Poraďte LTE tarif bez FUP

RE:

Poraďte LTE tarif bez FUP
« kdy: 17. 08. 2017, 12:59:38 »
Ahoj,
Shanim LTE tarif (jen data) bez FUP, mate nejake doporuceni? TM ma FUP 30Gb, O2 20Gb. Nasel jsem jen Eri, kteri maji bez FUP 1Mbps za 600,-

Diky,
RE
« Poslední změna: 17. 08. 2017, 20:35:51 od Petr Krčmář »


RE:

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #1 kdy: 17. 08. 2017, 13:01:02 »
Doplnuji, prosim o roliseni cen s DPH a bez DPH, se zavazkem a bez zavazku, at muzu porovat adekvatne.

Miroslav Šilhavý

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #2 kdy: 17. 08. 2017, 13:08:37 »
Na to je jednoduchá odpověď: takový tarif na českém trhu není. Tři operátoři drží basu. Takže bych doporučoval přeformulovat požadavek tak, abyste našel tarif, který nevíc vyhovuje tomu, co potřebujete. Nebo popište, jaké použití potřebujete.

Lol Phirae

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #3 kdy: 17. 08. 2017, 13:09:00 »
Tak to se odstěhuj do jiného státu. Nebo se nech zaměstnat někde na ministerstvu, případně ve firmě s pár tisíci zaměstnanci.

RE:

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #4 kdy: 17. 08. 2017, 13:22:04 »
Pozadavek je LTE internet, ktery je k pouziti :) Mam v telefonu 20Gb od zamestnavatele a to mi staci na moji hlavni potrebu (SSH + dokumentace na internetu, emaily, AP pro NTB). Tento mel byt na doma, kdyz prijdu aby se mi zbytecne neplytval prave tento FUP. A muzu si tam poslat treba updaty pres noc anebo si do offline nastreamuju filmy z Netflixu, ktere se budou stahovat cely den/noc (proto mi nezalezi moc na rychlosti).

Jestli tu opravdu neni alternativa, tak mam smulu.

RE:LOL Phi
Ja myslim, ze roaming uz je zruseny, takze by asi nevadilo upsat se nejakemu ISP v zahranici?


Sten

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #5 kdy: 17. 08. 2017, 13:27:55 »
T-Mobile má tarif s FUP 100 GB (Internet na doma Premium Plus).

Eri má velmi zavádějící nabídku „neomezeného připojení“, kde ve skutečnosti uplatňuje FUP, při přenosu většího množství dat sníží rychlost, např. u LTE Pohoda 15 je 20/5,8 Mbps do 3,1 GB, 11/7,5 Mbps do 7,3 GB a potom jen 384 kbps. Pokud vám tohle stačí, tak podobnou nabídku za mnohem méně peněz má i O2 (Internet Optimal Air).

Miroslav Šilhavý

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #6 kdy: 17. 08. 2017, 13:32:48 »
Jestli tu opravdu neni alternativa, tak mam smulu.

Jednu dobu byl zajímavý Vodafone Na chatu, kde se FUP neuplatňoval pro některé protokoly v noci.
Pokud vím, tak to nedávno "vylepšili", že už to ztratilo svoje kouzlo.
FUP se tam neuplatňoval u nešifrovaných protokolů, takže SSH / HTTPS (updaty) měly stejně smůlu...

Asi je to hloupá otázka, ale doma opravdu nemáte jinou možnost, než LTE?

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #7 kdy: 17. 08. 2017, 13:37:18 »
Na doma rozhodne LTE nahradte necim jinym, pokud z toho jdou aspon dve desitky megabitu za sekundu.

Pokud uz nemate jinou moznost nez LTE, tak T-Mobile ma Pevny internet vzduchem, ktery je bez datovych omezeni. Rychlostni omezeni je dle tarifu 20/50/100 Mbps down. Je to ovsem instalovane technikem a omezene na konkretni lokalitu...

Pako

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #8 kdy: 17. 08. 2017, 15:00:05 »
Re: Roaming

Roaming (extra poplatky a tarify při pobytu v cizí síti) je zrušený pouze pro dočasné pobyty mimo domácího operátora.

TomášT

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #9 kdy: 17. 08. 2017, 15:09:09 »
Taky řeším doma tento problém. Na mojí lokalitě jsou následující možnosti: 10Mbps Wifi provider (no večer na tom jde stěží pustit rádio(250Kč/měsíc)) O2 ADSL protože to je na starých drátech a daleko od ústředny tak 2 - 4 Mbps za 800(+-) měsičně A LTE neomezený na doma, ale tam mi chtěj vrtat do baráku (to si musím nechat schválit od SVJ a to s největší pravděpodobností neprojde)... jinak to neuměj fakt nevím proč to nejde jinak. Netuší někdo jak z této šlamastiky ven?

ttt

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #10 kdy: 17. 08. 2017, 15:25:42 »
pokud vim, tak loni o2 a tmobile FUP pred rokem rusily, ale netykalo se to vsech zakazniku. Netusim ale jak je to dnes, jestli si to nakonec nerozmysleli, ja nastesti pouzivam "firemni" tarify, kterych se nastesti tato zmena nedotkla a ani nevim ze by si nekdo z meho okoli stezoval na to ze by o FUP prisel

Jenda

Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #11 kdy: 17. 08. 2017, 16:53:55 »
Disclaimer: LTE nerozumím

jinak to neuměj fakt nevím proč to nejde jinak

Podle mě je to proto, že datové multiplexy už od EDGE dynamicky nastavují rychlost (e.g. počet bodů konstelace u PSK, počet chipů na bit u CDMA) a zabezpečení (FEC) podle kvality signálu. Takže na těch inzerovaných 20 Mb/s vyplácáš při dobrém signálu operátorovi relativně málo timeslotů/FDMA/CDMA bandwidthe, zatímco při špatném signálu to tam tu rychlost sice protlačí, ale alokuje to mnoho zdrojů na BTS.

Obecně mi ta cenotvorba přijde pošahaná. Nevidím důvod, proč být oshapovaný/zaFUPovaný v noci na samotě, když jsem na celou BTS sám, a na oplátku bych klidně přijal, že ve špičce mi při přetížení BTS nastaví nižší prioritu.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poradte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #12 kdy: 17. 08. 2017, 19:29:11 »
sice ne vsude LTE ale presto uvadim (nemam osobne vyzkousene)

je to neomezeny tarif (bez FUP) a s uvazkem i celkem hezka cena (je to cdma), pokryti minimalne na urovni 256 kbit/s cela republika (nekde 3.1 Mbit/s)

https://www.nordictelecom.cz/mobilni-internet

Re:Poraďte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #13 kdy: 17. 08. 2017, 21:18:12 »
O2 a T-mobile maji LTE internet bez FUP. Za stejnou cenu jako ten s FUP 20 resp 30GB. Ma to teda jeden drobnej hacek, ale na pouziti tam kde neni wifi/ADSL je to super.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Poraďte LTE tarif bez FUP
« Odpověď #14 kdy: 17. 08. 2017, 22:45:41 »
O2 má Internet Optimal Air Fix 20/2 Mb/s /bez FUP/ za 499,- Kč /s úvazkem na 2 roky/. K tomu nutno koupit LTE modem s dat. SIM. Ale večer O2 hodně snižuje rychlost / třeba na 4 Mb/s  :( /. Nabízí, kde není dostupné ADSL min. s 8 Mb/s.