Python - zbožňovaný lidmi?

Petr Mach

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #165 kdy: 04. 12. 2017, 10:57:45 »
Nechci vám kazit radost, ale ta statistika nepredikuje růst Pythonu podle počtu dotazů, ale podl počtu návštěv. A důležitý není ani tak aktuální počet, jako kontinuálně a prudce rostoucí trend. A ten se nedá vysvětlit jinak, než rostoucí popularitou jazyka.

A není divu, je ti jazyk přehledný, flexibilní, robustní, jednoduchý a se spoustou užitečných knihoven. Díky tomu se etabloval ve spoustě oblastech. Systémové skripty, cli aplikace, jednoduché gui aplikace jak systémové (gui konfigurátory) tak uživatelské, matematika a akademická sféra, webové aplikace, skriptovací jazyk pro psaní pluginů jiných aplikací (vim, gedit, gimp, open office,  civilization iv, world of tanks, maya, inkscape, blender, ...), hobby elektronice (raspberry pi, micropython pro mikrokontrolery) a v neposední řadě se etabloval jako jazyk pro výuku programování. Pro děti je jako první jazyk ideální, mám s tím dobré zkušenosti, je použitelný cca od 8 let, výborný zvláště ve spojení s věcmi jako raspberry pi sense hat a podobnými hmatatelnými věcmi.


Ivan Nový

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #166 kdy: 04. 12. 2017, 11:03:43 »
Mě se Python líbí a to už jsem vyzkoušel spoustu často obskurních jazyků.

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #167 kdy: 10. 12. 2017, 09:42:46 »
jo, ale to odsazování zleva je peklo.

gll

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #168 kdy: 10. 12. 2017, 10:31:31 »
jo, ale to odsazování zleva je peklo.

jde o zvyk. Znáte %paste?

Ivan Nový

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #169 kdy: 10. 12. 2017, 13:21:13 »
jo, ale to odsazování zleva je peklo.
Používejte Pycharm, ten bude odsazovat za vás.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #170 kdy: 10. 12. 2017, 14:51:43 »
jo, ale to odsazování zleva je peklo.

V čem to píšete, že to neumí odsazovat "samo"?

soriako

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #171 kdy: 10. 12. 2017, 15:32:27 »
já programuju v mousepadu ;D mám zvýrazněnou syntaxi ale odsazovat i psát musím sám, nenavrhuje mi to při psaní všemožný kraviny, mám to radši čistý

Ivan Nový

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #172 kdy: 10. 12. 2017, 16:12:44 »
já programuju v mousepadu ;D mám zvýrazněnou syntaxi ale odsazovat i psát musím sám, nenavrhuje mi to při psaní všemožný kraviny, mám to radši čistý

A v Pythonu to bylo zavedeno proto, aby lidi co to "mají rádi radši čistý" odsazovat museli a to odszaování bylo stejné pro všechny :-)

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #173 kdy: 10. 12. 2017, 16:27:24 »
[Stefan]
Muj nazor je, ze Python je modni vystrelek, ktery zase casem prejde. Tak jako tu byla vlna TCL, C#, Javy a ja nevim ceho vseho. Casem se omrzi a prijde jina vlna. Treba Go. To je jedno. Hlavne, ze se budou mit lide o cem hadat, a pripadne prechytrali manageri nad cim on***at.   

Osobne mam k PPP jazykum docela averzi. Nejmensi k Perlu a nejvetsi prave k Pythonu. Dovedes si prestavit, jakou radost mi udelali tvurci Godot Enginu, kdyz Godot script je v podstate skoro klon Pythonu :-D  Trvalo mi to leta, ale pochopil jsem jednu vec. Programator by mel v prve rade umet programovat. Jazyk je potom az druha vec... Nemusim ho myt zrovna v lasce, ale pokud umim programovat , naucit se dalsi jazyk je podobne jak naucit se ridit dalsi typ vozidla.

A co se tyce Zive.cz... Ja to radeji ani nectu.


Ivan Nový

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #174 kdy: 10. 12. 2017, 18:08:00 »
[Stefan]
Muj nazor je, ze Python je modni vystrelek, ktery zase casem prejde. Tak jako tu byla vlna TCL, C#, Javy a ja nevim ceho vseho. Casem se omrzi a prijde jina vlna. Treba Go. To je jedno. Hlavne, ze se budou mit lide o cem hadat, a pripadne prechytrali manageri nad cim on***at.   

Osobne mam k PPP jazykum docela averzi. Nejmensi k Perlu a nejvetsi prave k Pythonu. Dovedes si prestavit, jakou radost mi udelali tvurci Godot Enginu, kdyz Godot script je v podstate skoro klon Pythonu :-D  Trvalo mi to leta, ale pochopil jsem jednu vec. Programator by mel v prve rade umet programovat. Jazyk je potom az druha vec... Nemusim ho myt zrovna v lasce, ale pokud umim programovat , naucit se dalsi jazyk je podobne jak naucit se ridit dalsi typ vozidla.

A co se tyce Zive.cz... Ja to radeji ani nectu.

A co se vám na Pythonu nelíbí?

balki

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #175 kdy: 10. 12. 2017, 19:01:03 »
Nechci vám kazit radost, ale ta statistika nepredikuje růst Pythonu podle počtu dotazů, ale podl počtu návštěv. A důležitý není ani tak aktuální počet, jako kontinuálně a prudce rostoucí trend. A ten se nedá vysvětlit jinak, než rostoucí popularitou jazyka.

A není divu, je ti jazyk přehledný, flexibilní, robustní, jednoduchý a se spoustou užitečných knihoven. Díky tomu se etabloval ve spoustě oblastech. Systémové skripty, cli aplikace, jednoduché gui aplikace jak systémové (gui konfigurátory) tak uživatelské, matematika a akademická sféra, webové aplikace, skriptovací jazyk pro psaní pluginů jiných aplikací (vim, gedit, gimp, open office,  civilization iv, world of tanks, maya, inkscape, blender, ...), hobby elektronice (raspberry pi, micropython pro mikrokontrolery) a v neposední řadě se etabloval jako jazyk pro výuku programování. Pro děti je jako první jazyk ideální, mám s tím dobré zkušenosti, je použitelný cca od 8 let, výborný zvláště ve spojení s věcmi jako raspberry pi sense hat a podobnými hmatatelnými věcmi.

Python je basic 21. storocia, tak sa aj pouziva. Na viac nema, lebo je vdaka pouzivatelskej privetivosti  gramblavy na zlozitejsie projekty a je pomaly.  S tym som sa naucil zit, kriticke casti sa daju prepisat do c-cka. Standardna kniznica by mohla byt v pythone krapatek vacsia.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #176 kdy: 10. 12. 2017, 19:13:55 »
já programuju v mousepadu ;D mám zvýrazněnou syntaxi ale odsazovat i psát musím sám, nenavrhuje mi to při psaní všemožný kraviny, mám to radši čistý

I "obyčejný" mcedit a spousta dalších "obyčejných" editorů umí autoindent. :)

gll

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #177 kdy: 10. 12. 2017, 19:33:38 »
Python je basic 21. storocia, tak sa aj pouziva. Na viac nema, lebo je vdaka pouzivatelskej privetivosti  gramblavy na zlozitejsie projekty a je pomaly.  S tym som sa naucil zit, kriticke casti sa daju prepisat do c-cka. Standardna kniznica by mohla byt v pythone krapatek vacsia.

Co vám přesně chybí ve standartní knihovně? Podle mě Python vůbec neznáte.

PetrN

Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #178 kdy: 10. 12. 2017, 20:22:28 »
A co se vám na Pythonu nelíbí?
Mě se například nelíbí, že se o něm šíří fámy, jako že je Python přehledný. Přitom proti jiným jazykům je strašně nepřehledný, někdo dokonce tvrdí (s nadsázkou), že není rozdíl mezi komprimovaným Javascriptem a Pythonem.

Pokud se podívám na nějakou funkci, ať už v jakémkoliv C, nebo v Javě, PHP, Javascriptu, tak nějak dokážu přehledně zjistit, o co ve funkci jde. Python, bez základů jako jsou závorky, je pro mě zcela nečitelný. Spoléhat na odsazení, tedy postavit funkčnost jazyka na designu (odsazení) je podle mě s prominutím prasárna. Je to jako postavit funkčnost na základě barevného schématu.

Já osobně Python vůbec nechápu, a to jsem dokonce psával skripty pro Gimp v LISPu :-(

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Python - zbožňovaný lidmi?
« Odpověď #179 kdy: 10. 12. 2017, 20:35:51 »
Spoléhat na odsazení, tedy postavit funkčnost jazyka na designu (odsazení) je podle mě s prominutím prasárna. Je to jako postavit funkčnost na základě barevného schématu.

Váš názor chápu, protože jsem měl svého času podobný a pak jsem jej změnil, protože odsazování při programování (ač jsem si to původně myslel) ničemu nevadí a kód to opravdu zpřehledňuje. Uvědomil jsem si, že to co mi na tom vadilo byl jen zvyk z Céčka ap.