reklama

Mongo AGPLv3 a webová aplikace

Mongo AGPLv3 a webová aplikace
« kdy: 15. 09. 2017, 19:29:47 »
Pěkný den,

vyzná se tu prosím někdo v licencích natolik aby mi řekl, jestli k webové aplikaci, která využívá databázi Mongo distribuovanou pod AGPLv3 musíme zveřenit kompletní zdrojáky, protože se jedná o odvozené dílo nebo musíme zveřejňovat pouze případné modifikace Monga nebo je to uplně jinak ??

Moc děkuju za názor.

Jakub

reklama


mon

Re:Mongo AGPLv3 a webová aplikace
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2017, 19:50:28 »
Ak tvoja aplikacia pouziva driver na komunikaciu s mongodb, tak netreba, lebo driver je licencovany apache 2.0 licenciou (aspon tie oficialne su).

Toto nie je pripad odvodeneho diela. To by si to musel linkovat, alebo inak priamo pouzit kod mongo servera. Ty pouzivas iba kod drivera s inou licenciou.

AGPL sluzi na to keby si napr. upravil zdrojaky mongodb a ponukal to ako sluzbu pre ine subjekty. V tom pripade musis zverejnit zdrojaky tvojej sluzby (toto pri GPL nemusis, iba ak by si to dalej siril ako produkt a nie sluzbu).

Re:Mongo AGPLv3 a webová aplikace
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2017, 23:16:48 »
Moc děkuju za objasnění.

Mě vůbec nedošlo, co je to ten driver. Nejsem jako programátor z oblasti databází - spíš operačních systémů, tak to mám spojeno s něčím jiným a tak jsem to přešel s tím, že to je asi něco spojeného s implementací serveru na různých platformách ...

Moc děkuju,

Jakub

 

reklama