Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?

jojo

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #45 kdy: 03. 10. 2017, 23:51:11 »
me se zda ze prace v IT uz neni tolik prestizni jako driv

dnes programatori pouzivaji frameworky na vse maji knihovny a kopiruji ze stackoverflow
programatori v drivejsich dobach to meli vyrazne tezsi takze museli byt i chytrejsi


Mino

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #46 kdy: 04. 10. 2017, 05:16:35 »
Já jsem prvních pár zákazníků sehnal v brmlabu a v hospodě na afterparty na InstallFestu. A pak si mě začali navzájem doporučovat a už to jelo.

Můžu se zeptat jaký druh zakázek děláš?

marian

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #47 kdy: 04. 10. 2017, 07:01:45 »
me se zda ze prace v IT uz neni tolik prestizni jako driv

dnes programatori pouzivaji frameworky na vse maji knihovny a kopiruji ze stackoverflow
programatori v drivejsich dobach to meli vyrazne tezsi takze museli byt i chytrejsi
S tym sa da jednoznacne suhlasit. Ked napr. niekto programoval pod widlami desktopovu aplikaciu v MFC, tak to mal kur*a tazke.

Ondra.

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #48 kdy: 04. 10. 2017, 08:15:16 »
Jsou dva druhy lidi, ti co rozumi co statisticke udaje znamenaji a ti co ne a pak vznikaji takovahle nahovno vlakna.

gll

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #49 kdy: 04. 10. 2017, 08:31:59 »
S tym sa da jednoznacne suhlasit. Ked napr. niekto programoval pod widlami desktopovu aplikaciu v MFC, tak to mal kur*a tazke.

V tom případě byl hloupý a použil špatný framework. Když někdo dělá jednoduché věci složitě a ještě se tím chlubí, nechtěl bych ho nechat dělat složité věci.


marian

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #50 kdy: 04. 10. 2017, 09:19:32 »
S tym sa da jednoznacne suhlasit. Ked napr. niekto programoval pod widlami desktopovu aplikaciu v MFC, tak to mal kur*a tazke.

V tom případě byl hloupý a použil špatný framework. Když někdo dělá jednoduché věci složitě a ještě se tím chlubí, nechtěl bych ho nechat dělat složité věci.
to nemozes takto povedat. odkial vies, ze riesil jednoduche veci, resp. z coho si vyvodil takuto nezmyselnu dedukciu? mas pocit, ze lokalizacny nastroj je jednoducha vec?

gll

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #51 kdy: 04. 10. 2017, 09:48:40 »
S tym sa da jednoznacne suhlasit. Ked napr. niekto programoval pod widlami desktopovu aplikaciu v MFC, tak to mal kur*a tazke.

V tom případě byl hloupý a použil špatný framework. Když někdo dělá jednoduché věci složitě a ještě se tím chlubí, nechtěl bych ho nechat dělat složité věci.
to nemozes takto povedat. odkial vies, ze riesil jednoduche veci, resp. z coho si vyvodil takuto nezmyselnu dedukciu? mas pocit, ze lokalizacny nastroj je jednoducha vec?

Příspěvek, na který jsem reagoval, obsahoval implikaci dělal to v MFC => měl to kurva těžké. Je zde na rootu rozšířený názor, že opravdoví programátoři si přidělávají práci používáním nevhodných nástrojů.

S MFC jsem se párkrát setkal a oproti čistému win API to bylo určitě zjednodušení, ale zdaleka to nebylo tak dobré jako C++ Builder / Delphi.

gll

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #52 kdy: 04. 10. 2017, 10:22:06 »
me se zda ze prace v IT uz neni tolik prestizni jako driv

dnes programatori pouzivaji frameworky na vse maji knihovny a kopiruji ze stackoverflow
programatori v drivejsich dobach to meli vyrazne tezsi takze museli byt i chytrejsi

Dřív se nekopírovalo ze stack overflow, ale opisovalo z knih. Častěji se znovuvynalézalo kolo. Větší inteligence k tomu potřeba nebyla. Produktivita byla nižší.

asdf111

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #53 kdy: 04. 10. 2017, 12:55:10 »
90e/h je cena za security konzultanta, ktoru si nasa firma normalne od zakaznikov pyta a nestihaju pokryt dopyt

Firma (která za něj nějak ručí, má dobré jméno, platí mu vzdělávání a HW a tak). Pro informaci, kolik z toho se dostane k tomu člověku samotnému? Je reálné za stejnou částku dělat freelance?


na inom projekte sme mali juhoafricana freelancer tiez security konzultant, ale jeho napln prace bola vyplnat excely. ale mal vsetky potrebne certifikaty a mal aj bezpecnostnu previerku co bola podmiena zadavatela. Jeho denna sadzba bola 1000e

Marq

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #54 kdy: 04. 10. 2017, 13:29:37 »
Častěji se znovuvynalézalo kolo. Větší inteligence k tomu potřeba nebyla. Produktivita byla nižší.

Myslím, že vynalézt kolo je náročnější, než s ním jezdit.

Jenda

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #55 kdy: 04. 10. 2017, 14:00:05 »
Já jsem prvních pár zákazníků sehnal v brmlabu a v hospodě na afterparty na InstallFestu. A pak si mě začali navzájem doporučovat a už to jelo.

Můžu se zeptat jaký druh zakázek děláš?

Adminování linuxových serverů (všehochuť - web, mail, samba, virtualizace...), občas i nějaké weby, vývoj jednoduššího hardware (typicky nějaké věci s AVR) a poslední dobou trochu rádio a spol (viz projekty na mém webu https://jenda.hrach.eu/). Studuju při tom matfyz, takže práci dávám tak 10 hodin týdně, přes prázdniny o něco víc. Předpokládám, že za rok dodělám magistra a pokusím se to naškálovat na skoro fulltime. Nabídky zatím chodí.

gll

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #56 kdy: 04. 10. 2017, 14:08:08 »
Častěji se znovuvynalézalo kolo. Větší inteligence k tomu potřeba nebyla. Produktivita byla nižší.

Myslím, že vynalézt kolo je náročnější, než s ním jezdit.

Vynalézání asi není přesné přirovnání. Měl jsem na mysli znovuimplementování už mnohokrát implementovaného.

cumil

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #57 kdy: 04. 10. 2017, 20:13:38 »
me se zda ze prace v IT uz neni tolik prestizni jako driv

dnes programatori pouzivaji frameworky na vse maji knihovny a kopiruji ze stackoverflow
programatori v drivejsich dobach to meli vyrazne tezsi takze museli byt i chytrejsi
nepovidej. Vlastne je to naopak. Pred 20 lety si mohl byt mnohem horsi a vydelavat lepsi penize nez dnes. Opet se nebudu namahat vysvetlovat proc, chytremu napovez a blbeho kopni.

jejda ty jsi ale vedle

Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #58 kdy: 05. 10. 2017, 13:29:46 »
ja by som dal na pravu mieru len to, ze medicina - lekarstvo a zubarina su dva odbory. ked tak porovnavate, ze zubar studuje, apotom si robi atestaciu, tak ajtak sa musi neustale vzdelavat, pretoze ak chce ist s dobou, nic ine mu neostava. cize jeho cas straveny nad ucenim a samostudiom je ovela ovela vacsi, ako studium zubara, hoci VS zubara je dlhsia. Zubar bude vrtat kazy a o 10 rokov bude zas vrtat kazy a trhat zuby. Nic ine. Informatik sa uz za ten cas bude musiet ucit mozno stvrtu technologiu, aby mohol pracovat. A za tu v podstate monotonnu pracu si zubar pyta take prachy, az rozum zostava stat. Poznam cloveka, ktoremu zubarka opravovala zub, vyslo ho to hadam aj na 1000e a nakoniec mu ho aj tak vytrhla. Dobry biznis, nie?

Citace
1) za kolik myslíš, že začíná MUDr absolvent?
ale informatici su oznacovani za tych, ktori zarabaju najviac, co je na pobavenie.

Porovnáváš neporovnatelné.
Já porovnám to co k porovnání je nástup zubaře se ani zdaleka nevyrovná nástupu programátora. Mám 3 kamarády zubaře a všichni po VŠ dostali méně než já nástup po střední jako programátor a i po skoro 2 letech si udržuji odstup.
Mimochodem bonus zubař na volné noze má zodpovědnost a škoda se  mu dokazuje dobře + pracuje s lidmi (tzn. idioty) a ještě má půjčku na ordinaci. A programátor na volné noze může mít o hodně víc (1000Kč/hod jde docela zařídit), což zubař nevydělá (s kamarády jsme dělali kalkulace mají hrubého výdělku 900-1200Kč/hod, ale pak mají půjčku 2 mega na ordinaci).

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Preco ludi klamu, ze IT zaraba najviac?
« Odpověď #59 kdy: 05. 10. 2017, 15:38:55 »
1. To je věc názoru, jestli se má porovnávat plat po škole nebo po pěti letech praxe.
2. Zřejmě se tvůj obzor omezuje na Prahu. Lékaři mají v Praze vydělají víc, ale u programátorů je ten rozdíl větší. Porovnej zubaře a prográmotra třeba v Olomouci.
3. Ano, existují programátoři s pohádkovými platy. To stejné platí o zubařích, pokud jejich kvalita motivuje pacienty platit nad rámec zdravotního pojištění. Myslím, že v každém okrese je aspoň jeden "luxusní" zubař.