Ako ste zvládli dieťa?

alex

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #45 kdy: 24. 11. 2017, 13:57:54 »
Comu sa napr. venuju vase manzelky/partnerky? Doprajete im oddych, ked pridete z prace, tak zoberiete deti von, nech sa aj ona nejak zabavi?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #46 kdy: 24. 11. 2017, 14:32:31 »
Ak má človek partnerku LEN na sexovanie, tam na jej psychických kvalitách až tak nezáleží, ale treba aby mala dobré kozy.

Vice informaci zde: http://bit.ly/2zib169

abccba

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #47 kdy: 24. 11. 2017, 15:03:11 »
... ako sa hovorí "do koča i do voza"...
V CR se rika "do tahu i do chovu". :)

Tazatel

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #48 kdy: 24. 11. 2017, 15:17:19 »
... ako sa hovorí "do koča i do voza"...
V CR se rika "do tahu i do chovu". :)

Aneb slavne deleni na zeny tazne a chovne 👋

fernet

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #49 kdy: 24. 11. 2017, 15:21:46 »
este som zabudol - naucis sa o dinosauroch viac ako by si chcel

Tak zrovna o dinosaurech toho vím tolik, že se malý bude divit, až ho to chytne :)


šel

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #50 kdy: 24. 11. 2017, 15:28:58 »
A je tazatel matka nebo otect a žena nebo muž? (Alex mynářová, spěvák Alex F)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #51 kdy: 24. 11. 2017, 16:05:03 »
Aneb slavne deleni na zeny tazne a chovne

Ano, spravna zenska utahne jak traktor: https://www.youtube.com/watch?v=PdeqDdBckBo

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #52 kdy: 24. 11. 2017, 18:22:59 »
Ako tu už zaznelo, život je otázka priorít...
K materskej: Nechcel by som,  aby sa o naše deti staral v tom veku, kedy sa z nich stáva mysliaci tvor, niekto iný ako manželka a ja. Do tých troch rokov je to tak akurát. A potom príde ďalšie dieťa. A prípadne ďalšie... :) Veľa párov to nezvládne, tak ako ľudia nezvládajú milióny ďalších vecí. To už je o tom, kto aký je. Keď pracujúci muž dá žene možnosť byť v spoločnosti (aj bez detí), o časť domácnosti sa postará sám, o deti tiež aspoň nejakú časť dňa a žena si vie nájsť pocit istoty aj dačo nových podnetov popri bežnom stereotype, nemal by byť problém.
Ja to vidím tak, že vďaka deťom je môj život ďaleko plnší. Time management sa mi podstatne zefektívnil, sociálne kontakty narástli. Nevýhodou je najmä strata flexibility.
Mimochodom, jedno dieťa je brnkačka. Keď chceš výzvu, tak aspoň tri. ;)

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #53 kdy: 24. 11. 2017, 18:34:54 »
K materskej: Nechcel by som,  aby sa o naše deti staral v tom veku, kedy sa z nich stáva mysliaci tvor, niekto iný ako manželka a ja. Do tých troch rokov je to tak akurát.

Jo, s tím se dá souhlasit, jen bych ubral přímé finanční podpory od státu a přidal bych na konkrétní pomoci rodičům. Dnes je čím dál víc lidí, kteří žijí v přesvědčení, že je jejich nezadatelným právem, aby jim stát zajistil pohodlný život jen kvůli tomu, že povili dítě. To je velmi špatně, když takový pocit stát vyvolává.

Mimochodom, jedno dieťa je brnkačka. Keď chceš výzvu, tak aspoň tri. ;)

Mám.

Ondro

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #54 kdy: 24. 11. 2017, 19:47:46 »

Mimochodom, jedno dieťa je brnkačka. Keď chceš výzvu, tak aspoň tri. ;)
Mam tri a neviem ako mi rastie druhe a tretie dieta. Pri prvom je to "najhorsie", potom to uz ide.

K teme.
Preco by mal byt problem vymenit pracu? Preco by to malo byt ine ako pred tym. Nepostrehol som rozdiel. Prave naopak. Teraz pri tretom som dal vypoved a uzivam si to s rodinou na nejaky cas be zprace, lebo zla praca na mna zle vplyvala a to malo dopad aj na moju rodinu.

Preco by po veceroch nemal byt ziadna sebarealizacia a vzdelavanie? Bez vecsich problemov to ide ale s tym rozdielom, ze pri detoch potrebujes viac planovat a mat rezim.

Mat dieta nieje pre kazdeho. Ako to bude, ked budes mat dieta, sa neda dobre predvidat alebo extra pripravit. To uvidis az potom, ked sa narodi. Tieto slova nezneju extra optimisticky ale je to tak. Kazde dieta je ine a aj rodicia. Takze vsetky rady, ktore tu dostanes ti v konecnom dosledku mozu byt nanic.
Pametaj si ale jednu vec - velmi vela zavisi od pristupu rodicov k rodicovstvu.

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #55 kdy: 24. 11. 2017, 21:24:28 »
Jo, s tím se dá souhlasit, jen bych ubral přímé finanční podpory od státu a přidal bych na konkrétní pomoci rodičům.
Ja vlastne ani necekam, ze by strany po volbach drzely sliby jako ten, ze budou podporovat mlade rodiny. Me by stacilo kdyby nesly vyslovene proti nim - treba jako selektivnim postizenim podnikajicich rodicu s pausalem pred par lety (protoze plosne snizeni pausalu by vadilo pry vice lidem...).
Děkuji za možnost editace příspěvku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #56 kdy: 24. 11. 2017, 21:32:12 »
a vlastne ani necekam, ze by strany po volbach drzely sliby jako ten, ze budou podporovat mlade rodiny.

Budte rad, kdyz Kanimura nezacne nazorove nevhodne rodiny posilat do plynu.

TJK

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #57 kdy: 24. 11. 2017, 22:43:22 »
Manzelka na materske dovolene s ditetem, prestehovali jsme se na chvili do zahranici, zena si mohla ponechat praci v CR, ja si nasel slusnou praci, kde nemusim delat od nevidim do nevidim. Do prace 10 minut na kole po cyklostezce. K mori 35 minut autem, jezdime kazdy druhy vikend, obcas i jen na vecer na zapad slunce :-) Do CR jen parkrat do roka si odskocit resit prevenci, zdravi, zuby, ockovani deti.

#

Re:Ako ste zvládli dieťa?
« Odpověď #58 kdy: 24. 11. 2017, 22:54:35 »
Nijak. Neni. Nebude. Staci?