Návrat do ČR

Aoidhghean

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #45 kdy: 19. 09. 2017, 19:28:06 »
ja se jenom zeptam: Neni pokrytecke, kdyz vystudujete v CR zdarma a potom clovek odejde do zahranici? Proc lidi nejdou studovat do Vidne a radne si za to plati? Tady se na studium skladaji danovi poplatnici, kteri delaji za pasem, nebo v obchodaku. Podle mne, kdyz tady vystuduji, tak pobudnu tu chvili, splatim sve dluhy vuci statu a pak muzu jit kam chci.
Tak ať jdou taky studovat místo stání za pásem. Doktoři, učitelé a jiní s VŠ vzděláním společnosti v konečném účtu vrací mnohem víc, než kolik stálo jejich studium.


Dana

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #46 kdy: 19. 09. 2017, 19:32:57 »
Este Hitler a bude tu úplně všechno.  :'( 

Dana

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #47 kdy: 19. 09. 2017, 19:34:12 »
Jde to téma prosím zavřít?

honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #48 kdy: 19. 09. 2017, 19:40:48 »
jak odvadeji vic, kdyz po skole zdrhnou za hranice? a rodice to je jenom cast. muzes jet do zahranici, kde rok studia stoji klidne i 20 000$ nebo vic. Tolik odvedou tvi rodice? Nevim, jestli mas predstavu, kolik stoji studia v USA. A ne kazdy ma moznost jit studovat. Kdyby nebyli lide za pasem, tak nevim, na cem by jste si vozili svoji rit. nebo kam by jste jeli nakoupit, kdo by vas obslouzil.

Zdenek Henek nereg.

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #49 kdy: 19. 09. 2017, 19:48:13 »
Jde to téma prosím zavřít?

Klid, to je tady normalni.
Ignoruj troly a je vse ok.

Jinak fandim, at se povede. Prechod zpet neni jednoduchy.
Ja porad delam pro firmu, pro kterou jsem delal, kdyz jsem zil v zahranici, ale verim tomu, ze i v CR se da najit zajimava prace.

Nekterym lidem proste nemuzes rict(mohl by dostat sok), ze clovek,ktery klidne hned po studiu odejde a pak se vrati, tak v konecnem dusledku muze financne CR prospet vic, nez kdyz by tu zustal.
Nemusi se ani vratit, staci jen udrzovat obchodni vztahy s firmama, ktere si zalozili kamaradi ...

Ja jsem dnes doporucoval firmu, kterou vlastni jeden muj kamarad. Byvala spolupracovnice se ptala po dobre firme, ze potrebuji na jeden projekt subkontraktora. Tuto splupracovnici bych asi v Dublinu nepotkal, kdybych tam neodesel ....
Takze asi tak, k tomu mereni, kdo za co jak plati :).


honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #50 kdy: 19. 09. 2017, 19:51:50 »
proc trolove? Zdenku Zdenku. Ja jsem si poctive zaplatil studium ve Vidni, pak jsem studoval take za svy v Zurichu doktorat. Delam v Rakousku. Nejsem zadnej prizivnik, ktery vyuzije stat na zaplaceni studia a pak zdrhne ;)

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #51 kdy: 19. 09. 2017, 19:52:40 »
ja se jenom zeptam: Neni pokrytecke, kdyz vystudujete v CR zdarma a potom clovek odejde do zahranici?
WTF?

y.

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #52 kdy: 19. 09. 2017, 19:58:06 »
Vsimnul sis, ze ona resi jestli se vratit do CR? Nehlede na to, ze nevis, jestli odesla po studiu, pri studiu, jako male dite s rodici nebo jako 50 lety clovek s praxi. Nevis kde plati dane. Nevis, kde utraci penize. Nevis kolik kseftu dohodila ceskym firmam. Nevis vubec nic a placas tady nesmysly. Jsem v podobne situaci (myslim) jako ona a zrovna ty jses pro mne pripominka toho, proc se nevracet.

Aoidhghean

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #53 kdy: 19. 09. 2017, 19:58:34 »
jak odvadeji vic, kdyz po skole zdrhnou za hranice? a rodice to je jenom cast. muzes jet do zahranici, kde rok studia stoji klidne i 20 000$ nebo vic. Tolik odvedou tvi rodice? Nevim, jestli mas predstavu, kolik stoji studia v USA. A ne kazdy ma moznost jit studovat. Kdyby nebyli lide za pasem, tak nevim, na cem by jste si vozili svoji rit. nebo kam by jste jeli nakoupit, kdo by vas obslouzil.
Lidé se vzděláním podstatně dotují nižší vrstvy, různé dávky a příspěvky v konečném důsledku platí z daní ti slušně vydělávající. Že sem tam někdo odejde do zahraničí je jen kapka v moři.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #54 kdy: 19. 09. 2017, 20:07:04 »
Kdybych mohl, taky jdu do (_._) jen na to zatím nemám prašule.
Na to nepotrebujes prachy. Potrebujes jen presvedcit nekoho v zahranici ze mu vydelas penize. K presvedcovani je dobre mit krome slibu taky neco v ruce.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #55 kdy: 19. 09. 2017, 20:10:27 »
Lidé se vzděláním podstatně dotují nižší vrstvy, různé dávky a příspěvky v konečném důsledku platí z daní ti slušně vydělávající. Že sem tam někdo odejde do zahraničí je jen kapka v moři.

Je to tak!
Navíc sem zase přijdou Slováci, na Slovensko Ukrajinci atd.
Takže ti, co odejdou, jsou nahrazeni jinými a plně kvalifikovanými lidmi.

Dojička od krav s platem 12 tisíc hrubého odvede do státní kasy 5700 Kč bratru.
Ajťák s platem 55 tisíc (tak průměr) odvede do státní kasy asi 33 735 Kč.
https://www.vypocet.cz/cista-mzda
Jinými slovy ajťák odvede tolik, co by odvedlo PĚT dojiček krav.

Navíc na škole ho živí rodiče, stát mu platí jen tu školu a nějaké to zdravotní, ve skutečnosti se stát snaží z lidí vydojit co nejvíc peněz a co nejvíc jim to ztrpčit. Student taky platí DPH, tedy státu odvádí, celá jejich rodina platí jako mourovatá.

A teď otázka:
Kolik dojiček krav potřebujete na plat člověka v "neziskovce", který pobírá 28 hrubého?
Tomu člověku z "neziskovky" musíte "spořit na důchod" a platit zdravotní.
Navíc ten člověk má další požadavky na stát, chce uvolnit peníze na program na integraci, výzkum toho, jestli si ženy také poměřují délku přirození, zvyky syslů žijících v úseku nově budované dálnice.
Tyhle lidi musíte živit a je to VELKÁ ARMÁDA LIDÍ!!!

Nedávno mi někdo říkal, že prý máme víc lidí v neziskovkách než bojeschopných vojáků.
To si myslím, že je daleko větší problém, než to, jestli se někdo rozhodne jít do zahraničí.

honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #56 kdy: 19. 09. 2017, 20:15:11 »
pripominka toho, proc se nevracet.
ja v CR neziju uz nekolik par let. V prosinci to bude myslim 13 ;).

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #57 kdy: 19. 09. 2017, 20:18:55 »
ja v CR neziju uz nekolik par let. V prosinci to bude myslim 13 ;).

Kam jít?

y.

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #58 kdy: 19. 09. 2017, 20:19:30 »
ja v CR neziju uz nekolik par let. V prosinci to bude myslim 13 ;).
To jestli oxidujes nekde jinde s tim, ze jses pripominka, preci vubec nesouvisi.

honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #59 kdy: 19. 09. 2017, 20:26:51 »
To jestli oxidujes nekde jinde s tim, ze jses pripominka, preci vubec nesouvisi.
tam, kde oxiduji, tam mi za to dobre plati :)