Nešmírovaný mail

Unknown

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #45 kdy: 09. 08. 2017, 14:42:26 »
Pouceni z tematu: Jirsak je fakt spemujici hlupec.

Pouceni z tematu: Kdo od ostatnich pozaduje aby sva tvrzeni relevantne podlozili, je oznacen za blbce.


xxxxx

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #46 kdy: 09. 08. 2017, 15:58:58 »
Pro zajímavost ohledně gmail. Když gmail začínal (taková ta beta na pozvání), tak mi po nějaké době (celkem dlouho, půl roku až rok) kolega také poslal pozvánku. Užíval jsem mail už vlastní doméně, ale řekl jsem si, že také vyzkouším. A udělal jsem totéž, co tenkrát u seznamu a podobných - poslal jsem si tam email a v textu odkaz na vlastní (www, html) stránky, jinde neodkazované (odchytávací, cesta na kterou jsem se odjinud neodkazoval). Dělával jsem to pro každý free mail, pro každý jinou, pro jistotu.

U CZ mailů (seznam, centrum, ...) tenkrát nic, ale google odkazované stránky během PÁR DNÍ (sic!) projel a to nejen stránky ale i z nich odkazované vlastní obrázkové počítadlo (takže i stránky rozparsoval a prohledával minimálně některé objekty /obrázky/ ještě hloub). A to jsem předtím zkoušel do google protlačit mé hlavní www na stejné doméně, jen tím, že jsem je přihlásil (tenkrát šlo google říci že chci doménu a hlavní stránku zaindexovat) a tam to trvalo asi čtvrt až půl roku než se google dostavil (a možná jen, že mne propagovaly jiné stránky, tam nevím z kterého popudu nakonec začal indexovat i hlavní).

Toliko má zkušenost se šmírováním na CZ mailech kontra google. Sice už je to notně let a už jsem pokusy neopakoval, ale pokud očekávám změnu, tak spíše k horšímu (větší šmírování).

qwertz

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #47 kdy: 09. 08. 2017, 19:11:07 »
Pouceni z tematu: Kdo od ostatnich pozaduje aby sva tvrzeni relevantne podlozili, je oznacen za blbce.

Tak domnívat se že největší supervelmoc, která nemá problém opakovaně porušovat vlastní ústavu i šmírovat vlastní obyvatele (obojí vyšetřováno v kongresu), bude v oblasti tak sofistikované a tajné jako je špionáž, dodržovat "ochranu osobních údajů" nebo "smluvní podmínky freemailu", to už musíte být tak trochu blb. A pokud k tomu požadujete důkazy, jinak je to podle vás bezpečné a důvěryhodné, to jste s prominutím blb na druhou.

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #48 kdy: 09. 08. 2017, 20:12:54 »
největší supervelmoc, která nemá problém opakovaně porušovat vlastní ústavu i šmírovat vlastní obyvatele (obojí vyšetřováno v kongresu)
Nejdůležitější na tom je to v závorce. To, že lidé porušují zákony, je normální – kdyby to nedělali, tak ty zákony ani nejsou potřeba, nepotřebujeme policii, soudy, parlamentní vyšetřovací komise. Důležité na tom tedy je, že to ten kongres nakonec vyšetřoval – ani americké tajné služby si tedy evidentně nemohou beztrestně dělat,co je napadne.

dodržovat "ochranu osobních údajů"
To je pěkná demagogie. On tu někdo psal, že podle něj americké tajné služby přísně dbají na ochranu osobních údajů? Nepsal, že? A mezi „nedodržováním ochrany osobních údajů“ a „napíchnutím veškeré komunikace Google a ostatních“ je ještě široká škála možností.

smluvní podmínky freemailu
Smluvní podmínky freemailu se týkají poskytovatele toho freemailu, protože on je jednou ze smluvních stran. Bezpečnostní agentury těmi smluvními podmínkami nijak vázané nejsou, protože nejsou smluvní stranou. Jejich činnost ale omezuje zákon – a k těm e-mailům by se nejprve musely nějak dostat.


A pokud k tomu požadujete důkazy
Ano, ještě existují lidé, kteří požadují, aby tvrzení byla dokládána důkazy. Oni si totiž tito lidé dovedou představit, že proti tvrzení „NSA kontroluje všechny e-maily procházející přes Google“ můžete postavit milion jiných tvrzení, namátkou třeba „žádná NSA neexistuje, je to výmysl Švýcarské tajné služby, aby nahnala lidi k používání ProtonMailu, který má pod kontrolou“. A když nebudete požadovat důkazy, je to tvrzení proti tvrzení, a jak se mezi nimi rozhodnete? Podle toho, které se vám líbí víc? Jenže to pak nikdy nedokážete odhalit chybné tvrzení a akorát se budete ve svých omylech utvrzovat.

jinak je to podle vás bezpečné a důvěryhodné
Opět demagogie, nezaznamenal jsem, že by tady někdo něco takového tvrdil. Neexistence důkazu neznamená důkaz neexistence. Pokud nemám důkaz o tom, že americké tajné služby čtou e-maily posílané přes Google, neznamená to, že je nečtou, ani že je nečte někdo jiný. Znamená to akorát to, že nebudu třeba GMail, ProtonMail a Seznam Mail porovnávat podle jejich odolnosti vůči tajným službám, když o ní nevím vůbec nic a jenom bych si to cucal z prstu.

Přičemž vybrat si mezi těmi e-maily jen na základě pocitů je zcela legitimní postup, který já bych třeba nevolil, ale nikomu ho nevyčítám. Akorát je ten postup nepřenositelný a tudíž nemá smysl se na to ptát v internetové diskusi, protože každý má jiné pocity a tedy jediné, co z toho můžete dostat, je co nejdelší seznam různých e-mailových služeb. A v tom zase lépe poradí nějaký internetový vyhledávač.

qwertz

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #49 kdy: 09. 08. 2017, 20:45:36 »
Důležité na tom tedy je, že to ten kongres nakonec vyšetřoval – ani americké tajné služby si tedy evidentně nemohou beztrestně dělat,co je napadne.

Jo. Takže 5 možná 10 nebo třeba 20 let nezákoně šmírovali vlastní občany. Pro normálníého jedince je to indicie k tomu, aby se domníval že velmi reálně může být špehován také. Pro vás je to důkaz toho, že je vše v pořádku, protože to nakonec prasklo :-))))))))))

BTW špehování pana Jirsáka CZ občana americkým zákonům nedoporuje. Dokonce ani v případě, že jste jim neal souhlas ke zpracování osobních údajů srandisto. mmochodem - sice měl Snowden v tomo pravdu, a ve všem ostatním mu raději nevěříte.

Citace
To je pěkná demagogie. On tu někdo psal, že podle něj americké tajné služby přísně dbají na ochranu osobních údajů? Nepsal, že? A mezi „nedodržováním ochrany osobních údajů“ a „napíchnutím veškeré komunikace Google a ostatních“ je ještě široká škála možností.

Celá tahle vaše sranda se točí kolem vaší domněnky, zdůrazňuji domněnky, že Google nespolupracuje s NSA, protože to přece Google popírá. Ostatně co by asi tak jiného mohli říkat, protože přiznat tuto spolupráci je nemyslitelné.

My ostatní si ponecháme domněnku, že Google s NSA spolupracuje, protože prostě spadá do americké jurisdikce, a je v bytostném zájmu USA svoje technologické firmy nějakým způsobem využívat. Vzhledem k tomu, že rozvědky některých evropských zemí odhadují jenom ztrátu z průmyslové špionáže NSA na desítky miliard EUR, máte tady i motiv, co by US korporace měly ze spolupráce s tajnými službami. Zbytek, nechť si posoudí každý soudruh sám. Vy se zatím dál opájejte představou, že vás nikdo nešpehuje, protože k tomu není důkaz.


Milfaus

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #50 kdy: 09. 08. 2017, 22:20:06 »
Problém s nešmírovaným e-mailem je ten, že na provoz vlastního mailového serveru potřebujete mít zmáknutý celkem slušný cirkus  :(

Začněme pěkně popořadě.
Nějakou dobu jsem provozoval Postfix, nicméně a nevyčučál jsem proč, Exchange servery můj poštovní server považovaly za nedůvěryhodný.
Revezní záznamy a všechny tyhle WoLoFinky jsem měl nastavené správně, přesněji řečeno jsem ze zoufalství přešel od Postfixu na Exchange, stejná konfigurace DNS i linux na vstupu (AV/noSPAM->forward Exchange) a najednou jsem byl důvěryhodný, tipuji to na něco v hlavičkách mailů. Bohužel, ono to není jen o tom postfixu, potřebujete antispamm, taky se hodí webový přístup k e-mailu, antivirus, to všechno utáhne sice laciné VPS, ale je to moc údržby a Wo-Jebu.

Takže co s tím?
Většina lidí a to i takových, jako já, tedy s jistou technickou znalostí, využije služeb freemailů, jako je Gmail nebo Seznam. Ti Vám koukají do pošty. Slovy (nechvalně)proslulého Adolfíka Hitleroic, slušný člověk nemá co skrývat. Nojo, asi měl pravdu. Někdy je prostě nejjednodušší svést se MHD, i když spolu s Vámi jedou 3 smradlaví bezdomáči, sedíte na místě, kde předtím byl hnusák se svrabem, držíte se madla, kterého se před hodinou držel chlap s AIDS, opíráte si hlavu o sklo, na které funěl Wohnout se žloutenkou a posloucháte remcání starý Wondráčkový a necháváte na sebe prskat 13tiletýho blba Bonifáce s hnusnou rýmou...

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #51 kdy: 09. 08. 2017, 22:21:15 »
Jo. Takže 5 možná 10 nebo třeba 20 let nezákoně šmírovali vlastní občany. Pro normálníého jedince je to indicie k tomu, aby se domníval že velmi reálně může být špehován také. Pro vás je to důkaz toho, že je vše v pořádku, protože to nakonec prasklo :-))))))))))
Ta věštecká koule vám nějak nefunguje.

Jednak nevím, proč to, že špehovali vlastní občany, by měla být indicie, že špehují zrovna mne. Ale hlavně takovéhle indicie nepotřebují normální jedinci, v tom se pletete – takovéhle indicie potřebují lehce retardovaní jedinci. Normálnímu jedinci je jasné i bez takovýchhle indicií, že různé služby a agentury (ať státní, polostátní či privátní) budou mít tendenci špehovat kohokoli, prostě z principu jejich fungování. Ovšem to ještě neznamená, že se jim to daří, protože proti nim zase stojí jiní, kteří se tomu snaží bránit. A pak je tu samozřejmě otázka nákladů a výnosů – nemyslím si, že by NSA chtěla špehovat zrovna mne, a nemám žádný důvod plýtvat prostředky na to, abych se pokoušel NSA bránit. A kdybych se někdy dostal do situace, že by se mi vyplatilo pokoušet se bránit NSA, tak to fakt nebudu řešit tak, že se příjdu zeptat na Roota, jaký e-mail mám používat.

BTW špehování pana Jirsáka CZ občana americkým zákonům nedoporuje.
Neodporuje. Ale těžko by se realizovalo zároveň odposlouchávat veškerou komunikaci, která jde přes GMail, a zároveň neporušit americké zákony. Protože bez odposlechu těžko rozlišit, co se týká občanů USA a co ne. V tomhle mají mimochodem IT služby mimo USA nevýhodu, protože tam si to americké tajné služby vždy mnohem snáze odůvodní, že odposlouchávají „cizáky“, a pokud se tam připlete nějaký Američan, je to politováníhodný omyl a vlastně jeho hloupost.

mmochodem - sice měl Snowden v tomo pravdu, a ve všem ostatním mu raději nevěříte.
To je přece základní princip fake-news – že se do jednoho koktejlu namíchají fakta, polopravdy, zavádějící informace a lži. Přesně aby s tím šlo takhle pracovat – vytáhnete jednu věc, „tohle je ale přece pravda“, a z toho odvodíte, že tedy pravda musí být i všechno ostatní. Proč by to tak mělo být?

Celá tahle vaše sranda se točí kolem vaší domněnky, zdůrazňuji domněnky, že Google nespolupracuje s NSA, protože to přece Google popírá.
Nikoli. Já se domněnek o tom, zda Google spolupracuje či nespolupracuje s NSA zdržuji, protože o tom vím houby. Stejně, jako vím houby o tom, zda s NSA spolupracuje či nespolupracuje ProtonMail, Lavabit nebo třeba Snowden.

My ostatní si ponecháme domněnku, že Google s NSA spolupracuje, protože prostě spadá do americké jurisdikce, a je v bytostném zájmu USA svoje technologické firmy nějakým způsobem využívat.
To bude překvapení, až zjistíte, že existuje nějaká CIA, nebo-li americká rozvědka, teda tajná služba zaměřená mimo vlastní stát.

Obávám se, že v takhle obecné rovině vám bude rozlišování států k ničemu, protože každý stát má jak kontrarozvědku (zaměřenou dovnitř) tak rozvědku (zaměřenou ven).

Vy se zatím dál opájejte představou, že vás nikdo nešpehuje, protože k tomu není důkaz.
Neexistence důkazu není důkaz neexistence. Opravdu je pro vás tak těžké to pochopit?

Lol Phirae


seznam-reklamu-nezná

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #53 kdy: 09. 08. 2017, 23:29:55 »
Seznam se rozhodl zapojit do státní cenzury.

To neni cenzura.. weby budou fungovat. Seznam si pouze jako soukroma firma urcuje komu bude sve sluzby nabizet a komu ne. A to je naprosto vporadku.
Otázka je jak se zachovají obě strany! Nechá si webmaster zasírat web reklamou nebo mu docvakne v bedně a reklamu odstraní? Když seznam  přestane platit za poskytování hnoje na weby, bude tam ty hnoje dál cpát nebo ne? Nebo je z reklamně-kriminální činnosti vyřadí?


Radovan.

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #55 kdy: 10. 08. 2017, 08:16:36 »
Že by to četli? ;D

qwertz

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #56 kdy: 10. 08. 2017, 08:52:48 »
Ta věštecká koule vám nějak nefunguje.

Ne, ta koule nefunguje vám. V současné době vás Google šmíruje dokonce v souladu s podmínkami služby. Tečka. Dál takového příhlouplého trolla jako vy nehodlám krmit.

Milfaus

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #57 kdy: 10. 08. 2017, 09:32:04 »
Že by to četli? ;D

Doufám, protože na žádné cenzurující Nácíčky, Fašounky, Stalinistické Komouše a ani jinou verbež nemám náladu.
A musím říct, že umět přiznat chybu je znakem velkých lidí!

GTor

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #58 kdy: 15. 08. 2017, 22:50:55 »
Nemusi nutne ve foru na Rootu se najit odpoved na to, ceho NSA schopna je a neni. Nicmene je zde mozna diskuze o tom, jak maily a servery funguji, a jak je mozne je zabezpecit. Nikdy si nebudeme na 100 procent jisti. U NSA je hlavnim faktorem mnohonasobne vetsi rozpocet, takze si muze dovolit najmout nejlepsi odborniky a navic spolupracovat s vyrobci a umistit backdory v hardwaru a firmwaru. Vypocetniho vykonu ma take k dispozici podstatne vice, presto ale je mozne predpokladat, jake sifrovani prolomit nejde hrubou silou.

Gmail, facebook a podobni jednak spadaji pod Americkoe pravo, takze s urady podle vseho spolupracuji, uz jenom pro zvyseni zisku. Navic jsou to velke frirmy, zejmena google ma aplikace na vetsine webu a muze prez cookies a otisk prohlizece sledovat, na jakych strankach se uzivatel pohybuje, i jeho pratele (glavne kdyz se vetsina lidi nedhlasuje z G+ a FB). Moznosti tedy maji postratne vetsi. Prez pouzivani google mapy lze i sledovat, jaka mista uzivatele zajimaly a podobne.

Dalsim voditkem jsou unikle kauzy, jak ohledne spoluprace i s totalitnimy rezimy (Google, yahoo, Skype), tak prolomeni ochrany a kradeze databazi. U FB je pripadu cenzury a podivneho mazani prispevku a skupin mnoho, napodobne hacknuti nekterych prvku. U Google jsem nikdy clanek na podobne incidenty nevidel, to ale neznamena, ze se to nestalo.

V pripade nesmirovaneho mailu nam mohou byt voditkem urcite prvky, jak se v jakych situacich server chova a pod. Nesifrovany mail cestuje siti jako pohlednice. Pokud je schranka sifrovana a provozovatel nema zadni vratka, neni mozna obnova hesla, natoz bezpecnostni otazka. Dale pak, jestli je pouzivani JS nutnosti, jestli je mozne pouzivat sluzbu prez TOR, jake udaje chce sluzba pri registraci a pod. Male servery pro skupinku lidi jsou spise nesmirovane, mira zabespecni je ale diskutabilni.

ml

Re:Nešmírovaný mail
« Odpověď #59 kdy: 16. 08. 2017, 14:18:50 »
Seznam sice v bodě 3.8 upozorňuje na možnost přidání reklamní patičky do emailu, ale osobně jsem se s tím nikdy nesetkal. Tak nevím, jestli nezmigrovat email z Centrumu na ten vysmívaný Seznam. (pak už více méně zbývá jen komerční služba)

Reklamní patičky bývaly běžné na přelomu tisíciletí (najít mail, který to nedělal bylo obtížné, ještě že aspoň školní mail to nedělal). Když o tom tak přemýšlím, už jsem se s tím taqké dlouho nesetkal.