Návrat do ČR

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #135 kdy: 21. 09. 2017, 23:29:12 »
Začínám si myslet, že Jarda nemyslí žádnou konkrétní zemi, ale místo, kde zvítězí Levice, ...

Levice nenabizi zadna reseni, ta ceska pak jeste mene. Je to banda trapnych mamlasu. Reseni ovsem nenabizi ani pravice, v ceske verzi rovnez banda trapnych mamlasu. Ovsem pokud soudruzi politici hodlaji pokracovat smerem, jakym se politika v CR ubira (tedy do stale horsi zadeke), tak se dockate. Jednou to vygumovani volici rozetnou a bude vladnout ultralevice nebo ultrapravice, tedy az na barvu kosile v podstate to same. Podle toho, komu se podari volice vice zblbnout a zmanipulovat. Staci se podivat do Polska, i kdyz tam nosi kosile cerno hnede kostkovane.


Aoidhghean

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #136 kdy: 21. 09. 2017, 23:39:12 »
sorry jako, ale toto kopani do vlastnich lidi me zacina silne vadit. V CR jsou samozrejme problemy, ale v porovnani se svetem jsme na tom stale jeste *velmi* dobre, a ty veci, ktere nas obcas nadzvihnou, jsou vetsinou banality, kdyz se nad tim clovek zamysli. Jinak by bylo dobre, abys definoval tu "rozumnou zemi". Co se tak rozhlizim, zadnou v blizkem ani vzdalenejsim okoli nevidim...

Tak jise, pokud jako etalon korupce vezmete napriklad Italii, jako etalon respektu lidskych prav treba Kongo nebo Nigerii ci Rusko, jako etalon svobody Severni Koreu, tak si nemame nac stezovat. To, ze v CR mame politicke strany bez programu nebo s programem, na ktery zapomenou v okamziku vyhlaseni vysledku voleb, ze v CR radi inkvizitorska, totiz exekutorska mafie, ze je CR v podstate jen montovna s minimem vlastnich finalnich vyrobku (ktere casto stoji za hovno - viz potraviny), ze vymahatelnost prava je jen o zlomek lepsi, nez v Putinistanu........... to jsou jen banality.

Rozumna zeme je treba takova, kde prava a povinnosti plati pro vsechny, ne jen pro ty, kteri si za to zaplati vhodnym uplatkem. V rozumne zemi by treba Hnizdil uz brucel a to na hodne dlouho.
V USA zase policie střílí černochy  ::)

macko

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #137 kdy: 21. 09. 2017, 23:55:31 »
sorry jako, ale toto kopani do vlastnich lidi me zacina silne vadit. V CR jsou samozrejme problemy, ale v porovnani se svetem jsme na tom stale jeste *velmi* dobre, a ty veci, ktere nas obcas nadzvihnou, jsou vetsinou banality, kdyz se nad tim clovek zamysli. Jinak by bylo dobre, abys definoval tu "rozumnou zemi". Co se tak rozhlizim, zadnou v blizkem ani vzdalenejsim okoli nevidim...

Tak jise, pokud jako etalon korupce vezmete napriklad Italii, jako etalon respektu lidskych prav treba Kongo nebo Nigerii ci Rusko, jako etalon svobody Severni Koreu, tak si nemame nac stezovat. To, ze v CR mame politicke strany bez programu nebo s programem, na ktery zapomenou v okamziku vyhlaseni vysledku voleb, ze v CR radi inkvizitorska, totiz exekutorska mafie, ze je CR v podstate jen montovna s minimem vlastnich finalnich vyrobku (ktere casto stoji za hovno - viz potraviny), ze vymahatelnost prava je jen o zlomek lepsi, nez v Putinistanu........... to jsou jen banality.

Rozumna zeme je treba takova, kde prava a povinnosti plati pro vsechny, ne jen pro ty, kteri si za to zaplati vhodnym uplatkem. V rozumne zemi by treba Hnizdil uz brucel a to na hodne dlouho.

Ok a jmeno te rozumne zeme je .......? btw Hnizdila znam jen toho hippie doktora, toho mas na mysli? Nebo nejakej politik nebo tak neco?

Ale budu se opakovat - je tady par (stovek?) lidi, kteri se uplatkama atd. stali nadlidmi mimo zakon (vseho docasu). To naprostou vetsinu lidi pochopitelne na..re, ale na bezny denodenni zivot to zase nema tak velky vliv. Mam docela dost kolegu z ruznych skutecne problemovych zemi, kde bud byla valka (byvala Jugoslavie) nebo se tam kockujou dodnes (Ukrajina); popr. je ta zeme relativne strasne chuda (Bulharsko, Rumunsko). Z tohoto pohledu ty stiznosti na pizzu apod. vypadaji dost .. mamankovsky

Lama

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #138 kdy: 22. 09. 2017, 00:04:06 »
V USA zase policie střílí černochy  ::)

Což u nás nehrozí, tady, když ne střílet tak aspoň držkovou, dostane spíš bílej než černej/hnědej.

Ale jinak můžu říct, že třeba s úřady já mám i kladný zkušenosti. Většinou jezdím do Pejru něco vyřizovat a s ženskýma na přepážkách tam mám kolikrát lepší zkušenosti jak s chlapama. Až mě to samotnýho překvapilo. Chlapi tam byli na mě spíš takový odměřený, ne snad vyloženě nepříjemný, ale odměřený, skoro z nich čišelo - "hlavně už vypadni ať mám klid".
Zatimco s babama jsem se i nasmál, když jsem byl rušit/odhlašovat auto, pani povídá: "Úmrtíčko"? "To se stává". Pak mi vykládala o nějakém důchodci, jak se nemohl rozloučit s svým Moskvičem, pořád se na něj chodil dívat do garáže a já nevim už co ještě nakecala. Prostě pohoda, dobrá nálada. Ale je možný, že žiju v alternativím světě (mimo Prahu).

Ale zase s většinou Jardovýho komentu musím souhlasit. Ta ex*kutorská inkvizice, se vážně divim, že už to někdo nezačal střílet. Takovejch lidí dostali do sraček, ožebračili kvůli banalitě, skončili pod mostem kvuli tomu, že dlužili pár drobných a nikdo se nenajde? To nechápu. A snad největší hyenismus je, že do dluhové pasti spadnou i děti, které za to nemůžou, protože jejich rodiče kdysi něco nezaplatili a pak to vymáhaj po jejich dětech, když dosáhnou plnoletosti.

.......................................
Z tohoto pohledu ty stiznosti na pizzu apod. vypadaji dost .. mamankovsky
Pokud budem všechny nešvary omlouvat tim, že jinde je to ještě horší, tak to je prostě cesta do pekel. Jasně, můžem si říct, že jinde je to horší, ale o to víc člověka naštve, když se na sebe chováme jako svině, i když to nemáme zapotřebí a děláme si zbytečně zle. Zbytečně.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #139 kdy: 22. 09. 2017, 00:08:23 »
btw Hnizdila znam

Jestli tím Hnízdilem myslel Babiše i s jeho Čapím hnízdem, tak je to AFAIK ten Babišův nejvtipnější nick :-D

Jinak mám pocit, že JardaP je spíš intenzivní levotoč, kterému vadí to, že před XY lety někde pár debilních skinů zmlátilo někoho, ale žádný z těch atentátů od Muslimů ani zvěrstva, která spáchali černí na bezbranných dětech, už mu nevadí, protože to je přece fajn a podle ultralevicové propagandy jsou to chudáci dižkriminovaní.

Levotoč si na tohle nevzpomene: https://www.lidovky.cz/mlady-cech-byl-zabit-v-londyne-skupinou-mladiku-fr9-/zpravy-svet.aspx?c=A160923_162452_ln_zahranici_ELE

Kdy naposled tady náckové někoho zabili?
Kolik to je?
Patnáct let?
Kolik se stalo teroristických útoků za poslední rok, které udělali Muslimové?
Ani spočítat to nedokážu.
Stejně tak ty stovky až tisíce znásilnění.
Zrůdné útoky kyselinou.
To všechno se levotočům líbí.

HNUS!!!!
Až tohle budou dělat náckové, budu brojit proti náckům.
Ale zatím vidím, že to dělají migráči, muslimové a pochybné existence za spokojeného přizvukování levotočů.


Dana

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #140 kdy: 22. 09. 2017, 02:01:14 »
Hurá, je to tu komplet.

karbous

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #141 kdy: 22. 09. 2017, 08:32:48 »
Kdy naposled tady náckové někoho zabili?
Kolik to je?
Patnáct let?

Hmm, argument jak noha...

Kolik se stalo teroristických útoků za poslední rok, které udělali Muslimové?
Ani spočítat to nedokážu.

Tak to vas litujiu - u nas se nestal snad zadny teroristicky utok od "muslimu" - takze neumite napocitat do 0???

Stejně tak ty stovky až tisíce znásilnění.
Zrůdné útoky kyselinou.
U nas ? Opravdu? Ze jsem si nevsiml...

HNUS je pane Milfaus prekrucovat fakta - nejprve pocitate obeti skinhedu u nas a pak s tim srovnavate cely svet. Mimochodem kouknete se kolik bylo terorirstickych utoku v 70, 80 a 90 letech v UK, budete prekvapen... A opravdu, muslimove za to nemohli, byli to prevazne krestane...


blah

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #142 kdy: 22. 09. 2017, 09:00:25 »
Dano, píšeš, že se chceš vrátit, protože jsi z usa už unavená. Mohla bys to trochu rozvést? Jak jsi tam dlouho a co ti tam vadí? Nemáš třeba nějaký blog, kde píšeš svoje zkušenosti o tom? Já jsem taky v cizí zemi a zajímalo by mě to jak to vidíš. Předem díky.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #143 kdy: 22. 09. 2017, 09:39:57 »
Jinak mám pocit, že JardaP je spíš intenzivní levotoč, kterému vadí to, že před XY lety někde pár debilních skinů zmlátilo někoho, ale žádný z těch atentátů od Muslimů ani zvěrstva, která spáchali černí na bezbranných dětech, už mu nevadí, protože to je přece fajn a podle ultralevicové propagandy jsou to chudáci dižkriminovaní.

Aha. Clovece, ze tobe sploucha na majaku? Hledej "Arek Jozwik", neni to ani rok, co ho utloukla k smrti banda britskych undeclass magoru. Podobnych utoku bylo vice, zatim nastesti ne smrtelnych. Bylo jich dost na to, aby to Polaky v Britanii vytahlo na ulici demonstrovat.

Opravdu nevim, jak vyvraci muj argument, kdyz mi napises, ze navic umlatili Cecha. Tim jen potvrzujes, co jsem napsal.

A ocenil bych, kdybys upresnil, kde pisi, ze mi nevadi atentaty od muslimu a blize nespecifikovana zverstva spachana cernymi na bezbrannych detech.

Citace
Kdy naposled tady náckové někoho zabili?
Kolik to je?
Patnáct let?

No to nevim, nepises, kde je "tady". Jestli myslis v CR, tak to jednak s diskusi nesouvisi, jenak je to jen par let, co v Praze nejaky blbecek zapichl arabskeho studenta za to, ze to byl Arab. A to bylo jeste prede vsemi temi utoky v Evrope, takze se ani nemohl vymlouvat na to, ze to urcite byl jen dalsi terorista.

V 70. letech bylo zase oblibenou ceskou zabavou odchytit nekde cernocha (tehdy v CR byla rada studentu) a zmlatit ho za to, ze je cerny. K tomu dnes uz asi tolik nedochazi, ale duvodem neni to, ze by vymizel rasismus, ale spis to, ze mene lidi ma koule na to, aby se vystavili riziku stihani za podobny utok. Spolecenske postoje totiz o vymizeni rasismu nic nevypovidaji.

Citace
Kolik se stalo teroristických útoků za poslední rok, které udělali Muslimové?
Ani spočítat to nedokážu.
Stejně tak ty stovky až tisíce znásilnění.
Zrůdné útoky kyselinou.

Nepocitej, opet to nijak nesouvisi s xenofobnimi naladami v Britanii, vyvolanymi BREXITovou propagandou, na kterou ti nejblbejsi hned skocili. Mlati a zabijeji Polaky, za to, ze mluvi na ulici Polsky a pry proto, ze jim berou praci. Tu jim ovsem neberou Polaci, ale system, ve kterem si miliony lidi nemuzou dovolit vic, nez protlacit potomka s odrenyma usima zakladni skolou, ale uz ne to, ze by se naucil remeslo nebo nedej boze dokonce vystudoval. Predstava, ze by britsti underclass chuligani nahradili v praci tisice polskych remeslniku, zdravotnich sester a dalsich, je naprosto iluzorni. Britsky underclass zustane tim, cim je, i kdyby cizinci z Britanie do jednoho odesli.

Citace
To všechno se levotočům líbí.

To nevim, najdi nejakeho levotoce a zeptej se ho, ty pravovotoci.

Citace
HNUS!!!!
Až tohle budou dělat náckové, budu brojit proti náckům.
Ale zatím vidím, že to dělají migráči, muslimové a pochybné existence za spokojeného přizvukování levotočů.

Tak to abys zacal, ti, kteri takto radi v Britanii totiz nic jineho, nez nackove, nejsou. K dokonalosti jim schazi uz jen zastreseni nejakou NSDAP, ale i na to jednou mozna dojde.

Cek

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #144 kdy: 22. 09. 2017, 10:02:48 »
K tehle diskuzi muzu pridat jedine:

Jsem rad, ze neziju ve stejne zemi jako JardaP, i kdyz z nejakych kvantovych duvodu se geograficky nachazi na stejnem miste. Mit na svet nazor jako on, pripadam si jako v pekle....

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #145 kdy: 22. 09. 2017, 11:25:52 »
@Cek: Anebo jen umis lepe zavirat oci pred existujicimi problemy.

Majkl

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #146 kdy: 22. 09. 2017, 11:42:10 »
JardaP: velmi často s tím, co píšete, nesouhlasím ale ten váš předchozí post opravdu uhodil hřebíček na hlavičku.

Osobně považuji za mnohem nebezpečnější to, co tahle paranoia, boj proti terorismu a návrat k "tradičním" hodnotám vyvolává než to, že bych měl obavu z "islamizace a ničení naší identity"

Dana

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #147 kdy: 22. 09. 2017, 12:48:24 »
Dano, píšeš, že se chceš vrátit...
Zvažuji to, jako jednu z alternativ. Blog veřejný nemám, jen občas posílám dlouhé emaily rodině  a pár kamarádkám a kamarádům. Co se týče únavy, nesvadela bych to na usa, jen říkám že já osobně jsem tu unavená z toho jak já tu žiju. Nebo možná z doby, ve které žiju. Navíc si nejsem jistá, jak moc je ta zkušenost prenositelna mimo akademii. Ono i české akademické prostředí je hodně odlišné od toho, jak to funguje tady. Některé věci se asi prostě v překladu nutně ztratí.

blah

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #148 kdy: 22. 09. 2017, 13:15:04 »
Dano, píšeš, že se chceš vrátit...
Zvažuji to, jako jednu z alternativ. ...

Hmm díky za info, ikdyž abych byl upřimný, tvoje odpověď ve mě probudila jen další zvědavost :) Chápu ale, že se ti možná odpovídat úplně nechce a nechceš být příliš konkrétní. Zeptám se jenom, rozumím tomu správně, že bys třeba ostatním lidem nedoporučovala jít studovat nebo pracovat do USA? Co by si podle tebe měli lidi rozmyslet či nastudovat než se tam vydají? Je ta nespokojenost plošná pro celou USA nebo je to možná vázané na tu akademii, na které jsi a třeba jinde za jinách podmínek by to mohlo být lepší (třeba full time práce v sillicon valley apod.) ? Ptám se kvůli tomu, že spousta lidí vnímá USA jako zemi zaslíbenou a podobně. Zajímalo by mě jaké to tam reálně je. Omlouvám se, že mám tolik otázek :/ Už se ptát nebudu, slibuju (kdyžtak pod jinám nickem .-))

Dana

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #149 kdy: 22. 09. 2017, 13:58:32 »
Dano, píšeš, že se chceš vrátit...
Zvažuji to, jako jednu z alternativ. ...
Naopak, ja bych velmi doporučovala každému, aby si to zkusil. At již studium nebo práci (legální, pls). Jen třeba Valley je hodně soutezive a přitahuje i lidi, co chtějí prostě jen zbohatnout a tak se hodí naučit si hlídat, co komu říkáš a nenechat se zmást tím, že si s tebou dají pivo a říkají ti buddy.