Propojení postfixadminu s dovecot

Propojení postfixadminu s dovecot
« kdy: 10. 10. 2017, 15:23:31 »
Zdravím,

pokoušel jsem se podle několika návodů na internetu zprovoznit mailový server. Vše mi funguje, ale problém je, že jen pod unixovými účty, což je velká nevýhoda, zvlášť, když potřebuji emaily pro více domén se stejným jménem. Tak jsem pátral a narazil jsem na postfixadmin. Ten se mi podařilo úspěšně nainstalovat a nastavit. Nastavil jsem v tom domény a emailové schránky. Ale.. Když se snažím přes roudcube k těm účtům přihlásit, tak mi dovecot v terminálu píše:

Oct 10 02:07:16 Servername auth[19679]: pam_unix(dovecot:auth): check pass; user unknown
Oct 10 02:07:16 Servername auth[19679]: pam_unix(dovecot:auth): authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty=dovecot ruser=test rhost=80.xxx.xxx.xxx

Postfix nic nevykazuje. Dovecot nic červeného také ne, toto je jediné, co jsem zachytil.

Nevíte, kde bych mohl mít chybu, co jsem třeba mohl opomenout nastavit nebo kam se podívat? Za jakoukoliv radu budu moc vděčný. Jelikož začínám v linuxech (asi tak 5 dnů nazpět jsem je poprvé pustil), tak se v tom tolik ještě neorientuji.

Používám tedy Debian 8 a Postfix Admin 2.3.5.

Btw. MX záznamy domén mám nastavené a když se k účtu přihlásím pod unixovým jménem "info" a serverem "domain1.cz, tak mi příjem i odesílání emailů funguje, řeším jenom, abych se k emailům přihlašoval přes účty vytvořené v postfixadminu a nemusel pro každý účet zvlášť tvořit unixový účet, kterým to stejně nepůjde udělat, protože info@domain1.cz a info@domain2.cz mají stejný login a sdílenou schránku, což opravdu nechci :)

Děkuji moc za pomoc a přeji hezký den!


dvd9

Re:Propojení postfixadminu s dovecot
« Odpověď #1 kdy: 11. 10. 2017, 13:24:31 »
Pokud nechces systemove ucty, tak ty ucty musis mit vedene v databazi.
Dovecot i postfix musi byt nastaven, aby hledal ucty v db, jako je to napr. tady:
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-configure-a-mail-server-using-postfix-dovecot-mysql-and-spamassassin
S postfixadminem ti uplne asi neporadim, ale bude muset smerovat do stejne databaze (mozna ji diky tomu pfadminu uz mas, a v tom pripade by bylo treba ji nastavit v postfixu a dovecotu).
« Poslední změna: 11. 10. 2017, 13:31:10 od dvd9 »

Re:Propojení postfixadminu s dovecot
« Odpověď #2 kdy: 11. 10. 2017, 19:47:07 »
Ahoj :)

Tak jsem řešil vše přes návod https://yomotherboard.com/setup-postfixadmin-virtual-email-users/

a prostě vyskytlo se hned několik problémů. Posílám zde screeny mail.log, mail.err postfix status a dovecot status..

Opravdu někdo nevíte, co s tím? :/ Jsem opravdu bezradný a ve svém okolí nemám nikoho, kdo by mi s tím pomohl. už to řeším od pátku a stále žádný krok.. :/

D.J.Bobo

Re:Propojení postfixadminu s dovecot
« Odpověď #3 kdy: 12. 10. 2017, 11:47:13 »
/etc/docecot/conf.d/10-auth.conf
odkomentuj na konci !include auth-sql.conf.ext
ostatní zakomentuj

/etc/docecot/conf.d/auth-sql.conf.ext
# Authentication for SQL users. Included from auth.conf.
#
# <doc/wiki/AuthDatabase.SQL.txt>

passdb {
  driver = sql

  # Path for SQL configuration file, see example-config/dovecot-sql.conf.ext
  args = /etc/dovecot/dovecot-sql.conf.ext
}

# "prefetch" user database means that the passdb already provided the
# needed information and there's no need to do a separate userdb lookup.
# <doc/wiki/UserDatabase.Prefetch.txt>
#userdb {
#  driver = prefetch
#}

userdb {
  driver = sql
  args = /etc/dovecot/dovecot-sql.conf.ext
}

/etc/dovecot/dovecot-sql.conf.ext

# This file is opened as root, so it should be owned by root and mode 0600.

driver = mysql
connect = host=localhost dbname=postfix user=postfix password=yoursqlpostfixpassword
default_pass_scheme = MD5

password_query = SELECT username AS user,password FROM mailbox WHERE username = '%u' AND active='1'
user_query = SELECT CONCAT('/srv/maildirs/',maildir) AS home, 'Maildir/' AS maildir, 303 AS uid, 303 AS gid FROM mailbox WHERE username = '%u' AND active='1'

------------------------------------------------------------------------------
Poté restart dovecotu.

Toto je nastavení, které čte z tabulek databáze postfixadminu.

Návod jsem našel na internetu a dokonce v češtině, jen už nevím kde. Nicméně, funguje to spolehlivě.
Jo a login je vždy celá emailová adresa.