RAD pre Podnikový informačný systém na mieru

Nix

RAD pre Podnikový informačný systém na mieru
« kdy: 26. 09. 2017, 18:58:09 »
Potreboval by som si naprogramovat system pre moju firmu a postupne tam pridavat zalezitosti ktore by mi sprehladnili a zautomatizovali procesy ktore robime teraz zbytocne pracne. Databazu mam vybratu, nad tym jnejake ORM a spravi sa backend toto nebude problem, problem bude tvorba uzivatelskeho rozhrania ktora vzdy zabera najviac casu.

Existuje dnes nejake riesenie na rychly vyvoj IS? Kedysi sa na tento ucel pouzivalo FoxPro alebo Delphi. Dnes mame k dispozicii hlavne webove technologie (React, Angular ExtJS) ale vyvoj v nich mi pride pomaly (takze toto asi nebude cesta). Ide o to aby sa to UI dalo naklikat mysou pridat nejaka logika prepojenia s DB a je hotovo... Na cistote kodu nezalezi a kludne to moze byt aj Windows only, alebo Linux only riesenie
« Poslední změna: 26. 09. 2017, 20:30:42 od Petr Krčmář »


fredy

Re:RAD pre Podnikovy informacny system na mieru
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2017, 19:11:02 »
Na naklikať to môžeš stále v Delphi alebo Visual Studiu, ale nepríde ti to trocha ako šialený nápad?
Nebolo by lepšie venovať sa predmetu podnikania?

andy

Re:RAD pre Podnikový informačný systém na mieru
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2017, 21:54:27 »
Cize chces webove riesenie? Je viac moznosti. Naklikas aj v sharepointe (o365), potom su tu rozne crm ako odoo a vtiger ktore maju akysi "default" generator (polia podla poradia a grupovanie). Daju sa pouzit v podstate na hocico. Potom existuju riesenia ako vaadin a jeho designer. Vselico existuje ;).

ovacan

Re:RAD pre Podnikový informačný systém na mieru
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2017, 22:22:21 »
asp.net core 2.0 MVC.
tym padom mozete zlucit backend s frontendom, netrebe pisa ziadneho "javascript" klienta.
ked dodrzite postupy pisania MVC  , tak casom mozete naimplementovat aj toho "javascript" klienta pre lepsi user feeling.
da sa to hostovat aj na linuxe, dokonca aj ako samostatny process, netreba IIS server na windows.
ako ORM je k dispozici EFCore alebo NHibernate.
podla mna stoji za zvazenie.


Jiri Meuzil

Re:RAD pre Podnikový informačný systém na mieru
« Odpověď #4 kdy: 27. 09. 2017, 15:51:29 »
airtable :)


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:RAD pre Podnikový informačný systém na mieru
« Odpověď #5 kdy: 27. 09. 2017, 16:42:48 »
Potreboval by som si naprogramovat system pre moju firmu a postupne tam pridavat zalezitosti ktore by mi sprehladnili...
Existuje dnes nejake riesenie na rychly vyvoj IS?...
Ide o to aby sa to UI dalo naklikat mysou pridat nejaka logika prepojenia s DB a je hotovo... Na cistote kodu nezalezi ...
Tak trochu mi to připomíná CAP teorém. Jako proč asi se vývojáři snaží o čistotu kódu, že jo.

Jano7

Re:RAD pre Podnikový informačný systém na mieru
« Odpověď #6 kdy: 27. 09. 2017, 21:56:28 »
Na take niečo je ideálny Vaadin framework. Je to vysokourovňový webový Java framework na tvorbu business aplikácií. Abstrahuje od CSS, JavaScriptu, HTML. Máš tam k dispozícii mnoho prepracovaných komponentov, ktoré ti výrazne uľahčia vývoj. Je veľmi elegantný a premyslený.

K42

Re:RAD pre Podnikový informačný systém na mieru
« Odpověď #7 kdy: 28. 09. 2017, 10:31:13 »
Pokud není problém s Oracle DB a PL/SQL, pak bych se zkusil podívat na Oracle APEX.https://apex.oracle.com, na tomhle webu se to dá i vyzkoušet (po registraci). Je tam k tomu i kompletní dokumentace, na Youtube jsou tutoriály.

Trochu to logikou připomíná Oracle Forms, ale dělaj se v tom moderní webový aplikace (HTML5, JavaScript), má to i rozhraní pro REST služby. Co jsem koukal, tak je poměrně velká komunita vývojářů v SRN, kde se konají (ne)pravidelné workshopy, setkání atp.