žádost (příkaz) nepřiohnou, protože takových služeb je na světě přesně 0.

Šifruj u sebe svým softem a pak to můžeš posílat třeba přes holuby.

Řešíš problém, který vůbec nechápeš a ještě držkuješ, jako bys tady měl zaplacenou technickou podporu.

Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #18 kdy: 12. 03. 2020, 01:07:02 »
Ahoj, znovu to oteviram tohle tema, jelikoz se meni ruzne legislativa a utahuji se politky :)
Mam zde dotaz, jak zdejsi uzivatele mohou vubec verit Tutanota? kdyz pisou ze jejich servery jsou v Nemecku!
Nemecko je uz dnes skoro policejni stat, je clenem 5eyes kdy podepsalo dohodu. Tudiz logovat musi!  :(
Z toho duvodu mi lepe vysel Protonmail, jelikoz ten nema udajne podepsanou tuto dohodu, neni ani clenem 9eyes a 14eyes. Navic ma velmi prisne reseni co se tyce udaju, alespon to se rikalo vzdy o Svycarsku :)

Na bezne udaje asi v poho, PCR asi nebude zadat pokud to nema vysokou vaznost, ale pokud by slo o zavazne ciny budou to resit vzdy to je treba vedet.
TOR neni sam osobe total bezpecny, reknete mi nekdo cim? Ze sifruje? :D Sifruje tu trasu, ale prece jde pres server, dalsi... nekde to vyleze ne?
Takze je tam slabe misto, to je ze to vyleze treba v Holandsku, nasledne ten server vezme a preposle to treba do USA a konecnej vyleze v Indii.
Mezi spojenim vidim jako slabou cast a to me rikalo vic uz lidi :)

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #19 kdy: 12. 03. 2020, 05:23:47 »
ja osobne jsem spis pro to pouzivat bezny mejl a sifrovat si vsecko na svoji strane.

teda pokud nevadi s kym si pisu.


Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #20 kdy: 12. 03. 2020, 19:39:16 »
Tady mas naky aktualni srovnani - https://www.privacytools.io/providers/email/ - osobne radeji pouziju disroot a budu sifrovat sam, nez neco co potrebuje specialni appku (proton/tuta), ale to uz je na kazdym.

Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #21 kdy: 13. 03. 2020, 09:00:00 »
Možná se zeptám blbě,ale pokud ti tak moc jde o bezpečnost tvýho mailu, proč si nezprovozníš svůj vlastní mailserver na vlastním serveru, a osobám u kterých ti jde o bezpečnou komunikaci na něm nezřídíš účet? Ten server pak nemusí posílat poštu nikam ven a můžete si dopisovat jen v rámci "lokální" pošty, ke který se připojíte šifrovaným kanálem.
IMO bys s tím měl práce asi tak milionkrát míň, a jedinou starost máš, jak jim bezpečně předat přihlašovací údaje.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #22 kdy: 13. 03. 2020, 10:05:52 »
Možná se zeptám blbě,ale pokud ti tak moc jde o bezpečnost tvýho mailu, proč si nezprovozníš svůj vlastní mailserver na vlastním serveru, a osobám u kterých ti jde o bezpečnou komunikaci na něm nezřídíš účet? Ten server pak nemusí posílat poštu nikam ven a můžete si dopisovat jen v rámci "lokální" pošty, ke který se připojíte šifrovaným kanálem.
IMO bys s tím měl práce asi tak milionkrát míň, a jedinou starost máš, jak jim bezpečně předat přihlašovací údaje.

podle me zbytecna prace, na siti bude vzdy dohledatelne, ktery ucastnik se na mejlserver pripojoval.
takze uplne stejne bezpecne bude pouzivani normalnich mejlovych sluzeb, ale sifrovat a pouzivat podpisy.

ledaze mit mejlserver v ramci tor site, onion mail.
« Poslední změna: 13. 03. 2020, 10:07:46 od alex6bbc »

Re:Zkušenosti a názor na šifrovaný mailbox Tutanota.com
« Odpověď #23 kdy: 13. 03. 2020, 13:02:22 »
Možná se zeptám blbě,ale pokud ti tak moc jde o bezpečnost tvýho mailu, proč si nezprovozníš svůj vlastní mailserver na vlastním serveru, a osobám u kterých ti jde o bezpečnou komunikaci na něm nezřídíš účet? Ten server pak nemusí posílat poštu nikam ven a můžete si dopisovat jen v rámci "lokální" pošty, ke který se připojíte šifrovaným kanálem.
IMO bys s tím měl práce asi tak milionkrát míň, a jedinou starost máš, jak jim bezpečně předat přihlašovací údaje.

podle me zbytecna prace, na siti bude vzdy dohledatelne, ktery ucastnik se na mejlserver pripojoval.
takze uplne stejne bezpecne bude pouzivani normalnich mejlovych sluzeb, ale sifrovat a pouzivat podpisy.

ledaze mit mejlserver v ramci tor site, onion mail.

No tak si někde za pár škeblí zaplatí VPS,na něj dá VPNserver, a budou se připojovat skrz něj. A má šifrování end2end a navíc, když přijde požadavek na vydání dat, má pod kontrolou autodestrukční tlačítko. A když k tý VPNproxyně pošťáka připojí TORem, tak to nikdo nikdy nerozmotá (a nejspíš ani on).
Nebo může mít na VPS virtuální desktop, k němu se připojovat TORem, a z něj VPNkou a prohlížečem na svůj webmail kterej si mailuje jen mezi svejma schránkama.
A co na tom dělal taky nikdo nikdy nedohledá.