Návrat do ČR

Dana

Návrat do ČR
« kdy: 19. 09. 2017, 04:05:55 »
Potřebuji poradit. Nebo to tak nějak zkonzultovat. Jsem už několik let v usa. Dělám na hodně prestižní univerzitě věci co souvisí s machine learning(nebudu víc specifikovat), většinou c++, perl, shell scripting, obcasnej troubleshooting našeho gridu, když správce spí nebo je pryč. Ale ML spíš výzkum než big data aplikace. Prošla jsrm si ccna, ccnp, hraju si s arduinama a podobnýma kramama. Během pár týdnů jsem si prosla angularjs. Jen abych se naučila něco nového, jinak to moc nevyužiju. A teď tedy dotaz: dochází mi čas který tu můžu legálně strávit (vízum). Zaměstnavatel tvrdí, že rád zazada o nové vízum, které prý bez problémů dostanu. Ale já už jsem z usa hodně unavená. A rodinu mám v ČR a nikomu se nechce moc přesouvat. A teď dotaz: je šance že v ČR najdu firmu která mi dá dostatečně náročnou a zajímavou práci? Nějaké tipy, I když třeba přímo neinzeruji? Jsem v kontaktu s amazonem a Googlem a až na to, ze pobočka není v ČR ale třeba v Polsku tak celkem zajímavé, ale ještě se chci poohlédnout jinde.


Jenda

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2017, 04:59:10 »
machine learning ... většinou c++, perl, shell scripting, obcasnej troubleshooting našeho gridu, když správce spí nebo je pryč. Ale ML spíš výzkum než big data aplikace. Prošla jsrm si ccna, ccnp, hraju si s arduinama a podobnýma kramama. Během pár týdnů jsem si prosla angularjs. ... A teď dotaz: je šance že v ČR najdu firmu která mi dá dostatečně náročnou a zajímavou práci?

To je náhoda, před prázdninami kolem docela intenzivně chodil https://rossum.ai/, že shání úplně přesně tebe.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2017, 09:14:05 »
Bych se obaval, ze CR patri k tem zemim, kde zenska muze delat tak na kase v supermarketu nebo uklizet kancelare, tak jako treba v Italii a to jeste za nizsi plat, nez chlap. Bych si to s tim navratem jeste rozmyslel.

Cek

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #3 kdy: 19. 09. 2017, 10:07:30 »
Bych se obaval, ze CR patri k tem zemim, kde zenska muze delat tak na kase v supermarketu nebo uklizet kancelare, tak jako treba v Italii a to jeste za nizsi plat, nez chlap. Bych si to s tim navratem jeste rozmyslel.

To je ale kosoctvereckovina, ja teda par zen v IT a ve vedeni treba ustavu na vysokych skolach uz rozhodne potkal, tak netusim o cem to placas....

Kada

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #4 kdy: 19. 09. 2017, 10:35:43 »
machine learning(nebudu víc specifikovat), většinou c++, perl, shell scripting, obcasnej troubleshooting našeho gridu, když správce spí nebo je pryč. Ale ML spíš výzkum než big data aplikace.
Do Seznam.cz aktualne hledam k sobe seniornejsiho vyzkumnika ci vyzkumnici se zkusenostmi s ML, velkymi daty, NLP. V tymu (celkem 14 lidi) mame 3 vyzkumnice, takze narozdil od mistni diskuse, netreba mit obavy. Kontakt na mne: https://www.linkedin.com/in/vladimirkadlec/


Inkvizitor

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #5 kdy: 19. 09. 2017, 10:36:39 »
Bych se obaval, ze CR patri k tem zemim, kde zenska muze delat tak na kase v supermarketu nebo uklizet kancelare, tak jako treba v Italii a to jeste za nizsi plat, nez chlap. Bych si to s tim navratem jeste rozmyslel.

Hledame programatorku v JS. Nemusi umet uklizet.

Kate

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #6 kdy: 19. 09. 2017, 10:54:35 »
Do Seznam.cz aktualne hledam k sobe seniornejsiho vyzkumnika ci vyzkumnici se zkusenostmi s ML, velkymi daty, NLP. V tymu (celkem 14 lidi) mame 3 vyzkumnice, takze narozdil od mistni diskuse, netreba mit obavy. Kontakt na mne: https://www.linkedin.com/in/vladimirkadlec/

I když search team moc neznám, obecně to mohu potvrdit :)

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #7 kdy: 19. 09. 2017, 10:54:44 »
Odsud lidi hlavně utíkají, proč se vracet?

Kdybych mohl, taky jdu do (_._) jen na to zatím nemám prašule.

blah

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #8 kdy: 19. 09. 2017, 10:54:50 »
Nevim jestli zrovna hledaji, ale v Avastu delaji hodne ML, je tam research oddeleni ve viruslabu, kde bys IMHO nasla zajimavou a narocnou praci.

phi

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #9 kdy: 19. 09. 2017, 11:54:31 »
V Praze Avast (ML) a mozna Microsoft, Barclays (big data) a Bohemia Interactive (simulace a ai). Ale nevim, co se deje v Brne. Pak uz zbyvaji jen VS a male startupy.

krallinuxu1

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #10 kdy: 19. 09. 2017, 12:08:56 »
Vždy mě zaujme, že tak zjevně inteligentní člověk nedokáže pročíst inzeráty nebo si najit nějakou agenturu a raději tráví čas pokládáním dotazů na root, zive a podobná diletantská fóra ... .

Kate

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #11 kdy: 19. 09. 2017, 12:27:31 »
Vždy mě zaujme, že tak zjevně inteligentní člověk nedokáže pročíst inzeráty nebo si najit nějakou agenturu a raději tráví čas pokládáním dotazů na root, zive a podobná diletantská fóra ... .

Možná protože je fajn doplnit inzeráty osobní zkušeností?

honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #12 kdy: 19. 09. 2017, 12:35:45 »
no ty vole, debilni dotaz, na debilnim foru. Kdyby jsi byla tak inteligentni, tak se tady neptas.

Ondra.

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #13 kdy: 19. 09. 2017, 12:54:22 »
No a prece tady dostala tri seriozni a zajimave nabidky... A taky se tady odkopali tri kreteni.

Kate

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #14 kdy: 19. 09. 2017, 13:21:04 »
No a prece tady dostala tri seriozni a zajimave nabidky... A taky se tady odkopali tri kreteni.
Jen je škoda že třeba Honoz nenapsal kde pracuje, aspoň by to mělo nějaký přínos :)