Návrat do ČR

Jaba

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #150 kdy: 22. 09. 2017, 14:08:28 »
Naopak, ja bych velmi doporučovala každému, aby si to zkusil. At již studium nebo práci (legální, pls). Jen třeba Valley je hodně soutezive a přitahuje i lidi, co chtějí prostě jen zbohatnout a tak se hodí naučit si hlídat, co komu říkáš a nenechat se zmást tím, že si s tebou dají pivo a říkají ti buddy.

+1


Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #151 kdy: 22. 09. 2017, 14:25:42 »
Je vůbec možné v USA získat pracovní povolení?
Nemyslím tím přes tu Green Card Lotery ani programy pro studenty do 26-ti let.
Ale "Hele, jsem Franta, je mi čtyřicet a chci tu rok pracovat!" ?

Dana

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #152 kdy: 22. 09. 2017, 14:47:18 »
Je vůbec možné v USA...
Jasně, zejména když Franta jen nekeca, ale i něco dělá a umí dokázat, že us budou z jeho přítomnosti profitovat. Způsobů je celá řada, ale obecně je lepší najít si nejdřív zaměstnavatele a pak řešit vízum. Obráceně to téměř jistě fungovat nebude (asi s výjimkou O-1).

Jaba

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #153 kdy: 22. 09. 2017, 14:54:58 »
Je vůbec možné v USA získat pracovní povolení?
Nemyslím tím přes tu Green Card Lotery ani programy pro studenty do 26-ti let.
Ale "Hele, jsem Franta, je mi čtyřicet a chci tu rok pracovat!" ?

Ano, např.  pokud vás tam pozvou pracovat - třeba u nějaké amer. korporace, tak dostanete pracovní vízum a legálně tam pracujete. ...

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #154 kdy: 22. 09. 2017, 15:03:43 »
např.  pokud vás tam pozvou pracovat - třeba u nějaké amer. korporace, tak dostanete pracovní vízum a legálně tam pracujete. ...

Co vím, tak to je možné jen u lidí s titulem Mgr./Ing./Doc. a jsou s tím celkem boje.
Například musí to místo po určitou dobu nabízet místním a musí dokládat, že na danou pozici není možné umístit nikoho jejich.

Jinými slovy to je dobré na vykrádání mozků, tj. můžete si stáhnout Einsteina, ale Frantu Ajťáckou lopatu už ne.


Aoidhghean

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #155 kdy: 22. 09. 2017, 15:05:56 »
např.  pokud vás tam pozvou pracovat - třeba u nějaké amer. korporace, tak dostanete pracovní vízum a legálně tam pracujete. ...

Co vím, tak to je možné jen u lidí s titulem Mgr./Ing./Doc. a jsou s tím celkem boje.
Například musí to místo po určitou dobu nabízet místním a musí dokládat, že na danou pozici není možné umístit nikoho jejich.

Jinými slovy to je dobré na vykrádání mozků, tj. můžete si stáhnout Einsteina, ale Frantu Ajťáckou lopatu už ne.
Lopaty tam už mají z Mexika a Kanady.

Jaba

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #156 kdy: 22. 09. 2017, 15:45:27 »
Jinými slovy to je dobré na vykrádání mozků, tj. můžete si stáhnout Einsteina, ale Frantu Ajťáckou lopatu už ne.

Tak jasně, že tam nechtějí kdejakého vocasa. Pro takové stačí zkusit legálně v Evropě, kdekoliv na "západě" :)
Což také doporučuji alespoň na zkušenou, není nutno se hned cpát do us.

Dana

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #157 kdy: 22. 09. 2017, 16:51:53 »
Nicméně, o ocasovitosti nebude od určitého okamžiku rozhodovat žadatel ale firma, resp její právník tím, jak moc dobře udělá papíry (LCA a podobné).

Cek

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #158 kdy: 22. 09. 2017, 16:53:47 »
@Cek: Anebo jen umis lepe zavirat oci pred existujicimi problemy.

Anebo Ty si vybiras jenom absolutne vsechna negativa ktera potkavas, a zaviras oci nad pozitivy, tahle argumentace o nicem funguje obema smery....

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #159 kdy: 22. 09. 2017, 17:13:33 »
Anebo Ty si vybiras jenom absolutne vsechna negativa ktera potkavas, a zaviras oci nad pozitivy, tahle argumentace o nicem funguje obema smery....

Anebo ja si vybiram charakteristiky, se kterymi zapoli velmi rozsahla cast populace, zatimco nekdo jiny si vybira ty, ktere vyhovuji urcitym, pomerne malym skupinam lidi?

macko

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #160 kdy: 22. 09. 2017, 17:29:02 »
Anebo Ty si vybiras jenom absolutne vsechna negativa ktera potkavas, a zaviras oci nad pozitivy, tahle argumentace o nicem funguje obema smery....

Anebo ja si vybiram charakteristiky, se kterymi zapoli velmi rozsahla cast populace, zatimco nekdo jiny si vybira ty, ktere vyhovuji urcitym, pomerne malym skupinam lidi?

narazis na tu pizzu se zkazenyma ancovickama nebo ze kluci odlepili logo z auta? jop, velky celonarodni problem

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #161 kdy: 22. 09. 2017, 17:38:40 »
narazis na tu pizzu se zkazenyma ancovickama nebo ze kluci odlepili logo z auta? jop, velky celonarodni problem

Postrehl jsi, ze jsem psal i o exekutorske mafii, korupci, nefunkcnich uradech a podobnych vecech? Ta pizza je uz jen tresnicka na dortu, ilustrujici nikoliv vyjimecny cesky pristup k zakaznikovi.

BTW, neslo jen o nevyznamne logo, ale i o vsechna 4 kola, bez kterych auto nejezdi nebo o rozbite okno, ktere neni moc prijemne, zejmena, kdyz je to okno ridice. Byl jsem v Evrope na mnoha mistech, ale vzdy bez problemu, vcetne Italie, ktera ma povest zeme zlodeju. A vsude jsem potkal lidi o rad sympatictejsi, nez v Cechach.

macko

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #162 kdy: 22. 09. 2017, 17:44:09 »
narazis na tu pizzu se zkazenyma ancovickama nebo ze kluci odlepili logo z auta? jop, velky celonarodni problem

Postrehl jsi, ze jsem psal i o exekutorske mafii, korupci, nefunkcnich uradech a podobnych vecech? Ta pizza je uz jen tresnicka na dortu, ilustrujici nikoliv vyjimecny cesky pristup k zakaznikovi.

postrehl, ten zakon o exekucich je proste spatnej, bavil ses o tom napriklad se svym poslancem, kdyz to vadi? urady netusim, ja se jim vyhybam a v tech par pripadech za rok me pripadnou urednici prijemni (fakt!), nekdy sice neschopni (FU), ale neskodni, napriklad o uplatky si bud nerekli nebo to nedokazu rozklicovat :)

BTW, neslo jen o nevyznamne logo, ale i o vsechna 4 kola, bez kterych auto nejezdi nebo o rozbite okno, ktere neni moc prijemne, zejmena, kdyz je to okno ridice. Byl jsem v Evrope na mnoha mistech, ale vzdy bez problemu, vcetne Italie, ktera ma povest zeme zlodeju. A vsude jsem potkal lidi o rad sympatictejsi, nez v Cechach.

Dobre uznavam, to je hodne mrzuta a taky draha zalezitost. Kde se to stalo? Ja jen - bydlim delsi dobu v Brne (kousek od problemove ctvrti) a jeste jsem to tady nezazil, tak snad se nic nechysta. Navic jsou tady lidi dost fajn.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #163 kdy: 22. 09. 2017, 18:14:53 »
ten zakon o exekucich je proste spatnej, bavil ses o tom napriklad se svym poslancem, kdyz to vadi?

A myslis, ze to saska, ktery slibil stranickou disciplinu, ktera ho zavazuje hlasovat tak, jak rozhodne strana a ne tak, jak mu voli svedomi, vubec zajima?

BTW, pripada to neco jako stranicka disciplina demokraticke? Hlasovani obcanu ve volbach je zredukovano na rozhodovani nekolika zmetku, kteri ostatnim naridi, jak maji hlasovat.

macko

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #164 kdy: 22. 09. 2017, 18:41:17 »
ten zakon o exekucich je proste spatnej, bavil ses o tom napriklad se svym poslancem, kdyz to vadi?

A myslis, ze to saska, ktery slibil stranickou disciplinu, ktera ho zavazuje hlasovat tak, jak rozhodne strana a ne tak, jak mu voli svedomi, vubec zajima?

BTW, pripada to neco jako stranicka disciplina demokraticke? Hlasovani obcanu ve volbach je zredukovano na rozhodovani nekolika zmetku, kteri ostatnim naridi, jak maji hlasovat.

Jeho svedomi a dokonce ani jeho osobni nazory me absolutne nezajimaji. On kandiduje s nejakym programem (to za prve), potom ma svuj volebni obvod, kde by mel mit kancerar a byt jednou za cas dostupny na 1on1 (to zadruhe). Pokud na to sejri, tak by me opravdu zajimalo, kdo mu to priste hodi? nejaka ovecka podle stranickych preferenci asi... Pokud lidi nebudou dolizat za poslanci ze svych volebnich obvodu a nebudou od nich neco chtit (treba splneni jejich slibu!), tak logicky na to ti poslanci zacnou uplne kaslat a pojedou si ta svoje odklaneni atd.

Ne nepripada me to demokraticke. Ja bych byl naivne pro primejsi demokracii, kde by se ale muselo rict "chcete x1? ok, bude to stat tolik t tolik mega, takze v dalsim hlasovani budeme rozhodovat o zruseni x2"