UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge

helloween

UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« kdy: 15. 08. 2017, 19:18:29 »
Zdravím, od 1.8. mám u UPC ipv6, ale DS-lite a neveřejnou 4. Nejvíc mě štve že od té doby nepřepnu modem do bridge módu. Volal jsem na info a tam mě řekl, že mě může znovu dát na veřejnou ipv4 a přepnu i modem, pokud si nechám ipv6 modem už nepřepnu. Upc to prý řeší, ale kdo zná upc tak vý jaká doba asi na to vyřešení bude. Zajímá mě jestli bude lepší už to nechat jek to je a nebo kvůli bridge módu to vrátit na 4 podotýkám, že ipv4 veřejnou nepotřebuji.
« Poslední změna: 15. 08. 2017, 23:33:33 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:Upc ipv6
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2017, 19:24:34 »
Já to opravdu nevím. ale vzhledem k tomu, že veřejnou IPv6 si za routerem v bridge režimu zařídíš za 10 minut přes HE tunel, zatímco IPv4 ani omylem, tak bych řekl, že dotaz je dost zbytečný.  ::) ::) ::)

Re:Upc ipv6
« Odpověď #2 kdy: 15. 08. 2017, 20:16:30 »
Tady na rootu byl o tom článek https://www.root.cz/clanky/upc-zacne-brzy-pridelovat-ipv6-zakaznici-ale-prijdou-o-verejnou-ipv4/

Jenom to debilně implementují....

helloween

Re:Upc ipv6
« Odpověď #3 kdy: 16. 08. 2017, 18:35:26 »
Tady na rootu byl o tom článek https://www.root.cz/clanky/upc-zacne-brzy-pridelovat-ipv6-zakaznici-ale-prijdou-o-verejnou-ipv4/

Jenom to debilně implementují....

Jak jsem na to koukal i na video Cesnetu tak by snad mělo UPC dávat na modem /56 prefix. To znamená že by to zase nemuselo být tak špatné pro toho kdo to využije. Na modem hodí swtch a může připojit vlastní routery.

voda

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #4 kdy: 16. 08. 2017, 18:55:40 »
stačí se zamyslet, jaký bude přínos ipv6 adresy, pro mě by to bylo rozhodování snadné, bastlu ipv6 se budu vyhýbat, jak to půjde, přínos nula, jen potíže


eruh

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #5 kdy: 16. 08. 2017, 19:12:13 »
stačí se zamyslet, jaký bude přínos ipv6 adresy, pro mě by to bylo rozhodování snadné, bastlu ipv6 se budu vyhýbat, jak to půjde, přínos nula, jen potíže

Tvoje volba. Muzes se rozepsat o tech potizich?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #6 kdy: 16. 08. 2017, 19:37:00 »
Davaji ipv6 a neverejnou? To jsou ale komici, jeste horsi, nez Trump. Ipv6 bylo vymysleno proto, aby verejnou adresu mohlo mit i kazde splachovadlo na zachode, ne proto, aby to nejaky kreten prideloval jako neverejne adresy, idealne po jedne a s NATem.

private

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #7 kdy: 16. 08. 2017, 22:09:09 »
NAT tu je a naštěstí i zůstane, nemám zájem, aby kdejaký kundí web znal moji reálnou IP

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #8 kdy: 16. 08. 2017, 22:14:47 »
Davaji ipv6 a neverejnou? To jsou ale komici, jeste horsi, nez Trump. Ipv6 bylo vymysleno proto, aby verejnou adresu mohlo mit i kazde splachovadlo na zachode, ne proto, aby to nejaky kreten prideloval jako neverejne adresy, idealne po jedne a s NATem.
Jak jste přišel na takový nesmysl, že dávají neveřejné IPv6 adresy? Dávají veřejné IPv6 a privátní IPv4.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #9 kdy: 16. 08. 2017, 23:29:33 »
NAT tu je a naštěstí i zůstane, nemám zájem, aby kdejaký kundí web znal moji reálnou IP

Aha. A to jako jak? Ze jako policie bude vahat, jestli mate 192.168.1.105 nebo spis 192.168.1.108? Jim je to jedno, prijdou, nacpou do pytlu vsechno, co umi Internet, vcetne lednicky a pak si to v kanclu preberou.

Jak jste přišel na takový nesmysl, že dávají neveřejné IPv6 adresy? Dávají veřejné IPv6 a privátní IPv4.

Nic, toho si nevsimejte, blbe jsem si to precetl.

Jenda

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #10 kdy: 17. 08. 2017, 02:03:57 »
NAT tu je a naštěstí i zůstane, nemám zájem, aby kdejaký kundí web znal moji reálnou IP

Privacy extensions anyone?

j

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #11 kdy: 17. 08. 2017, 08:27:04 »
NAT tu je a naštěstí i zůstane, nemám zájem, aby kdejaký kundí web znal moji reálnou IP
To vizejo, on na tebe browser vubec ale ani trochu nepraskne jak tvoje IPcko z NATu, tak tvoje interni privatni ipcko ... naprosto kazdymu kdo si o to rekne ... vuuubeeec neee ...

Privacy extensions anyone?
To je ti trochu k prdu pokud sedis doma sam za jednim prefixem ;D.

zachar

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #12 kdy: 17. 08. 2017, 10:59:16 »
NAT tu je a naštěstí i zůstane, nemám zájem, aby kdejaký kundí web znal moji reálnou IP
To vizejo, on na tebe browser vubec ale ani trochu nepraskne jak tvoje IPcko z NATu, tak tvoje interni privatni ipcko ... naprosto kazdymu kdo si o to rekne ... vuuubeeec neee ...


daný webík pozná akorát IP NAT boxu ISP, kterou sdílejí desetitisíce uživatelů, pokud bych náhodou nechal zapnutý javascript, tak browser prozradí adresu typu 10.154.55.74 a to mě také netrápí 8) Při další návštěvě daného webu bude zase všechno úplně jinak. S IPv6 adresou by mě web identifikoval jako jednoho konkrétního návštěvníka, což je z hlediska privacy neakceptovatelné  8)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #13 kdy: 17. 08. 2017, 11:08:00 »
daný webík pozná akorát IP NAT boxu ISP, kterou sdílejí desetitisíce uživatelů, pokud bych náhodou nechal zapnutý javascript, tak browser prozradí adresu typu 10.154.55.74 a to mě také netrápí 8) Při další návštěvě daného webu bude zase všechno úplně jinak. S IPv6 adresou by mě web identifikoval jako jednoho konkrétního návštěvníka, což je z hlediska privacy neakceptovatelné  8)

Pak tam dorazi chlupaty s rozhodnutim soudu, ISP vyplazne logy a tam stoji, ze v ten a ten cas pouzival 10.154.55.74 ten a ten hlupak, co si mysli, ze NAT je nastrojem k zajisteni soukromi.

pinda2

Re:UPC přiděluje IPv6, nelze přepnout na bridge
« Odpověď #14 kdy: 17. 08. 2017, 11:22:41 »
daný webík pozná akorát IP NAT boxu ISP, kterou sdílejí desetitisíce uživatelů, pokud bych náhodou nechal zapnutý javascript, tak browser prozradí adresu typu 10.154.55.74 a to mě také netrápí 8) Při další návštěvě daného webu bude zase všechno úplně jinak. S IPv6 adresou by mě web identifikoval jako jednoho konkrétního návštěvníka, což je z hlediska privacy neakceptovatelné  8)

Pak tam dorazi chlupaty s rozhodnutim soudu, ISP vyplazne logy a tam stoji, ze v ten a ten cas pouzival 10.154.55.74 ten a ten hlupak, co si mysli, ze NAT je nastrojem k zajisteni soukromi.

Tady ale vůbec nejde o nějakou záškodnickou činnost, pouze odmítnutí identifikace daným webem či službou a tak znemožnění spárování činnosti s konkrétním uživatelem. Pokud by někdo chtěl z nějakého důvodu škodit, holt musí použít pokročilejší způsob anonymizace 8)