Jak a v čem píšete CV?

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #30 kdy: 04. 10. 2017, 19:28:54 »
CV jsem psal jedinkrat v zivote, mam to jako slideshow se dvema strankami. Jestli nekdo chce, abych pro nej pracoval tak at si o me zjisti co ho zajima. Ja tam pak prijdu, reknu svoji cenu, oni ji akceptuji a jsme domluveni.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Milfaus

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #31 kdy: 04. 10. 2017, 20:01:51 »
Shodou okolností teď někam jdu a musím vytáhnout oblek.
Otázka je, jestli už není postarší a jestli to bude vidět ;D

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #32 kdy: 04. 10. 2017, 20:23:57 »
Shodou okolností teď někam jdu a musím vytáhnout oblek.
Otázka je, jestli už není postarší a jestli to bude vidět ;D

To nevím, ale můžeme zde o tom podiskutovat.

jpu

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #33 kdy: 04. 10. 2017, 20:24:57 »
je zaujimave citat prispevky niektorych, ako tu vypisuju, nech si o nich zistia info sami a oni pridu a povedia cenu :D. Taka arogantnost asi moc uspechu nema, zrejme dotycni maju len silne reci :)

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #34 kdy: 04. 10. 2017, 20:34:55 »
je zaujimave citat prispevky niektorych, ako tu vypisuju, nech si o nich zistia info sami a oni pridu a povedia cenu :D. Taka arogantnost asi moc uspechu nema, zrejme dotycni maju len silne reci :)

Vůbec nejnebezpečnější šílenci používají střelných zbraní…Pohleďte zde na tuto tarasnici. Patřila Josefu Mařánkovi z Prahy-Podolí. Zničil tři sanitní vozy, než se mi podařilo dopravit ho zpět k nám do ústavu.


M.

Re:Jak a v čem píšete CV?
« Odpověď #35 kdy: 04. 10. 2017, 21:22:16 »
Ono záleží, kam se člověk hlásí, ve větší firmě, kde je HR, které tomu moc nerozumí po té odborné stránce, tak o to víc se vyžívá v těch formálnostech, které je třeba přetrpět, než se člověk dostane k rozumnému člověku.
Sám oblek a podobné nesnáším a vyjma svatby a asi dvou tří obchodních setkání s vrcholným managementem zákazníka jsem ho na sobě naštěstí mít nemusel (už ani nevím, zda jsme se víc potil z toho saka neno mé ruštiny)...

Člověk může být rád, že poslední přijímací řízení mé osoby v podstatě proběhlo tak, že jeden ze spolumajielů firmy mi přes známého vzkázal, zda bych neměl zájem, že to probereme ve vinárně, až jsme vinárnu vypili, šli jsme k němu domů otestovat stav sklípku, u toho udělat rozborku/sborku audio věže a zanadávat na nekvalitu dnešní hifi techniky a také se domluvili nad ránem na to, že tada jo. A kolega vedle to měl podobně, tomu zase další spolumajitl to nabídl, zda nechce k nám, když se potkali na letišti nadávajíc krásně vedle sebe, že jeden tak dlouho čeká na dodávku jeho nového letadla a druhý, že tak dlouho trvá oprava jeho nakřáplého stroje po drsnějším dosednutí. :-)
Pokud jsem řešil, že někoho přijímám, tak raději vzkazuji předem, že formální oblečení je zbytečnost a s CV to nepřehánět, vyzkoušíme se na místě.U některých jsem něco takového ani nechtěl, ale to je situace, že člověk zval konkrétního člověka o kterém toho dostatečně věděl jinými kanály. Což je u menší firmy obvykle nutnost, že není moc prostoru na experimentování s lidmi, ale je třeba jít po prověřených kusech, protože v menším týmu není moc rezerva na to, točit někoho ve zkušebce.

Lama

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #36 kdy: 05. 10. 2017, 02:34:29 »
je zaujimave citat prispevky niektorych, ako tu vypisuju, nech si o nich zistia info sami a oni pridu a povedia cenu :D. Taka arogantnost asi moc uspechu nema, zrejme dotycni maju len silne reci :)

Tak mě se stalo, že se mi ozvali z IT talents jen na základě toho, že jsem napsal pár příspěvků do jistého nejmenovaného fóra, a to byly víceméně začátečnické dorazy, poslali mi nabídku na Java vývojáře za 80 K kč. Nevim, nakolik to bylo míněno vážně, ale asi to musí být zoufalost, hledat lidi na fórech a oslovovat začátečníky. Asi to byl někdo z HR, že z těch mých dotazů nepoznal, že šlo o začátečníka. No ale zřejmě i takto se dá shánět práce. Být aktivní na netu, oni to prolézaj, mít portfolio na Githubu a třeba si vás někdo všimne.

jpu

Re:Jak a v čem píšete CV?
« Odpověď #37 kdy: 05. 10. 2017, 06:53:28 »
Bohvie, ci chodia vyberat aj uchadzacov sem na root :D

L.

Re:Jak a v čem píšete CV?
« Odpověď #38 kdy: 05. 10. 2017, 07:16:10 »
IT talents je personální agentura. Ti prostě spamují kohokoli u koho je podezření, že by možná mohl být vývojář :D Ale je sympatické, že uvedli cenu rovnou, to nebývá pravidlem a tak člověk musí odhadovat, kde budou ochotni za něj dát nějakou rozumnou cenu a kde nemá smysl ztrácet čas.

jpu

Re:Jak a v čem píšete CV?
« Odpověď #39 kdy: 05. 10. 2017, 07:28:22 »
Nerozumiem, preco vacsina ponuk nie je uvedena s platom. Vzdy len - dohodou. Ked sa jedna o agenturu taktiez nepochopim, preco neuvedu, pre aku firmu hladaju uchadzaca. Az ked im clovek posle zivotopis, tak im prezradia nazov firmy. Ale to mozu hned uviest do inzeratu a clovek by sa aspon nemusel unuvat posielat zivotopis, ak by slo o nejaku srackovu firmu

qwertz

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #40 kdy: 05. 10. 2017, 07:40:07 »
Víc, než samotné CV, zapůsobí motivační list, ve kterém lidsky popíšete odkud a kam kráčíte, proč měníte, co hledáte.

Motivační dopis je fajn, ale často se nedostane už k pohovoru a skončí pouze u HR, avšak je důležité ho psát.

To si děláte prd3l ne? Motivační dopis dneska na HR nikdo nečte, zabírá to akorát čas, a kdo není úplně blbej, napíše ty žvásty přesně jak se očekává. Vypovídací hodnota nulová. Ztráta času pro HR i uchazeče.

Nezvpomínám se, že by po mě motivační dopis někdo vůbec chtěl, v inzerátu to požadují jen nějací obskurní zaměstnavatelé.

CV slouží k tomu, aby HR snadno vyfiltrovalo, koho poslat na pohovor s někým, kdo tomu rozumí. NE aby si četli pohádky. To jste se hoši nějak zapomněli v minulém století.

Re:Ako pisete CV?
« Odpověď #41 kdy: 05. 10. 2017, 07:51:21 »
Taka arogantnost asi moc uspechu nema
To neni arogance. To je o tom, ze znam svoji cenu. Delam opensource a tam za cloveka mluvi contribution vic nez nejaky pohadky v CV, ktere si sam sepise. A dalsi vec je, ze mam nikdy nedelam tam kde by me to sralo. Takze pokud me nekdo chce pretahnout tak se musi hooodne snazit, aby me motivoval  ke zmene.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

qwertz

Re:Jak a v čem píšete CV?
« Odpověď #42 kdy: 05. 10. 2017, 08:19:49 »
Nerozumiem, preco vacsina ponuk nie je uvedena s platom.

Treba na jobs.cz cca 2/3 inzerátů informaci "mzda od" uvedenou mají. Není to sice vidět, ale je tam na to filtr, který pozice s nizsi mzdou odfiltruje.

Jano7

Re:Jak a v čem píšete CV?
« Odpověď #43 kdy: 05. 10. 2017, 20:22:04 »
Motivacny list moze by dolezitejsi, ako CV. Rozpraval som sa s byvalou manazerkou, ktora si lukrativny job ziskala prave vdaka motivacnemu listu. Dostala sa k nej informacia, ze motivacny list je urcujuci. Nasla si niekoho, kto je s tym pomohol (uz si nepamatam presne, ale asi si za to zaplatila). Job ziskala a vo firme jej povedali, ze prave jej motivacny list vycnieval medzi ostatnymi a  tak si ju vsimli.

cumil

Re:Jak a v čem píšete CV?
« Odpověď #44 kdy: 05. 10. 2017, 22:53:07 »
CV jako webovka, s tim se skoda nikdy neudela a na zamestnavatele to udela dojem.
Motivak maximalne kratky, v realite ho stejne nikdo necte. Nesmi urazit a nesmi HR otravit delkou.
Prodava CV, pricemz prehlednost je nejdulezitejsi featura.
HR se rozhoduje nad CVckem par sekund, takze vse dulezite musi byt z CV videt za tech par sekund.

Jako itak se muzes oblect jak chces, dulezity je se koukat do oci a nebudit dojem potencionalniho rekruta isis ...
Bussines casual je ale optimum, do banky must have. Bohuzel.

A pak jsou tady testy. Dneska je moderni davat ruzne codility a tak. Bohuzel, i jinak velmi dobry clovek bez skusenosti s temito testy ma tendenci shoret, takze je dobry napad par hodin stravit treninkem techto testu. Je to smutne, ale takovy uz je zivot.