Môže mať robot užívateľský účet?

Môže mať robot užívateľský účet?
« kdy: 09. 10. 2017, 21:19:19 »
Môže mať robot užívateľský účet na https://root.cz? Pravdepodobne môže. V opačnom prípade by nemalo vôbec žiadnu logiku, že na mňa, ako prihláseného užívateľa, vyskočila googlácka capcha.
Samozrejme že som nepotvrdil že nie som robot, to som potvrdil už pri registrácii, navyše to potvrdzuje aj prihlásenie cez https://mojeid.cz, kde som okrem iného dal k dispozícii moje osobné údaje.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #1 kdy: 09. 10. 2017, 21:36:46 »
Nepochybne jste robot. Pokud vim, tak pri udeleni MojeID lekarkou prohlidku nedelaji, takze neni divu, ze se vam to podarilo zatlouci.

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #2 kdy: 09. 10. 2017, 21:54:23 »
Vidím, že práva robotov na Slovensku výrazne pokročili. Pred pár rokmi, keď som si účet na https://mojeid.sk zakladal, potvrdenie o registrácii posielali výhradne na poštovú adresu (neviem ako je to teraz). Moja poštová adresa sa zhoduje s trvalým pobytom uvedenom na občianskom preukaze, fotokópiu ktorého som im poslal, takže mám aj svoju identitu.

asdf111

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #3 kdy: 09. 10. 2017, 22:11:51 »
umela inteligencia napreduje milovymi krokmi! google captcha vobec nie je 100% pri odhalovani robotov, vid:
https://www.youtube.com/watch?v=fsF7enQY8uI

Kit

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #4 kdy: 09. 10. 2017, 22:26:13 »
Captcha už přestává fungovat, neboť se mi běžně stává, že ji správně opíši až napotřetí. Podobně jako rozřezané obrázky s otázkou, na kterých je dopravní značka. Co s rožkem té značky přečuhujícím do sousedního políčka? Patří tam nebo ne?


iko

  • ***
  • 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #5 kdy: 10. 10. 2017, 08:07:22 »
Ja uz zaklikavam vsetko, aj ked je to blbost (napr pyta nazvy ulice, tam klikam akekolvek cedule a pomoze to. ked som sa snazil len cedule s nazvami ulic, tak som dlho hladal obrazok, kde by boli... a na to nemam cas)

tvoja mama

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #6 kdy: 10. 10. 2017, 09:59:08 »
Ja uz zaklikavam vsetko, aj ked je to blbost (napr pyta nazvy ulice, tam klikam akekolvek cedule a pomoze to. ked som sa snazil len cedule s nazvami ulic, tak som dlho hladal obrazok, kde by boli... a na to nemam cas)

Pravda, názov ulice nikde ale stopka sa ťahá na 4 panely... podla mňa špatný preklad - názov ulice
a zaklikávam aj tie paneli kde je len kúsok značky

aj keď dávno som sa s touto captchou nestretol... teraz väčšinou len odkliknem, že nie som robot a hotovo

SPECZ

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #7 kdy: 10. 10. 2017, 10:16:42 »
Když musím někde zaškrtávat že nejsem robot, a jdu z W7, často stačí jen zaškrtnout políčko, nebo (méně často) zaškrtat max. jedno pole obrázků. Když jdu z debianu - z toho stejného PC, tak to po mě chce zaškrtat klidně i pět sad obrázků a ještě se mi nestalo že by stačilo políčko zaškrtnout a obrázky by na mě nevyskočily ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #8 kdy: 10. 10. 2017, 10:35:28 »
Když jdu z debianu - z toho stejného PC, tak to po mě chce zaškrtat klidně i pět sad obrázků a ještě se mi nestalo že by stačilo políčko zaškrtnout a obrázky by na mě nevyskočily ...

To se mi na Linuxu deje take. Z Widli jsem to nezkousel - nepouzivam. Asi je clovek podezrely uz tim, ze ma Linux.

grg

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #9 kdy: 10. 10. 2017, 10:48:08 »
podla mňa špatný preklad - názov ulice

Pravdepodobne, a možno je to už opravené. Naposledy tam bolo "kde sú cedule" (čo ani nie je v spisovnej slovenčine, ale aspoň je to zrozumiteľné).

SPECZ

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #10 kdy: 10. 10. 2017, 10:52:23 »
Asi je clovek podezrely uz tim, ze ma Linux.

Tak na linuxu bude fungovat o hodně víc spambotů než na widlích :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #11 kdy: 10. 10. 2017, 11:14:15 »
Tak na linuxu bude fungovat o hodně víc spambotů než na widlích :-)

To asi tezko. S temi 2% nebo kolika, co ma Linux na desktopu a navic s urcite nizsim % infikovanych stroju ve srovnani s Widlemi.....

asdf111

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #12 kdy: 10. 10. 2017, 11:28:15 »
podla mna len Win reportuje browsru/javascriptu o vela viac "šumu" a googli algoritmus z toho sumu vie odhadnut ze ste clovek alebo robot :) linux toho reportuje menej, vacsia skupina uzivatelov spadne do rovnakeho statistickeho ramca a google si nie je az taky isty tak vam da pre istotu iq test :)

.

Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #13 kdy: 10. 10. 2017, 11:57:18 »
To asi tezko. S temi 2% nebo kolika, co ma Linux na desktopu a navic s urcite nizsim % infikovanych stroju ve srovnani s Widlemi.....
Spamboti běhají právě na Linuxu.

iko

  • ***
  • 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Môže mať robot užívateľský účet?
« Odpověď #14 kdy: 10. 10. 2017, 13:59:24 »
podla mňa špatný preklad - názov ulice

Pravdepodobne, a možno je to už opravené. Naposledy tam bolo "kde sú cedule" (čo ani nie je v spisovnej slovenčine, ale aspoň je to zrozumiteľné).

Asi nie.