Stáž v zahraničí během léta

qwerty

Stáž v zahraničí během léta
« kdy: 22. 10. 2017, 17:13:32 »
Studujem na VS a rad by som isel na leto niekam za hranice. Boli ste niekto na stazi v zahranici pocas skoly? Cez jaku agenturu alebo stranku  a nejake blizsie info k tomu? Alebo  nejake ine napady ako nachvilu odcestovat? Este ma napadlo work and travel, ale to nie je az tak oslnive v zivotopise  :D popripade mi mozte aj nejaku agenturu na to odporucit ked poznate
« Poslední změna: 22. 10. 2017, 20:38:11 od Petr Krčmář »


Milfaus

Re:Staz v zahranici poca leta
« Odpověď #1 kdy: 22. 10. 2017, 17:25:52 »
Máš Erasmus ne?
To je cestovka pro studenty.
Ale bez parádního jazyka na tebe budou koukat jako na přítěž (což ostatně budeš).

Kamarádka byla tuším jeden nebo dva semestry v Holandsku na VŠ.
Tuším taky přes Erasmus.
Mají nároky, pro líné Čechy a Slováky je těžké se tam přizpůsobit, kvalita jejich škol je obvykle o několik řádů vyšší, proto i studenti to mají těžší, ale je to průprava do života.
Navíc získáš přátele z těch zemí a to se ti bude později hodit.

qwerty

Re:Staz v zahranici poca leta
« Odpověď #2 kdy: 22. 10. 2017, 17:57:47 »
Ano ale pytam sa na nieco pocas leta nie na cely semester.

Milfaus

Re:Staz v zahranici poca leta
« Odpověď #3 kdy: 22. 10. 2017, 18:07:58 »
Pokud jde o odbornou práci, zaučení člověka trvá měsíce.
Pokud nechceš zrovna plnit regály, pak by to znamenalo, že se ti musí věnovat, učit tě a ty posledních dvacet dnů možná budeš trochu nějak pomáhat.

Buď budeš tak dobrej, že ti to někdo nabídne (můžeš se angažovat v nějakém projektu), je to úplně jiná story, ale že by si někdo řekl "chci tu kluka z VŠ, co mi vyřeší moje problémy, všechno nám tu opraví a zatímco budu na dovolené, pohlídá to", no tak to půjde, pokud studuješ VŠ McDonaldovskou.

Ale jsou různé projekty, placené z fondů EU, které zaměstnavatelům dávají peníze za to, že takové studenty vezmou, jen musíš být ve správný čas na správném místě.

Jan_

Re:Staz v zahranici poca leta
« Odpověď #4 kdy: 22. 10. 2017, 18:58:35 »
Já jsem byl během studia na VŠ na dvouměsíční stáži (červenec + srpen) přes organizaci IAESTE. Je to už pár let, ale rád na to dodnes vzpomínám. IAESTE mi zařídila ubytování, normálně jsem chodil do práce do firmy a dostával plat. Je to už pár let, takže trainee plat v západní Evropě byl tehdy dvojnásobek průměrné mzdy v ČR. Bez problémů jsem z něho zaplatil cestu, ubytování, jídlo, výlety a ještě mi zbylo. Mzdu jsem věděl dopředu v okamžiku přihlášky, takže jsem věděl do čeho jdu. Dostal jsem se do skutečné firmy, pracoval jsem na skutečném projektu se skutečnými zaměstnanci. Bylo to super.


qwerty

Re:Staz v zahranici poca leta
« Odpověď #5 kdy: 22. 10. 2017, 19:55:44 »
Nejaku takuto odpoved som cakal a nie mudrovanie. Dakujem... Aj si platil agenture nejaky poplatok?

y.

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #6 kdy: 22. 10. 2017, 22:50:00 »
Nenech se tu chytrakama znechutit. Prazdninove internshipy jsou v zahranici pomerne bezne a firmy umi z tech dvou az tri mesicu tezit a jsou na to pripravene, zadne takove, ze by te dva mesice zacvicovali -- proste ti daji advisora a ukol, o kterem si jsou jisty, ze dohromady zvladnete.
Kde internship sehnat ovsem neporadim a nepomuzu.

roooot

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #7 kdy: 22. 10. 2017, 23:02:32 »
IASTE http://iaeste.org/
AISEC http://aiesec.org/
su podla mna tie spravne studentske organizacie na studentsku staz.
Pripadne pozri nastenky na skole, opytaj sa studijnom, ....

Přemek

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #8 kdy: 22. 10. 2017, 23:26:49 »
IASTE http://iaeste.org/
AISEC http://aiesec.org/
su podla mna tie spravne studentske organizacie na studentsku staz.
Pripadne pozri nastenky na skole, opytaj sa studijnom, ....

Moc bych si od toho nesliboval.
Jedni z nich byli u nás ve škole a nabízeli mi, že bych mohl učit malý brazilce angličtinu. Nejspíš v nějakým slumu...
Prý nic civilizovanějšího nemají, tak jsem naznačil, že mám svý zdraví rád a šel si po svých. Za byt a stravu se můžu starat o cizí děti i v luxusnějších destinacích.

y.

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #9 kdy: 23. 10. 2017, 00:04:08 »
Zacal bych tim, ze bych se zeptal na fakulte, kde studujes. Kazdej pricetnej profesor udrzuje alespon minimalni kontakty s oblibenejma a/nebo uspesnejma absolventama. Kdyz se zeptas, tak treba pomuzou. A nebo ti nabidnou praci na nejakem jejich grantu. Nastenky by taky mohly fungovat, jak tu nekdo navrhoval. Obecne receno, myslim, ze nemas co ztratit a nemas sebemensi duvod proc nezkouset vsechno, vcetne posilani CV na vsechny strany. Prinejhorsim ziskas par sramu na dusi, ktery se hezky zajizvi a budes min citlivej na podobny situace, az budes shanet praci jako absolvent, kdy uz preci jenom o neco pujde (treba uz budes muset v te dobe zivit rodinu). Sedavej panenko v koute v dnesni ukriceny dobe nefunguje.
y.

Agent KGB/GRU?

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #10 kdy: 23. 10. 2017, 01:39:57 »
Prý agenturu. LOL. To chceš sbírat jahody?

kozel

Re:Staz v zahranici poca leta
« Odpověď #11 kdy: 23. 10. 2017, 04:47:56 »
Máš Erasmus ne?
To je cestovka pro studenty.
Ale bez parádního jazyka na tebe budou koukat jako na přítěž (což ostatně budeš).

Kamarádka byla tuším jeden nebo dva semestry v Holandsku na VŠ.
Tuším taky přes Erasmus.
Mají nároky, pro líné Čechy a Slováky je těžké se tam přizpůsobit, kvalita jejich škol je obvykle o několik řádů vyšší, proto i studenti to mají těžší, ale je to průprava do života.
Navíc získáš přátele z těch zemí a to se ti bude později hodit.
Typická ukázka uvažování lidí v Čechách. Lepší škola nutně neznamená těžší. Rozdíl mezi českými a dobrými zahraničními školami není ani tak v obtížnosti jako spíš v tom, že u nás je kladen důraz na zkoušení a na dobrých školách na to, aby se lidi něco naučili.

Těžší se to může zdát hlavně pokud neznáš termíny v cizím jazyce. Ale to zase není problém, protože ti na Erasmu stačí získat 20 kreditů. Největší přínos Erasmu nevidím v tom, že by ses tam měl učit jako blázen ve škole. Spíš v tom, abys zjistil jak to chodí jinde (např. abys zjistil, že obtížnost zkoušek není nejdůležitější kritérium pro školu). A hlavně abys ses potkal s lidmy z celé evropy nebo světa a nebál ses jich potom jako průměrný čech.

roooot

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #12 kdy: 23. 10. 2017, 11:42:18 »
Za byt a stravu se můžu starat o cizí děti i v luxusnějších destinacích.
Nepochybujem o tom. Avsak vacsina aj tak neopousti svoju CZ/SK kotlinu a potom voli vo CZ/SK volbach tie strany ktore slubuju ochranit pred neexistujucim prilevom cudzincov.

Přemek

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #13 kdy: 23. 10. 2017, 19:14:50 »
Za byt a stravu se můžu starat o cizí děti i v luxusnějších destinacích.
Nepochybujem o tom. Avsak vacsina aj tak neopousti svoju CZ/SK kotlinu a potom voli vo CZ/SK volbach tie strany ktore slubuju ochranit pred neexistujucim prilevom cudzincov.

Nevidím souvislost s tím, co jsem kritizoval.

roooot

Re:Stáž v zahraničí během léta
« Odpověď #14 kdy: 23. 10. 2017, 20:00:06 »
Za byt a stravu se můžu starat o cizí děti i v luxusnějších destinacích.
Nepochybujem o tom. Avsak vacsina aj tak neopousti svoju CZ/SK kotlinu a potom voli vo CZ/SK volbach tie strany ktore slubuju ochranit pred neexistujucim prilevom cudzincov.

Nevidím souvislost s tím, co jsem kritizoval.

Akykolvek pobyt v cudzine (aj ked len ucenie anglictiny malych brazilcanov cez letne prazdniny) da ludom, ktori sa toho zucastnili moznost spoznat inu kulturu/nabozenstvo/rasu. To im da poznanie, ze sme sice odlisni, ale stale sme ludia. Keby takychto uvedomelych ludi bolo viac, tak potom tu nemame:
- diskusie o "kulturnych obohateniach"
- kauzy, ked niekto pouzije cernocha/odstrani krize vo svojom komercnom letaku
- kauzy, ked uvidime burkini
- nadavanie cudzincom inej pleti/nabozentva
- a v neposlednom rade narast podpory politickych stran, ktore sa vymedzuju voci cudzincom