Návrat do ČR

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #60 kdy: 19. 09. 2017, 20:37:37 »
tam, kde oxiduji, tam mi za to dobre plati :)

Já jsem ještě nezoxidovaný!!! Také bych rád oxidoval někde, kde by za to dobře platili!


honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #61 kdy: 19. 09. 2017, 20:42:01 »
to byla reakce na @y.

atarist

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #62 kdy: 19. 09. 2017, 20:44:06 »
ja se jenom zeptam: Neni pokrytecke, kdyz vystudujete v CR zdarma a potom clovek odejde do zahranici?

Me to (jako danovemu poplatnikovi v CR) tak nepripada, at si kazdej hned po studiu odjede kam chce (a tak trosku mu tise zavidim). Kdyz tady nekdo studuje, tak:

1) prvnich min. 15 let ho zivi rodice, kteri musi platit jak mourovati (dane, pojisteni, DPH), aby toho clovicka vubec uzivili
2) on sam pri studiu plati minimalne to DPH, spotrebni dane
3) +- se to dorovna, prijdou lidi z vychodu, co vystudovali jinde a nyni odvadi dane tady
4) kdyz ten clovek odjede do zahranici, tak je prece blbost, aby si tady platil pojisteni (zdav+soc), kdyz ho nevyuzije
5) teoreticky vypadek zdrav+soc muzeme skrtnout, to si - jak je nam predkladano - clovek strada pro sebe (+ pro tech par co nemaji stesti a jsou vazne nemocni + priblizne 3% co nikdy makat nebudou)
6) teoreticky vypadek dani taky muzeme skrtnout - on uz nepotrebuje platit prezidenske lety, nejdelsi schodiste v Evrope aka D1 atd.
7) co to vlastne znamena "studium v CR"? Vyjezdy na Erasmus do toho uz nepocitas? (priklad) :)

čumil

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #63 kdy: 19. 09. 2017, 21:02:31 »
Potřebuji poradit. Nebo to tak nějak zkonzultovat. Jsem už několik let v usa. Dělám na hodně prestižní univerzitě věci co souvisí s machine learning(nebudu víc specifikovat), většinou c++, perl, shell scripting, obcasnej troubleshooting našeho gridu, když správce spí nebo je pryč. Ale ML spíš výzkum než big data aplikace. Prošla jsrm si ccna, ccnp, hraju si s arduinama a podobnýma kramama. Během pár týdnů jsem si prosla angularjs. Jen abych se naučila něco nového, jinak to moc nevyužiju. A teď tedy dotaz: dochází mi čas který tu můžu legálně strávit (vízum). Zaměstnavatel tvrdí, že rád zazada o nové vízum, které prý bez problémů dostanu. Ale já už jsem z usa hodně unavená. A rodinu mám v ČR a nikomu se nechce moc přesouvat. A teď dotaz: je šance že v ČR najdu firmu která mi dá dostatečně náročnou a zajímavou práci? Nějaké tipy, I když třeba přímo neinzeruji? Jsem v kontaktu s amazonem a Googlem a až na to, ze pobočka není v ČR ale třeba v Polsku tak celkem zajímavé, ale ještě se chci poohlédnout jinde.
ML se dělá v pythonu. Speciálně výzkum ...
Rozhodně ne v C++ a nebo perlu.
... něco mi tady smrdí, řekl bych že kvóty.

Lama

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #64 kdy: 19. 09. 2017, 22:22:08 »
Neni, stejne jako jich neni okolo 50% v tezkem prumyslu nebo ve zdravotnictvi. To ale vubec neznamena, ze jim nekdo stoji v ceste. Naopak, my bychom programatorku, jak jsem uz psal, brali hned a garantuju ti, ze by dostala stejny plat jako chlap, pokud by odvedla stejny vykon.

Zajimave, co? Zenske s diplomem delaji na kase, protoze ne vsude je vezmou, jako u vas. Takova zenska kolikrat otehotni, obcas musi zustat doma s nemocnym ditetem, protoze to si vetsinou vyzere prave zenska.... Takze ji kolikrat potencialni zamestnavatel posle k sipku a pokud ne, tak ma mensi plat. CR je zemi s velkou platovou disparitou. Zenske maji nizsi platy, protoze a) jsou to zenske, b) z vyse uvedenych duvodu nemuzou vzdy podat stejny vykon. Ze stejnych duvodu ji casto nikdo nechce na vedouci mista, snad ledaze by prinesla potvrzeni o sterilizaci. Nehlede na to, ze behem materske ztrati kontakt s technologiemi, ktere se zatim treba posunou, neco zapomene, ztrati kontakt s rozjetym projektem.... A na tom se zamestnavatele nechteji podilet. Ti by akorat chteli, aby jim porodila budouci zamestnance muzskeho pohlavi, idealne tak, ze se pritom bude zivit listim a cervy z travniku.

To se týká i chlapů s diplomem. Taky záleží s jakým diplomem, resp. z jaké školy. Dokud budou baby studovat ty jejich humanitní sračky, tak ať se nediví, že makaj s diplomem za kasou.
Ze stejnych duvodu ji casto nikdo nechce na vedouci mista... - Pokud jsem schopný, pujdu jinam, když mě nechtěji povýšit a já mám pocit, že si to zasloužím, nebo se můžu udělat pro sebe. Řešit se to dá.
Nehledě na to, že někdo se o ty děti starat prostě musí. Chlap kojit nemůže.

Se zbytkem tvýho komentu bych částečně i souhlasil.
Ale mě osobně na tom všem vadí úplně jiná věc. Vlastně dvě věci. A sice, že je v naší přetechnizovaný společnosti s vysokou produktivitou vůbec potřeba, aby makali oba rodiče. Produktivita se neustále zvyšuje a lidi musej furt dřít jak hovada a ještě žít na dluh.
Tohle mě sere, že by mělo stačit, aby pracoval jeden z rodiny a měl by uživit všechny členy své rodiny, tak se řeší, jak nahnat ženský do práce. To je prostě na palici.
A už vůbec by nemělo vadit, že jeden z nich vydělává méně. Tak si najde někoho, kdo vydělává více a podpoří ji. Ona se pak bude moct věnovat třeba rodině. A co? Z hlediska páru je důležitý, aby oba dohromady vydělali dost na zabezpečení rodiny.

Druhá věc co mi na těchto debatách vadí, je to, že se kariéře a práci dává větší důležitost než rodině a dětem, jakoby rodina a děti byly něco podřadného, co je na obtíž. Dle mě je rodina důležitější než nějaká pitomá kariéra. Já radši babu co chce rodinu než babu co honí kariéru, prachy a zábavičky i když bude vydělávat míň, mě to nevadí. A jí by to vadit taky nemělo, protože já ji zadotuju a obě nám bude dobře...  :) :-* A o to jde.


Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #65 kdy: 19. 09. 2017, 22:58:19 »

Že s tebou budu souhlasit já, to ti pomůže asi tolik, jako pochvala od Trumpa  ;D
Přesto máš pravdu!!!

Mimochodem v Japonsku je zcela běžné, že pracuje hlavně muž a žena se stará o dům a děti.
Do práce chodí, ale mají to spíš jako koníčka a než si pořídí rodinu.
Často se věnují kreativní práci, kreslením těch jejich komixů počínaje.

Japonci mají jiný problém a sice ten, že podřízený nikdy neodchází dřív, než šéf a je tam dřív než šéf.
Ředitel přijde na osmou a odejde v pět, alespoň přímo v Japonsku.
Jeho podřízení přijdou alespoň o půl hodiny dřív a odejdou alespoň o půl hodiny déle.
Jejich šéfové taky nemůžou přijít později, než jejich šéfové a odejít dříve, a tak dále.
Takže taková běžná šmucka, plankton až dole, tam v kanclu straší DVANÁCT HODIN!!!!
A s tím "bojem proti Karoši" to taky není tak horké.
Pokud karoši zemře moc zaměstnanců, je to špatná vizitka pro firmu.
POKUD ŽÁDNÝ, tak to vypadá, že se všichni flákají.

Ale ženský to tam mají zařízené velmi dobře.
I to je důvod, proč čtyřicetileté Japonky vypadají líp než naše udřená Máňa ve 32!

Rozhodně bychom se měli postarat, aby ženská do práce nemusela, když nechce.
Pokud mermomocí chce dělat kariéru, fajn, ale když nebude chtít, tak aby byla v pohodě!
Žádný takový ty místní sračky, že ženská odtáhne děti do školky/školy, uhnaná běží do práce a pak se uhnaná vrací z práce, odtáhne děti ze školy na kroužky a začíná jí doma druhá šichta!
To je hnus pánové!

Kdyby to tu bylo nastaveno o dost lépe, nemnožila by se tu tolik ta levičácká fašisto-neomarxistická špína.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #66 kdy: 19. 09. 2017, 23:03:04 »
Dle mě je rodina důležitější než nějaká pitomá kariéra.

Vyhodil jsem člověka na hodinu a sám jsem taky vyletěl na hodinu.
Kariéra může skončit rychleji, než ti propadne lístek v šalině.
Kde budou něčí programátorské úspěchy za patnáct let? Zapomenuty, jako jeho kód.
Ocenění, která kde kdo získá v práci, to stejné.
Že tu po nás zůstanou baráky? Auta?
To se všechno zbourá!
Jediné, co tu po nás zůstane, jsou děti a jejich život.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #67 kdy: 19. 09. 2017, 23:04:18 »

jmeno

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #68 kdy: 20. 09. 2017, 00:14:33 »
mam dobre reference na Behaim ITS, delaji primarne data engineering

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #69 kdy: 20. 09. 2017, 00:31:57 »
Myslite, ze byste dite nemela odrazovat od chozeni za skolu a treba sikanovani spoluzaka ? :)

Ano, hlavne vsechno prekroutit, jak Rude pravo za komousu.

ja se jenom zeptam: Neni pokrytecke, kdyz vystudujete v CR zdarma a potom clovek odejde do zahranici? Proc lidi nejdou studovat do Vidne a radne si za to plati? Tady se na studium skladaji danovi poplatnici, kteri delaji za pasem, nebo v obchodaku. Podle mne, kdyz tady vystuduji, tak pobudnu tu chvili, splatim sve dluhy vuci statu a pak muzu jit kam chci.

A ti danovi poplatnici jsou kdo? Ano, napriklad rodice studenta. Cely zivot plati dane, ze kterych pak jejich potomek studuje. Jeste nam tu zavadej vykupne, jake bolsevik vybiral od emigrantu, kdyz chteli prijet do CSSR na navstevu.

Krome toho, s dnesnim skolnym tvuj argument je jeste vice ujety.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #70 kdy: 20. 09. 2017, 00:42:54 »
Rozhodně bychom se měli postarat, aby ženská do práce nemusela, když nechce.

Jo, to by slo. Ale museli bychom vsude v CR postavit mnohem vice mostu, aby tu rodiny, ktere budou mit sotva na jidlo, ale uz ne na najemne, mely kde bydlet.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #71 kdy: 20. 09. 2017, 00:50:18 »
Rekl bych, ze po navratu na tazatelku bude cekat tezky sok. Z toho mnozstvi buranu a kretenu, ktere bude potkavat na kazdem kroku, se ji udelaji osypky. Oni v USA sice nedostatkem kretenu take netrpi, ale prece jenom tazatelka asi bude ve styku s jinymi lidmi a dost mozna si odvykla. Jo, to az prijde v Cechach na urad, tam na ni za prepazkou bude delat kysely ksicht nejaka krava, ktera ji bude posilat od certa k dablu, protoze nezna svoji praci a nevi, co je v jeji kompetenci.... Pak si v tramwayi vyslechne nejaky ten rasovy utok, zcela bezduvodny a nevyprovokovany. Nasledne ji nekdo vytluce okno u auta (samozrejme Cikani nebo Ukrainci, Cesi nikdy nekradou, ze). 
.................
To bude zradlo.

G

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #72 kdy: 20. 09. 2017, 01:00:10 »
Myslite, ze byste dite nemela odrazovat od chozeni za skolu a treba sikanovani spoluzaka ? :)
Měla. Chození za školu souvisí s tím co mám na mysli, tedy odrazování děcka od studia nějakého oboru kvůli nějakým stereotypům? :) Třeba konkrétně vím o holce kterou rodiče ještě v 18 odrazovali od podání přihlášky na matfyz, protože fyzika není pro ženské, matematika taky ne a „nechtějí mít doma babochlapa“. Tohle považuji za naprostý protiklad toho co je dobrá výchova.
O babochlapovi som nepocul, o detoch ano. Fyzika je narocna a s Bc alebo Mgr nie je velmi uzitocna, takze zena skonci s PhD, ide na 2 roky postdoc niekam mimo, vrati sa, uz jej biologicke hodiny tikaju a buduci manzel v nedohladne. Zoberie sa s prvym muzom ktory jej pride do cesty, dieta chce ale vlastne nechce, lebo sa tym dostane mimo vyskum a neudrzi sa medzi spickou. Nakoniec rozprava kazdemu v okoli, preco fyzika nie je dobry vyber pre zenu.

V podstate tedy pisete, ze je treba rezignovat na vychovu deti? Navic zda rezignovat ci ne na vychovu ditete by melo byt vysostnym pravem rodicu a ne nejakych parazitu z neziskovek prozirajicich duchody nasich rodicu a prarodicu.
Ehm. Aktivně odrazovat dítě od něčeho co ho baví a možná na to má i talent považujete za "výchovu"? Ok...
A tu věc s neziskovkama tvrdím kde?
Nie som zena a rodicia ma tiez odradzovali od vsetkeho mozneho. Mam pocit, ze mnohym kamosom to chyba a bud chcu mat za kazdu cenu pravdu alebo sa riadia aj podla slabych protiargumentov.

MD

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #73 kdy: 20. 09. 2017, 01:11:08 »
Citace
O babochlapovi som nepocul, o detoch ano. Fyzika je narocna a s Bc alebo Mgr nie je velmi uzitocna, takze zena skonci s PhD, ide na 2 roky postdoc niekam mimo, vrati sa, uz jej biologicke hodiny tikaju a buduci manzel v nedohladne. Zoberie sa s prvym muzom ktory jej pride do cesty, dieta chce ale vlastne nechce, lebo sa tym dostane mimo vyskum a neudrzi sa medzi spickou. Nakoniec rozprava kazdemu v okoli, preco fyzika nie je dobry vyber pre zenu.

Co jsem mohl nahlédnout, fyzici se na MFF učí poměrné všestrannosti – mají dost fyziky, matiky i informatiky/programování, protože ty věci pro svoji budoucí práci v oboru potřebují. Tzn. nejedná se jen o čistě stuidum fyziky.

Druhá věc je, že stále tu zřejmě přetrvává představa, že studování MFF znamená setákní se s fyzikou. Pro informatické (a asi i matematické) zaměření to ale není pravda. Pokud nechcete, fyziku vůbec nepotkáte (na začátku mého studia snad byly dva základní kurzy fyziky povinně volitelné (možná jen volitelné)).

Tedy, opravdu to není o tom udělat si doktorát a konec.

Inkvizitor

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #74 kdy: 20. 09. 2017, 07:59:24 »
Rekl bych, ze po navratu na tazatelku bude cekat tezky sok. Z toho mnozstvi buranu a kretenu, ktere bude potkavat na kazdem kroku, se ji udelaji osypky. Oni v USA sice nedostatkem kretenu take netrpi, ale prece jenom tazatelka asi bude ve styku s jinymi lidmi a dost mozna si odvykla. Jo, to az prijde v Cechach na urad, tam na ni za prepazkou bude delat kysely ksicht nejaka krava, ktera ji bude posilat od certa k dablu, protoze nezna svoji praci a nevi, co je v jeji kompetenci.... Pak si v tramwayi vyslechne nejaky ten rasovy utok, zcela bezduvodny a nevyprovokovany. Nasledne ji nekdo vytluce okno u auta (samozrejme Cikani nebo Ukrainci, Cesi nikdy nekradou, ze). 
.................
To bude zradlo.

Ty chodíš pro tyhle rozumy do nějaké Sorosovy nadace?