Vysoká IT škola FEL nebo MFF?

iwtu

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #15 kdy: 09. 02. 2011, 22:58:31 »
Čo mi matfyz dal. Kvalitné vedomosti. Tú vedomosti doslova všade poletujú a je na Tebe, či si so sebou vezmeš malý kýblik alebo veľký sud. I keď sú tie vedomosti kvalitné, nepovažoval by som ich ako za najväčší prínos. Ak človek chce, naučí sa tie veci aj sám.

Veľký prínos vidím v učiteľoch, ktorí rozdaváju vedomosti zadarmo a často sú pre mňa až nepredstaviteľné. Cítiš, že sa na veci dívajú úplne ináč a chápu súvislosti, o ktorých ty ani netusíš. Dovolím si tvrdiť, že vedomosti priemerného učiteľa u nás hlboko prekonávajú vedomosti aj toho najpešieho študenta. Myslím si, že taký študent by mohol na inej škole konkurovať učiteľovi, ale na MFF vidí, že stále sa ma čo učiť. Myslím si, že nám prednášajú často najlepší bývalí študenti MFF. Na teóriu je tu odboríkov spústa. No nezaostáva ani prax. Siete prednáša Peterka, programovanie v Unixu Jan Pechanec, bezpečnosť Beneš aťd... Všetko špičkoví ľudia z praxe, ktorých by si si nemohol dovoliť zaplatiť na konzultáciu súkromne. Tu Ti dajú konzultáciu zdarma a ešte k tomu aj radi :)

Vážne ma uvidivuje a som za to vďačný, že vedomosti, ktoré sú všade inde tažko platené, tu máš v podstate zadarmo. Aj úplne zadarmo si môžeš pohovoriť so spičkovým odborníkom...

Ako za najväčší prínos matfyzu považujem, že som sa tu naučil rozmýšlať. Rozmýšlam úplne ináč ako kedysi a podstatne rýchlejšie. Podstatne rýchlejšie sa učím nové veci, ktoré som predtým v živote nevidel. Proste cítim, že mozog mám trénovaný...

Ľudia. Je to škola, samozrejme tu nájdeš všetky typy ľudí... Ale veľká časť ich je milých, skromných, inteligetných. Je im úplne jedno, ako si oblečení, aké máš vlasy. V obleku na skúšky? Sám učiteľ bežne príde v tričku a kraťasoch. Jediné, čo tu ľudí zaújima, je to, čo máš v hlave. Ja si s cvičiacim hádžem hopíka na cviku, jednej spolužiak si varí indický čaj na prednáške, ďalší po škole behá s mečom... Bežne vidiš človeka v obleku ako sa rovnocenne s úsmevom baví človekom, ktorí ma v zime kraťasy, sandále a tričko.

Neviem, nepoznám iné školy, nemožem porovnávať. Ale to, čo som povedal, mi osobne príde vzácne.


iwtu

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #16 kdy: 09. 02. 2011, 23:42:08 »
A si to náhodou ešte nečítal Uvod do matfyzaka

xyz

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #17 kdy: 10. 02. 2011, 10:24:10 »
iwtu:
Podle me to co popisujes ti da kazda nadprumerna skola v IT. Ja tyto pokroky vnimam stejne a jsem zastance nazoru, ze te nauci skola myslet (samozrejme k tomu musis mit predpoklady).

BTW: Mate na MFF elektronicke skripta/opory, streaming prednasek a podobne? (Mel bych o ne zajem)


Jose.D




Jakub D.

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #21 kdy: 17. 02. 2011, 22:12:01 »
<flame>
http://is.muni.cz/dstore/bb/000/022/308/139/22308139/Korespondence_s_HN_kolem_zebricku.pdf
</flame>

Posledni zprava pana dekana je fakt husta :-)) Diky za zverejneni  ;D ;D ;D

lool
[/quote]

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #22 kdy: 18. 02. 2011, 01:45:19 »
No... jestli uvazujes o IT tak bych asi radsi sel na FIT nez na FEL... ja jsem na FELu a drtiva vetsina lidi z katedry pocitacu presla na FIT ... mimo to ty obory na FELu ted vicemene dobihaji...

Yarda

Obdivuji pana děkana za jeho trpělivost.
« Odpověď #23 kdy: 18. 02. 2011, 07:43:39 »
Já bych tu otravu otravnou poslal do (_!_) mnohem dřív.
BTW: Nechápu, proč v těch e-mailech nechali předchozí zprávy, alespoň v těch PDFkách se mohly vymazat.

Pedrosius

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #24 kdy: 18. 02. 2011, 07:50:32 »
Je pravda, ze hodne vyucujicich odeslo na FIT, to tu pise kazdy. Nikdo uz si nevsima, struktury a vedeckych vysledku te (vetsinove) casti, co odesla. Take je pravda, ze rada z nich dal uci jak na FIT, tak na FEL. Nemalo jich na FEL zustalo a nerekl bych, ze prave ti z "chvostu", rada z nich urcite ne. A ze na  FEL  it dobiha ci ho utlumuje je nediplomaticky receno lez jako vez. Cloveka casto zaujmou nektere oblasti IT az behem studia. Bohuzel spise v druhe puli studia. V tomhle ma asi trosku vyhodu FEL & FIT (CVUT) oproti MFF, kde si clovek muze zapsat predmet i z jine fakulty.

Jakub

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #25 kdy: 18. 02. 2011, 20:21:37 »
Viz lakadlo pro zajemce o studium na MFF UK.

Jakub

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #26 kdy: 18. 02. 2011, 20:24:11 »
Viz lakadlo pro zajemce o studium na MFF UK.

Kde lakadlo je http://studuj-matfyz.cz/   :-\

Necromancer

Re:Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #27 kdy: 02. 01. 2018, 19:27:18 »
CVUT FEI zbytek je picovina