Průmyslové USB

Průmyslové USB
« kdy: 07. 11. 2017, 22:20:45 »
Máme postavenou výrobní linku, a život je takový, že jsou na ní také USB zařízení. No a všichni víme jaké USB je. Chci se zeptat máte skušenosti, máte nejaké osvedčené kable, pripojení? Strkáte to na přímo nebo prěs "oddelovák". Je nejaké "průmyslové USB" které by vydželo tvrdé zacházení?

Predem ďekuji za rady nebo i skušenosti.


Dan

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #1 kdy: 07. 11. 2017, 23:06:03 »
záleží na prostředí a délce kabelů, Pokud to není prostředí s extrémním rušením, tak slušné průmyslové PC mají na USB portech dobré přepěťové ochrany které by to měli zvládnout, pokud je potřeba delší spoj, uvažoval bych o použití USB optického kabelu.
Jinak pro mechanicky odolná řešení, podívej se na "military" USB konektory s převlečnou maticí. Vydrží to hodně, jsou i vodotěsné provedení ale ke to docela drahé.

Mirek

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #2 kdy: 08. 11. 2017, 07:20:14 »
nejdulezitejsi je jak se zde pise v komentari predemnou. zalezi jaka je vzdalenost a jakou potrebujes propustnost. je i spoustu prevodniku. USB --> RJ45 nejsou ani drahe. ale spis chce pochopit vyuziti toho USB portu. zkus se rozepsat vic.

Ladislav Michl

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #3 kdy: 08. 11. 2017, 08:08:50 »
Není uvedeno, co to je za linka, třeba to je nějaká hračka, kde nikde netečou nijak velké proudy a rušení se prakticky nevyskytuje.
Kdyby, čistě teoreticky, ta USB zařízení implementovala USB serial, pak se nabízí USB-RS485 převodník a dále pokračovat klasicky. Absurdita celého takového řešení je zřejmá, že?

Karel

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #4 kdy: 08. 11. 2017, 09:42:53 »
Máme desítku linek, na každé několik PC a celkem více než deset USB zařízení na lince. Provozujeme to déle než deset let. Co přesně tam má být za problém? Používáme defakto kancelářská PC, do kterých je jediná extra komponenta karta se seriovými porty pro automatické barcode readery a Zebra tiskárny. Ruční barcode readery, myši, klávesnice, fotoaparát, to vše je přes USB bez jakýchkoliv problémů.

Na rušení je to odolné, na mechanické namáhání doporučuji použít "kroucený usb kabel" (tuhle frázi Google zná).


macík

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #5 kdy: 08. 11. 2017, 10:08:58 »
No a všichni víme jaké USB je.
Jest?

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #6 kdy: 08. 11. 2017, 12:37:31 »
Mame naše zařízení Tester. Obsahuje MSP + FTDI pro komunikaci. A je to nestabilní. Občas se to nespojí nebo co je horší jakoby na chvíli vypadne ze systému. Celý test pak zhavaruje.
Rešíme zem, antistatické náramky, společná zásuvka. Nové káble a jiné zoufalosti jsme už zkoušeli.

Mám napsaný test který dokola komunikuje s testerem. Když se kabel pošimrá občas vypadne komunikace. Nekdy tak že už nenabehne. Proto jsem doufal že rešení "prumyslove USB" nebo "military USB" by mohl být dobrý začátek jak to dostat pod kontrolu.

Berta

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #7 kdy: 08. 11. 2017, 12:42:59 »
Studeny spoj  8)

v

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #8 kdy: 08. 11. 2017, 12:45:32 »
Mame naše zařízení Tester. Obsahuje MSP + FTDI pro komunikaci. A je to nestabilní. Občas se to nespojí nebo co je horší jakoby na chvíli vypadne ze systému. Celý test pak zhavaruje.
Rešíme zem, antistatické náramky, společná zásuvka. Nové káble a jiné zoufalosti jsme už zkoušeli.

Mám napsaný test který dokola komunikuje s testerem. Když se kabel pošimrá občas vypadne komunikace. Nekdy tak že už nenabehne. Proto jsem doufal že rešení "prumyslove USB" nebo "military USB" by mohl být dobrý začátek jak to dostat pod kontrolu.
originální FTDI? vyloučili jste SW problém? jinak RS422(/485) a pak převodník na USB

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #9 kdy: 08. 11. 2017, 12:54:18 »
SW problem tam nejaky urcite bude. Co mohu ale rict s istotou je i ten HW problem. Pri vypadku vyskoci win-message ze nemuze najit ovladac pro zarizeni.

v

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #10 kdy: 08. 11. 2017, 13:01:00 »
SW problem tam nejaky urcite bude. Co mohu ale rict s istotou je i ten HW problem. Pri vypadku vyskoci win-message ze nemuze najit ovladac pro zarizeni.
neodpověděl jste na můj dotaz o FTDI, originál či kopie? nedávno se stala taková zajímavá kauza...
umíte toto selhání vyvolat když je zařízení odpojené od zbytku technologie? tj. jen počítač, zařízení a "důvěryhodný" zdroj

Ladislav Michl

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #11 kdy: 08. 11. 2017, 13:05:46 »
Mám napsaný test který dokola komunikuje s testerem. Když se kabel pošimrá občas vypadne komunikace. Nekdy tak že už nenabehne. Proto jsem doufal že rešení "prumyslove USB" nebo "military USB" by mohl být dobrý začátek jak to dostat pod kontrolu.

Žádné "průmyslové USB" Vám nepomůže. Začněte s testerem testeru, tedy zjištěním proč se rozpadá komunikace. USB stack je rozlezlá potvora a jeden každý se kterým jsem pracoval obsahuje alespoň jednu chybu, která se projevuje Vámi popsaným způsobem. Že to funguje ostatním je spíš dílem náhody než pravidlem. Zvláště se zaměřte, jak ovladač reaguje na -EPIPE, -ECONNRESET, atp. (pokud je to opensource system)

Dan

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #12 kdy: 08. 11. 2017, 13:48:42 »
Jak píše kolega problém by mohl být v neoriginálním FTDI čipu. Ty originální ještě fungují relativně dobře (žádná sláva to není, ale lepší než prolific nebo čínské CH340). Naopak neoriginální klony FTDI čipů jsou tragédie. Bohužel čínské klony FTDI se běžně vyskytují, nebo alespoň vyskytovali i u maloobchodních prodejců součástek v ČR. Bylo by reálné váš měřící přístroj předělat na sériový port? případně v nové revizi přístroje použít "FTDI DB9-USB module" je to převodník USB-RS232 nacpaný do konektoru sériového portu, můžete pak mít jednu verzi desky pro seriovou i USB verzi.


v

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #13 kdy: 08. 11. 2017, 13:57:29 »
Jak píše kolega problém by mohl být v neoriginálním FTDI čipu. Ty originální ještě fungují relativně dobře (žádná sláva to není, ale lepší než prolific nebo čínské CH340). Naopak neoriginální klony FTDI čipů jsou tragédie. Bohužel čínské klony FTDI se běžně vyskytují, nebo alespoň vyskytovali i u maloobchodních prodejců součástek v ČR. Bylo by reálné váš měřící přístroj předělat na sériový port? případně v nové revizi přístroje použít "FTDI DB9-USB module" je to převodník USB-RS232 nacpaný do konektoru sériového portu, můžete pak mít jednu verzi desky pro seriovou i USB verzi.
já jsem neměl na mysli HW problém (i když taky možnost), ale něco jako https://hackaday.com/2016/02/01/ftdi-drivers-break-fake-chips-again/

Re:Průmyslové USB
« Odpověď #14 kdy: 08. 11. 2017, 21:57:13 »

já jsem neměl na mysli HW problém (i když taky možnost), ale něco jako https://hackaday.com/2016/02/01/ftdi-drivers-break-fake-chips-again/
[/quote]

Cituji:"merely injects unwanted but predictable data into the serial stream"
Presne tohle mi to delá a já podezíram SW že špatne pracuje s buframi.