RHEL a kernel verze 4.x

JanQ

RHEL a kernel verze 4.x
« kdy: 31. 10. 2017, 13:47:21 »
Ma RedHat v nabidce pro RHEL 7 kernely verze 4.x?


polo

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #1 kdy: 31. 10. 2017, 14:06:36 »
RH asi nie ale na elrepo.org su dostupne LTS aj posledny stable.

n

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #2 kdy: 31. 10. 2017, 14:07:57 »

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #3 kdy: 31. 10. 2017, 18:18:31 »
Ma RedHat v nabidce pro RHEL 7 kernely verze 4.x?

RHEL / CentOS tak, jak jsou, jsou poměrně zastaralé, ale zase s plnou podporou.
Chybějící části se musejí doplňovat z dalších repozitářů, čímž ale padají veškeré výhody tohoto systému :(.

Zde je tabulka releasů vs. Linux kernel: https://access.redhat.com/articles/3078#RHEL7



M.P.

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #4 kdy: 31. 10. 2017, 19:48:40 »
Oracle ma u sveho RH klonu  v zakladu vlastni opatchovany 4.1.x kernel. :-o


radek

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #5 kdy: 01. 11. 2017, 06:51:36 »
Me by zajimalo, k cemu to ctyrkove jadro potrebujete. Netrolim, jenom me to zajima, protoze bud pouzivam RHEL jako uceleny spolehlivy produkt tak jak je myslen, nebo ho pretezuju nesuportovanyma vlastnostma a funkcema ke kterym neni urcen. Je to kvuli podpore hardware (vyjimky), je to podpora software (neco obskurniho nebo "chci nejnovejsi iscsi initiator"), je to chybejci podpora cehokoliv, nebo je to kvuli "desktop hracickam"? Na server chci totiz neco spolehliveho a radeji se obejdu bez neotestovanych funkci, nez mit z principu to nejblistivejsi pozlatko na ktere se nemohu spolehnout. V opacnem pripade pro me RHEL neni.

DIK

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #6 kdy: 01. 11. 2017, 10:01:57 »
Třeba kvůli aktuálnímu btrfs.
Dik

radek

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #7 kdy: 01. 11. 2017, 10:12:47 »
Ne nadarmo je v RHEL v tech preview. To neni fs do podniku. Do budoucna je to mrtvola bez podpory velkeho vyrobce.

radek

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #8 kdy: 01. 11. 2017, 10:17:04 »
Jen pro doplneni (btrfs v RHEL je deprecated):

https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/7/html/7.4_release_notes/chap-red_hat_enterprise_linux-7.4_release_notes-deprecated_functionality

Nechci se poustet do diskuzi na tema jestli je to dobry nebo spatny filesystem, sve uzivatele ma, ale do produkce nepatri vzhledem ke svemu stavu vyvoje. RHEL je pro produkcni podnikove systemy, tam takove nedodelky nepatri. Pokud btrfs z nejakeho duvodu nekdo potrebuje musi se smirit s nepodporou.

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #9 kdy: 01. 11. 2017, 11:10:48 »
Třeba kvůli aktuálnímu btrfs.

Pak se ale úplně míjíte s filozofií existence RHEL, a z mnoha dalších důvodů by bylo, v takovém případě, vybrat vhodnější distribuci. Pokud budete RHEL přiohýbat, budete jen kombinovat nevýhody takového řešení, a jedinou výhodu - robustní a podporovaný systém - ztratíte.

DIK

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #10 kdy: 01. 11. 2017, 13:08:51 »
Život není černobílý.  Mám farmu produkčních Centos serverů kde si stability cením a tam nic neohýbám, no a pak mám "méně" důležité servery, kde si risknu tradeof  "snížená" stabilita VS lepší btrfs.... třeba backup servery nebo lepší podpora určitého hw.  Dát  tam lepší distro pro mě aktuálně není řešení, protože mám celý ecosystém udělaný na Centos. I když pošilhlávám po Ubuntu...

Takže tak,
DIK

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #11 kdy: 01. 11. 2017, 13:21:08 »
Život není černobílý.  Mám farmu produkčních Centos serverů kde si stability cením a tam nic neohýbám, no a pak mám "méně" důležité servery, kde si risknu tradeof  "snížená" stabilita VS lepší btrfs.... třeba backup servery nebo lepší podpora určitého hw.  Dát  tam lepší distro pro mě aktuálně není řešení, protože mám celý ecosystém udělaný na Centos. I když pošilhlávám po Ubuntu...

Možná, že s tím budu nudný, ale myslím, že do takového prostředí by mohlo být řešením FreeBSD a ZFS. Možná by to byly dvě stabilní prostředí na údržbu (RHEL + FBSD), podle mě zajímavější, než do toho kombinovat Ubuntu, které by se dalo řadit spíš do "profesionálního low endu".

DIK

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #12 kdy: 01. 11. 2017, 15:28:26 »
Možná, že s tím budu nudný, ale myslím, že do takového prostředí by mohlo být řešením FreeBSD a ZFS. Možná by to byly dvě stabilní prostředí na údržbu (RHEL + FBSD), podle mě zajímavější, než do toho kombinovat Ubuntu, které by se dalo řadit spíš do "profesionálního low endu".

K ZFS mám nějaký iracionální odpor, ani nevím proč ;D  a když ZFS tak na BSD (ne přes FUSE!) na které nemám čas ,kde jsou ty studenská léta kdy bylo času fůra, že.. ;D.   Jinak když Ubuntu, tak TLS. Centos (RHEL) je IMHO v některých věcech zbytečná konzerva a Ubuntu je prostě pro některé role  lepší.
Dik

Daniel

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #13 kdy: 01. 11. 2017, 16:29:09 »
Z enterprise distribucí by mělo mít nejlepší podporu Btrfs SUSE, které má Btrfs jako defaultní filesystem. Pokud hledáte nějakou RHEL like distribuci s Btrfs, tak druhá volba by mohlo být Oracle Linux, který staví na RHEL a zároveň mají vlastní kernel, který by měl mít patche na Btrfs

Dik

Re:RHEL a kernel verze 4.x
« Odpověď #14 kdy: 01. 11. 2017, 22:11:47 »
Z enterprise distribucí by mělo mít nejlepší podporu Btrfs SUSE, které má Btrfs jako defaultní filesystem. Pokud hledáte nějakou RHEL like distribuci s Btrfs, tak druhá volba by mohlo být Oracle Linux, který staví na RHEL a zároveň mají vlastní kernel, který by měl mít patche na Btrfs

jojo, OEL jsem v minulosti  řešil (snad ještě za Rhel 6), ale nelíbilo se mi, že uvolňovali aktualizovaný kernel jednou za uherskej rok, ještě jim dám šanci   8)
Dik