Vývoj vs. repozitáře aneb když nejsou aktuální verze

Honza

Re:Vývoj vs. repozitáře aneb když nejsou aktuální verze
« Odpověď #30 kdy: 21. 09. 2017, 15:51:16 »
I když to pro vás asi není řešení, tohle velice elagantně řeší Go. Jeden staticky linkovaný spustitelný soubor, který může obsahovat i všechny js knihovny, templaty apod. Může vám jich běžet na serveru několik, různé verze. Nijak se neovlivňují. Navíc díky "compatibility promise" je velice jednoduché (s porovnáním s jinými jazyky) přecházet na vyšší verze.
Jako bych si nemohl nalinkovat staticky libovolnou binárku, v libovolném programovacím jazyce...


Ivan

Re:Vývoj vs. repozitáře aneb když nejsou aktuální verze
« Odpověď #31 kdy: 22. 09. 2017, 09:32:21 »
Jako bych si nemohl nalinkovat staticky libovolnou binárku, v libovolném programovacím jazyce...

Tak to zkus. Na Solarisu to nejde, a na Linuxu to za chvili taky nepujde.
Zkus staticky slinkoval libstdc++ pomoci cmake anebo pomoci neceho jineho. Zkus staticky slinkovat glibc.
RedHat a lidi okolo glibc jsou proti.

Honza

Re:Vývoj vs. repozitáře aneb když nejsou aktuální verze
« Odpověď #32 kdy: 22. 09. 2017, 15:27:07 »
Jako bych si nemohl nalinkovat staticky libovolnou binárku, v libovolném programovacím jazyce...

Tak to zkus. Na Solarisu to nejde, a na Linuxu to za chvili taky nepujde.
Zkus staticky slinkoval libstdc++ pomoci cmake anebo pomoci neceho jineho. Zkus staticky slinkovat glibc.
RedHat a lidi okolo glibc jsou proti.
Uznávám, staticky linkovat glibc s cmake je vopruz. Také proto jsem opustil glibc, a ne statické linkování. Ale spíš kvůli současné cross-kompilaci, protože pak už s glibc opravdu ne...

Glibc povinné není, existují minimálně dvě možné alternativy, a jedna z nich náhodou od RedHatu. libstdc++ jsem takto zatím linkovat nepotřeboval, takže nevím jaký je tam problém.
A na Solarisu jsem aplikace linkoval už velice dávno.