CoolPeople - zkušenosti

Don Kikot

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #45 kdy: 16. 01. 2018, 23:41:48 »
Diky za reakci.
Rekli mi , ze splatnost je 40 dni od vystaveni. S tim, ze to tech 40 je vzdy . Konkurencni dolozky a pod jsem jeste nevidel. Cekam na podklady ,zatim jedname.
Projekt ktery mam realizovat je na dva roky , stim ,ze objednavka bude na kvartaly( tj 1x za 3 mesice) .
Udajne standartni postup

Přijde mi neuvěřitelné (vzhledem ke stavu na trhu), že někdo tohle nabízí resp. že se mu tam někdo hlásí. Nebo přes ně chodí makat jen lopaty, které by se jinde nechytly? Přemýšlím, jakou MD sazbu by mi museli nabídnout, abych o takovém kšeftu vůbec uvažoval...

Splatnost 40 dní je pořádné WTF. To už začínáš pracovat třetí měsíc a ještě ti nemuseli proplatit ani ten první. Na to někdo přistoupí? Vždyť ti tam lítají ve vzduchu hodně velké peníze, o kterých nevíš, kdy budou a jestli se o ně nebudeš muset soudit.

Konkurenční doložka může být, ale musí být jasně specifikované, čeho se týká (konkrétní produkt/projekt konkrétní firmy), rozhodně ne žádné obecné "naši zákazníci" - protože to by taky mohly být všechny firmy ve městě a navíc ani nevíš, které. Obrovská nejistota. Taky by měla přestat platit ve chvíli, kdy s tebou překupník odmítne pokračovat ve spolupráci za původně dohodnutých podmínek.

Taky jsem se postupem času dopracoval k tomu, že to musím být vždy já, kdo přijde s návrhem smlouvy - nikoli můj zákazník. Ostatně tak je to normální, že smlouvu si píše ten, kdo nabízí službu, nikoli ten, kdo od něj kupuje. Kdo na to nemá, tak ať nepodniká a nechá se zaměstnat. A speciálně to platí pro pseudo-podnikatele ze Slovenska - ti ať se vrátí domů a vezmou si s sebou i Hnízdila, už nám to tu zasmradil dost.


jpu

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #46 kdy: 17. 01. 2018, 07:38:58 »
Citace
A speciálně to platí pro pseudo-podnikatele ze Slovenska
s cim konkretne mas problem "Don Kokot"?  ;) Ze nemate kvalitnu silu, to uz je vas problem. Preto sa hladaju kvalitnejsi kandidati u nas. Zmier sa s tym

abc

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #47 kdy: 17. 01. 2018, 09:54:43 »
Je treba si najit spravne partnery pro spolupraci

Vim treba o jedne obrovske zahranicni spolecnosti co dava splatnost 60 dni :) a pohoda. nikdo nerenca.... po skonceni projektu ti jdou jeste par mesicu penizky :)


Kazdy pinda na to ze Vas oberou zprostredkovatele. Jenze tato vec ma jeden hacek * nemuzete jit primo do banky a tam podepsat smlouvu. Vetsinou maji jen okruh firem pres ktere muzes jit.

DeSade

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #48 kdy: 17. 01. 2018, 10:51:51 »
Citace
A speciálně to platí pro pseudo-podnikatele ze Slovenska
s cim konkretne mas problem "Don Kokot"?  ;) Ze nemate kvalitnu silu, to uz je vas problem. Preto sa hladaju kvalitnejsi kandidati u nas. Zmier sa s tym
Heheh
Já už jsem se smířil s tím, že Severouheráci jsou experti na pozlacování hoven. :D

ddd

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #49 kdy: 17. 01. 2018, 11:05:02 »
Je treba si najit spravne partnery pro spolupraci

Vim treba o jedne obrovske zahranicni spolecnosti co dava splatnost 60 dni :) a pohoda. nikdo nerenca.... po skonceni projektu ti jdou jeste par mesicu penizky :)


Kazdy pinda na to ze Vas oberou zprostredkovatele. Jenze tato vec ma jeden hacek * nemuzete jit primo do banky a tam podepsat smlouvu. Vetsinou maji jen okruh firem pres ktere muzes jit.

Druhý odstavec nevyvrací ten první.


ddd

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #50 kdy: 17. 01. 2018, 11:06:54 »
Je treba si najit spravne partnery pro spolupraci

Vim treba o jedne obrovske zahranicni spolecnosti co dava splatnost 60 dni :) a pohoda. nikdo nerenca.... po skonceni projektu ti jdou jeste par mesicu penizky :)


Kazdy pinda na to ze Vas oberou zprostredkovatele. Jenze tato vec ma jeden hacek * nemuzete jit primo do banky a tam podepsat smlouvu. Vetsinou maji jen okruh firem pres ktere muzes jit.

Druhý odstavec nevyvrací ten první.
Teda.. Pardon.
Druhá a třetí věta posledního odstavce neříkají, že zprostředkovatelé jsou OK. Jenom to, že systém je nastaven tak, že je vyžaduje.

Demižon

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #51 kdy: 17. 01. 2018, 12:04:11 »
Citace
A speciálně to platí pro pseudo-podnikatele ze Slovenska
s cim konkretne mas problem "Don Kokot"?  ;) Ze nemate kvalitnu silu, to uz je vas problem. Preto sa hladaju kvalitnejsi kandidati u nas. Zmier sa s tym

Že by potrefená husa? Nejdojemnejsi jsou kloucci z východního Slovenska, kteří "přejdou na IČO" místo aby byli rádi, že měli zamestnanecky poměr, a pak jsou překvapení, ze nemají dovolenou a opravu porouchaneho notebooku si musí platit ze svého :-D

AnimuLater

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #52 kdy: 17. 01. 2018, 12:30:37 »
Já bejt pasák, tak vyženu kurvy a začnu pást ajťáky.

Prachy větší, riziko žádný a submisivní ajťák si nechá na povel klidně nasrat do huby a ještě to pořádně v ústech rozmělní.

To vám jebe v tý hlavě nebo co? Faktura splatnost 40 dní? Posouvání takhle po 3 měsících, kolik asi musí účtovat, když protistrana žije v trvalé nejistotě, zda jim te týpek, kterýho měsíc(e) zaučovali na projekt, každej kvartál nezdrhne do zadeke.

Proboha chytněte se oběma rukama za hlavu a vší silou společně s pohybem krku hlavu naražte do zdi. Až se vám rozsvítí, tak pošlete zmrdy typu Shitpeople do hajzlu. To snad není možný, to se mi zas zvednul tlak. Nejvíc to domrdávaj tyhle debilní submisivové se sebevědomím na nule.

jpu

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #53 kdy: 17. 01. 2018, 12:58:00 »

Že by potrefená husa? Nejdojemnejsi jsou kloucci z východního Slovenska, kteří "přejdou na IČO" místo aby byli rádi, že měli zamestnanecky poměr, a pak jsou překvapení, ze nemají dovolenou a opravu porouchaneho notebooku si musí platit ze svého :-D
To kde takto funguju? :D

Zuzana

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #54 kdy: 13. 03. 2018, 09:35:22 »
Ahoj, zobral si tuto pracu nakoniec? Ja som totiz dostala asi identicku ponuku a cele mi to nejako smrdi, konkurencna dolozka je dost kruta, 40 dni splatnosti sa mi nepaci a celkom su osetreni tym, ze ta vlastne mozu vyhodit aj za tvoju povahu (nespokojenost s odvedenou praci??). Toz velmi vaham...

V.

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #55 kdy: 13. 03. 2018, 13:48:20 »
No na to bacha, že je někde napsáno 40 dní splatnost, to ještě neznamená, že fakt prachy po 40 dnech dostaneš! Vím, jak se kolega u toho vztekal ... aneb jaké to jsou dny, pracovní či kalendářní? Nebo je to do kdy to máš mít na účtu?
A co se stane, když je nedostaneš včas, daj Ti něco navíc? Opravdu?

Fakt musíš tohle brát?

Trubiroh

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #56 kdy: 13. 03. 2018, 19:02:40 »
Mal som od nich najprv splatnost 60 dni, potom som to uhral po nejakom case na 30 a som spokojny

Kym si nevypytas tak nebudes mat, po novom mam 7.9k man day.

Zaloz si sro.

Trubiroh

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #57 kdy: 13. 03. 2018, 19:06:33 »
Ono je treba si uvedomit ze oni su zavisli na tom ked im posle peniaze koncovy objednavatel. Oni tie peniaze len preposielaju, preto to moze trvat tak strasne dlho. Lebo najprv ich musi vyplatit ten u ktoreho robite aby vam to mohli obratom poslat oni.

XXX

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #58 kdy: 13. 03. 2018, 20:41:18 »
Ono je treba si uvedomit ze oni su zavisli na tom ked im posle peniaze koncovy objednavatel. Oni tie peniaze len preposielaju, preto to moze trvat tak strasne dlho. Lebo najprv ich musi vyplatit ten u ktoreho robite aby vam to mohli obratom poslat oni.

No to zalezi hodne na pristupu dane agentury, napr. s agenturou se kterou mam aktualne podepsany kontrakt mame dohodnutou splatnost 17 dni avsak faktury mi jsou proplaceny vetsinou do 7 dni. Od majitele agentury vsak vim, ze jemu faktury cilovy zakaznik proplaci za 30 nebo klidne i 90 dni

Nitro

Re:CoolPeople - zkušenosti
« Odpověď #59 kdy: 14. 03. 2018, 09:27:58 »
Ahoj,

jak funguje jejich provizní systém?

P.