Nastartovanie kariery

el_poco

Nastartovanie kariery
« kdy: 26. 09. 2017, 22:01:25 »
Ahojte, dlhsie som rozmyslal a po vsetkych pre a proti som sa rozhodol nepokracovat v magisterskom studiu, a rad by som nejak zacal svoju karieru. Pocas skoly som si presiel vyvojom ci uz v c#, jave, javascripte (rozne fw ako jquery, angular, ...), no stale niesom rozhodnuty akym smerom by som sa chcel uberat. Chcel by som sa venovat programovaniu, ale nieco takeho, co ma zmysel. Moznosti ktore zvazujem su nasledovne:
  • Nastahovat sa do nejakeho vacsieho mesta Bratislava / Kosice / Brno / Praha, a naslepo zvolit technologiu a skusat co ma zaujme
  • Najst si nejaku zahranicnu staz, trainee program, alebo nieco podobne, a rozsirit si obzory. No bohuzial nepoznam ziadne agentury, alebo nejake ine stranke ktore to sprostredkuvaju, a naslepo skusat a googlit by som nerad. Takze ak s tym ma niekto skusenosti, budem vitat akekolvek rady a tipy.
  • Zacal pracovat na zivnost, no s rok a pol praxou na polovicny uvazok mi to pride az prilis odvazne, a privelka zodpovednost na tak malo skusenosti z praxe. A tiez je tu otazka, odkial ziskat zakaznikov.

Trocha som si zapolemizoval, a chcel by som pocut vas nazor, ktoru z moznosti by ste zvolili, alebo akym smerom by ste sa ubrali, ak nahodou nie je spomenuty v tychto bodoch. Dufam ze sa tu bude viest otvorena diskusia s radami, a ziaden zbytocny hate a flame. Dakujem.


jpu

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2017, 22:18:09 »
mozes este popracovat na TPP chvilu, a potom na zivnost. kludne aj svarc. je to bezne zauzivana vec. Ked sa rozhodujes medzi danymi mestami, tak za seba mozem povedat, ze urcite by som volil Brno, pred takou Bratislavou. Bratislava je najvacsia dedina s dost velkou koncentraciou namyslenych ludi. Brno je pekne, viac moznosti, take mensie sillicon valley :)

Petr

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2017, 22:33:09 »

el_poco

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2017, 10:12:42 »
Ruzne firmy nabizeji podobne veci jako toto: https://www.cgi.com/sites/default/files/pdf/czech_recruitment_call_to_action_26022015.pdf

To vyzera dobre, len skoda ze to je v Prahe. Nasiel som nieco taketo v Brne: http://it-absolvent.cz/ Nemate s tym niekto skusenosti?

Aoidhghean

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #4 kdy: 27. 09. 2017, 10:29:09 »
B je správně  ;) (ve zpětném pohledu zkušeností z ČR a zahraničí)

Nedávno mě zaujaly “postgrad” nabídky na britských (a irských) školách, mají mnoho nových oborů motivovaných čistě praxi - big data, high performance computing, ML etc. Samotné MSc je většinou jen na rok a kdo nechce dělat MSc, klidně může dělat “jen” “postgrad cert”, kde je minimum výuky a spousta praxe, vesměs dobře placené. Něco takového na našich (i třeba německých) VŠ chybí jako sůl. Obzvlášť levně lze absolvovat ve Skotsku, kde místní (na rozdíl od Angličanů) platí jen symbolické školné (a místní jsou, kromě Skotů, podle evropských směrnic všichni zahraniční obyvatelé EU - ke smůle Angličanů :) ). Nicméně v tomto roce je už asi pozdě, přihlášky byly do poloviny září (některé programy lze ale začít i někdy v únoru). 

Doporučuji projít si nabízené obory, popisy bývají velmi podrobné. Docela dobrá volba do budoucna (a poměrně prestižní).


el_poco

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #5 kdy: 27. 09. 2017, 11:31:39 »
B je správně  ;) (ve zpětném pohledu zkušeností z ČR a zahraničí)

Nedávno mě zaujaly “postgrad” nabídky na britských (a irských) školách, mají mnoho nových oborů motivovaných čistě praxi - big data, high performance computing, ML etc. Samotné MSc je většinou jen na rok a kdo nechce dělat MSc, klidně může dělat “jen” “postgrad cert”, kde je minimum výuky a spousta praxe, vesměs dobře placené. Něco takového na našich (i třeba německých) VŠ chybí jako sůl. Obzvlášť levně lze absolvovat ve Skotsku, kde místní (na rozdíl od Angličanů) platí jen symbolické školné (a místní jsou, kromě Skotů, podle evropských směrnic všichni zahraniční obyvatelé EU - ke smůle Angličanů :) ). Nicméně v tomto roce je už asi pozdě, přihlášky byly do poloviny září (některé programy lze ale začít i někdy v únoru). 

Doporučuji projít si nabízené obory, popisy bývají velmi podrobné. Docela dobrá volba do budoucna (a poměrně prestižní).

Vedel by si mi dat nejaky konkretny odkaz na tie obory v skotsku? Lebo zatial co som ja nasiel, tak stoja celkom palky (5.000€/rok)

karlos

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #6 kdy: 27. 09. 2017, 17:23:40 »
suhlasim s tim co pislal Peter, taketo treningove programy najdes vsade, a firma si ta zauci k obrazu svojmu, a ak nebudes uplne neschopak tak na konci dostanes job

janko

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #7 kdy: 22. 10. 2017, 18:11:10 »
dokoncite si tie skoly lebo z vas budu len lopaty ...

Ado

Re:Nastartovanie kariery
« Odpověď #8 kdy: 22. 10. 2017, 22:54:53 »
Dokonci skolu a popritom pracuj v IT.