Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?

soriako

Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« kdy: 13. 11. 2017, 17:09:16 »
Dnes konečně vyšla dlouho očekávaná verze 57, haleluja!  :)
FF se mi kvůli tomu velkýmu přechodu dosral už někdy ve verzi 55, přestal fungovat důležitej addon (a to mám jen dva, od jednoho autora), tak jsem zatím přešel na Chromium a čekal jsem co se bude dít. Dnes to vyšlo, tak jsem to stáhl, zapl, a buď zůstanu u Chromia nebo přejdu na Palemoon.
Co si o tom myslíte vy?
« Poslední změna: 13. 11. 2017, 17:14:16 od Petr Krčmář »


P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #1 kdy: 13. 11. 2017, 17:27:01 »
Ano.

daks

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #2 kdy: 13. 11. 2017, 17:32:04 »
Než tu bude pořádně nablito ;) - beta verzi 57 používám už nějakou dobu a nemám problém, jen jsem si trochu přizpůsobil vzhled pomocí userChrome. V předchozí verzi jsem měl jen jeden addon, co už taky nefunguje, ale můžu bez něj žít. Ze zvědavosti jsem zkusil i PaleMoon, ale nějak to nebylo ono, připadal mi viditelně pomalejší než současná verze FF. Asi bych snesl používat Chromium, ale nemám důvod přecházet, s verzí 57 jsem zatím spokojenej.

LucasK

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #3 kdy: 13. 11. 2017, 17:33:21 »
Firefox 57 vyjde az zitra. Ja jsem ale na Chromium presel uz pred peti lety, protoze Firefox byl pomala nenazrana mrcha, ktere se porad rozbijely rozsireni, kdyz se na cokoliv sahlo. Sam jsem dve udelal, ale nedalo se to udrzovat, tak jsem se na to vykaslal. Za me ma Mozilla za FF 57 palec nahoru za stabilni API a rychly prohlizec.

Babiš

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2017, 17:40:38 »
Jedu na 57 už asi dva měsíce a pecka, rychlejší prohlížeč jsem neviděl! U některých rozšíření jsem musel najít alternativu, ale to podstatné mám. Je ale pravda, že jich mám jen pár.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail

Digi

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #6 kdy: 13. 11. 2017, 18:13:40 »
S těma rozsirenima pro Firefox to bide časem lepší a dost se to pročistí. Pokud ne, tak je to dost špatný ze by vývojářům nestálo za námahu udělat to pro Firefox.

qwertz

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #7 kdy: 13. 11. 2017, 18:27:33 »
Mě FF posledních několik verzi pravidelně vytuhne na "novinky.cz". Vyhodí banner, že nějaký skript přetěžuje browser, a FF vytuhne. Po několika minutách se po zavření příslušného tabu zase rozjede.

Jediný doplněk je ABP.

Babiš

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #8 kdy: 13. 11. 2017, 18:27:44 »
Většinu rozšíření je možné velmi snadno portovat z Chrome. Společný ekosystém jen poroste. Naopak PaleMoon rychle umře. Nikdo nebude udržovat stará rozšíření ani staré jádro starého prohlížeče.

j

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #9 kdy: 13. 11. 2017, 18:53:49 »
Nikdo naopak nebude delat doplnky do neceho tak nestabilniho, jako je chrofox, aby je 10x rocne predelaval. A staci se podivat na statistiky a je dobre videt, ze jestli neco co 3 let umre, bude to prave chrofox.

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #10 kdy: 13. 11. 2017, 19:03:47 »
S těma rozsirenima pro Firefox to bide časem lepší a dost se to pročistí. Pokud ne, tak je to dost špatný ze by vývojářům nestálo za námahu udělat to pro Firefox.
Seš vedle. Doposud si rozšíření mohla sahat kamkoliv do ff a dělat si tam cokoliv. Nyní k tomu potřebují explicitní API. A když ta funkčnost v API není, nebo ji tam tvůrci FF odmítli přidat, tak prostě rozšíření nebude, ani jakékoli jiné s podobnou funkčností.

soriako

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #11 kdy: 13. 11. 2017, 20:48:16 »
FF 57 mi přijde plnej zbytečných animací, možná že ty animace zakrývají nemožnost okamžité odezvy, stejnej pocit jsem měl z windows 10 když jsem ho zkoušel :( a je mi smutno z toho kam to FF dotáhl

f

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #12 kdy: 13. 11. 2017, 22:22:42 »
Nikdo naopak nebude delat doplnky do neceho tak nestabilniho, jako je chrofox, aby je 10x rocne predelaval. A staci se podivat na statistiky a je dobre videt, ze jestli neco co 3 let umre, bude to prave chrofox.

Jednou kritizujes nestabilitu API, kvuli ktere se musely casto addony updatovat, jindy zase kritizujes, ze se vytvorilo nove stabilnejsi API a zahodily se stary addony. Asi by sis mel uz konecne nazor ujasnit.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #13 kdy: 13. 11. 2017, 23:29:20 »
Jednou kritizujes nestabilitu API, kvuli ktere se musely casto addony updatovat, jindy zase kritizujes, ze se vytvorilo nove stabilnejsi API a zahodily se stary addony.

To, jak je to API stabilni, se teprve uvidi. Je to Mozilla, ze jo.

Re:Zůstat u Firefoxu nebo přejít na Chromium?
« Odpověď #14 kdy: 13. 11. 2017, 23:39:36 »
Milý Břehu ze Zábřehu. Kopej bos a pobírej peníze za reklamu od firmy vyrábějící masti na kuří oka...