Python - zbožňovaný lidmi?

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #255 kdy: 12. 12. 2017, 21:19:33 »
Myslím že mi to za ty roky dalo hodně poznání a zkušeností, abych si mohl dovolit říct, že povinné odsazování Pythonu nepředstavuje pro programátora žádný reálný problém.

Odsazování asi ne, horší čitelnost z něj* vycházející asi ano (aspoň tak to předpokládám autor myslel ;) ). Python není špatný, ale na větší projekt bych se mu spíš vyhnul, klidně i ve prospěch Perlu.

*pouze odsazování - bez závorek

Můj názor:
- Odsazování (bez závorek) rozhodně zvyšuje čitelnost. To je jedna z věcí, která se mi na něm opravdu moc líbí.
- Python je debilní, a na větší projekty bych se mu vyhnul, protože nemá typy a má GIL.


armabeton

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #256 kdy: 12. 12. 2017, 22:33:26 »
Daju sa stiahnuť skompilovane baliky pre najpopularnejšie distribucie. Samotný Cling netreba inštalovať (stačí mať nainštalovaný g++ a nejaké jeho zavislosti) a cely cling zaberie 1,3 GB.

Tyjo to je asi 13x vic nez cela JRE a 3x vic ne Rust s celym ekosystemem :)

mikrom

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #257 kdy: 12. 12. 2017, 23:45:43 »
Ludia ktorý radšej použivajú C/C++ jazyk (napr ak ste embedded programator) nemusia zúfať alebo zabíjať čas učením sa Pythonu alebo skriptovacimi jazykmi. V CERNE pre Linux vytvorili zaujimavý softver s názvom Cling interaktívny interpreter C/C++ .
Naco sa zaoberat novym C-like skriptovacim jazykom, ked najlepsi je Perl. Je nainstalovany vsade, rokmi overeny a ma tolko modulov ze ziadny novy jazyk ho tak lahko nedozenie. Dalsi zaujimavy kandidat je D, ktory sa da pouzit aj ako skriptovaci jazyk. Po naisntalovani dmd je k dispozicii prikaz rdmd <source.d> , ktory skompiluje D-zdrojak a hned ho aj spusti. Je to velmi sikovne - vytvorene na skriptovanie.   

Kate

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #258 kdy: 13. 12. 2017, 00:08:55 »
Ano, to je docelá vidět, že s ním máte minimální zkušenosti. Já jsem v pythonu napsal desítky tisíc řádků kódu. Kdyby bylo odsazování objektivní problém, věděl bych o tom.
A proč by to měl být objektivní problém? Vždyť i PetrN upozorňuje na to, že to je čistě jeho subjektivní pocit z jazyka. Osobně mám Python ráda, v poslední době jsem se zamilovala do Rustu a naopak nesnáším Javu. Prostě se mi v ní nepíše dobře. Sto lidí mi může vysvětlovat že s ní mám jen minimální zkušenosti, ale můj pocit to nezmění.

ByCzech

  • *****
  • 1 859
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #259 kdy: 13. 12. 2017, 09:06:03 »
A proč by to měl být objektivní problém? Vždyť i PetrN upozorňuje na to, že to je čistě jeho subjektivní pocit z jazyka.

Já si myslím, že pánové mají spor v tom, že PertN naznačuje, že to je chyba jazyka (přestože to je jeho subjektivní "pocit") a Hildebert správně naznačuje, že chyba je v PetrN ne v jazyku :).


gll

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #260 kdy: 13. 12. 2017, 09:13:11 »
Ano, to je docelá vidět, že s ním máte minimální zkušenosti. Já jsem v pythonu napsal desítky tisíc řádků kódu. Kdyby bylo odsazování objektivní problém, věděl bych o tom.
A proč by to měl být objektivní problém? Vždyť i PetrN upozorňuje na to, že to je čistě jeho subjektivní pocit z jazyka. Osobně mám Python ráda, v poslední době jsem se zamilovala do Rustu a naopak nesnáším Javu. Prostě se mi v ní nepíše dobře. Sto lidí mi může vysvětlovat že s ní mám jen minimální zkušenosti, ale můj pocit to nezmění.

subjektivní dojmy v technice neexistují. Pouze znalost a neznalost. PetrN sám přiznává, že Python nezná. To stejné balki a micron. Objektivní kritiku uvedl pouze BoneFlute.

gll

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #261 kdy: 13. 12. 2017, 09:17:20 »
Je v diskuzích na rootu zvykem, že diskutující kritizují technologie, které neznají. Podívejte se na libovolnou diskuzi o Javascriptu/Kotlinu/Rustu.

Ivan Nový

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #262 kdy: 13. 12. 2017, 09:37:55 »
Je v diskuzích na rootu zvykem, že diskutující kritizují technologie, které neznají. Podívejte se na libovolnou diskuzi o Javascriptu/Kotlinu/Rustu.

Ale to vůbec nevadí, můžete si alespoň udělat obrázek o tom, co a jaký bude budit odpor, když to budete chtít zavést v týmu, nebo použít k vývoji.

jjjj

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #263 kdy: 13. 12. 2017, 13:08:57 »
Můj názor:
- Odsazování (bez závorek) rozhodně zvyšuje čitelnost. To je jedna z věcí, která se mi na něm opravdu moc líbí.
- Python je debilní, a na větší projekty bych se mu vyhnul, protože nemá typy a má GIL.

+1

Plus nemožnost refactoringu z toho dělá jazyk maximálně na skriptíky.

ByCzech

  • *****
  • 1 859
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #264 kdy: 13. 12. 2017, 13:38:05 »
Můj názor:
- Odsazování (bez závorek) rozhodně zvyšuje čitelnost. To je jedna z věcí, která se mi na něm opravdu moc líbí.
- Python je debilní, a na větší projekty bych se mu vyhnul, protože nemá typy a má GIL.

+1

Plus nemožnost refactoringu z toho dělá jazyk maximálně na skriptíky.

Odkud pořád tihle tydýti s tímhle nesmyslem vylízají? Vyvrátí se jim to v diskuzi a oni po čase přijdou s touhle kravinou znovu. Kdyby si aspoň tu diskuzi přečetli pořádně a nedělali ze sebe hlupáky! :o

Kate

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #265 kdy: 13. 12. 2017, 13:42:55 »
A proč by to měl být objektivní problém? Vždyť i PetrN upozorňuje na to, že to je čistě jeho subjektivní pocit z jazyka.

Já si myslím, že pánové mají spor v tom, že PertN naznačuje, že to je chyba jazyka (přestože to je jeho subjektivní "pocit") a Hildebert správně naznačuje, že chyba je v PetrN ne v jazyku :).

Citace
Já v Pythonu napsal pouze krátký program na zálohování, když už se stával robustnějším, přepsal jsem si ho v jiném jazyce, protože jsem prostě ztrácel přehlednost. Zajímalo mě, jestli se jenom mě zdá, že je Python nečitelný a tak jsem navšívil pár diskuzních fór, z těch jsem zjistil, že rozhodně nejsem sám.

Každpoádně spíš jde o to, že každému vyhovuje něco jiného, proto se najde hodně zastánců, ale také odpůrců. “

V tomhle fakt nevidím náznak že je to chyba jazyka, jen že některým lidem přístup Pythonu nemusí vyhovovat.

subjektivní dojmy v technice neexistují. Pouze znalost a neznalost. PetrN sám přiznává, že Python nezná. To stejné balki a micron. Objektivní kritiku uvedl pouze BoneFlute.

Ale existují. Každý jazyk má některé objektivní vlastnosti, ale to jestli uživateli budou nebo nebudou vadit je čistě subjektivní metrika. Objektivní vlastnost pythonu: Odsazování kódu pro uvození bloku. Mně to vyhovuje, líbí se mi to, ale znám lidi kterým vůbec. PHP má (alespoň ve starších verzích) objektivně dost nekonzistentní standardní knihovnu. Někomu to absolutně nevadí, já byla ráda, že se toho jazyka můžu zbavit a už v něm nikdy nic nepsat. Prostě mi nesedí. Znám člověka co se učil Rust delší dobu než já, ale moc mu svým přístupem nesedl. Tam se dokonce v některých věcech dojmem lišíme natolik, že nesnáší věci ze kterých jsem nadšená.

ByCzech

  • *****
  • 1 859
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #266 kdy: 13. 12. 2017, 13:58:25 »
V tomhle fakt nevidím náznak že je to chyba jazyka, jen že některým lidem přístup Pythonu nemusí vyhovovat.

Já v tomhle kusu vytrženém z kontextu taky ne... A?

subjektivní dojmy v technice neexistují. Pouze znalost a neznalost. PetrN sám přiznává, že Python nezná. To stejné balki a micron. Objektivní kritiku uvedl pouze BoneFlute.

Ale existují. Každý jazyk má některé objektivní vlastnosti, ale to jestli uživateli budou nebo nebudou vadit je čistě subjektivní metrika.

Dovolím si tvrdit, že kolega myslel ne že v technice "neexistují", ale že v technice nemají co dělat, protože to je k ničemu. ;)

Kate

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #267 kdy: 13. 12. 2017, 14:04:13 »
Dovolím si tvrdit, že kolega myslel ne že v technice "neexistují", ale že v technice nemají co dělat, protože to je k ničemu. ;)
Proč by to bylo k ničemu? Zvlášť momentálně není v IT moc problém dělat s nástrojem který mi vyhovuje a netýrat se jazykem co mi nesedne. Jasně, pokud mi nevadí že mě práce nebaví, můžu se znova doučit Javu nebo PHP, rozšířit si o něco možnost výběru zaměstnání a nejspíš v nich nebudu o moc méně produktivní… Ale proč to dělat, když mě baví jiné věci?

ByCzech

  • *****
  • 1 859
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #268 kdy: 13. 12. 2017, 14:07:53 »
Dovolím si tvrdit, že kolega myslel ne že v technice "neexistují", ale že v technice nemají co dělat, protože to je k ničemu. ;)
Proč by to bylo k ničemu? Zvlášť momentálně není v IT moc problém dělat s nástrojem který mi vyhovuje a netýrat se jazykem co mi nesedne. Jasně, pokud mi nevadí že mě práce nebaví, můžu se znova doučit Javu nebo PHP, rozšířit si o něco možnost výběru zaměstnání a nejspíš v nich nebudu o moc méně produktivní… Ale proč to dělat, když mě baví jiné věci?

My se bavíme o "technice" ne o "Kate" ;) to bude asi to nedorozumění, ne?

v

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #269 kdy: 13. 12. 2017, 14:16:44 »
Dovolím si tvrdit, že kolega myslel ne že v technice "neexistují", ale že v technice nemají co dělat, protože to je k ničemu. ;)
Proč by to bylo k ničemu? Zvlášť momentálně není v IT moc problém dělat s nástrojem který mi vyhovuje a netýrat se jazykem co mi nesedne. Jasně, pokud mi nevadí že mě práce nebaví, můžu se znova doučit Javu nebo PHP, rozšířit si o něco možnost výběru zaměstnání a nejspíš v nich nebudu o moc méně produktivní… Ale proč to dělat, když mě baví jiné věci?

My se bavíme o "technice" ne o "Kate" ;) to bude asi to nedorozumění, ne?
nebo možná fachidiotismus (viz "turing tar pit")