Kolik jste vydělávali jako studenti?

Milfaus

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #15 kdy: 07. 09. 2017, 09:25:16 »

Dobře ty! Tak se to má dělat!
Tahat kabely sice není práce z nejodbornějších, ale lepší než plnit regály v Tesco nebo umazávat kříže v Lídlu.
Ono se i programátorovi hodí, když trochu přičichne k té obyčejné IT práci, až začne dělat projekt, nebude si některé věci představovat jako Hurvínek válku a bude uvažovat realisticky, žádné "A všichni se připojí WIFInou! Wifina tam zlobí, jsou tam železné konstrukce. Aha, no tak tam zítra po celé hale natáhněte strukturku!" Já si myslím, že ti každá z těch věcí svým dílem pomohla.


LR

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #16 kdy: 07. 09. 2017, 10:28:59 »
v roce 2011 praxi nedotceny java programator za cca 100,-Kc/hod v jedne pojistovne.
po roce sem presel do jine mensi firmy stale jako student za cca 200,-Kc/hod.

ted 4 roky po skole delam na ico se sazbou 1000,-Kc/hod takze pokud clovek trosku umi da se nekam posunout :)

Fidget Spinner

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #17 kdy: 07. 09. 2017, 13:10:47 »
S tym "jednym" rokom praxe si mam na polovicny uvazok zaziadat teda kolko? Nerad by som bol zas podhodnoteny. Pracovat viem samostatne, vacsinu veci aj ked som nevedel dohladal som si vacsinou sam, takze zbytocne som kolegov neotravoval. Radil by som sa medzi takych spolahlivejsich juniorov (skromne). 150 hod je ok? Alebo skusit viac?

Skus sa pozriet
http://www.jobs.cz/prace/brno/zkraceny-uvazek/?field%5B%5D=200900012&field%5B%5D=200900013&suitable-for=graduates&locality%5Bradius%5D=20

hned medzi prvymi ponukami mas poziadavky akurat na teba - 1 rok praxe, zaklady SQL a HTML, cca 25k - to je tych 150.
Inak je vhodne mat nejaky svoj maly projekt, napr. zo skoly ktory dotiahnes do nejakeho zmysluplneho stavu a das ho verejne na github.
Chvalit sa je dolezite :D

Milfaus

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #18 kdy: 07. 09. 2017, 13:37:57 »
a das ho verejne na github.
Chvalit sa je dolezite :D

Třeba bitcoin ;D
Sice se tím nebudeš moc chválit, takže do CVčka si to jako referenci nenapíšeš, ale jinak uplyne pár let a budeš totáč v pohodě :-D

Danny

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #19 kdy: 07. 09. 2017, 13:50:12 »
Já jsem si jako student vydělával psaním pro root.cz :)


Milfaus

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #20 kdy: 07. 09. 2017, 14:09:56 »
Já jsem si jako student vydělával psaním pro root.cz :)

Tak jistě, středoškolákovi v prváku se šikne každá koruna  ;D

D3ad

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #21 kdy: 07. 09. 2017, 14:53:22 »
Po druhaku na vysce jsem nastoupil na brigadu do jedne firmy na verifikaci. Tam jsem dostal 135/hod a byl placen pres stipendijni program, protoze firma mela smlouvu se skolou. Na prvni praci bez zkusenosti to byla parada. Bohuzel jsem zjistil, ze se nevyplaci delat rychle a byt zamestnanec. Tak jsem polevil, nasel si jinou praci a po roce a pul mi to s premiemi apod. dela cca 23.5K mesicne hrubeho na polovicni uvazek. Stabilni prijem 16.5K hrubeho za mesic. Celkove pracuji neco pres dva roky. Bohuzel to na navazujicim magisterskem pravdepodobne nebudu stihat. Je pravda ale, ze jsou chvile, kdy v praci mam stres vetsi, nez ve skole behem deadlinu na projekty. Uvazuju, ze po vysce bud pujdu na zivnostensky list nebo zalozim s.r.o.

aaa

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #22 kdy: 08. 09. 2017, 00:16:29 »
Na zaciatku po projektoch podla toho, ako som si to odhadol, ciel bol 200. Niekedy to vyslo 80 a najhorsi odhad bol asi 6000.

Potom vo firme 200 cisteho na hodinu.

panoramix

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #23 kdy: 13. 09. 2017, 08:16:24 »
Jestli do toho můžu mluvit jakožto student elektroenergetiky v bakalářské etapě, tak letos v Plzni v automotive firmě 200 Kč čistého na hodinu (zaměstnavatele skutečně víc zajímalo "elektrotechnická fakulta", než jaké má člověk zaměření...)

Jenda

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #24 kdy: 13. 09. 2017, 08:53:45 »
Já mám problém, že nedokážu celkovou hodinovku/úvazek přesně určit, protože nevím, co všechno do toho započítávat. Například jestli počítat dopravu a jak počítat když jsem vyvíjel ve volném čase či jako zápočťák do školy nějaký OSS projekt a pak jsem k němu prodal support. A jak počítat interrupty - viděl jsem normálně natvrdo „minimální čerpaná doba je 15 minut“, ale já obecně zápasím s problémem, že nemám koule si o takové věci říct. A jak počítat „přátelství s výhodami“ kdy mám míň peněz, ale třeba nějakou zajímavou infrastrukturu. A jak počítat různé druhy pohotovosti (předplacenou a on-demand). Začínal jsem na střední za stovku, teď je to podle způsobu výpočtu (viz výše) kolem 400 za hodinu (přičemž lidem fakturuju kolem pětistovky). Linuxový admin a low level programování, čtvrťák na matfyzu.

a nastúpil do druhého korporátu ako tester automatizace za 150, čo je ekvivalent 25k hrubého na fulltime...

Podle mě je to míň, musíš to vynásobit 11/12 (dovolená) a odečíst nemocenskou. Ale asi záleží i na dalších slevách na daních (když jsi student).

Po druhaku na vysce jsem nastoupil na brigadu do jedne firmy na verifikaci.

Počkat, jako formální verifikace softwaru (IMHO jeden z nejdrsnějších oborů v IT, těm lidem se klaním) za 135 za hodinu?

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #25 kdy: 13. 09. 2017, 10:24:46 »
Hmm, tak já dělal první brigády před cca. 15 lety, u prvních asi dvou brigád jsem dělal za 100 Kč / hodina na IČO nebo na ruku (v té době byly brigády běžně za 55 Kč/hod, typu doplňování zboží). No asi během 1-2 let jsem se dostal k tomu, že jsem dělal 200 Kč / hodina čistá ruka, to už i na tu dobu byly velmi dobré prachy, tehdy těch 15k čistého mělo hodně lidí jako plat za full-time, a já to bral za part-time. No, a pak jsem šel makat full-time, taky za dvě kilča.

Jinak jsem dělal i brigády, třeba ono tahání kabelů, čištění větráčku apod. To je práce na nic...

.

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #26 kdy: 13. 09. 2017, 13:48:21 »
Jako studentská vědecká síla nejdříve 200 Kčs/měsíc, později 500 Kčs/měsíc. Občas nějaký přivýdělek. Třeba pekárny dávaly 100 Kčs za noční směnu.

Mln

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #27 kdy: 13. 09. 2017, 14:32:15 »
5,83 Eura na hodinu na ruku v poslednom roku VS. V malej garazovej firme (doslova garazovej). Narh jednoduchej elektroniky a  programovanie 8 bitovych mcu atmel AVR. 1 az 2 dni v tyzdni,  bezne tak 10 hodin totalneho nasadenia. Ked bolo treba tak aj do polnoci. Zial v  riadnej praci (embedded programovanie, vykonove menice, testery, DSP od Texasu) po zdaneni mam mensi cisty plat ako v tej garazovke. Trvalo vyse roka nez som sa vobec dostal k nejakej zakazke z ktorej by mohli byt casom peniaze (pre externeho zakaznika, nie tester pre vnutrofirene pouzitie)  Vo firme riesili nakopene dlhy z este casov financnej krizy.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #28 kdy: 13. 09. 2017, 15:52:28 »
5,83 Eura na hodinu na ruku v poslednom roku VS. V malej garazovej firme (doslova garazovej). Narh jednoduchej elektroniky a  programovanie 8 bitovych mcu atmel AVR. 1 az 2 dni v tyzdni,  bezne tak 10 hodin totalneho nasadenia. Ked bolo treba tak aj do polnoci. Zial v  riadnej praci (embedded programovanie, vykonove menice, testery, DSP od Texasu) po zdaneni mam mensi cisty plat ako v tej garazovke. Trvalo vyse roka nez som sa vobec dostal k nejakej zakazke z ktorej by mohli byt casom peniaze (pre externeho zakaznika, nie tester pre vnutrofirene pouzitie)  Vo firme riesili nakopene dlhy z este casov financnej krizy.

Nějak mi uniká smysl makání v oboru elektroniky (na což mám mimo jiné školu, a ze třídy mi to šlo hodně dobře). Přijde mi to poměrně složité, a pracné na to, jak mizerně je to placené.

daemon

Re:Kolik jste vydělávali jako studenti?
« Odpověď #29 kdy: 14. 09. 2017, 11:14:21 »
Nějak mi uniká smysl makání v oboru elektroniky (na což mám mimo jiné školu, a ze třídy mi to šlo hodně dobře). Přijde mi to poměrně složité, a pracné na to, jak mizerně je to placené.

Inu, každý nalézá smysl života v něčem jiném. Jsou i tací, kteří ho mají v tom, že vydělávají "velký prachy". Na druhé straně jsou tací, které nezajíma jenom výše cifry na výplatní pásce.