Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony

Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« kdy: 16. 08. 2017, 21:37:23 »
Tato poslední aktualizace firefoxu mi označila většinu addonů jako "LEGACY" a "The Addon Bar (restored)" přestal fungovat úplně.

To je fakt paráda, měl jsem v tom add-on baru "ovládací" ikonky těch nejdůležitějších rozšíření (uBlock, ...).
Teď snad abych to namačkal někam nahoru, kde už je to přecpané a z času na čas se tam objeví nějaká nová ikona nějakého toho imprůvmentu sociálního...

Rád bych věděl, kterého mameluka napadlo tu spodní lištu zrušit.
Za koule do průvanu...

Otázka do pléna:
Můžete poradit nějaký jiný prohlížeč, který:
- není řízen managorama na drogách, kteří do toho chtějí přidávat každý měsíc nějakou krutopřísnou kůl sračku, aby ji pak za dva měsíce zase zrušili
- nemění každý rok API
- funguje v tom něco jako uBlock Origin, NoScript, Privacy Badger (+rozumná správa sušenek)
- příjemná práce s tabelátory
- nezmrazí to pc při třech a více tabech
?

Dík za každý dobrý tip.

PS: Ano, mohu honem hledat jiný podobný addon, který v tom bude fungovat. Do příští aktualizace. Už mne to FAKT NEBA.
« Poslední změna: 16. 08. 2017, 22:04:16 od Petr Krčmář »


Lobsterman

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná "rušit" addony, :-/
« Odpověď #1 kdy: 16. 08. 2017, 21:47:32 »
Addony jsou spatne. Psali o tom na rootu.

Honza

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná "rušit" addony, :-/
« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2017, 22:01:05 »
A bude hůře! Někoho napadlo, že Debugger ve webovém prohlížeči, musí být ReactJs aplikace běžící nad BabelJs, zabalený Webpackem...
A tím prohlížečem bude bohužel Firefox... :o

Lol Phirae

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #3 kdy: 16. 08. 2017, 22:07:00 »
Rád bych věděl, kterého mameluka napadlo tu spodní lištu zrušit.
Za koule do průvanu...

Tys nepochopil ten revoluční imprůvment, že máš použít čerchovanou rybu:P

xxxxx

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #4 kdy: 16. 08. 2017, 23:12:43 »
Můžeš zkusit Pale Moon  http://www.palemoon.org/

Zatím se (relativně) drží. Ale. Je stále dost navázaný na FF (coby jeho klon), takže je otázka, jak dlouho udrží kompatibilitu addonů. Negativní precedent už tu je - stopka podpory XP, obdobně jako u FF (dokonce dříve). Takže těžko říci, jak moc to myslí vážně s dlouhodobou podporou věcí (addon) a dělání minima změn. Protože XP/Atom ukončili s tím, že "už je to staré děravé a kdesi cosi a už se to málo používá" ... jenomže ve stejné situaci budou dnešní addony cca za rok. No uvidíme.

Výhoda je, že pokud přecházíš z FF, tak tím že je to fork FF, často lze přenést i věci na nižší úrovní (vlastní předdefinované čisté prefs.js, ...) a fungují.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #5 kdy: 16. 08. 2017, 23:48:21 »
Tato poslední aktualizace firefoxu mi označila většinu addonů jako "LEGACY" a "The Addon Bar (restored)" přestal fungovat úplně.

Ja to tusil, ze budes radosti skakat. Tak vidis, konecne mas FF, jak v Mozille rozhodli, ze je to pro tebe nejlepsi.

Citace
To je fakt paráda, měl jsem v tom add-on baru "ovládací" ikonky těch nejdůležitějších rozšíření (uBlock, ...).
Teď snad abych to namačkal někam nahoru, kde už je to přecpané a z času na čas se tam objeví nějaká nová ikona nějakého toho imprůvmentu sociálního...

No dyk jo, pro myslis, ze ted delaji ty monitory, co jsou metr siroke a 15 cm vysoke? To proto, aby se ti vesla vsechna rozsireni do URL pole.

Citace
Rád bych věděl, kterého mameluka napadlo tu spodní lištu zrušit.
Za koule do průvanu...

Nejakeho genia s uchylnou fantazii z Chrome/Chromium tymu. Vsichni se toho honem chytli a tento impruvment take implementovali.

Citace
Otázka do pléna:
Můžete poradit nějaký jiný prohlížeč, který:
- není řízen managorama na drogách, kteří do toho chtějí přidávat každý měsíc nějakou krutopřísnou kůl sračku, aby ji pak za dva měsíce zase zrušili
- nemění každý rok API
- funguje v tom něco jako uBlock Origin, NoScript, Privacy Badger (+rozumná správa sušenek)
- příjemná práce s tabelátory
- nezmrazí to pc při třech a více tabech
?

Zatim se drzi Pale Moon. Ovsem v https://html5test.com/ ma pomern nizke skore, takze se bues muset obejit bez vifikundaci a socialne-telefonovaciho API se asi hne nedockas. Jede mi v tom uBlock Origin, na susenky mam Advanced Cookie Manager, i kdyz vlastne nevim proc, protoze jsem zavedl spravu susenek pomoci Cookie Exterminatoru. JS vypúinam rucne podle potreby tlacitkem jednho rozsireni ve status baru. NoScript by asi chodil, ale on ten prohlizec dost zpomaluje a nektere zamotane weby s tim stejne nechodi, i kdyz clovek skonci tim, ze povoli vsechny skripty, ktere v NS vidi.

Ovsem rozsireni na PM je pomerne malo, tak uvidis, jestli najdes, co potrebujes.  Ja zatim nasel vicemene vsechno, co chci, i kdyz jsem uz i editoval manifest v rozsireni, aby nervalo kvuli nepodporovane verzi.


Citace
PS: Ano, mohu honem hledat jiný podobný addon, který v tom bude fungovat. Do příští aktualizace. Už mne to FAKT NEBA.

Na to se rovnou vyser, protoze zrusi XUL (nebo uz mozna zrusili a spousta rozsireni nebude, anzto 1) nepujdou udelat jako ty nove webAPI rozsireni nebo jak se tomu nadava, anebo 2) se na to autori uz definitivne vyserou.

Mel jsi si usetrit nervy a prejit vcas na PM. Ja na nem jsem uz dlouho a vyhovuje mi. Na rozdil od tebe totiz nemusim s kazdou novou verzi skakat radosti, jak se soudruhum nova verze zase pekne povedla.

xxxxx

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #6 kdy: 17. 08. 2017, 00:08:03 »
Ovsem rozsireni na PM je pomerne malo, tak uvidis, jestli najdes, co potrebujes.  Ja zatim nasel vicemene vsechno, co chci, i kdyz jsem uz i editoval manifest v rozsireni, aby nervalo kvuli nepodporovane verzi.
Novějších rozšíření je málo (a nových verzí starých rozšíření, kde jim je jedno typ verze FF).
Ale jinak se od většiny klasických FF rozšíření dá najít jejich starší verze, která je pod PM funkční. Takže pokud uspokojí ta starší verze ...

Lemming

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #7 kdy: 17. 08. 2017, 00:10:35 »
Už to tady bylo vysvětlený několikrát, ale evidentně je to stále málo: Staré XUL API je broken by design a nutně se mění s každou trochu větší změnou v prohlížeči. Proto doplňky stále přestávaly fungovat a proto ho Mozilla ruší. Ví se to už hodně dlouhou dobu. Že to autoři doplňků nezaregistrovali a stále nepřevedli doplňky na nové API není problém Mozilly ale jejich.

Jinak co se týče prohlížeče, já jsem spokojený s Chrome.

Lol Phirae

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #8 kdy: 17. 08. 2017, 00:30:15 »
Že to autoři doplňků nezaregistrovali a stále nepřevedli doplňky na nové API není problém Mozilly ale jejich.

Autoři to zaregistrovali. Autoři na to serou, protože mají házení klacků pod nohy ze strany Mozilly plné zuby.

bolechlav

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #9 kdy: 17. 08. 2017, 01:25:14 »
Jde tam aspoň ručně měnit url šablona pro vyhledávače? Tím myslím, aby tam šlo definovat, že chci pro google search google.com?%s a vymazat všechny svinsvta {RLZ:něco} a podobné
A co má znamenat nějaká ta hlavní stránka s "dynamickýma" článkama a zprávičkama? TO už vypadá,že ve firefoxu změnili filozofie a místo zaměření na soukromí se zaměřujou na kraviny, které dokonce jsou nebezpečné pro soukromí.
Funguje ve firefoxu element hiding helper pro adblock? Je tam možné editovat jednotlivé cookies? Umí to aspoň něco, co opera 12? Jde tam zakázat automatický redirect pro vybrané domény?

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #10 kdy: 17. 08. 2017, 10:31:27 »
Už to tady bylo vysvětlený několikrát, ale evidentně je to stále málo: Staré XUL API je broken by design a nutně se mění s každou trochu větší změnou v prohlížeči. Proto doplňky stále přestávaly fungovat a proto ho Mozilla ruší. Ví se to už hodně dlouhou dobu. Že to autoři doplňků nezaregistrovali a stále nepřevedli doplňky na nové API není problém Mozilly ale jejich.
Kecáš. Neví se to už hodně dlouhou dobu. Hodně dlouhou dobu, několik let, se vědělo, že XUL addony bude nutné upravit kvůli změně API pro víceprocesovou architekturu. Teprve letos byla víceprocesová architektura oficiálně zapnutá pro všechny. Do té doby si ji každý mohl zapnout jen ručně na vlastní riziko.
A hned na to oznámili, že XUL končí v šibeničním termínu do konce roku. Addony bude nutno znovu přepsat a to zcela od podlahy, aby využívaly jiné API. To ale není hotové, dodělává se za pochodu, a ani ve FF57 ještě neobsahuje všechnu potřebnou funkcionalitu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #11 kdy: 17. 08. 2017, 10:41:10 »
Jinak co se týče prohlížeče, já jsem spokojený s Chrome.

Jo, to bude Hawran taky. Jednak - nezmrazí to pc při třech a více tabech, jednak status bar v Chrome je vyhlasen svoji kvalitou.

Lol Phirae

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #12 kdy: 17. 08. 2017, 10:59:00 »
A hned na to oznámili, že XUL končí v šibeničním termínu do konce roku. Addony bude nutno znovu přepsat a to zcela od podlahy, aby využívaly jiné API. To ale není hotové, dodělává se za pochodu, a ani ve FF57 ještě neobsahuje všechnu potřebnou funkcionalitu.

Jojo. Pro ilustraci jeden odkaz na nasraného vývojáře, který to zabalil: http://www.downthemall.net/re-downthemall-and-webextensions-or-why-why-i-am-done-with-mozilla/

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #13 kdy: 17. 08. 2017, 11:29:00 »
Mno, docela tristní situace.
Ale díky všem za info.

PS: @JardaP: já tušil, že se mi vychechtáš,  ;D

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #14 kdy: 17. 08. 2017, 11:32:30 »
A hned na to oznámili, že XUL končí v šibeničním termínu do konce roku. Addony bude nutno znovu přepsat a to zcela od podlahy, aby využívaly jiné API. To ale není hotové, dodělává se za pochodu, a ani ve FF57 ještě neobsahuje všechnu potřebnou funkcionalitu.

Jojo. Pro ilustraci jeden odkaz na nasraného vývojáře, který to zabalil: http://www.downthemall.net/re-downthemall-and-webextensions-or-why-why-i-am-done-with-mozilla/

Firefox loses yet another high profile add-on author: https://www.ghacks.net/2017/01/28/firefox-add-on-quicksaver-quits/

Přitom třeba zrovna ten FindBar Tweak byl velice užitečný add, poté, co nějaký chytrolín rozhodl o dojeb..., pardon, imprůvmentu původního hledání ve stránce...