Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco

Husqvik

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #15 kdy: 29. 09. 2017, 13:33:33 »
Pak je potreba jeste pocitat s cenou za zkousku - aktualne 250$ za jednu.

Tak oprava - dokonce uz 300USD...


qwe

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #16 kdy: 29. 09. 2017, 14:05:10 »
cisoc akademia a CCNA je dobry zaciatok

ale urcite by som na tvojom mieste kupitl knihu TCP/IP a naucil sa naozaj zaklady/principy kym sa pohrnies k CLI nejakeho vendora

...

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #17 kdy: 29. 09. 2017, 14:23:02 »
Dovolim si nesouhlasit jak s nedostatkem prace, tak spatnym platem. Moje zkusenosti jako sitare jsou opacne. Pokud jde o juniorskou pozici, takove nejsou. Junior sitar je CCNP. Jedna vec jsou znalosti a druha jsou zkusenosti. Sitar, narozdil od ostatnich ICT profesii je "ukovan" havariemi, ktere zpusobi a spravi. V siti nejsou snapshoty a backupy, kdyz neco rozbiju, rozbiju vsechno. V sitarine je jen priprava a provedeni. A kdo ma bokem Nexus aby si na nem pripravil konfiguraci pred nasazenim na produkci? Kde se vali zalozni cluster ASA, kde si otestujes failover pri upgrade?

Husqvik

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #18 kdy: 29. 09. 2017, 14:42:10 »
No tak pochopitelne zalezi na uhlu pohledu. CCNP dle me neni junior - resp. mozna ano, muze to byt junior, ale uplne bez zkusenosti. Ty certifikacni testy jsou jen o tom, ze clovek porozumi z vetsi casti "pravnicke" anglictine. Je to v nich hrani se slovicky. Dale jak jsem zminoval - je rada smeru v Cisco certifikacich a malokdo ma moznost se ucit vsechny smery.

A mohl bych se optat tedy na ten plat? Co povazujete za slusny plat pro cloveka s CCNA? Pro cloveka s CCNP bez zkusenosti a clovek s CCNP+vice let zkusenosti?

A jeste k tomu otestovani pred upgradem - velke firmy kolikrat maji testovaci prostredi. To je zase jen o situaci v Cechach, kde sitar dela vsechno, idealne se sam vsechno nauci po vecerech a nedej boze, kdyby chtel jit na certifikovane skoleni. A znovu - jak jsem tu psal (nejen ja), tak sitar v CR dela vsechno. Bohuzel. Ano, jsou vyjimky - napr. systemovy integratori nebo telco operatori - tam bude clovek uzce zameren na svoji oblast a bude expert. Ale v normalni firme to jen cista sitarina neni.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #19 kdy: 29. 09. 2017, 17:15:38 »
Dovolim si nesouhlasit jak s nedostatkem prace, tak spatnym platem. Moje zkusenosti jako sitare jsou opacne.

No možná neznáte situaci jinde v IT. Tak kupříkladu jsem se díval na jobs.cz na tuto pozici - http://randstad.jobs.cz/detail-pozice/?id=G2-1236114484-aden_brand0&rps=233 , preferují CCIE, 10+ let praxe, a je to docela dost advanced pozice, nabízený plat? Podle jobs.cz cca. 65.000 - 75.000 CZK. A to se jedná opravdu o velmi seniorní síťovou pozici.

Například v Javě by na obdobně seniorní pozici měl minimálně 100k, ale to opravdu minimálně, já bych spíše řekl, že jako hodně seniorní javista si přijdete tak na 150k Kč.

U pozicí co já dělám (linux admin) by měl těch 65-75k za středně seniorní pozici, za takhle vysoce seniorní pozici jako u devops si myslím, že se dá dostat na 80-90k Kč.

Osobně jsem rád, že jsem se na kariéru síťaře vykašlal, vážně to za to nestojí. Dostat se na level CCIE je poměrně hodně práce, a ta odměna podle mě není přiměřená, nemluvě o tom, že vlastně uplatnitelnost je tak ve 4 firmách v ČR, zatímco pokud dělá člověk třeba Linux, nebo Javu, tak má 100 potencionálních zaměstnavatelů minimálně jenom v Praze.

Problém sítí taky dost je, že ten trh neroste, spíše se konsoliduje (větší operátoři kupují menší). Osobně jsem dělal několik věcí (správa PBX, síťaře, linux admin) a můžu říci, že jsem se sám tak nějak postupnou změnou prací dopracoval k Linuxu, který mi přijde, že je hodně dobrý, protože celý ten trh dost rapidně rostě (Linux se značně rozšiřuje, čím dál více firem jede na Linuxu).

Navíc osobně - z vlastní zkušenosti mohu říci, že je záhodno jet na open source a nebýt ve své kariéře závislý na nějakém výrobci (Cisco, Microsoft, Oracle/Sun), protože výrobce se jednoho dne špatně vyspí (Oracle/Sun) a celý projekt klidně stáhne ke dnu (Solaris).

Jinak z mojí zkušenosti, kdy jsem chvíli dělal čistého síťaře ta práce vypadá z většiny takto (neděláš nic): :))



tazatel

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #20 kdy: 30. 09. 2017, 11:03:32 »
Ohledne platu, na kolik si muze tak prijit sitar v Praze: ccnp, sprava cisco routeru, switchu, wifi site a castecne nexusy. Praxe 4-5 let. K tomu MS servery (takova klasika co se da naucit z youtube), k tomu sprava FW, tiskoveho reseni atd.
Diky za info.

python

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #21 kdy: 30. 09. 2017, 11:21:50 »
Například v Javě by na obdobně seniorní pozici měl minimálně 100k, ale to opravdu minimálně, já bych spíše řekl, že jako hodně seniorní javista si přijdete tak na 150k Kč.

Na to jsi přišel jak? Dneska to hodně zkresluje švarc, který každý hází, ale už neřekne, že je to švarc. 150 na HPP se moc nedává.

M.

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #22 kdy: 30. 09. 2017, 20:06:03 »
Ohledne platu, na kolik si muze tak prijit sitar v Praze: ccnp, sprava cisco routeru, switchu, wifi site a castecne nexusy. Praxe 4-5 let. K tomu MS servery (takova klasika co se da naucit z youtube), k tomu sprava FW, tiskoveho reseni atd.
Diky za info.
Nevím jak v Praze, ala ne Vysočině cca 60 kKč (jen síťařina na Cisco bednách, žádná Wokna, max něco málo do linuxu čtouchání do vcí typu DNS server).

sl

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #23 kdy: 01. 10. 2017, 21:54:04 »
Dovolim si nesouhlasit jak s nedostatkem prace, tak spatnym platem. Moje zkusenosti jako sitare jsou opacne.

Podle jobs.cz cca. 65.000 - 75.000 CZK. A to se jedná opravdu o velmi seniorní síťovou pozici.

Například v Javě by na obdobně seniorní pozici měl minimálně 100k, ale to opravdu minimálně, já bych spíše řekl, že jako hodně seniorní javista si přijdete tak na 150k Kč.

U pozicí co já dělám (linux admin) by měl těch 65-75k za středně seniorní pozici, za takhle vysoce seniorní pozici jako u devops si myslím, že se dá dostat na 80-90k Kč.



Cisco, Java, Linux a jak su na tom Windows admini?


Milfaus(ten pravej)

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #24 kdy: 02. 10. 2017, 10:46:40 »
jak su na tom Windows admini?

Widlo admin 50-100K v Praze.
Mimo Prahu 40-60K.
Pod 40K má smysl práci vzít, když je na 5 hodin včetně oběda a ty se můžeš věnovat sexu s kolegyněmi nebo koníčkům.
Junior může být rád i za 25hrubého, ale po dvou letech praxe se na těch 40 dostane taky.
Právě včera jsem mluvil s človíčkem, kterého jsem zaučoval a po dvou letech se dostal na 50 a to ani není žádný génius.

Husqvik

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #25 kdy: 02. 10. 2017, 14:57:58 »
Ohledne platu, na kolik si muze tak prijit sitar v Praze: ccnp, sprava cisco routeru, switchu, wifi site a castecne nexusy. Praxe 4-5 let. K tomu MS servery (takova klasika co se da naucit z youtube), k tomu sprava FW, tiskoveho reseni atd.
Diky za info.

Dle meho nazoru by adekvatni odmena za vyse popsane byla cca 70-80 tisic hrubeho na HPP.
Ale z vlastni zkusenosti - firmy to vidi cca kolem 50 tisic, vyjimecne 60 tisic. Sice naslibuji odmeny horem dolem, takze by se to mohlo dostat na tech 70-80 tisic, ale tady v CR si o nejakych odmenach nedelam iluze (prelozeno: odmeny muzou byt, ale na 99,9% nebudou).

Husqvik

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #26 kdy: 02. 10. 2017, 15:03:24 »
Dovolim si nesouhlasit jak s nedostatkem prace, tak spatnym platem. Moje zkusenosti jako sitare jsou opacne.

No možná neznáte situaci jinde v IT. Tak kupříkladu jsem se díval na jobs.cz na tuto pozici - http://randstad.jobs.cz/detail-pozice/?id=G2-1236114484-aden_brand0&rps=233 , preferují CCIE, 10+ let praxe, a je to docela dost advanced pozice, nabízený plat? Podle jobs.cz cca. 65.000 - 75.000 CZK. A to se jedná opravdu o velmi seniorní síťovou pozici.
Personalni agentury jsou ztrata casu. Nejen, ze absolutne netusi, koho hledaji, ale jak vidim, tak jsou uplne mimo i platove. CCIE za 70 tisic je vysmech.

Citace
Osobně jsem rád, že jsem se na kariéru síťaře vykašlal, vážně to za to nestojí. Dostat se na level CCIE je poměrně hodně práce, a ta odměna podle mě není přiměřená, nemluvě o tom, že vlastně uplatnitelnost je tak ve 4 firmách v ČR, zatímco pokud dělá člověk třeba Linux, nebo Javu, tak má 100 potencionálních zaměstnavatelů minimálně jenom v Praze.
Jo, vidim to uplne stejne.

Citace
Jinak z mojí zkušenosti, kdy jsem chvíli dělal čistého síťaře ta práce vypadá z většiny takto (neděláš nic): :))
Ano, to taky sedi. Ale zamestnavatel tohle neni ochoten tolerovat. Takze kdyz ty site jedou (klidne i roky) bez vypadku, tak se sitarovi hodi na hrb kokotiny typu AD, tiskarny, PBX atd. at se nenudi...

Biz

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #27 kdy: 02. 10. 2017, 15:07:31 »
Ohledne platu, na kolik si muze tak prijit sitar v Praze: ccnp, sprava cisco routeru, switchu, wifi site a castecne nexusy. Praxe 4-5 let. K tomu MS servery (takova klasika co se da naucit z youtube), k tomu sprava FW, tiskoveho reseni atd.
Diky za info.
Nevím jak v Praze, ala ne Vysočině cca 60 kKč (jen síťařina na Cisco bednách, žádná Wokna, max něco málo do linuxu čtouchání do vcí typu DNS server).
lol

tazatel

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #28 kdy: 03. 10. 2017, 11:59:40 »
Ohledne platu, na kolik si muze tak prijit sitar v Praze: ccnp, sprava cisco routeru, switchu, wifi site a castecne nexusy. Praxe 4-5 let. K tomu MS servery (takova klasika co se da naucit z youtube), k tomu sprava FW, tiskoveho reseni atd.
Diky za info.

Dle meho nazoru by adekvatni odmena za vyse popsane byla cca 70-80 tisic hrubeho na HPP.
Ale z vlastni zkusenosti - firmy to vidi cca kolem 50 tisic, vyjimecne 60 tisic. Sice naslibuji odmeny horem dolem, takze by se to mohlo dostat na tech 70-80 tisic, ale tady v CR si o nejakych odmenach nedelam iluze (prelozeno: odmeny muzou byt, ale na 99,9% nebudou).

Dik za realny pohled do aktualni situace. Dalsi problematika sama o sobe je pocet nabidek na jobsu a podobne, kdyz neuvazuju scesne nabidky typu 25k kc a podobne.





Martin

Re:Znalosti na juniorské pozici síťováka Cisco
« Odpověď #29 kdy: 03. 10. 2017, 21:37:17 »
Platit si certifikace z vlastní kapsy, abych si našel práci, je dost nákladné a s nejistým výsledkem. Firmy obvykle hledají někoho s praxí a jen certifikovaný člověk bez praxe na tom bude hůře než uchazeč s praxí bez certifikací.

Dedikovaného pracovníka jen na sítě mají jen větší firmy, menší hledají univerzální správce - Windows, AD, linux a obhospodarovat pár switchů/routerů, co mají. Doporučuji zkusit něco jiného než Cisco, pokud nejde zrovna o obor, který chcete dělat.

Souhlasím s názorem, že obor nemá moc perspektivu. Třeba trend přesunu aplikací do cloudu snižuje potřebu sítí - většina cloudů je řízena mimo ČR.


CCNA - 325 USD
CCNP - 3x 300 USD = 900 USD
CCIE Written exam - 450 USD
CCIE Lab - 1 600 USD

CCNA+CCNP - 325 + 900 = 1 225 SD = 30 000 Kč
CCNA+CCNP+CCIE - 1 225 + 450 + 1 600 USD = 3 275 USD = 80 000 Kč