Vysoká IT škola FEL nebo MFF?

sruz25

Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« kdy: 02. 02. 2011, 17:13:49 »
Rád bych na nějakou IT školu ( maturuju příští rok ) ale nemůžu se rozhodnout mezi oi.fel.cvut a mff.cuni. Už sem čet něco tady na fóru, ale pokud já vím, tak oi tam nikdo nezmiňoval. O FIT moc neuvažuji, ( ale přihlášku si tam asi taky podám, kdybych se jinam nedostal ). Docela by mě zajímala UI, ale rozhodně to není priorita. Co si o tom myslíte?
« Poslední změna: 02. 02. 2011, 21:28:56 od Petr Krčmář »


zxcvzxvsdv

Re: vysoká IT škola OI FEL x MFF
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2011, 17:58:37 »
Ak chces vediet dobre v praxi 1 programovaci jazyk alebo nie si aspon mierne nadpriemerny v matike, tak je pre teba urcite FEL CVUT.
Ak chces vediet viac teorie (matika, logika), zdovodnenia vsetkeho co sa budes ucit, vacsi rozhlad (ale trochu mensia orientovanost do praxe) a ked budes chciet sam rozmyslat, potom je pre teba MFF CUNI.
(tym netvrdim, ze sa v jednom neda naucit aj to druhe, ale chce to viac casu a je to ovela tazsie)

Jose.D

Re: vysoká IT škola OI FEL x MFF
« Odpověď #2 kdy: 02. 02. 2011, 19:03:09 »
Ahoj, mohl bys prosím rozvést proč FIT ne? Díky.

Rád bych na nějakou IT školu ( maturuju příští rok ) ale nemůžu se rozhodnout mezi oi.fel.cvut a mff.cuni. Už sem čet něco tady na fóru, ale pokud já vím, tak oi tam nikdo nezmiňoval. O FIT moc neuvažuji, ( ale přihlášku si tam asi taky podám, kdybych se jinam nedostal ). Docela by mě zajímala UI, ale rozhodně to není priorita. Co si o tom myslíte?

Re: vysoká IT škola OI FEL x MFF
« Odpověď #3 kdy: 02. 02. 2011, 19:34:58 »
ja by som skor odporucal
http://dce.fel.cvut.cz/studium/kybernetika-a-robotika.aspx

a projektz u mojich priatelov
http://dce.fel.cvut.cz/katedra/lide/u_243/michal-sojka.aspx
a
http://dce.fel.cvut.cz/katedra/lide/u_233/pavel-pisa.aspx

ved oni dvaja organizuju

13th Real-Time Linux Workshop from October 20 to 22 at the Faculty of Electrical Engineering, Czech Technical University Prague

https://www.osadl.org/Prague-2011.rtlws13-prague-2011.0.html

Takze tam sa mozeme stretnut aj stretnut sa aj s nimi

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #4 kdy: 02. 02. 2011, 23:54:52 »
Mám možnost porovnat všechny tři školy z více pohledů. Opravdu záleží na tom, jakou máš představu o budoucím uplatnění sebe sama. Pokud se chceš zabývat teorií algoritmů, postupy a řešit to matematicky, musím přitakat k výše napsanému MFF. Ne že by ostatní fakulty teorii neměly a nezabývaly se jí, ale řeší ji více na úrovni konkrétnějších řešení a ne tolik do hloubky.
Co se týče FELu, tak na něm se mi nelíbí jeho primární vyhraněnost na Javu. V Javě je mnoho algoritmů a další součástí implicitně dodáváno a tedy algoritmizace dle mého názoru není úplně o tom, o čem by být měla. FEL z mého úhlu pohledu vychovává v tomto ohledu "bušiče kódu". Jako plus však musím uvést jeho HW složku a také výuku humanitních a dalších podobných věd. Takže hardwarář nebo manažer.
Na FITu se mi líbí velká variabilita volby a vlastního profilování. Jako základní jazyk je bráno C/C++ a tedy základ pro většinu dnes používaných jazyků. Člověk si sáhne na takový "základ" programování (práce s pamětí apod.). FIT, pokud nechceš mít dobrovolně přehled, tě narodíl od FELu dle mého naučí mít přehled o používaných jazycích a technologiích. Alespoň zběžně. Mínusem jsou bohužel humanitní předměty dotované kapacitami z FELu. Také ne každému bude vyhovovat onen přehled technologií a raději se zaměří rovnou konkrétním směrem.


Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #5 kdy: 03. 02. 2011, 09:03:45 »
na FEL Java?

Aj my ucime na FEI STU(Bc. program priemyselna informatika) Java. Ale az ako 4. predmet informtaickeho zakladu

najskor je tam C/C++ v ramci predmetu Algoritmizacia a programovanie, potom nieco na baze inb. outb v C na predmete Architektury pocitacov, potom  ide moj profilovy predmet Unix/Linux- systemy realneho casu (utility a moduly jadra -predtym utility a ncurses) a az po nom JAVA-GUI systemov realneho casu, resp. Java-OOP. Medzi tym sa uci este Matlab v ramci poredmetu Modelovanie a simulacia.


Norton

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #6 kdy: 03. 02. 2011, 10:03:06 »
Ahoj, rozhodoval jsem se úplně stejně a nakonec jsem si vybral OI na FELu a jsem maximálně spokojený. Pokud ti jde o UI, tak je to podle mě správná volba. Máš tu možnosti jak se profilovat a neboj se, že by jsi tu měl jen JAVU.
Koukni na http://informatika.fel.cvut.cz/ , tam najdeš vše potřebné a kdyby jsi měl nějaké dotazy tak se mi ozvi, rád vše zodpovím

sparrow

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #7 kdy: 03. 02. 2011, 10:08:28 »
A proč ne FIT ČVUT? Z tvých preferencí předpokládám, že chceš studovat v Praze, a FIT mi přijde zaměřením informatice bližší než FEL. MFF je určitě zajímavá volba, ale to aby ses už začal připravovat dopředu :)

asdfasdfasdf

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #8 kdy: 03. 02. 2011, 10:34:08 »
MFF je určitě zajímavá volba, ale to aby ses už začal připravovat dopředu :)
Preco? Studujem na MFF CUNI a velmi sa mi tu paci, ani som sa nepripravoval + na rozdiel od zakladnej a strednej skoly sa vyucujuci snazia, aby vsetci ziaci pochopili latke, co oproti ZS/SS velmi pomaha.

chsajarsa

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #9 kdy: 03. 02. 2011, 20:44:48 »
Studuji momentalne na FELu. TO s tou javou neni uplne pravda. Mel jsem ji jako povinny predmet uplne stejne jako C/C++. Nikde jinde jsem Javu nepotreboval a vse pisu v C/C++.

Jinak se take primlouvam pro FIT. Odesla tam velika spousta vyucujicich a momentalne je pro infomatika urcite zajimavejsi.

adam

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #10 kdy: 03. 02. 2011, 21:20:40 »
Na FELu byly v posledních 2 letech dost velké změny. Na FELu se informatika už prakticky neučí. Pokud chceš jít na informatiku běž na MFF nebo FIT, pokud chceš robotiku, UI, data mining podobné běž na FEL. FEL a MFF si IMHO nekonkuruje, každý učí něco úplně jiného.

Inkvizitor

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #11 kdy: 03. 02. 2011, 21:57:15 »
Lidé jako profesor Tvrdík (opravdová kapacita ve svém oboru a ohromně pohodový a férový, byť poměrně přísný učitel) a další z jeho katedry, kteří odešli na FIT, jsou pro FEL těžká ztráta. Už jenom kvůli nim bych zvažoval FIT, ale jsou samozřejmě i jiná kritéria (a další fakulty, třeba FJFI, úplně bych nezatracoval ani VŠE).

rrr

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #12 kdy: 03. 02. 2011, 22:13:44 »
Kazdej si prihryva svoji polivcicku a vzhledem k tomu, ze na MFF je radove min studentu nez jinde, tak tu moc referenci nenajdes.

Co vidim jako nejvetsi pouzitivum studia na MFF jsou lidi. Tak pohodovej a pratelskej pristup nepamatuju ani ze zakladni, natoz stredni skoly. Samozrejme jsou i vyjimky, ale diky ankete z minulych let se vsem takovym cvicicim a vyucujicim muzes v pohode obloukem vyhnout.

A teorie neni zas tak tezka jak se vsude povida, proste misto uceni se neceho zpameti se tu dba na pochopeni latky, coz asi spouste lidi nevyhovuje. A pokud budes chtit a vyberes si vhodny zamereni a predmety, tak se na vsemoznejch projektech a cvicenich uprogramujes k smrti.

sruz25

Re: Vysoká IT škola FEL nebo MFF?
« Odpověď #13 kdy: 04. 02. 2011, 17:19:09 »
Na FIT sem moc neplánoval jít, protože mě o tom nikdo nepřesvědčoval a hlavně o něm nevim nic podrobnějšího ( např. jestli tam je "tradiční" nabo "západní" přístup ke studiu a pod. ).

Co sem čet a slyšel, tak mám pocit, že OI je mladej program co s dosavadním IT vzdělávánim na FELu nemá moc společnýho.

Z toho, co tady čtu, mám pocit, že pro mě bude nejlepší MFF ( a že OI by taky nebyla špatná volba ).