IPv6 ease of use

lozak

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #105 kdy: 24. 08. 2017, 22:21:39 »
No jo Milfaus, voni jsou hlava. Na světě je 7.5G lidí, z toho je asi 3/4 ve věku, kdy jsou schopní používat počítače, telefony, atd. Když budeme počítat jen rozvinuté a rozvíjející země, mohli bychom dostat 3 až 4G. Už tady narážíme na limity 32bit adresace a to jsem počítal jen jedno zařízení na každého človéka ze zmíněné skupiny. Velká většina lidí má počítač doma, telefon, počítač v práci/ve škole, nezanedbatelné procento má i další zařízení (televize, tablet, pracovní telefon, další počítač...). Dost adres si ukousne infrastruktura a hlavně taky servery poskytující obsah.

Jenom pro představu, na světě je údajně 2G aktivních Android zařízení a 1G iOS zařízení. Tolik k "umělému" nedostatku adres.


Milfaus

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #106 kdy: 24. 08. 2017, 22:27:23 »
rozhodovali příčetní lidé, a uvědomili si, že odsunout problém o pár let není řešení

Že přiřazená adresa nemusí odpovídat na ping je mi velmi známé, ač to tuším není podle RFC (drop/reject), ale také to používám. Pak fabulujete něco o tom, že je víc zařízení, než IP adres, což je sice pravda, ale ne každé zařízení tu veřejnou adresu skutečně potřebuje, ve veřejnou adresu potřebuje jen málo zařízení a pro tato zařízení je adres dost. Mobily a domácí sítě o dvou noteboocích a tabletu mohou za NAT fungovat víc než dobře.

Opakujete stejné výmysly, co jsem slyšel před patnácti lety, kdy byl plán na readresaci zamítnut.
Ty stejné výmysly, které slyším už někdy od roku 1999 když se začalo s experimenty v ČR.
Kdyby IPv6 bylo dobré, lidi by to velmi ochotně přijali už dávno.
Každý výrobce by to dávno dobře implementoval.
Ale to se nestalo.

IPv6 je 1/3 technologických požadavků a 2/3 Fašismu. Fašimus ve smyslu "My víme nejlíp, co je pro vás nejlepší a proto to MUSÍTE používat! A bude to takhle!" Je to především fašistická ideologie, která hlásá, že nejlepší správné řešení je IPv6, každé zařízení MUSÍ mít veřejnou adresu a MUSÍ to být takhle.

Readresace se dala uskutečnit, ale to by fašounci riskovali, že lidi na IPv6 nepřejdou.
To je skutečný důvod, proč k readresaci nedošlo!
Fašounci se totiž báli, že jejich nejlepší "konečné řešení této otázky" by bylo zpochybněno.
Je za tím skrytá hnusná a totalitní filozofie.

Já věřím v IPv4 a nikomu nezakazuji IPv6. Ať si každý dělá, co chce.
Člověk může být fanatik, ostatně slovo fanoušek pochází od slova fanatik.
Rozdíl mezi fanouškem/fanatikem je ten, že fanoušek bude tvrdit "mám rád AMD", fanatik bude tvrdit "AMD je to nejlepší" a fašounek bude tvrdit "nVidia musí chcípnout, všichni si musí pořídit Intel! za Fuhrerem! Ideologií vpřed"

Fašounci IPv6 všem nutí, protože jejich fašounství je jediné správné, jejich názor je jediný správný a proto ho chtějí vnutit ostatním, považují IPv4 je zpátečnické, konzervativní a porušující zásady Internetu. Ustanovili se morálními elitami "čistoty bílé rasy" resp. "čistoty internetu".
Je to jen jiná forma fašismu!

IPv4 zásady internetu nenarušuje, ty narušuje to, že svět bude rozdělen na hromadu malých sítí běžících na IPv6 se státní cenzurou a omezeným přístupem "ven".

Jsem za ten plivanec do tváře IPv6 fanatiků rád. Sice je od despotických šílenců a totalitních vlád, ale přistál tam, kam patří.

Nechci Vám urazit, nevím, jestli jste jen fanoušek IPv6, fanatik nebo jestli jste fašounek.
IPv6 se mi hnusí a příčí, nejvíc proto, že je násilně nuceno.
Kdyby se ta přeadresace udělala, IPv6 by se stejně nakonec prosadilo, ale bylo by to daleko méně násilné a já bych tu teď nerozléval nočník.

Fakt si to neberte osobně, no pokud vás to naštvalo, přemýšlejte o tom, že jsem Vám nastavil zrcadlo.

Lol Phirae

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #107 kdy: 24. 08. 2017, 22:39:33 »
Můžeš si pamatovat nejenom port, ale celou pětici. (ano, NAT to trochu zesložití a zpomalí)

To jistě. Což nezmění nic na tom, že desítky tisíc aktivních zařízení za jednou IP je naprostý nefunkční nesmysl.

ona

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #108 kdy: 24. 08. 2017, 22:42:50 »
Můžeš si pamatovat nejenom port, ale celou pětici. (ano, NAT to trochu zesložití a zpomalí)

To jistě. Což nezmění nic na tom, že desítky tisíc aktivních zařízení za jednou IP je naprostý nefunkční nesmysl.

Technicky v tom žádný problém není  8)

Milfaus

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #109 kdy: 24. 08. 2017, 22:43:21 »
Na světě je 7.5G lidí, z toho je asi 3/4 ve věku, kdy jsou schopní používat počítače, telefony

Jo, jenže kolik těch telefonů je zapojených do internetu co?
Představa, že každý Číňan má v mobilu Internet je směšná, stejně jako to, že každý z nich potřebuje veřejnou adresu.
V situaci, kdy jsme byli před 15-ti lety a i dnes, by stačilo IPv4 efektivně využít.

Dnes je situace taková, že IPv4 adres je použito relativně málo, právě s ohledem na to, že tu jako žáby na prameni sedí některé instituce a korporace na velkých rozsazích adres, které by šlo rozdělit daleko lépe. Děje se daleko větší onanie, než by bylo nutné a to v situaci PŘEBYTKU IPv4 adres.

Svět teď funguje na IPv4, točí se, země vychází a na Internet přistupují miliardy lidí.
Bohužel daleko spraseněji, než by bylo nutné, to jsou ty NATy za NATem za NATem...

A lék na to má být hnisavá a především vnucovaná IPv6.

Já můžu jen brblat, říkám pravdu, ale směle mě ignorujte.
Je mi to u (_._)


lozak

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #110 kdy: 24. 08. 2017, 22:44:14 »
Že přiřazená adresa nemusí odpovídat na ping je mi velmi známé, ač to tuším není podle RFC (drop/reject)
Ono to zařízení nemusí být zapnuté nebo nemusí být zrovna připojené. Na fakultě jsme mívali pro vlastní zařízení veřejné adresy a na kolejích taky.

Mobily a domácí sítě o dvou noteboocích a tabletu mohou za NAT fungovat víc než dobře.
Říct, že něco může za NATem fungovat více než dobře je napřesdržku.

Fašounci IPv6 všem nutí...
Ale vůbec ne, klidně si zůstaň na IPv4 napořád. Až se pak za takových 15 let rozhodne root.cz odstřihnout na svém serveru IPv4, tak ty sem nebudeš moct psát ty své srajdy.

Milfaus

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #111 kdy: 24. 08. 2017, 22:45:37 »
Můžeš si pamatovat nejenom port, ale celou pětici. (ano, NAT to trochu zesložití a zpomalí)

To jistě. Což nezmění nic na tom, že desítky tisíc aktivních zařízení za jednou IP je naprostý nefunkční nesmysl.

Technicky v tom žádný problém není  8)

No právě že je.
Protože za jednu IP se schová teoreticky nanejvýš 65535 / rozumný počet portů = zařízení.

To, co tu je provozováno, je zbytečná onanie, IPv4 adres je skutečně dost.
Dost na to, aby každá domácnost, která si o to řekne, měla jednu nebo dvě IP adresy.
Navíc sítě A se dají celkem pěkně regionálně stěhovat.
Ani nejsou použité, takže by to mohlo probíhat pěkně v klídku, bez stresu, snížila by se fragmentace IPv4 a svět by byl o něco lepším místem.

Lol Phirae

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #112 kdy: 24. 08. 2017, 22:46:53 »
Technicky v tom žádný problém není  8)

No samozřejmě, akorát to nebude fungovat, ale to nevadí, hlavně že tě nebude obtěžovat to fašistické IPv6. Sice otevřením prohlížeče bez jakéhokoliv tabu vyčerpáš celou svou alokaci "internetu", ale to je přece úplně jedno.

Milfaus

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #113 kdy: 24. 08. 2017, 22:49:38 »
Ono to zařízení nemusí být zapnuté nebo nemusí být zrovna připojené. Na fakultě jsme mívali pro vlastní zařízení veřejné adresy a na kolejích taky.

Říct, že něco může za NATem fungovat více než dobře je napřesdržku.

Jo, takže když vidím, že ta síť je směrovaná, ale nemá bránu, tak to znamená co? Chytrá hlavo?

A schválně mi řekni, proč stará Blažková potřebuje mít v mobilu veřejnou adresu?
Nebo proč to potřebuje mít pekař Novák, který si tam jen čte novinky.cz, spamuje facebook a VELMI VESELE SKYPUJE.
Já to taky nepotřebuji.

Mimo to, jak říkám, adres je dost, jen nejsou využité.

ona

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #114 kdy: 24. 08. 2017, 22:51:09 »
Můžeš si pamatovat nejenom port, ale celou pětici. (ano, NAT to trochu zesložití a zpomalí)

To jistě. Což nezmění nic na tom, že desítky tisíc aktivních zařízení za jednou IP je naprostý nefunkční nesmysl.

Technicky v tom žádný problém není  8)

No právě že je.
Protože za jednu IP se schová teoreticky nanejvýš 65535 / rozumný počet portů = zařízení.

To je ale velký a zásadní omyl  8)

Milfaus

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #115 kdy: 24. 08. 2017, 22:51:30 »
No samozřejmě, akorát to nebude fungovat, ale to nevadí, hlavně že tě nebude obtěžovat to fašistické IPv6. Sice otevřením prohlížeče bez jakéhokoliv tabu vyčerpáš celou svou alokaci "internetu", ale to je přece úplně jedno.

A kolik lidí z deseti tisíc leze někam jinam než na web, poštu a Skype/Viber/Blabla?
Pro ty dva tu je veřejných adres víc než dost.

Milfaus

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #116 kdy: 24. 08. 2017, 22:53:57 »
To je ale velký a zásadní omyl  8)

No tak jistě, dá se to sprasit ještě víc, sledovat spojení a skrz jeden port pouštět několik chudáků.
Ano, to je rozumné řešení v situaci, kdy je IP adres víc než je potřeba.
Ovšem já na sado-maso praktiky moc nejsem no.

lozak

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #117 kdy: 24. 08. 2017, 22:59:47 »
Jo, jenže kolik těch telefonů je zapojených do internetu co?
Představa, že každý Číňan má v mobilu Internet je směšná, stejně jako to, že každý z nich potřebuje veřejnou adresu.
Mobilní internet třeba Číňan nemá, ale IP adresu stejně potřebuje a nebo v krátké době potřebovat bude. S tím, jak LTE vytlačuje 3G a 2G. Na LTE už se bude všechno, tedy SMS i hovor, balit do packetů. Už také vznikají LTE čipsety pro "hloupé" telefony.

Dnes je situace taková, že IPv4 adres je použito relativně málo, právě s ohledem na to, že tu jako žáby na prameni sedí některé instituce a korporace na velkých rozsazích adres, které by šlo rozdělit daleko lépe. Děje se daleko větší onanie, než by bylo nutné a to v situaci PŘEBYTKU IPv4 adres.
No jasně, průser oddálíme o pár let a drobením těch velkých rozsahů uděláme neskutečný bordel v BGP tabulkách.

Svět teď funguje na IPv4, točí se, země vychází a na Internet přistupují miliardy lidí.
Planeta se přelidňuje, spotřebovává se neskutečné množství zdrojů, znečišťujeme planetu a Země se taky točí. ...když zrovna něco "nějak" funguje, tak to ještě neznamená, že je to dobře.

A lék na to má být hnisavá a především vnucovaná IPv6.
Normální člověk napíše, co je na IPv6 špatně, idiot místo toho napíše, že je hnisavá.

Já můžu jen brblat, říkám pravdu, ale směle mě ignorujte.
Jo, jo, "já mám pravdu", to o sobě rádi říkají i náboženští fanatici a demagogové.

Je mi to u (_._)
No evidentně ti to u pr.... není, když tu furt spamuješ. Asi máš mindrák z toho, že nejsi schopný se naučit novou technologii, tak tu prudíš.

ona

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #118 kdy: 24. 08. 2017, 23:02:33 »
To je ale velký a zásadní omyl  8)

No tak jistě, dá se to sprasit ještě víc, sledovat spojení a skrz jeden port pouštět několik chudáků.
Ano, to je rozumné řešení v situaci, kdy je IP adres víc než je potřeba.
Ovšem já na sado-maso praktiky moc nejsem no.

user experience je stejná a nat zařízení si se stavovou informaci pro jednotlivé sessions dobře poradí  8)

Lol Phirae

Re:IPv6 ease of use
« Odpověď #119 kdy: 24. 08. 2017, 23:04:18 »
A kolik lidí z deseti tisíc leze někam jinam než na web, poštu a Skype/Viber/Blabla?

Ty máš asi v hlavě opravdu totální hovna. Prosímtě, podívej se na nějaký router, který to umožňuje, na stavovou tabulku. Jinak viz např. zde něco ke studiu. Ani ten nejvíc dokurvený ISP s CGNATem necpe za jednu IP víc než 128 uživatelů. Hádej proč.