Pomalá grafika RDP na KVM

Adamos

Pomalá grafika RDP na KVM
« kdy: 16. 08. 2017, 19:00:16 »
Zdravím, mám i5 3570s kde je KVM. Rád bych tam provozoval jako virtual Windows 7, ale šíleně se seká grafika přes RDP.
Řeší tohle externí grafika? Jestli to někdo používá má s tím zkušenost.
Používám tu na desce ( v procesoru).

Díky
Adam
« Poslední změna: 16. 08. 2017, 21:57:21 od Petr Krčmář »


samohyb

Re:Grafika na KVM
« Odpověď #1 kdy: 16. 08. 2017, 20:32:54 »
RDP je nezavisle na grafickem HW. Formulujte lepe dotaz.

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2017, 23:16:30 »
Do Windows běžících na KVM se dívám skrzevá spice klienta zabudovaného ve virt-manageru a běžné desktopové programy se mi vůbec nesekají (hry ani 3D programy na tom neprovozuju). Pro speciální použití je možné mít dvě grafiky a jednu přidělit virtuálu a pak se dá použít i akcelerace případně výpočty na GPU. Ale zkušenost s tím nemám a pro běžné použití to není potřeba. U rdp nebo vnc bude dost záležet na nastavení, nastavené kompresi apod. (a kvůli tomu to ani nepoužívám).

Adamos

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #3 kdy: 16. 08. 2017, 23:37:11 »
Jestli myslíte takové to "zobrazovadlo" co má virtmanager, tak to je spíše pro základní nastavení, nebo když se něco pokazí, aby se tam člověk mohl dostat.

Já to chci použít ve stylu tenkého klienta.
Aplikace jako firefox, word a minimálně náročné aplikace.
Žádná hry a 3D
Všechno se poměrně dost zasekává. Efekty přímo ve Windows staženy na minimum

nobody(ten pravej)

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #4 kdy: 17. 08. 2017, 00:14:05 »
Jestli myslíte takové to "zobrazovadlo" co má virtmanager, tak to je spíše pro základní nastavení, nebo když se něco pokazí, aby se tam člověk mohl dostat.

mozna jen tvuj pocit, ja pres virt-manager zobrazuju Win7 a potrebu pripojeni jinak nemam, a to to nebezi na i5 ale jen na Avotonu :)


Adamos

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #5 kdy: 17. 08. 2017, 15:07:17 »
Tak jinak.
Jak se tam připojí uživatele, kteří nemají virt-manager, nebo mají windows? Přes RDP nebo VNC

jmracek

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #6 kdy: 17. 08. 2017, 15:12:12 »
A co nejaky vetsi ping na ip terminalu? Neni problem na siti?

milous

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #7 kdy: 17. 08. 2017, 15:15:14 »
Zdravím, mám i5 3570s kde je KVM. Rád bych tam provozoval jako virtual Windows 7, ale šíleně se seká grafika přes RDP.
Řeší tohle externí grafika? Jestli to někdo používá má s tím zkušenost.
Používám tu na desce ( v procesoru).

Díky
Adam

a jede ti to pres RDP8? cili na virtualce (jakoby server) musis mit Aktualizaci RDP 8 pro Windows 7 a na strane klienta (odkud se pripojujes) musis mit tez podporu RDP8, pak se jeste nechaji doladit detaily ala komprese, pouzivani UDP atd

Cek

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #8 kdy: 17. 08. 2017, 16:30:32 »
Zdravím, mám i5 3570s kde je KVM. Rád bych tam provozoval jako virtual Windows 7, ale šíleně se seká grafika přes RDP.
Řeší tohle externí grafika? Jestli to někdo používá má s tím zkušenost.
Používám tu na desce ( v procesoru).

Díky
Adam

a jede ti to pres RDP8? cili na virtualce (jakoby server) musis mit Aktualizaci RDP 8 pro Windows 7 a na strane klienta (odkud se pripojujes) musis mit tez podporu RDP8, pak se jeste nechaji doladit detaily ala komprese, pouzivani UDP atd

popravde s klasickym RDP jsem ani ve vyrazne drivejsich verzich nemel problemy ani pres Edge.....takze osobne bych to videl na nejake sitove problemy.

rats

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #9 kdy: 17. 08. 2017, 21:01:26 »
No, RDP pro tenkého klienta v KVM... Je třeba se oprostit od zažitých a zastaralých stereotypů.
Virt-viewer je nativní, RedHatem podporovaná aplikace pro konzolový vzdálený přístup na grafické hosty v KVM (abstrakce nad hostovským prostředím). Kdo zná RHEV, tak ví, že virt-viewer je ke stažení jako součást instalovaného RHEV manažeru, a SPICE server tlačen jako majoritní platforma pro přístup.

Virt-viewer mj. podporuje Copy and Paste z klienta do hosta, dynamické přizpůsobení rozlišení podle rozlišení klienta (jak v okně, tak ve full screenu) a další zajímavé featury. ALE - musí tomu být přizpůsobena definice virtuálního stroje, a na hostu instalovány virtio ovladače, odpovídajícího agenta, a ovladač pro QXL paravirtuální grafickou kartu. Vše je však volně dostupné (pro Windows i pro Linux). Ideální řešení zvláště pokud host má sloužit na běžnou práci.

RDP na Windows systémy bude vždycky z principu velice rychlá, protože přes síť přenáší pouze (zjednodušeně řečeno) gridy, grafické vykreslení zajišťuje klientská strana (např.: VNC přenáší celé "obrázky"). Nevýhody RDP jsou myslím obecně známé, netřeba je zmiňovat.

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #10 kdy: 17. 08. 2017, 23:28:46 »
Jestli myslíte takové to "zobrazovadlo" co má virtmanager, tak to je spíše pro základní nastavení, nebo když se něco pokazí, aby se tam člověk mohl dostat. Já to chci použít ve stylu tenkého klienta. Aplikace jako firefox, word a minimálně náročné aplikace. Žádná hry a 3D Všechno se poměrně dost zasekává. Efekty přímo ve Windows staženy na minimum

To zobrazovadlo je ve skutečnosti SPICE klient přičemž SPICE server se dá na kvm spustit i bez virt-manageru. Vzhledem k tomu, že to funguje automaticky a dobře bych to klidně použil jako hlavní řešení. Nároky na síť:

Citace
Basic office work - should be 150Kbps and up to 200msec latency.

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #11 kdy: 18. 08. 2017, 00:50:32 »
Nevýhody RDP jsou myslím obecně známé, netřeba je zmiňovat.

Pardon za neznalost, mozes to rozviest? Vdaka.

Lael_Ophir

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #12 kdy: 18. 08. 2017, 09:42:39 »
Zdravím, mám i5 3570s kde je KVM. Rád bych tam provozoval jako virtual Windows 7, ale šíleně se seká grafika přes RDP.
Řeší tohle externí grafika? Jestli to někdo používá má s tím zkušenost.
Používám tu na desce ( v procesoru).
RDP nemá s grafickou kartou moc společného. Potřebujete síťový přístup k tomu stroji s Windows 7, mít na nich povolený vzdálený přístup, a připojit se přes RDP klienta. Grafická karta může hrát roli jen na straně klienta (tj. tam kde vám běží RDP klient), ale neumím si představit, že by to mohlo působit problém.

Pokud se vám to seká, tak zkuste RDP přístup k těm Win7 ze síťového stroje. Jestli se to seká i po síti, bude zjevně problém v té virtualizaci, nebo v síťovém spojení mezi klientem a těmi Win7. Jak někdo navrhoval, můžete si zkusit třeba ping -l 5000 <hostname>, a koukat na odezvu. Pokud je odezva na lokální síti nad 1ms, nebo jsou tam dokonce timeouty, tak je potřeba řešit virtualizaci a síťové připojení.

Je také dobré používat RDP klienta, který podporuje celou škálu klientských operací. RDP přenáší instrukce k vykreslení obrazu, ne snímky obrazovky (což dělá třeba VNC). Klient řekne serveru co umí kreslit: bitmapy, polygony, text, křivky atd. Server potom posílá instrukce pro zobrazení přeložené do operací, které klient umí. Někteří neoficiální RDP klienti umí jen zobrazovat bitmapy, což z RDP protokolu efektivně udělá cosi jako VNC. Nicméně na lokální síti by ani to nemělo způsobovat sekání.

Ještě obrácená cesta: můžete na stroj nainstalovat Windows 10 nebo 8.1 (jestli se vám nelíbí nové Start Menu/Start Screen, nainstalujte si Classic Shell), a tam máte k dispozici Hyper-V. Tím máte vyřešeny věci jako drivery, uspávání a probouzení, spolehlivou virtualizaci atd. Pod Hyper-V můžete rozjet jak Windows, tak Linux. K Windows (ať už fyzickým nebo virtuálním) se prostě připojíte přes Remote Desktop. K virtuálním Windows a Linuxu se také můžete připojit přes Hyper-V konzoli. K Linuxu můžete připojit po síti přes X11, pokud si na Windows rozjedete X11 server (třeba Xming, Cygwin X nebo vcXsrv).
Navíc ve Windows 10 můžete nainstalovat Services for Linux, tj. Ubuntu pod Windows. Ve výchozím stavu fungují jen command line nástroje, ale když na Windows rozjedete X11 server, dá se prý při troše snahy rozjet i linuxový desktop.

Adamos

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #13 kdy: 18. 08. 2017, 19:59:35 »


Ještě obrácená cesta: můžete na stroj nainstalovat Windows 10 nebo 8.1 (jestli se vám nelíbí nové Start Menu/Start Screen, nainstalujte si Classic Shell), a tam máte k dispozici Hyper-V. Tím máte vyřešeny věci jako drivery, uspávání a probouzení, spolehlivou virtualizaci atd. Pod Hyper-V můžete rozjet jak Windows, tak Linux. K Windows (ať už fyzickým nebo virtuálním) se prostě připojíte přes Remote Desktop. K virtuálním Windows a Linuxu se také můžete připojit přes Hyper-V konzoli. K Linuxu můžete připojit po síti přes X11, pokud si na Windows rozjedete X11 server (třeba Xming, Cygwin X nebo vcXsrv).
Navíc ve Windows 10 můžete nainstalovat Services for Linux, tj. Ubuntu pod Windows. Ve výchozím stavu fungují jen command line nástroje, ale když na Windows rozjedete X11 server, dá se prý při troše snahy rozjet i linuxový desktop.

Myslíte místo KVM nainstalovat Windows 10?

ping size 10000 drží 1ms několik hodin. Je to lokální 1G síť




Adamos

Re:Pomalá grafika RDP na KVM
« Odpověď #14 kdy: 18. 08. 2017, 20:02:33 »

To zobrazovadlo je ve skutečnosti SPICE klient přičemž SPICE server se dá na kvm spustit i bez virt-manageru. Vzhledem k tomu, že to funguje automaticky a dobře bych to klidně použil jako hlavní řešení. Nároky na síť:

Basic office work - should be 150Kbps and up to 200msec latency.

Já jsem asi celou dobu myslel něco jiného. Myslel jsem virtmanager a dnes jsem dohledal, že je virt-viewer, který funguje jen jako připojení. To vypada docela dobře, ale z nějakého důvodu mám ve Win7 2 myši :-) a docela dost se to tam tříská. Nevím proč - odjinud tam připojen nejsem