Doména pre vlastný web? (resumé)

janko

Doména pre vlastný web? (resumé)
« kdy: 24. 10. 2017, 10:47:09 »
Ahoj, som vyvojar na volnej nohe a rozmyslam nad zalozenim webu ktory by sluzil ako moj "online zivotopis", a prezentacia mojej osoby a profesnych skusenosti. Zvazujem *.me , ale chcel by som pocut vas nazor, popripade co pouzivate vy. Dikes
« Poslední změna: 24. 10. 2017, 12:36:08 od Petr Krčmář »


roooot

Re:Domena pre vlastny web? (resume)
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2017, 11:09:47 »
Biznisovo je stale najvhodnejsia .com domena. Pokial nemas volnu domenu .com a nemozes najstv vhodnu .com variantu, tak az potom by som rozmyslal na inou domenou, napr. spomenutou .me (.org, .biz, .top, ...)

Re:Domena pre vlastny web? (resume)
« Odpověď #2 kdy: 24. 10. 2017, 11:17:15 »
Ahoj, som vyvojar na volnej nohe a rozmyslam nad zalozenim webu ktory by sluzil ako moj "online zivotopis", a prezentacia mojej osoby a profesnych skusenosti. Zvazujem *.me , ale chcel by som pocut vas nazor, popripade co pouzivate vy. Dikes

Mě by to jako zaměstnavatale / zadavatele práce moc neoslovilo.

janko

Re:Domena pre vlastny web? (resume)
« Odpověď #3 kdy: 24. 10. 2017, 11:28:30 »
Citace
Mě by to jako zaměstnavatale / zadavatele práce moc neoslovilo.

Smiem vediet preco? Doteraz som pouzival linkedin, no parkrat sa mi stalo, ze chceli po mne aj oficialny zivotopis v pdf, preto by som kludne aj do linkedu uviedol odkaz na to moje online resume s moznostou stiahnutia CV-cka, ak im linked moc nevonia.

Re:Domena pre vlastny web? (resume)
« Odpověď #4 kdy: 24. 10. 2017, 12:00:08 »
Citace
Mě by to jako zaměstnavatale / zadavatele práce moc neoslovilo.

Smiem vediet preco? Doteraz som pouzival linkedin, no parkrat sa mi stalo, ze chceli po mne aj oficialny zivotopis v pdf, preto by som kludne aj do linkedu uviedol odkaz na to moje online resume s moznostou stiahnutia CV-cka, ak im linked moc nevonia.

Protože si myslím, že je slušnost poslat životopis upravený na konkrétní příležitost, pro konkrétního zaměstnavatele / zadavatele. Pokud mi někdo napíše obecný životopis se vším, co kdy dělal, tak vím, že se on na moji firmu ani nepodíval.

Pak takové osobní myšlenky - prosím neberte je jako obecné pravdy:
- Ten člověk chce práci, a ani mi nepošle e-mail s oslovením a životopisem? Proč mě odkazuje na své stránky?
- Kolik asi času ztratil tím, že vůbec vymýšlel a udržuje takovou pitominu? Jak asi bude efektivní v pracovních úkolech, když přemýšlí takto?
- Chci mít pocit exkluzivity, nebo aspoň částečné exkluzivity, a ne někoho, kdo se nonstop inzeruje. Jak si mám být jistý, že práce ode mě nebude přebita uprostřed projektu lepší nabídkou?

To všechno jsou myšlenky, které mi hlavou proletí, když zvažuji výběr.


Re:Domena pre vlastny web? (resume)
« Odpověď #5 kdy: 24. 10. 2017, 12:05:22 »
Pro osobní stránky se spíš používá .name, nakonec je to i levnější. Doména .me je národní doména Černé Hory, což může být někdy matoucí, teoreticky může mít nějaká pravidla, kdo si ji může zaregistrovat. A nepřipadá mi to zas tak vtipná kombinace, aby stálo za to tu doménu takhle „zneužívat“. Tím .name byste podle mne dal víc najevo, že je to vaše osobní stránka, a také je tam myslím menší pravděpodobnost nedorozumění (že někdo nepochopí, že jde o doménu, nebo když to budete používat v českém prostředí a diktovat, že to někdo pochopí jako „mě“, „mne“, „mi“ apod., dle výslovnosti). Z hlediska porozumění v ČR/SK prostředí ale bude nejlepší doména .sk nebo .cz, ta druhá by vás vyšla ještě o dost levněji.

Doména jen pro umístění životopisu mi připadá trochu málo, to můžete dát třeba na Dropbox nebo Google Drive, pokud to neumí přímo LinkedIn. Ale dost lidí má takhle osobní prezentaci, mají na té doméně i e-mail atd.

gll

Re:Domena pre vlastny web? (resume)
« Odpověď #6 kdy: 24. 10. 2017, 12:57:58 »
Citace
Mě by to jako zaměstnavatale / zadavatele práce moc neoslovilo.

Smiem vediet preco? Doteraz som pouzival linkedin, no parkrat sa mi stalo, ze chceli po mne aj oficialny zivotopis v pdf, preto by som kludne aj do linkedu uviedol odkaz na to moje online resume s moznostou stiahnutia CV-cka, ak im linked moc nevonia.

Šilhavého ignoruj. To je místní šašek. Jeho příspěvky k technickým tématům jsou úplně mimo. Jestli dělá někde na HR oddělení, tak je to určitě ve firmě, kde bys stejně pracovat nechtěl.

Foter Loter

Re:Doména pre vlastný web? (resumé)
« Odpověď #7 kdy: 24. 10. 2017, 23:00:18 »
Zivotopis v PDF (alebo inom formate) vzdy posli zo sukromneho mailu.