Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #15 kdy: 12. 10. 2017, 12:44:31 »
Mel bych prebytecny VPC-Z11Z9E - i7-M620, 6GB ram, FHD 13.1", 4x 64GB SSD - provozovano v Raid0, intel+nvidia gpu, jako nevyhoda je ponekud agresivni vetrak ktery je zrejme navesen na snimani proudu do CPU :) nabidky treba v PM


Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #16 kdy: 12. 10. 2017, 13:28:20 »
Hlavní věc, které se bojím, jsou ty GPU. Kdysi jsem párkrát umírající dedikované GPU "zapékal" a od té doby jsem slyšel, že stále někdy umírají. Takže jsem používal výhradně Intel GMA / HD. Navíc se bojím ovladačů Intel a novější Radeon mi fungují s OSS ovladači jen tak, ale z Nvidie a fglrx mám dodnes noční můry.

Ten můj notebook má Nvidii a Intel. Používám jen Intel - hry nehraju ani nic nepočítám na GPU. Intel fungoval bez laborování hned po instalaci (Fedora a Mint), co jsem tak slyšel tak podpora Intelích grafik je dlouhodobě na dobré úrovni.  Ze zvědavosti jsem zkoušel i přepínání grafik, to fungovalo taky samo od sebe po doinstalování proprietárních ovladačů, dokud nějak nezměnili ovladače a neodstranili právě to přepínání. Jak se to dělá dnes přesně nevím. Odletovanou Nvidii jsem taky viděl, Intel ne :-)

15.6" displej...
kdyz to uz snad ani neni notebook pri te velikosti. kdo si chce strhnout zada tak dobry, ale jinak je to hovado velike.

Já ho spíš vozím a používám jako přenosnou pracovní stanici a na to je právě docela vhodný. Někdy s ním vozím i druhé LCD...

Kit

Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #17 kdy: 12. 10. 2017, 15:44:26 »
Nevím, jestli vůbec má smysl si dnes pořizovat notebook s interním monitorem, když většina vývojářů stejně používá externí monitor, klávesnici i myš. Nestačil by nějaký box s konektory a případně s baterkou, aby se to při přenášení nemuselo vypínat?

RadimHor

Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #18 kdy: 12. 10. 2017, 17:30:28 »
Ja klidne doporucim Fujitsu Lifebooky rady E7xx napr. E734. Cela nase firma jede na Fujitsu a nikdy s nimi nebyly problemy. Normalne jsou k dispozici repasy okolo 6-7 tisic v konfiguracich i5/i7 3xxxM, 4/6GB RAM a 13" 1600x900 - nemluvim o vychytavkach typu podsvicene klavesnice, TPM, ctecky otisku prstu, 3G modemy apod. Ve firme mame dost modelu E734 i 5-lete a zadny z nich nezlobi. Dale existuji i mobilni pracovni stanice Celsius. Jedinym modelum co bych se vyhnul jsou LifeBooky rady Axxx - to jsou levne celkem shity...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #19 kdy: 12. 10. 2017, 20:29:54 »
Ja klidne doporucim Fujitsu Lifebooky rady E7xx napr.

Existuje to s displayem do 12"?


nobody(ten pravej)

Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #20 kdy: 12. 10. 2017, 23:58:45 »
Nevím, jestli vůbec má smysl si dnes pořizovat notebook s interním monitorem, když většina vývojářů stejně používá externí monitor, klávesnici i myš. Nestačil by nějaký box s konektory a případně s baterkou, aby se to při přenášení nemuselo vypínat?
Ano, smysl to samozrejme ma, pokud se to ma pouzit tam kde neni externi monitor, nez te napadne ze je vsude nejake LCD, tak jdi zpocitat kolik LCD najdes v parku, na lavicce, u vody, v lese, kavarne, mhd apod ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #21 kdy: 13. 10. 2017, 00:32:09 »
Tak pokud by ti stacilo CRT, tak to jsem uz v lese videl. Ale nebyla tam zasuvka, takze by sis musel nosit vlastni.

Michal Lenc

Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #22 kdy: 20. 10. 2017, 16:54:21 »
Jak jsem před pár dny avizoval, nabízím k prodej Chromebook pixel 2013. Pokud by někdo chtěl linuxový notebook se slušným displejem za 13 tisíc, napište mi na mail michal.lenc@gmail.com

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #23 kdy: 20. 10. 2017, 20:42:11 »
Trinact litru za Chromebook s Chrome OS? Fuj, ani zadarmo.

vlastík

Re:Levný/repasovaný notebook s vyšším rozlišením
« Odpověď #24 kdy: 06. 01. 2018, 15:43:14 »
Zdravím,

dovolím si oživit vlákno. Zatím jsem nic nekoupil, ale začíná mě to tlačit. Rozhodl jsem se navýšit rozpočet... Když utratím jenom 6 000 Kč, budu rád, ale jsem ochoten dát kolem 12 000 Kč.

Utekl mi jeden lifebook v něčem trochu lepší než T430. Jinak mám vyhlédnutý Lenovo ThinkPad T440p s upgrade na FHD displej a touchpad z T450. Zvážil bych podobný ThinkPad 13, kdyby se nějaký objevil. Kromě toho mi tady vyskočil Dell Latitude E6540 (nelíbí se mi numerická klávesnice, hlasité chlazení a nějaké maličkosti) a E7440 (i když do ultrabooku se nehrnu).

Jinak mě nic nenapadá.