"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání

macík

"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« kdy: 10. 09. 2017, 23:51:06 »
Setkal jsem se s nebezpečným chování OS X, horší je, že jsem na to přišel náhodou, a sice, že název souboru je třeba Mucha - Naprcaná.mp3, ale tento mp3 soubor má v id3 tagu má Název  pouze Naprcaná.

A teď k problému: normálně se v Finderu (a také v ls) zobrazuje správně název souboru. Když ale ve finderu zadám pomocí Ctrl F: Mucha nebo Naprcaná, tak se v tom finderu ve výsledcích zobrazí pouze Naprcaná (a sloupec má shodný název Název). Takže když hledám Mucha, jak mám poznat, že to co se mi zobrazí, je to co hledám, když se zobrazuje něco jiného!?

Jde to nějak opravit? Proč sakra "OS X" se snaží být chytřejší, že ukazuje metadata, tam kde to škodí? Jde nějak nastavit, aby se zobrazovalo výsledcích hledání kus pole s zadaným hledaným textem a nebo aby se neměnily sloupce pohledu?


PS: "Lol mentále" neodpovídej, bež do dům dál


xXx

Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2017, 00:15:38 »
Bože, už ten kšunt vážně prodej!!!  ::)

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #2 kdy: 11. 09. 2017, 00:34:04 »
co odstranit ten mp3 tag? Pak to nebude finder indexovat.

Tohle je problém u každého SW, který sám indexuje soubory a jejich metadata, pokud se ti to nelíbí, vynech tyhle soubory z indexování a používej specializovaný SW jen na tyhle typy souborů.

PS: ty bys také mohl jít o dům dál, tvoje dotazy jsou hloupé a spíše to vypadá, že si stěžuješ než hledáš radu

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #3 kdy: 11. 09. 2017, 00:49:09 »
Kdyz chces vyhledavat podle jmena souboru, hod si na ten krap Midnight Commander, at tam mas taky nejaky slusny file manager.

Lol Phirae

Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #4 kdy: 11. 09. 2017, 03:45:01 »
že jsem na to přišel náhodou, a sice, že název souboru je třeba Mucha - Naprcaná.mp3, ale tento mp3 soubor má v id3 tagu má Název  pouze Naprcaná.

Ne, to máš špatnej song. Zkus tohle.

 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(


steve

Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #5 kdy: 11. 09. 2017, 09:17:58 »
Spotlight a finder search neni pro kazdeho, obzvlast ne pro ex windowsaky. Tohle bude pro tebe lepsi https://itunes.apple.com/us/app/easyfind/id411673888?mt=12

Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #6 kdy: 11. 09. 2017, 11:44:37 »
Ne, to máš špatnej song. Zkus tohle.

 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

:D :D :D zabite to je... to parodovali nejaky krestansky koncert alebo tak nieco? :D
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

macík

Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #7 kdy: 14. 09. 2017, 09:48:54 »
To jsou zase rady k ničemu!:
Bože, už ten kšunt vážně prodej!!!  ::)
Ale dotaz se vůbec netýká hardwaru

co odstranit ten mp3 tag? Pak to nebude finder indexovat.
Ale ty soubory za to nemůžou, v nich problém není. To je jako když Česká pošta přiveze balík, hodí ho přes plot, rozbije se a já si budu stěžovat odesilateli, proč posílá rozbitý balík. Nebo když nakladatel vydá knihu, kde jsou stránky šikmo, české znaky jiným fontem a na křestu knihu si stěžovat autorovi, že tak kniha je tak hnusná.
A já je chci mít indexované a Mít možnost v nich vyhledávat podle ID3....

Midnight Commander,
To už si tam rovnou dám svůj oblílbený filemanager, mě spíš zajímalo, jak to opravit ve finderu.

Zkus tohle.
 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(
"Lol Mentále", tvoje náboženství tvoje taky nikoho nezajímá. Náboženská poradna tohle není. A svůj mentální stav radši konzultovat s lékařem.

Spotlight a finder search neni pro kazdeho, obzvlast ne pro ex windowsaky. Tohle bude pro tebe lepsi https://itunes.apple.com/us/app/easyfind/id411673888?mt=12
Abych furt nekritizoval ty neužitečné rady, tak tohle vypadá zajímavě.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #8 kdy: 14. 09. 2017, 13:20:17 »
v mac os x je asi defaultne locate (viz man locate), ja ho mam, mozna je treba doinstalovat pres homebrew ci macports uz si nepamatuju jestli je defaultne

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #9 kdy: 14. 09. 2017, 13:43:33 »
Maciku, maciku :D
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

steve

Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #10 kdy: 14. 09. 2017, 14:06:03 »
v mac os x je asi defaultne locate (viz man locate)

Je defaultne, akorat je to BSD verze locate, takze nema updatedb ale /usr/libexec/locate.updatedb .

aoam

Re:"OS X" fejkuje název ve výsledcích vyhledávání
« Odpověď #11 kdy: 14. 09. 2017, 23:00:48 »
Ne, to máš špatnej song. Zkus tohle.

 :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'(

:D :D :D zabite to je... to parodovali nejaky krestansky koncert alebo tak nieco? :D

https://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ